Oudpapier actie Ifir^niééstêrUps bij afscheid onderscheiden Twee teams tennisvereniging Love '70 kampioen Gobe van vier heeft geen plezier. Familieberichten Gerestaureerde Hervormde Kerk te bezichtigen op 3 juni Janny van der Knijff Hart van Holland/31 mei 1995 l A pagina 11 Zonder jeugd heeft een kind geen leven. terre es. g Nieuw orgel Open dag itrvrkaDelle Maandag nam burgemees- ■iWLiPS afscheid als burgemeester Z gemeente Zevenhuizen-Moerka nt \aeen ■bliksemcarrière' m Moer- C'lle waar hij in sneltreinvaart van \„tnir opklom tot de functie van bur gmeester/secretaris, werd hij m 1991 .ip hurser van de gemeente Moerhui- 'i flater'Zevenhuizen-Moerkapelle ge- 'Iten In totaal is de heer Ups 16,5 jaar Xiam geweest als burgemeester, nar sinds de zomer van 1993 heeft hij C S ziekte de werkzaamheden moeten staken. Maandagmiddag nam Sde raadzaal afscheid van deraads- en en s avonds werd in dorpshuis Op Zr een afscheidsreceptie gehouden. Middags wachtte de Moerkapellen- J een verrassing: de Commissaris van de Koningin, mevrouw J M Leem huis-Stout, deelde hem mee dat hi) be- oemd was tot Ridder in de Orde van Oranie-Nassau en speldde hem de bij behorende versierselen op. Het woord werd verder ondermeer gevoerd door inco-burgemeester M. Zijderhand, Hoor gemeentesecretaris A. Visser en door de heer S.E. Duursma, nestor van de gemeenteraad. Moerkapelle - Op zaterdag 27 mei was de afsluiting van de tenniscompetitie bij Love '70 in Moerkapelle. Voor twee teams was dit een spannend gebeuren. Het mixed-team bestaande uit Esther Lems, Anneke v.d. Wel, Rob Duvalois en Ed Schravesande moest aantreden te gen een mix-team uit Charlois dat ook nog kans maakte op de titel. Love 70 won deze wedstrijd met 4-1. Zij konden in de bloemetjes gezet worden en vol gend jaar moeten zij het in de vierde klas waar gaan maken. Een ander mixed-team dat uit moest spelen in Moordrecht, had aan één punt genoeg om het kampioenschap in de wacht te slepen. Karei Bomers won de single na een spannende drie-setter de andere teamleden, José Koekkoek, Forra Gras en Nico Heesterman deden ook wat van hen verwacht werd. Alleen de laatste partij ging verloren. Deze herendubbel was om half tien 's avonds nog niet afgelopen, en misschien wer den zij wel wat uit hun concentratie gehaald door fans met bloemen, die niet konden wachten tot het kampioen steam terug was in Moerkapelle. Een van deze fans was Tine Heesterman, die zelf ook drie keer mee heeft gespeeld in het winnende team. Voor de dames op de dinsdag loopt de competitie nog door tot 6 juni. Burgemeester Lips is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Zeil sprak burgemeester Lips 's mid dags de volgende woorden: "Toen ik juni 1993 de raadsvergadering sloot, kon ik niet vermoeden, dat ik voor het laatst de voorzittershamer zou hante ren Vandaag-bijna twee jaar later - zijn wij opnieuw in vergadering bijeen; deze keer niet met het doel een agenda met allerlei punten af te werken maar om afscheid te nemen van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en van het ambt van burgemeester. "Graag wil ik op dit moment en vanaf deze plaats enkele woorden tot u richten. In de periode vanaf juli 1993 is veel gebeurd; ten eerste in persoonlijke opzicht. Wat eerst moeilijk - zo met onmogelijk - leek, is door de tijd aan vaardbaar geworden. Na enige maan den werd duidelijk, dat er helaas geen andere weg was dan terug te treden en een afkeuringsprocedure te starten. "Daarnaast zijn er ook andere, voor u wellicht zichtbare, veranderin gen. Uw raad is aan een nieuwe periode begonnen en in samenstelling gewij zigd, Zuid-Holland kreeg een nieuwe Commissaris van de Koningin en ook Binnenlandse Zaken ontkwam niet aan een nieuw bewind. Gelukkig kon u als gemeente in goed overleg in december 1993 een waarnemend burgemeester verwelkomen in de persoon van de heer Schoots, die zich - ondanks een dubbele werkkring - in korte tijd heeft ingewerkt en de belangen van onze ge meente op uitstekende wijze behartigt. Dat heeft mij ook rust gegeven en de zekerheid, dat de gemeente geen na- deelzou ondervinden van mijn afwezig heid. Een artikel in de Goudsche Cou rant in verband met mijn afscheid ver melde ik jongstleden zaterdag: "Alles gaat gewoon door" en zo is het ook. "Bij een vertrek kijk je atlijd te rug op een bepaalde periode. In mijn geval is dat 16 1/2 jaar burgemeester schap. Van 1 november 1978 tot 1 ja nuari 1991 van Moerkapelle en na de herindeling van Zevenhuizen-Moerka pelle. In onze samenleving volgen de gebeurtenissen elkaar snel op. Ook ten aanzien van het ambt van burgemees ter zijn er veranderingen waar te ne men in het zojuist door mij genoemde tijdsbestek. Het is nu niet de gelegen heid daar in detail op in te gaan. Vast staat wel, dat het in mijn beleving wat zakelijker is geworden. Zeker in de randstad komt er heel wat op de ge meenten af en het gemeentebestuur heeft de taak voor de inwoners en on der het wakend oog van hogere overhe den de juiste beslissingen te nemen. Dat daarbij allerlei belangen kunnen botsen spreekt voor zich. Bovendien moeten gemeenten met steeds minder geld, steeds meer doen. Dit alles maakt het werken in onze gemeente wel afwis selend, boeiend en uitdagend. "Het ambt van burgemeester/ secretaris, dat ik in Moerkapelle vervul de, was een echte "doe-baan waarbij je - met name op administratief gebied - veel zelf deed en heel nauw samen werkte met een klein team. Vanaf 1 januari 1991 was ik alleen burgemees ter en dus veel meer bestuurder, ge steund door - naar mijn gevoel - een leger ambtenaren. Beide perioden heb ben hun charmes en de wisseling heeft zeker een extra dimensie aan mijn loop baan gegeven. "Inventariseren en opsommen van activiteiten zijn geliefde onderwer pen bij een afscheid. "Meestal worden dan de meest in het oog springende besluiten ge noemd, zoals woningbouw, de aanleg van bedrijfsterreinen, infrastructuur, rioleringen en sociaal-recreatieve voorzieningen. Het belang van zaken wordt immers niet zelden bepaald door de hoeveelheid en moeite, die je erin stopt, want tijd is een kostbaar goed, anno 1995 en lijkt een schaars artikel te worden. "Toch zijn al die kleine beslui ten, die binnen de raad en het college genomen worden, van minstens zoveel waarde, omdat de goede voortgang van zaken binnen een gemeenschap ermee gemoeid is. "Juist de kleine alledaagse din gen, die wij vanzelfsprekend ervaren, blijken van groot belang, wanneer het vaste patroon om wat voor reden dan- ook, wordt doorbroken. "Ik ben dankbaar, dat ik dit werk heb mogen doen en ruim 25 jaar in actieve gemeentedienst ben geweest. Mijn vrouw en ik kunnen terugzien op vele, goede contacten met inwoners van Zevenhuizen. Moerkapelle en Oud- Verlaat en evenzeer met het bedrijfsle ven, verenigingen, scholen en kerken. Bij hoogte- en dieptepunten ontmoet ten we elkaar en juist dan ontstaan banden, die zeer waardevol zijn. Dat is ook gebleken in de achterliggende pe riode tijdens het ziekteverlof. "Na de herindeling waren wij ons gemeentebestuur van bewust, dat er een drukke periode aanstaande was, daarin wij zeker met verschillende (aanpassings)problemen te maken zouden krijgen. "Wij konden echter met ver moeden, dat er daarnaast al zo snel diverse andere zaken op ons af zouden komen, die van ingrijpende betekenis voor onze bewoners waren en zijn. In noem in dit verband het milieu, het onderhoud van wegen, de oprukkende buurtgemeente Rotterdam en de aan leg van Bentwoud. "Ik dank de toenmalige raad voor de samenwerking en het feit, dat u rekening wilde houden met mijn beper kingen. Dit geldt in het bijzondere mate ook voor het college van burgemees ter en wethouders. U was steeds be reid tijd en plaats van vergaderingen en gesprekken aan te passen, wanneer dat voor mij beter uitkwam en ook werden door alle wethouders - indien nodig - taken overgenomen. In dit ver band wil ik met respect ook noemen de persoon van wethouder van Yperen, die vorig jaar kort na zijn afscheid plotseling overleed. "Ondanks meningsverschillen hebben we een fijne periode gehad, omdat de onderlinge contacten goed waren en wij stonden voor één geza menlijk belang. Daar betrek ik dan graag ook de secretaris, de hoofden van dienst en alle personeelsleden van de gemeente en het openbaar onder wijs in. Ook voor hen was het geen gemakkelijke tijd, maar u heeft mij steeds met raad en daad terzijde ge staan en geholpen. Ik ben u daar allen erkentelijk voor. "In de rij van contacten mogen brandweer en politie niet ontbreken. Tijdens mijn installatie sprak ik de wens uit op aangename wijze met el kaar te zorgen voor een goede hulpver lening. U hebt mij in dat opzicht niet teleurge steld. Dank ook aan de collega's in Midden-Holland en aan andere regio nale verbanden voor de ontmoetingen en contacten. Tijdens mijn ziektever lof mochten wij allerlei sympathieke blijken van medeleven ontvangen. Vandaag heb ik eindelijk de gelegen heid daar in breder verband voor te bedanken. U bent ons niet vergeten en hebt op verschillende manieren uw betrokkenheid met ons gezin getoond. Dankzij de regelmatige bezoeken van de gemeentesecretaris en de wethou ders bleef ik op de hoogte. Ook ben ik het Kabinet van de Commissaris van de Koningin erkentelijk voor de bege leiding tijdens de ziekteperiode. Ik kon altijd bellen en kreeg dan alle gewens te informatie. Uiteindelijk zijn wij dan gekomen tot deze afscheidsdag. On danks allerlei gevoelens is het goed een moment te kiezen om tot een af ronding te komen, temeer ook om later op terug te zien. Wij danken het ge meentebestuur hartelijk voor de orga nisatie van deze dag en u, mevrouw de Commissaris van de Koningin, en allen hier in de raadzaal voor uw aanwezig heid. Het woordje "tijd" is in mijn toe spraak nogal een gemoed; een moeilijk te omschrijven begrip. Ik wil graag ein digen met de titel van een boekje van de dichteres Joke van Sliedregt, ont leend aan Psalm 31. "Mijn tijden zijn in uwe Hand"- alleen in dat woord houd ik stand". Gestrekt door die belijdenis, wens ik de gemeente zevenhuizen- Moerkapelle in al zijn geledingen het allerbeste - dat is Gods Zegen - toe. Ik dank U". Gobe is geen gewoon kind. Gewone kinderen spelen. Gobe niet. Gobe werkt al vanaf de dag dat ie kan lopen op de akkers van BodHi, Ethiopië. Als er niets verandert, zol dat zijn hele jeugd zo blijven. Met de actie 'Laat ze Spelen' probeert Terre des Hommes kinderen uit ontwikkelingslanden een echte jeugd te geven. Voor 10,- per maand steunt u deze octie. Maak uw eerste tientje over op giro 252525, onder vermelding van 'Laat ze Spelen - donateur. Informatie: 070 - 363 79 40. t.k. donkerbruin bankstel 2 zits 3 zits 2 tafeltjes mozaiek inlegblad 01802-3541 t.k. zes huiskamer stoelen skai bekleding ƒ50,- per stuk gaaf 01793-2578 t.k. gasfornuis 4 pit racefiets 10 versn golfplaten 2.401100 br 10 st. 01793-2063 t.k. gevr. caravan Beyerland 380-3 01714-12097 t.k. mountainbike merk Ranger Shimano kl. paars/pink als nieuw ƒ400,- 01714-15939 massief licht eiken tfl 6 design st rvs riet kussens pr.n.o.t.k. 01728-6424 t k grasmaaimachine i.g.st. en grashark 25,- 01728-8745 t.k. voortent caravan 3.60 m br. met tapijt 1x gebruikt 01714-14666 t.k. vouwwagen alpenkreuzer allure geheel compleet i.g.st. ƒ3250,- 01714-14973 gratis afhalen: 20 patio blokken 01714-13723 Moerkapelle - Op vrijdagmiddag 2 en zaterdag 3 juni kan er papier worden gebracht in de containers naast de kerk van de Gereformeerde Gemeente in Moerkapelle. Op zaterdag is de contai- nerdienst van 9.00 uur tot 12.00 uur aanwezig. De laatste container is voor karton en na 12.00 uur kan er geen papier meer worden gebracht. De op brengst in mei was 10.080 kilo. Zij is verlost. God heeft haar welgedaan. Ps. 116: 4 ber. o lui OLtCUo 1I1CCI UUC11. 1 HLnnv Hq P.raaf "Of hpt O Moerkapelle - De kerk van de Hervorm de gemeente van Moerkapelle, die het afgelopen jaar een grondige restaura tie heeft ondergaan, wordt op zaterdag 3 juni de gehele dag voor het publiek opengesteld. Op die dag kan iedereen zien wat zich de afgelopen maanden heeft afgespeeld aan de Dorpsstraat in Moerkapelle, waar de kerk gevestigd is. Volgens de heer P. de Graaf, secretaris/ Penningmeester van de kerkvoogdij, is dit een "unieke gelegenheid" om het gebouw van onder tot boven te bekij ken. In de 'Restauratiekrant' die alle Moer- kapellenaren vorige week in de brie venbus hebben gekregen, wordt het gehele verhaal van de restauratie uit gebreid verteld: hoe de restauratie tot stand is gekomen, wat de geschiedenis |s van het kerkgebouw en welke am bachtslieden aan het werk zijn geweest ■n de kerk. Bovendien wordt aandacht besteed aan het orgel. "Over de inzet van de talloze vrijwilligers wordt niet veel gezegd, maar zonder hun hulp de restauratie niet zo soepel zou zijn ver jopen," aldus de heer De Graaf. "Dat wil 'k graag benadrukken. Een grote groep nensen heeft bijvoorbeeld hard mee gewerkt aan de schoonmaakwerk- lamheden en het schuren van de ban ken,' legt hij uit. Ook de gemeente Moerkapelle (en later de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle) heeft een steentje bijgedragen. De gemeente heeft een voorbeeldige houding aange nomen toen restauratie van de kerk noodzakelijk bleek, vindt de heer De Graaf. "Zij heeft namelijk gezorgd voor de voorfinanciering van het restaura tieplan, dat 45.000 gulden kostte Met dit restauratieplan konden wij gebruik maken van een gunstige subsidierege ling van het Rijk, die ervoor zorgde dat de subsidie in één keer vrij kwam, in plaats van gespreid over dertig of veer tig jaar. Alleen geloofsgemeenten die reeds een restauratieplan hadden, mochten van de regeling gebruik ma ken" Bovendien leverde de gemeente een wezenlijke bijdrage door zelf ook subsidie te verlenen. Dankzij de subsidies van het Rijk, de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, de Provincie Zuid-Holland, het Prins Bernhard Fonds, de gravin van Bylandt Stichting en het Dr. Hendrik Muller's Fonds werd uiteindelijk een groot deel van de restauratiekosten gedekt. Zelf bracht de kerk ook een groot deel bij een, maar er moest 500.000 gulden ge leend worden om het orgel te kunnen vervangen. "Wij stonden voor de keus, vertelt de heer De Graaf. Of het oude orgel laten restaureren en het over een aantal jaren wéér laten restaureren. Of het orgel vervangen. En voor het laat ste hebben wij gekozen, met name om dat het huidige orgel niet speciaal heel oud of heel waardevol is. Wij laten nu een nieuw orgel bouwen, dat in juni in de kerk geplaatst wordt. Pas in septem ber of oktober wordt het instrument in gebruik genomen want het stemmen kost heel veel tijd". Om de lening voor het orgel snel te kunnen aflossen, organiseert de Her vormde gemeente tijdens de open dag allerlei activiteiten die ten goede zullen komen aan het 'orgelfonds'. Zo worden er oliebollen, boeken, ansichtkaarten van de kerk, bloemen en planten ver kocht. Bovendien zijn de pijpen van het oude orgel te koop en houden de jonge ren een ludieke actie. In de kerk is ver der een film te zien over het verloop van de restauratie. Kopieën van deze film zijn eveneens te koop. De heer De Graaf: "Ik hoop dat er veel mensen ko men naar deze open dag, want het is werkelijk een unieke kans om de kerk eens goed te bekijken!" Na een zorgvol, in de Heere gesterkt leven, heeft Hij op de dag. waarop wij de Hemelvaart van Christus herdachten, tot Zich genomen in Zijn heerlijkheid. I mijn geliefde dochter, ons zusje en tante Zij is 46 jaar geworden. Moerkapelle: T.A. van der Knijff-Möhle Emmeloord: Janie van der Knijff-van der Knijff Jan van der Knijff Cap. a/d IJssel: Jan van der Knijff Rie van der Knijff-Oudijk Moerkapelle: Janny van der Knijff-Broer Chilliwack: Corrie Roos-van der Knijff Fdnus Roos Zevenhuizen: Alie Bregman-van der Knijff Joop Bregman Moerkapelle: Arte van der Knijff Aat van der Knijff-Molenaar Moerkapelle: Ina van der Spek-van der Knijff André van der Spek Moerkapelle: Cors van der Knijff Anneke van der KnijfT-van der Spek Neven en nichten Bameveld, 25 mei 1995 Goudenstein 117 Correspondentie-adres: Wilde Veenen 43, 2751 EH Moerkapelle De begrafenis heeft 30 mei in Bameveld plaatsgehad.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11