IRooie Wip weer in gebruik I genomen Politieberichten Negende eiergooi-kampioenschap I Sportweekend jeugd voetbal vereniging Koudekerk "Ik kom bij de mensen thuis en dat blijkt goed aan te slaan" Funrock met Easy Meat Opbrengst kle- dinginzameling Kerkdiensten zwemseizoen gestart in gerenoveerd zwembad de Hazelaar Hart van Holland/17 mei 1995 pagina 17 Zondag 21 mei medische weekenddienst boskoop - benthuizen ^langrijke telefoonnummers: Doorgereden na een aanrijding Diefstal uit auto Diefstal uit bedrijfspand Diefstal van bedrijfsterrein Fotografe Brigitte Ruijtenbeek sluit zich aan bij Vakfotograaf: Eigen omgeving Andere bruidsreportages Vijfjaar ervaring Hazerswoude-Dorp - Om de Hazelaar weer tot een kwalitatief goed buiten zwembad te maken, heeft het stich tingsbestuur in 1993 - toen het beheer werd overgenomen van de gemeente - een stappenplan gemaakt. Hierbij hoorden het herstellen van hout- en schilderwerk van de gebouwen, het vergroten van de filtercapaciteit van het zwemwater, het renoveren van het had, het renoveren van alle leidingen om het bad, het renoveren van de ma chinekamer en het aanpassen van de Ideedgelegenheden aan de milieu- en hygiëne-eisen. Behalve de laatste stap, ijn inmiddels alle stappen uitgevoerd ji kon het zwemseizoen vorige week donderdag van start gaan. Hierbij wer den drie vrijwilligers die een grote bij drage hebben geleverd aan de opknap beurt in het zonnetje gezet. Zij plantten in de zonneweide elk een boom. De gerenoveerde Ha zelaar in cijfers: in to taal zijn er ongeveer 6.000 onbetaalde ar beidsuren geïnves teerd, het leidingwerk van en naar het bad heeft een lengte van 110 meter, om het ma teriaal van de machi nekamer in Rijnsberg in de machinekamer in de Hazelaar te krijgen was drie maanden slij pen, snijden, zagen, passen, lassen en lij men nodig, er is 15.000 kilogram materiaal uit de machinekamer ver wijderd en voor het zelfde gewicht is er weer materiaal terug geplaatst. De oude coating met een oppervlakte van 1.200 m2 moest eerst centimeter voor centimeter ver wijderd worden, voordat 2.500 kilogram nieuwe coa ting werd aangebracht. Het bestuur en de vrijwilligers van Stichting de Haze laar zijn met recht trots op hun vernieuwde zwembad. Vooral de harde kern van 15 tot 20 vrijwilligers die zoveel tijd in hun bad hebben gestoken, kan even opgelucht ademhalen en tijd vrijmaken voor andere activiteiten. Rijnwoude - Het was heel koud en winderig op de ochtend dat deRooie Wip, de molen aan de Gemeneweg in Hazerswoude, opnieuw in gebruik werd genomen. Afgelopen zaterdag werd de openingshandeling verricht door gedeputeerde H.B. van der Goot, in aanwezigheid van onder andere het Stichtingsbestuur van de Rooie Wip, burgemeester Boelen, wethouder Van der Lecq, de vrijwillig molenaar, molenma ker Verbij en de vele vrijwilligers die ervoor hebben gezorgd dat de molen in de oude luister kon worden hersteld. Hij wenste de molenvrienden van harte geluk met het prachtige resultaat. "Hou de molen in ere en zorg dat hij de wind in de zeilen houd!" Gedeputeerde Van der Goot (rechts) werd bijgestaan door molenaar Varkensvisser. Benthuizen S.O.W. gem. De Hoeksteen 10.00 uur ds. R. Klijnsma, Pijnacker. Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J.H. hammers Geref. gem. 9.30 en 18.00 uur lees- dienst. Hazerswoude-dorp "-H. Engelbewaarders za. 20 mei: '9-00 uur H. Mis m. jongerenkoor; zo. 21 mei: 10.30 uur Eerste H. Commu nie-viering. Herv. Gem. 9.30 uur ds. P Alblas, Barneveld; 18.30 uur ds. J.B. Alblas. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Jeroense, Moordrecht; 17.00 uur ds. A.C. Poley. Koudekerk ad Rijn-Hazerswoude/Rd. Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Tielke- meijer, sow-dienst herv. kerk; 10.00 uur ds. W.A. vd Lugt, sow-jeugddienst geref. kerk; 19.00 uur ds. W.A. vd Lugt, sow-dienst herv. kerk. Geref. kerk zie herv. gem. Zaterdag 20 en zondag 21 mei: dok ter P.P.M.T. Hermans, Zuidwijk2, Bos koop, tel. 01727-12038. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Visvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00 -14.00 W- tel. 01728 -9322.; Divisie ouder-en kindzorgspreekuur dagelijks 13.00 -14.00 uur. tel. 01715 - nn ®Penin8shjden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 'f00-14.00 uur.; Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 -19.30 uur.; Benthuizen 'nsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Achting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur S ^.00-13jQ0 uur). ?!J^ting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij '^0-13.30 uur, tel. 01714-12605. h ng Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maat schappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazers- ®°U(le-<lorp: tel. 01728-8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woens- j*iddag 15.00-16.00 uur; othuizen: Maaltijdvoorziening, tel. 079-313350 SPOEDHULP 06-8212141 ^8emene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambu- iKv e^e seconde telt!) politie/Kantoor: 01714-15300 cf"trale velddienst milieuklachten: 01720-91231 n .ring kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Ja£den alarmering, aanvragen: 01714-19015 8 Open Bejaarden werk Hazerswoude ALARMERING VOOR OUDEREN: Mevr. G. Drost, tel. 01714-13253 (Rijndijk); TAFELTJE-DEK-JE: ïïe.y- G. v. Zwieten tel 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13523; ALARMERING v. Ouderen: Mevr. L. m°7oeomnan' tel- 01728-8636 (Dorp); TAFELTJE-DEK-JE: Mevr. Tj. Karens, tel. 01728-9786 (b.g.g. ^12^57); DAG- EN TIJD. OPVANG IN DRIEHOF: Mevr. N. de Wit, 01728-8146. Hazerswoude-Rijndijk - Op vrijdag 12 mei omstreeks 12.00 uur vond op de Da Costasingel een aanrijding plaats tus sen twee personenauto's. Een 36-jarige bestuurster van een personenauto uit Hazerswoude-Rijndijk reed over de Da Costasingel in de richting van de Rijn dijk. Een onbekend gebleven bestuur der van een grijze personenauto reed vanaf het parkeerterrein achter het ge meentehuis de weg op en kwam in bot sing met de vrouw. De bestuurder van deze auto is wel even gestopt, maar daarna direct weggereden, zonder zijn identiteit bekend te maken. Getuigen, die iets van deze aanrijding hebben gezien, worden verzocht zich in verbin ding te stellen met de politie (01714- 15300). Benthuizen - In de nacht van 13 op 14 mei werd een auto, die geparkeerd stond aan de Boomgaard, opengebro ken. Uit de auto werd een radiocasset- tespeler ontvreemd. Hazerswoude-Dorp - In de nacht van 8 op 9 mei werd van een winkelpand aan het Ambachtsplein een ruit ingegooid. Vervolgens is men door de ruit naar binnen gegaan. Er wordt uit de kassa kleingeld vermist. Hazerswoude-Dorp - Op 11 mei om streeks 23.10 uur werd bij de politie Rijn en Braassem gemeld, dat zich op het ITC-terrein Boskoop/Hazerswoude op de Belgiëlaan een aantal verdachte personen bevonden. Bij aankomst van de politie werden twee personen aan gehouden, die het hekwerk hadden opengeknipt en bezig waren bamboe stokken vanaf het terrein over te laden in een bestelauto. Zij werden hierbij op heterdaad betrapt. Het betrof hier een 27-jarige Rotterdammer en een 29-jari- ge inwoner van Capelle aan den IJssel. De daders zijn aangehouden. Koudekerk aan den Rijn - Op zaterdag 27 mei zal bij de voetbalvereniging Kou dekerk voor de negende keer het eier gooi-kampioenschap worden gehou den. De wedstrijd zal plaatsvinden op het hoofdveld. Het is de bedoeling dat de deelnemers meedoen in koppels, waarbij er een werper en een vanger is. De werper gooit een ei naar de vanger, die ervoor moet zorgen dat het rauwe ei heel blijft bij het vangen. Het team dat de grootste afstand overbrugt, wint de wedstrijd. Het kampioenschap begint om 16.30 uur, waarbij de titelhouders Arjen de Vos en Davy Rijnbeek hun titel zullen verdedigen. Het Koudekerkse record van 40 meter en 55 centimeter werd door dit koppel vorig jaar geëvenaard, nadat het in 1993 was gevestigd door Peter van der Ploeg en Kees Geerlof. Inschrijven voor de wedstrijd kan tot 27 mei 14.00 uur bij Kees Geerlof, Burg. de Herderplantsoen 42, Koudekerk aan den Rijn (01714-15610). Bij inschrijving dient het inschrijfgeld direct te worden voldaan (vijf gulden per koppel). Koudekerk aan den Rijn - Op vrijdag 26 en zaterdag 27 mei organiseert de jeugdcommissie van de voetbalvereni ging Koudekerk voor de jeugdleden een sportweekend. Tijdens dit week end zal ondermeer een vossenjacht gehouden worden op vrijdagavond. Deze avond wordt afgesloten met een cola-disco voor alle deelnemers in het clubhuis. Op zaterdagochtend staat sport- en spel op het programma en 's middags komen de deelnemers tegen elkaar uit tijdens het 7tegen7-toernooi. Om 16.15 uur worden de prijzen uitge reikt. De sportman- of vrouw van het jaar ontvangt de Ludo Verseveld-bo- kaal. Alle belangstellenden zijn welkom op het sportcomplex aan de Gruttolaan om de jeugd aan te moedigen. Leiden - De 26-jarige in Leiden woonachtige fotografe Brigitte Ruijtenbeek heeft zich recentelijk aangesloten bij de Vakfotograaff. Deze paraplu-organisatie is een initiatief van Kodak en biedt de consument extra zekerheid over de te verwachten kwaliteit van de aangesloten fotostudio's. Brigitte Ruijtenbeek studeerde in 1993 met succes af aan de Faculteit der Kunsten en Architectuur van de Hogeschool Rotterdam Omstreken. Haar examenvakken waren fotografie en audio/visuele vormgeving. Sinds zij zich ruim anderhalf jaar geleden als beroepsfotografe in Leiden vestigde, heeft zij zich sterk gespecialiseerd in het maken van opvallende bruidsreportages en bijzondere portretfoto's. De fotografe beschikt over een mobiele studio, waardoor met name portretfoto's ook bij de klanten thuis kunnen worden gemaakt. Hazerswoude-Dorp - In jongerencen trum 't Stek in Hazerswoude-Dorp treedt op zaterdag 20 mei Easy Meat op. Easy Meat speelt funkyrock met invloe den van Jimmy Hendrix tot Lenny Kra- vitz vol technische hoogstandjes. Zo veel mogelijk optreden is de leuze van Easy Meat en daarom zijn zij zowel te vinden in kleine cafés als op grote festi vals, zoals bijvoorbeeld afgelopen week op het Boerop in Zoetermeer. Optreden is voor deze Haagse heren de ultieme 'kick'. Voluit met stevige solo's, tot meeslepende ballads. De zaal gaat open om 21.30 uur en de toegang is 10 gulden (voor leden 5 gul den). Hazerswoude-Dorp - De kledinginza- meling van Stichting Mensen in Nood, die in maart werd gehouden in Hazers woude-Dorp, heeft in totaal 3.500 kilo gram kleding opgebracht. De stichting noemt de actie een groot succes en bedankt alle vrijwilligers en degenen die kleding hebben afgestaan. "Juist doordat ik bij de mensen thuis kom, krijg ik steeds meer opdrachten voor portretfoto's," bevestigd Brigitte Ruijtenbeek. "Men voelt zich over het algemeen meer op zijn gemak, waar door ik betere foto's kan maken. Je plaatst de mensn toch in hun eigen omgeving en dat heeft een positief ef fect op hun houding en uitstraling. Vooral bij kinderportretten is het een groot voordeel. Maar ik maak ook veel pasfoto's van volwassenen, vooral als deze nodig zijn voor een sollicitatie. Men wil dan zo voordelig mogelijk overkomen en laat dan liever een foto graaf langskomen. Geen probleem, want ik kan mijn apparatuur overal mee naartoe nemen, met lampen en al. Ik heb ook altijd een inklapbare achter grond bij me, die ik op een speciaal frame snel in de woon- of werkkamer kan neerzetten". De thuisportretten van Brigitte Ruijtenbeek beper ken zich overigens niet tot men sen alleen. Ook huisdieren gaan volgens haar heel gemakkelijk op de 'kiek'. "Al of niet met baas je, als herinnering voor later". De bijzondere stijl waarmee Bri gitte Ruijtenbeek met name de bruidsfotografie aanpakt, heeft haar veel werk opgeleverd. "Ik blijk het toch anders dan ande ren te doen, zo wordt me ver teld". Misschien omdat ik, meer dan andere fotografen, heel veel tijd uittrek voor overleg met het bruidspaar. Over de lo- katie voor de fotografie, de montagetechniek, de keuze en opzet van het album en natuur lijk de stijl. Soms lenen bruids foto's zich uitstekend voor een jaren '50 aanpak, een beetje nostalgisch met zwart/wit-foto's die hier en daar aangevuld zijn met inge kleurde foto's. Als ik een beetje kan experimenteren, levert dat soms heel bijzondere foto's op. En dat vertelt men dan door. Mond-tot-mondreclame dus". Hoewel Brigitte Ruijtenbeek nog niet zo heel lang werkzaam is als professioneel fotografe, kan zij terugkijken op meer dan vijf jaar ervaring. Tijdens haar stu die was zij al actief met het maken van foto's in opdracht van particulieren bedrijven. "Ik ben al diverse malen in geschakeld voor het maken van speci fieke bedrijfsreportages. Heel geva rieerd werk is dat. En nu ik mij bij de Vakfotograaf heb aangesloten, ga ik hieraan meer tijd besteden. Er zit im mers toch een soort kwaliteitsstempel op me geplakt". Portretten van kinderen kunnen ook op ware grootte worden afgedrukt. Foto: Brigitte Ruijtenbeek.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 17