iWJliKaJL (derd zakken compost uitgedeeld in Oud Verlaat :5-r- Ia Eerste 'Molenmagazine' van Molenvrienden ziet het licht "Ik dacht op sommige momenten: de kachel met een glas wijn'" 'Zat ik maar voor Kerkdiensten Activiteiten Agenda sv.- Verrassing voor kinderen die op 1 juni geboren worden Sing-in Hervormde kerk Dominee Van Beek verbonden aan Hervormde gemeente Avondvierdaagse viert jubileum om bij te blijven... Hart van Holland/31 mei 1995 pagina 5 m Samenwerking Pinksteren 1995 Medische weekenddienst Roparun 1995 soms heel zwaar "ets, agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen: J* rót ------ ----- Zevenhuizen-Moerkapelle en Benthui zen - Voor alle baby's die geboren wor den op 1 juni 1995 in Zevenhuizen- Moerkapelle en Benthuizen heeft de Vereniging Bescherming Ongeboren Kind een verrassing. De vereniging houdt deze actie in het kader van de Dag voor het Leven en de ouders krij gen de verrassing door het geboorte kaartje op te sturen naar VBOK, Mieke Sonneveld, Polderplein 8,2731 ER Bent huizen (079-422742). De VBOK zet zich in voor de begelei ding van vrouwen bij een ongewenste zwangerschap en ouders die een ge handicapt kind verwachten. Verder wordt hulp geboden bij het verwerken van een abortus. ,irt De compost werd uitgedeeld op het parkeerterrein bij de Vierkap. In Oud Verlaat werd afgelopen zater dag voor de tweede keer binnen de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle decompostactie gehouden. Van negen uur 's ochtends tot twaalf uur konden de inwoners van Oud Verlaat gratis een zak compost komen ophalen. In totaal werden er honderd zakken uitgedeeld. De compost is afkomstig van het com- posteerbedrijf in Alphen aan den Rijn, waar het groente-, fruit- en tuinafval uit Zevenhuizen-Moerkapelle wordt ver zameld. De compostactie wordt op zaterdag 3 juni gehouden in de gemeentewerk plaats aan de Burgemeester Klinkha- merweg 22. Daar kunnen de inwoners van Zevenhuizen van 9.00 tot 12.00 uur terecht voor een gratis zak compost. Zevenhuizen-Moerkapelle - Met een kleuromslag en voorzien van een tien tal artikelen ligt hij klaar voor spon sors, leden, begunstigers en allen die dit willen worden: het eerste Molentijd schrift van de Vereniging Molenvrien den Rottemerengebied. Een dezer dagen wordt het tijdschrift verspreid. De bedoeling is het boekje jaarlijks in het voorjaar te laten ver schijnen, maar als de behoefte en de mogelijkheden daarvoor aanwezig zijn, wordt in een later stadium de verschij ningsfrequentie opgevoerd. Het doel van het tijdschrift is door een verscheidenheid aan artikelen, de inte resse voor en de betrokkenheid bij de molens in het Rottemerengebied leven dig te houden en zo mogelijk te vergro ten. En dat is geen overdreven luxe, vindt de Molenvrienden, want allerlei gevaren bedreigen de molens (het Bentwoud, Vinex(bouw)locaties, Rot- tewig). De Vereniging Molenvrienden bestaat nu ruim drie jaar en het aantal leden is inmiddels gegroeid naar ruim 500. Veel maar niet genoeg, want naast het maat schappelijke draagvlak dient er in een tijd van verminderde subsidies ook een sterk financieel draagvlak te zijn. Van daar dat de Vereniging hoopt nog meer 'Molentijdschriften' te kunnen ver spreiden onder nieuwe leden. Naast het Molentijdschrift zal de Vere niging Molenvrienden in samenwer king met de Stichting 'Oud Zevenhui zen-Moerkapelle' regelmatig bij het 'Hart van Holland' te vinden zijn om bekendheid te geven aan de molens, aan hun geschiedenis en de polders waarmee ze nauw verbonden zijn. De Vereniging Molenvrienden heeft tot doel om gelden bijeen te brengen om de kenmerkende wiekendragers in stand te houden. De Stichting Oud Zevenhui zen-Moerkapelle richt zich op het be houd van het historische karakter van het landschap en doet studie naar het verleden. In deze rubriek komt derhal ve steeds een deel van het interessante polder- en molenleven aan de orde. Lid of begunstiger worden kan heel makke lijk (01802-1985 01802-1956 01802- 2790 01802-1485 01802-1472). Zevenhuizen - Op zondag 4 juni wordt in de Hervormde kerk in Zevenhuizen een sing-in gehouden. Het thema van de dienst luidt: Heerlijk helder... water. Over dit onderwerp gaat de bespreking van de heer Verbeeke. De muzikale medewerking wordt verleend door de praiseband onder leiding van Ike Zintel. De band begint om 18.30 uur. Zevenhuizen Herv. kerk zo. 4 juni: 10.00 uur ds. M.C. vd Meer, Nwk a/d IJ.; 19.00 uur de heer C.D. Verbeeke, Zevenhuizen. Oud Verlaat zo. 4 juni: 10.00 uur ds. W. Radstake, Rotterdam. Geref. kerk zo. 4 juni: 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur drs. J.H. v. Dam Zoetermeer. R.K. zo. 4 juni: 10.15 uur in dorpshuis Swanla. Moerkapelle Herv. Gem. zo. 4 juni: 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. v. Estrik; ma. 5 juni: 9.00 uur drs. J.W. v. Estrik. Geref. Gem. zo. 4 juni: 9.30 uur lees dienst; 15.30 uur ds. J. Driessen; ma 5 juni: 11.00 uur ds. J.B. Zippro. Zevenhuizen - Op zondag 25 juni zal ds. G.J. van Beek uit Almkerk als predikant aan de Hervormde gemeente van Ze venhuizen worden verbonden. De be vestiging van de dominee vindt plaats in de ochtenddienst van 10.00 uur in de Hervormde kerk aan de Dorpsstraat. In deze dienst zal dominee Van der Meer, predikant van de Hervormde Gemeen te in de Bron in Nieuwerkerk aan den IJssel, voorgaan. De intrededienst zal plaatsvinden om 14.30 uur. Na afloop van beide diensten is er gelegenheid om kennis te maken met de familie Van Beek in het Hervormd Centrum. Hoera Hoera, Vincent Groenendijk 1 jaar. Kusjes 0 en 0 van de K. Het is echt waar, Bep 30 jaar! van harte Ton Johan Chantal en Scooby* Donderdag 1-6 Eveline geeft een feest net als pa en ma ze wordt 10 jaar Hiep Hiep Hoera. Ingrid Hoera, Jolanda nu een echte zuster Gefelici teerd! Pa ma M G D C en H Pa en Ma onwins bedankt voor de toffe reis naar Zwitserland! x Acl Fouad h.g. met het behzlen van je bronzen diploma v. afdansen liefs en kusjes mama t.k. gevr. kinderstoel 01802-3863 t.k. diverse zeilen voor marktkraam t.e.a.b. 01793-2157 Sportgenoot? Danspartner? Hartsvriendin? Bel de vriendschapsbank: 01728-8397 Zaterdag 3 juni: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892- 12500. Zondag 4 en maandag 5 juni (Pink steren): dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. Zevenhuizen - Van 12 tot en met 16 juni organiseert het comité Avondvierdaag se Zevenhuizen de avondvierdaagse voor Zevenhuizen, Moerkapelle en omgeving. Het comité geeft het tweede lustrum een feestelijk tintje en kan hulp daarbij goed gebruiken. Zo hoopt de organisatie op een recordaantal deel nemers. Daarnaast wil het comité in contact komen met wandelaars die alle voorgaande negen edities hebben mee gewandeld. Ook worden er vrijwilligers gezocht die willen meehelpen bij de gevaarlijke verkeerspunten en bij de stempelposten. Inlichtingen: 01802- 3549. Iedere zaterdagvan 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Donderdag 13 juli: 8.00-18.30 uur: Oud papier aktie De Eendragt. Vrijdag 3 november: 20.00 uur sporthal "Swanla": Vox Jubilans m.m.v. kapel van de Kon. Luchtmacht. De Zeven Muzen: zaterdag 17 juni: balletuitvoering door ballerina's van de 7 muzen in Vlaardingen; zaterdag 1 juli: 20.00 uur Dorpshuis Swanla: muziekavond van en door docenten; zaterdag 7 oktober: musical koorleden; zaterdag 25 november: 20.00 uur Ger. kerk: amateur-muziekavond. Vogelvereniging Zang en Kleur: (activiteiten vinden plaats in het clubgebouw) Zomerkaarten: op de vrijdagen 2 en 16 juni en 7 en 21 juli ANBO: Speimiddag: elke maandag in de Zevenster (niet op 5 juni, in juli en augustus); Soosmiddag. 2e en 4e woensdag in de Zevenster (niet in juni, juli en augustus); Fietsen: lx per 14 dagen. Verzamelen bij Swanla op vrijdagmiddag 13.30 uur: 9 en 23 juni, 7 juli; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdagmorgen 9.30, 10.15 en 11.00 uur; Zwemmen.' in zwemhad De Koommolen elke donderdag 10.00, 11.00 en 13.30 uur; Bustocht: 7 juni voor alle ouderen, naar Harderwijk het Dolfinarium. Instappen om 815 uur bij De Zevenster; Maaltijden: voorzieningen ook als instuif en een kopje koffie vanaf 19 juni. Op elke werkdag in het restaurant van de Zevenster.; 13 juni: Open Dag De Zevenster 18.00-19.30 uur. Oud Verlaat "De Vierkap": 15-16-17juni: volleybaltoernooi (opgeven bij Tonny Boudewijn of Theo Suurland tel. 010-4211958); 8 juli: 14.30 uur: braderie. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag Soos in Op Moer om 9.30 uur-11.30 uur: 11 mei tedere donderdag 10.00-13.00 uur Wereldwinkel Raadhuisplein. J9 t/m 23 juni: Fietsvierdaagse; start kantine v.v. Moerkapelle. Boode Tweewielers sponsorde het Runningteam Dordrecht met twee fietsen. Van links naar rechts: Alice en Frans Bo°de Peter Roedoe, Maria en Paul Kranendonk. Zevenhuizen - "Het was zwaar, maar de sfeer was heel goed. Binnen het team wisten wij elkaar goed op te peppen en langs de weg stonden veel mensen om ons aan te moedigen. Daardoor hebben wij het volgehouden en zijn uiteindelijk na 37 uur en 34 minuten aangekomen". Peter Roedoe uit Rotterdam heeft vorige week met het Runningteam Dordrecht deelgenomen aan de Roparun, de lang ste non-stop estafetteloop ter wereld. De opbrengst van de 529 kilometerlange sponsorloop is bestemd voor de Daniël den Hoedkliniek. De Rotterdammer Peter Roedoe, werkzaam in het Dijkzigtzieken huis, begeleidde de lopers van het team op de fiets van Rotterdam naar Parijs, samen met een aantal ande re fietsers. Omdat er in België en Frank rijk nauwelijks fietspaden zijn, was deze begeleiding hard nodig. "Vooral 's nachts was het voor de lopers prettig om verlichting en bescherming te heb ben. En de peptalk was ook belangrijk". Het team bestond uit acht lopers, die ervoor zorgden dat de twaalfde plaats werd bereikt. "Er waren in totaal 61 van de 62 teams die de eindstreep haalden, dus het resultaat was goed," zegt Peter Roedoe. "De hardlopers hebben gemid deld 13,8 kilometer per uur gelopen. Het snelste team had een heel hoog tempo en liepen zelfs 16,3 kilometer per uur". Vooral het laatste stuk van de estafette loop vond Peter Roedoe zwaar. "Bij het laatste checkpoint dachten wij dat wij er bijna waren, maar toen moesten wij nog een heel stuk door Parijs waar on geveer tachtig verkeerslichten voor veel vertraging zorgden. Hierdoor kwa men wij trouwens lager op de ranglijst uit, want wij kwamen als elfde binnen, maar omdat wij door rood licht waren gegaan, kregen wij strafpunten. Zo wer den wij twaalfde". De regels waren streng, vindt de Rotterdammer. "On derweg werden foto's en video-opna men gemaakt door de organisatie om te controleren of er inderdaad door acht deelnemers werd gelopen. Het is name lijk heel gemakkelijk om een legertje marathonlopers in te zetten en op die manier te zorgen voor een supersnelle tijd. Maar dat is natuurlijk niet de be doeling". Met de Roparun heeft het team onge veer 15.000 gulden aan sponsorgeld bijeen gekregen. Hoeveel de estafette loop in totaal opbracht, is nog niet be kend, maar op 10 juni wordt het bedrag uitgereikt aan de Daniël den Hoed Kli niek. Het ziekenhuis zal dit bedrag be stemmen voor de aanvullende zorg voor kankerpatiënten. Het gaat om be geleiding van patiënten tijdens de be handeling en als er niet meer behan deld wordt, niet alleen gericht op de patiënt zelf maar ook op de omgeving. Er wordt getracht op die manier de kwaliteit van het leven te behouden op lichamelijk, psychisch, sociaal en le vensbeschouwelijk terrein.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 5