M 1 Baggeren Rotte en Rottemeren gaat door Koken met de AllerHande Kaarten bij Zang en Kleur mr Albert Heijn Profielschets nieuwe burgemeester Zeven- bulzen-Moerkapelle Nieuwe rubriek in gemeentegids Waddinxveen Vierdaagse 'Benthuizen Jodokus houdt open dagen Nightcrawlers in sporthal de Zuidpias KORTELAWP Eetcafé - Poolbiljart Vrijdag 2 juni van 14.00 tot 20.00 uur en zaterdag 3 juni van 11.00-14.00 uur demonstreren Albert Heijn en de chefkok van Eetcafé "Cartoons" het bereiden van Greenfields biefstuk. Proeven, vragen stellen, het mag allemaal. Laat u deskundig voorlichten en leer tevens de fijne kneepjes van het vlees bereiden. Op bovenstaande tijden kunt u de chefkok vinden in onze demonstratie-corner. Albert Heijn Zevenhuizen /pvenhuizen-Moerkapeile - Op maandag 26 juni wordt in het ge meentehuis in Zevenhuizen een raadsvergadering gehouden om een 'profielschets vast te stellen voor de Lw te benoemen burgemeester. Bierbij zal ook de Commissaris van de Koningin van Zuid-Holland, me vrouw ir. J.M. Leemhuis-Stout, aan wezig zijn. Het benoemen van een nieuwe bur gmeester is noodzakelijk geworden fa de ontslagaanvraag vandehuidi- «burgemeester, de heer A.W. Lips, ||jn taken worden sinds december 1993 overgenomen door waarne mend burgemeester L.M. Schoots. Waddinxveen - De geactualiseerde gemeentegids van Waddinxveen, die j in december van dit jaar verschijnt, krijgt een nieuwe rubriek: 'Welkom in Waddinxveen'. In deze rubriek, speciaal gericht op nieuwe inwo ners, kunnen bedrijven zich presen- I teren. Ook nieuw zijn de advertentie- j rubrieken 'Bel snel', 'Trouwen' en 'Zakelijke dienstverlening'. De gemeentegids besteedt aandacht aan gemeentelijke instellingen, ge zondheidszorg, onderwijs, sport, cultuur, recreatie, sociale instellin- j Igen, kerkgenootschappen, midden stand en industrie. De gids zal huis- aan-huis verspreid worden in de.ge- hele gemeente. Benthuizen - Op maandag 12 juni jgaat in Benthuizen voor de 28e keer de avondvierdaagse van start. Er wordt op vier avonden (maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag) tien kilometer per avond gelopen. Op woensdag is er een speciale kinder wandeling over vijl kilometer (te vens inl,aalavond). De voorinschrijving vindt plaats op 9 juni van 19.00 tot 21.00 uur in de Tas. Kinderen onder twaalf jaar mogen alleen onder begeleiding meelopen. De start is tussen 18.30 en 19.00 uur bij de Tas, waar men zich ook kan inschrijven. Waddinxveen - Tijdens de open da genvan kinderdagverblijf Jodokus in Waddinxveen, dat dit jaar vijf jaar bestaat, kunnen ouders op donder dags en vrijdag 23 juni kennis maken met particuliere kinderopvang. Van 9-00 tot 17.00 uur kunnen belangstel lende ouders vragen stelten en een kijkje nemen bij het dagverblijf aan deMercuriusweg4. Inlichtingen: 01828-30585. Moordrecht - Op zaterdag 10 juni zal in sporthal de Zuidpias aan de Sport- laan in Moordrecht een optreden plaatsvinden van de Engelse band de Nightcrawlers, bekend van 'the '95 '«mix of Push the feeling on'. Het concert begint om 22.00 uur en wordt voorafgegaan door een optre den van dj Bruce, die onlangs uitge roepen is tot Dutch House Mix Cham pion 1995. Verder staat op het programma: Hjogget Drive-in Show, The State en Mokum Sound Machine. De kaarten bosten 25 gulden en dienen tevens a's lot. Er wordt om 1.30 uur een retourticket Nederland-lndonesië verloot. VH HE MM - m PB ^M HM - ■- Waddinxveense kindeijury kiest favoriete boek Waddinxveen - De punten werden nogmaals geteld en nog een keer, maar de uitslag stond onomstote lijk vast: het boek van Jacques Vriens, En de groeten van groep 8, had gewonnen. Het boek kreeg 33 punten van de juryleden en zal worden ingezonden als favoriete boek van de Waddinxveense kinderjury. Deze jury, bestaande uit acht leerlingen uit groep 7 en 8 van Waddinxveense basisscholen, koos het boek uit vijf geselecteer de boeken die in 1994 zijn ver schenen. Janneke Hilhorst, jeugdbibliothecaris van de biblio theek, selecteerde de boeken en begeleidde de jury bij de bespre kingen. Afgelopen woensdag hield de kinderjury in Waddinxveen de laatste vergadering in de openbare bibliotheek. Hier werd het vijfde en laatste boek besproken en daarna noteerden de jonge deskundi gen hun persoonlijke top 5: het beste boek kreeg vijf punten en het minst leuke boek kreeg één punt. Vervol gens lazen de juryleden hun lijstje voor en werden de punten geno teerd. Op die manier werd de defini tieve lijst bekend. Twee boeken waren duidelijk favo riet: het winnnende boek en Met de stroom mee van Miek Dorrestein. Het laatstgenoemde kreeg slechts één punt minder dan het winnende boek. Juist omdat twee boeken populair waren, werden na afloop de punten nogmaals geteld. Na vijf bijeenkomsten besloot de Waddinxveense kinderjury het boek van Jacques Vriens 1 1 in te zenden als beste boek van litb4. een oorkonde. Bovendien zijn zij ere gasten tijdens de Kinderboeken week, als de schrijver van het win nende boek, Jacques Vriens, een be zoek brengt aan de bibliotheek. lier, dat in de bibliotheek verkrijg baar was, konden zij een persoonlij ke boeken-top-5 invullen en voor 1 juni opsturen. Op dinsdag 13 juni wordt de uitslag bekend gemaakt in een televisie-uitzending van de NPS (om 19.30 uur). kamp (Kard. Alfrinkschool), Michelle Kars (P.W. Alexanderschool, Oranje- Bastiaan de Jong (Kon. Julia- Jolanda Tiele naschool), Alexanderschool, Wingerd), Marloes Prins (Dick Brunaschool Zuidpias- konden kinderen andere Noort van Nederlandse deelnemen trixschool) en Sander Blom De jury bestond uit Jim Smeelen Kinderjury. Op een deelnameformu- school St. Jozef)- Zij kregen na afloop (Theo Thijssenschool), Angela Wit- Rotterdam - Binnenkort kan het hoogheemraadschap van Schieland starten met het uitbaggeren van de Rotte en de Rottemeren. De plannen hiervoor moesten driejaar worden opgeschort vanwege bezwaren van de gemeente Bergschenhoek en enkele omwonenden, maar het schorsingsverzoek dat is ingediend bij de Raad van State is afgewezen. De bezwa ren waren gericht tegen het bergen van de bagger op een stortlokatie in het Hoge Berg se Bos. Nu het schorsingsverzoek is afgewezen kan de aanbeste ding binnenkort plaatsvinden. Naar verwachting zal het project in september worden gestart. Het totale baggerpro- ject zal ongeveer anderhalf jaar duren. De baggerspecie zal worden ge stort op een lokatie in het Hoge Bergse Bos, de zoge noemde 'tussenbult'. Omwonenden, maar ook water, bodem en lucht zul len geen nadelige gevolgen van de specieberging ondervinden, volgens het hoogheemraadschap. "Nu niet en in de toekomst niet," aldus het pers bericht dat vorige week naar de me dia werd verzonden. "Daarvoor wor den de nodige maatregelen getrof fen". Al in 1987 is op initiatief van het Re- Zevenhuizen - Op vrijdag 2 juni is de tweede avond van de zomercompetitie klaverjassen en jokeren bij Vogelvere niging Zang en Kleur in Zevenhuizen. De avond begint om 20.00 uur. NAAIMACHINESPECIAALZAAK Noordwaarts 73 - Telefoon (079) 418596 Stadshart Zoetermeer en Oranjelaan 29 (wijk 12) Telefoon (079) 166759 - Zoetermeer Tegen het uitbaggeren van de Rotte werd bezwaar gemaakt door omwo nenden en de gemeente Bergschen hoek. creatieschap Rottemeren overleg ge start om de Rotte uit te diepen. Direc te aanleiding was de slechte bevaar baarheid. Het hoogheemraadschap van Schieland ondersteunt de plan nen omdat uitdiepen van de Rotte, de Rottemeren en het Toevoerkanaal van het gemaal Schilthuis in Rotter dam nodig is voor de waterafvoer. Bovendien zal het verwijderen van de baggerspecie een positief effect hebben op de waterkwaliteit. De tota le kosten van het project bedragen circa 15 miljoen gulden. Dit bedrag wordt betaald door het Recreatie schap Rottemeren en Schieland. Daarnaast verlenen de provincie Zuid-Holland, het ministerie van Landbouw Natuurbeheer en Visserij en de gemeente Rotterdam financiële bijdragen. 0 Dorpsstraat 129 - Tel. 01802-1251 Eetcafé - Poolbiljart Kerklaan 13-15 - Nieuwerkerk a/d IJssel - Tel. 01803-19544

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1