Oud-Boskoper spreekt over pasto Gemeentelijke legpenning voor enthousiaste vrij williger Immerzeel Utilf Voorverkoop VW Boskoop raai werk onder gedetineerden Dorkas wandelt voor straat kinderen Koninklijke Onderscheiding voor de heer Burger 25 Jaar peuter speelzalen in Boskoop perste paal aanbouw perenboot Leslagen inxveen Kerkdiensten Nieuwe tijdschriften in de bibliotheek Dance Party de Tunnel Opbrengst collecte Hart stichting 'Pul in the Jungle' pagina 19 Hart van Holland/17 mei 1995 bondag 21 mei Boskoop - Op zaterdag 20 mei wordt een Jongeren Dance Party in de Tunnel in Boskoop georganiseerd. De zaal gaat open om 20.30 uur, de toegang is een rijksdaalder (met kaart). Zonder kaart is er geen toegang mogelijk. Op zater dag kunnen de kaarten voor het volgen de feest aan de zaal worden afgehaald. Het volgende feest is op 17 juni. Waddinxveen - De collecte voor de Ne derlandse Hartstichting heeft in Wad dinxveen fl. 17.044,15 opgebracht. Omdat de afdeling Waddinxveen al 25 jaar collecteert werden alle collectan ten met een roos bedankt voor hun bijdrage. De collecte werd gesponsord door en kele Waddinxveense bedrijven. Boskoop - Op zaterdag 20 mei gaat Pul, met medewerking van de live-band 'Lie ver Live', de Jungle veroveren. Deze band speelt covers van rocksongs en past goed in het rijtje van de voorgaan de Pul-bands. Voorverkoop: fl. 12,50 bij sigarenmagazijn Binken, zaalverkoop: 15 gulden. Aanvang 21.30 uur, in de Rozenburcht in Boskoop. Alphen aan den Rijn Afgelopen donderdag ontving de heer Dirk Immerzeel tijdens de jaarlijkse reis van 'de Gouwebloem'de gemeente lijke legpenning uit handen van wethouder J. Neele, wethouder welzijn van de gemeente Waddinx veen. Dit gebeurde in het parkres taurant in Avifauna in Alphen aan den Rijn. De heer Immerzeel kreeg de legpenning ter gelegenheid van zijn afscheid als voorzitter van de Gouwebloem als blijk van waarde ring voor zijn vele vrijwilligers werk. De heer Immerzeel is vanaf de op richting in 1959 al actief voor de Stichting de Gouwebloem (toen nog Zonnebloem geheten). Hij is sinds 36 jaar in touw voor deze organisatie, in het begin voornamelijk met de distribu tie en verkoop van snijkoeken om fond sen te werven. Enkele jaren later, aan het begin van de jaren zestig, trad hij toe tot het bestuur van de Gouwebloem om ruim dertig jaar bestuursfuncties te vervullen. Ruim tien jaar was de Wad- dinxvener voorzitter van de stichting. Voor de Gouwebloem brengt de heer Immerzeel jaarlijks vele fruitbakjes weg naar de deelnemers en daarnaast verzorgt hij grotendeels de jaarlijkse De heer Immerzeel ontving de gemeentelijke legpenning van Waddinxveen uit handen van wethouder J. Neele. Gouwebloemreis en de kerstmiddag. Ook voor andere organisaties verricht de heer Immerzeel vrijwilligerswerk: voor Tafeltje-dek-je, voor de Stichting Welzijn en voor mannenkoor de Gouwestem. Hij is één van de vrijwilli gers op wie men nooit tevergeefs een beroep doet. Hij heeft te kennen gege ven nog wel beschikbaar te blijven als gewoon medewerker. Waddinxveen foef. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. ™ogendoorn; 16.30 uur ds. J.P.C. fopelaar, Bodegraven, fov. Immanuël kerkgem. 9.30 uur sri\A'A- v- Houwelingen; 17.00 uur dienst Ontm. kerk. foef. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. ^■C. Bongers; 17.00 uur ds. A.A. v. ™uwelingen, SOW dienst, foptisten gem. Ichtus (in gebouw Veater, Kerkstr. 13): 10.00 uur br. P. Boskoop - Bij het VW-kantoor in Bos koop zijn kaarten voor de volgende eve nementen in de voorverkoop: Walibi Flevo in Biddinghuizen; Rock over Ger many met Elton John, Rod Stewart, Joe Cocker, Eros Ramazotti van 16 tot en met 18 juni in Wegberg/Mönchenglad- bach, Duitsland; Circus Carré vanaf 11 april tot en met 19 november door heel Nederland; Dynamo Open Air op zater dag 3 en zondag 4 juni in Eindhoven; Spaanse Rijschool uit Wenen van 26 tot en met 29 oktober in de Ahoy, Rotter dam; Formule 1 Grand Prix België van 25 tot en met 27 augustus in Spa-Francor- champs in België; Andre Hazes op za terdag 24 juni in de Veluwehal te Barne- veld. Iedere zaterdagmiddag om 14.00 uur vertrekt de rondvaartboot langs de Boskoopse kwekerijen. Bespreken kan bij de VVV. Boskoop - De collectie tijdschriften van de bibliotheek Boskoop wordt regel matig aangevuld met nieuwe titels. Sinds enkele maanden zijn de volgende tijdschriften toegevoegd aan het assor timent: Times (Amerikaans opinie blad), Vision (over alternatieve levens wijzen), Bloemen en Planten, Zo zit dat (informatief tijdschrift voor kinderen van 10 tot 15 jaar) en Marie Claire (vrou wentijdschrift). Het is mogelijk om de nieuwe tijdschrif ten ter inzage te leggen in de biblio theek door toepassing van een beveili gingssysteem. De oude nummers wor den ook uitgeleend. foskoop „•P.G. 10.00 uur ds. J.A. Broström- oruin. fov gem. 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij- h0nk; 18.30 uur ds. R. de Reuver, f Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. fo.Geref. kerk 9.30 uur ds. M.J. osting; 17.00 uur ds. H. vd Steege, tiendrecht. gem. Bethel 9.30 uur Dick van steenis. foef. kerk 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij- 17.00 uur ds. J.A. v. Hooijdonk. ling en werkwijze zijn zeer sociaal ge richt. Hij is de motor geweest die de arbeidsvoorwaarden binnen het be drijf op een hoog peil heeft gebracht en heeft weten te houden. Zijn zakelijke verantwoordelijkheden is hij in dit ge heel echter niet uit de weg gegaan. In 1968 volgde de benoeming van de heer Burger tot algemeen procuratiehou der. Vervolgens is hij in 1974 benoemd tot algemeen onderdirecteur. Deze functie vervult hij tot op heden. Als algemeen onder-directeur is hij geheel verantwoordelijk voor het totale reilen en zeilen van de onderneming. Het to taal aantal personeelsleden van De Waardt B.V. (Waddinxveen en neven vestigingen) bedraagt momenteel 265. Een groot aantal medewerkers is 25 jaar of meer in dienst bij het bedrijf. Dit heeft onder andere te maken tpet het hoge peil van de arbeidsvoorwaarden en het menselijke gezicht van het be drijf die in belangrijke mate mede door de heer Burger zijn bepaald. Door de jaren heen is hij zeer actief geweest in de opbouw en uitbreiding van het be drijf. Door de zware werkbelasting heeft de heer Burger nu te kampen met een verslechterde gezondheid. Graag zou hij zijn 40 jaar in dienst van het bedrijf hebben volgemaakt. Op advies van artsen maakt hij echter nu reeds gebruik van de VUT-regeling per 1 mei 1995. Naast zijn dagelijkse werkzaamheden is de heer Burger zeer actief in het kerkelijk leven. In september 1963 is hij gekozen tot notabel van de Hervormde Gemeente Waddinxveen. Vanuit dit notabelschap is hij op 1 juli 1970 be noemd tot Kerkelijk Ontvanger. Deze functie is per 1 januari 1994 omgezet in Kerkvoogd/Kerkelijk Ontvanger. Hij vervult deze functie tot op heden. Uit zijn bewogenheid met de medemens is de heer Burger bloeddonor sinds 1979. Als zijn gezondheidstoestand dit maar enigszins toelaat, zal hij dit ook blijven doen. Dit typeert de Waddinxvener. De bewogenheid van de heer Burger, zo wel zakelijk als privé, is opmerkelijk. Dit heeft hem gemaakt tot een "gouden" baas en collega. Boskoop - Op dinsdag 23 mei zal de heer W.A. den Hertog uit Dirksland, in de Beurshal aan de A.P. van Neslaan, spreken over zijn vrijwillig pastoraal en reclasseringswerk in gevangenissen. De avond begint om 19.30 uur en de deuren gaan open om 19.00 uur. De toegang is gratis en de avond is toegan kelijk voor iedereen. Deze avond wordt georganiseerd door de evangelisatie commissie van de Gereformeerde Ge meente in Boskoop. De heer Den Her tog is in Boskoop als ondernemer be gonnen met de verkoop van kaas langs de deur. Hij is de oprichter en voorma lig eigenaar van een groothandel in de licatessen en patisserie en de fabriek van het bekende Hertog-IJs in Dirks land. Sinds 1993 is hij slechts op bescheiden schaal actief als ondernemer. Zijn zake- Boskoop - De christelijke hulporganisa tie Dorkas Hulp organiseert van 27 mei tot 1 juli een sponsor-wandelestafette door heel Nederland. Met de opbrengst gaat Dorkas straatkinderen in Kenia, Ethiopië, Rusland en Roemenië helpen. Op 31 mei gaat de wandeltocht van Boskoop naar Honselersdijk. Miljoenen kinderen over de hele wereld slapen iedere nacht op straat. Overdag zwerven zij door de straten op zoek naar iets eetbaars. Gedwongen door armoede of weggelopen van huis om dat ze daar slecht behandeld werden. Voor de kinderen bleef maar één weg open: op straat leven, stelen en bedelen om in leven te blijven. De kinderen wor den vaak misbruikt, bedreigd of zelfs ontvoerd. Dorkas Hulp Internationaal heeft zich het lot van de straatkinderen aangetrokken. In Kenia, Ethiopië, Rus land en Roemenië verleent zij hulp aan de kinderen. Omdat hiervoor veel geld nodig is organiseert Dorkas een spon sor-wandelestafette. De wandelestafette is verdeeld in etap pes. Iedereen die mee wil wandelen kan zich inschrijven voor een etappe of een f/addinxveen - De heer J. Burger heeft vorige week de eremedaille, mbonden aan de Orde van 0ranje-Nassau in goud ontvangen. De versierselen die behoren bij fee koninklijke onderscheiding terden uitgereikt door burgemees ter C.M. van der Linden tijdens een receptie ter gelegenheid van zijn afscheid. De heer Burger trad op 1 juli 1956 als administratief medewerker op de afdeling boekhouding in dienst bij De Waardt B.V. Direct na wivaarding van zijn dienstverband is Mj in de avonduren begonnen met de opleiding MBA en in het vervolg hier van met de opleiding SPD1, eveneens Ne avonduren. h 1960 werd hij benoemd tot hoofd van de afdeling boekhouden. Precies der jaar later werd hij benoemd tot hoofd van de afdeling personeelsza ken. Met name in deze functie is de heer Burger zeer gewaardeerd binnen he organisatie, zowel door de directie ds door de medewerkers. Zijn instel- lijke activiteiten voert hij voornamelijk uit om fondsen te werven voor zijn vrijwilligerswerk. Het grootste deel van zijn tijd besteedt hij aan pastoraal werk in diverse gevangenissen. In kleine groeps-verbanden leidt hij bijbelstu dies onder gedetineerden. Ook voert hij individuele gesprekken met crimi nelen, die vastgelopen zijn in hun le ven. Hij begeleidt ex-gedetineerden bij het zoeken naar werk en het opbouwen van een nieuw bestaan in de maat schappij. Naast het werk in gevangenis sen is de heer Den Hertog ook betrok ken bij het ondersteunen van het evan gelisatiewerk en het zoeken naar nieu we evangelisatie-gebieden in Siberië. Hiertoe onderneemt hij regelmatig rei zen naar dit gebied. Dit werk doet hij onder de vlag van de Stichting Frieden- stimme Nederland. Boskoop - Op zaterdag 20 mei organi seert de Stichting Kinderopvang in Bos koop een feest voor jong en oud met onder andere een minikermis, rommel markt, plantenmarkt, oliebollenkraam en een grote kinderkleding- en speel goedbeurs. Het feest vindt van 9.00 uur tot 16.00 uur plaats aan de A.P. van Neslaan (plein Floridagebouw). loskoop-Omdat het kinderdagver- Tjjjde Berenboot aan de Rietkraag I Boskoop uit zijn jasje was ge moeid, is afgelopen vrijdag een start Egmaakt met de aanbouw van een mra lokaal. De eerste paal werd in lesrond geslagen door de heer Jo- ■nan Klems. Dit derde lokaal van het lianderdagverblijf is bestemd voor een nieuw te vormen 'dreumes- ■«roep', waarin kinderen in de leeftijd lussen baby en peuter geplaatst zul len worden. Deze geleidelijke over- g van baby naar peuter is beter ■voor de ontwikkeling van de kinde- ■ren. aldus de voorzitter van het kin- Icerdagverblijf, mevrouw P. van I Simpen. Het is de bedoeling dat de I aanbouw gereed zal zijn voordat de pouwvakantie begint. De heer Johan Klems, directrice Diane Klems, Naomi Klems en voorzitter van het kinderdagverblijf, Petra van Kampen. deel daarvan. Het is de bedoeling dat wandelaars zich laten sponsoren door familie, vrienden of kennissen. Hoeveel kilometer van de wandeltocht wordt gelopen, wordt door de wandelaar zelf bepaald. De wandeltocht heeft niet alleen tot doel de straatkinderen te helpen. Ook wil Dorkas de straatkinderenproble- matiek meer bekendheid geven en mensen bewust maken van dit grote probleem. Iedere dag dragen de wande laars daarom symbolisch een fakkel met zich mee. Verder wordt in de mees te start- en aankomstplaatsen het straatkinderenboek, dat is geschreven door een Dorkas-medewerker, aan de burgemeester overhandigd. ledereen die wil meewandelen, kan contact opnemen met Dorkas Hulp, 02289-2824, en zich opgeven bij Trudy Zijl. Giften zijn welkom op giro 2018 van Dorkas Hulp, Andijk, o.v.v. straatkinde ren. Dorkas heeft ruim zestig werkgroe pen en rond de 220 depots in Neder land, waar hulpgoederen worden inge zameld. Die hulpgoederen zijn be stemd voor meer dan 60 projecten in 24 landen in Oost-Europa, Midden-Oosten en Afrika.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 19