restaties bij vijfde ITC-Florarun Sportieve dames gevraagd bij v.v. Koudekerk Autocross Zevenhuizen Rentokil heren A-jeugd in finale! Concurrentie te groot voor Van Elteren Jeugdsportdag w Groeneweg Herenteam 35+ van Tennisclub Zevenhuizen kampioen Persoonlijk baanrecord Van Tilburg V.V. Moerkapelle - Spartalrekt veel publiek BROUWER DE KONING Grote sortering UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/31 mei 1995 pagina 9 PERKPLANTEN GERANIUMS (STAM)FUCHSIA'S STAMMARGRIETEN KAMERPLANTEN SNIJBLOEMEN GEEN KOOPAVOND Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 0. iaterdag 27 me, organ,seerde 1 l&oskoopse atletiekvereruging vV voor de vijfde maal de ITC- Larun: een wegwedstrijd over 10 Zelse mijlen en prestatielopen 5 10 en 21 kilometer en een CtatieloopoverlOEngetse '.«/en Daarnaast ,s er een busi- Lmn voor bedrijven van teams „et minimaal drie lopers voor een tisselbeker. Met hulp van een aantal spon sors was de organisatie in staat een aantal topatleten aan te 1.rekken voor de wedstrijd over 10 En- Ie mijlen. Genady Panuir en Yury I fnkin twee Russen die in eigen land dij I jptot) 5 horen, waren toevallig in Ne- I Herland en werden door de organisatie 1 «ontracteerd. Tevens werden Luc totwaar (die hersteld was van een I hiessure) en John van Wansum (we- I reldkampioen bij de veteranen op di verse afstanden) aangetrokken. Ook bekende atleten uit de regio zoals Fred I vanZoest, Ed van Gemeren, Bert Koster 1 en Jan de Jong uitgenodigd. I Nahet startschot zorgden de twee Rus- 1 sen direct voor een hoog tempo. Dicht- I bii het 10 kilometer punt liep Genady I PanuirwegvanYuryFokinen bouwden I zijn voorsprong steeds verder uit. Met een bijzonder snelle tussentijd van 2934 op het 10 kilometer punt kwam ook een nieuw parcoursrecord in het I zicht. Luc Krotwaar en John van Wan sum konden, zij het op enige afstand, soed volgen. Fred van Zoest en Ed van Gemeren, twee rivalen, zaten hen weer op de hielen en lieten hen niet uit het oog. Uiteindelijk wist Genady Panuir in de De start van de wegwedstrijd over 10 Engelse mijlen Potgrond 3 zakken 10,- Tuinaarde 4 zakken 10,- Alles voor de groentetuin, o.a. sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, peper- en paprikaplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, tuinkruiden, kroten prei-, andijvie-, sla-, koolplanten enz. - Broeiramen Terracotta sierpotten - bloembakken en haken I I I I VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL ontzettend snelle tijd van 49.48 met een nieuw parcoursrecord te winnen. Num mer twee werd Yuy Fokin met een tijd van 50.26. Baanatleet Luc Krotwaar kon in de laatste kilometer John van Wan sum van zich afschudden en eindigde als derde in een tijd van 52.26. Jan van Wansum eindigde slechts op vijf secon den afstand 52.31. als vierde en als eer ste veteraan met vijf minuten voor sprong op de tweede veteraan Hans Broere. Fred van Zoest wist Ed van Gemeren uiteindelijk op een halve mi nuut af te lopen. Bij de eerstvolgende loop wil Ed van Gemeren revanche ne men. Bert Koster had nog last de steeple-wedstrijd van vorige week en finishte na 56.06. Jan de Jong, die her stellende is van een griepje, kon alleen maar uitlopen. Ondanks de concurrentie van de Zui- dersterserie was de organisatie bijzon der tevreden over de opkomst en het wedstrijdverloop. Tevens heeft de or ganisatie de lopers alvast gepolst en toezeggingen gekregen voor de Flora cross in november. De prestatielopen en businessrun wer den goed bezocht zodat de organisatie tevreden was over de opkomst. Er wa ren in totaal 425 deelnemers. Winnaar van de businessrun werden de Rotter damse Town Runners, tweede werd het team van de Boskoopse Veiling en der de NBM West. Koudekerk aan den Rijn - Fiona van 't Wout en Wilma v.d. Laan twee voetbal liefhebsters hebben het idee opgepakt om het damesvoetbal bij V.V. Koude kerk te laten terug keren. Eind jaren '80 moest er noodgedwongen, door gebrek aan actieve dames gestopt worden met het damesvoetbal bij de V.V. Koude- Zevenhuizen - Druk. Gezellig. Specta culaire races. Goede sfeer. Spannend. Zo omschreven de bezoekers van de races van de traditionele Autocross in Zevenhuizen. Deze werd zoals gebrui kelijk op Hemelvaartsdag gehouden aan de Bierhoogtweg. Voor opschud ding zorgde één van de deelneem sters door na het nemen van de spring schans in het publiek in te rijden. Een bezoekers moest per ambulance afge voerd worden naar het ziekenhuis. Afgelopen zaterdag speelden de heren A-en C-jeugd van Rentokil-ZVH in Schie dam in de voorronde van het nationale jeugdkampioenschappen. Bij de C- jeugd kon Rentokil niet de finale-ronde halen en was het voor deze jongens einde oefening. Voor de heren-junioren liepen de wed strijden beter, alleen in de eerste wed strijd tegen DVO uit Oud-Beijerland moest Rentokil er flink aan trekken. Maar met de setstanden 15-12 en 15-13 werd deze wedstrijd gewonnen. De vol gende twee wedstrijden tegen resp. Den Bosch en Den Burgt werden simpel weg gewonnen met 2-0, resp 15-1, 15-2 en 15-3 en 15-8. Doordit resultaat zullen de heren junio ren van Rentokil op zaterdag 10 juni in Utrecht spelen om het kampioenschap van Nederland. Zij hebben zich al ge plaatst bij de eerste acht van Neder land. Rijswijk-Van 25 tot en met 27 mei zijn in Rijswijk de Nederlandse Kampioen schappen schaken voor D-jeugd gehou den. Van Schaakvereniging Moerkapel- lehad Jesse van Elteren zich voor deze kampioenschappen gekwalificeerd. Gedurende drie wedstrijddagen moes ten de vijftig schakers drie partijen per dagspelen. De bedenktijd was in iedere partij dan ook één uur per persoon. De eerste wedstrijd had Jesse geloot tegen Ralf Herbers uit Klazinaveen, In een zware, langdurige partij wist Jesse de Partij naar zijn hand te zetten en won deze uiteindelijk. De tweede partij was Laan Jongsma Jesse's tegenstander. Jesse verloor en Daan werd in het eind klassement zesde: het was een heel sterke tegenstander. Ook de derde par- hj tegen Maarten Beekhuis ging verlo- Zevenhuizen - Op zaterdag 3 juni orga niseert de voetbalvereniging Groene weg een sportdag voor alle jeugdleden van de vereniging. De dag begint om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 18.15 uur. Het programma: voor alle pupillen is er een spelprogramma dat gericht zal zijn op balvaardigheid en voor de junio ren is er een voetbalprogramma. De dag wordt afgesloten met een barbe cue. kerk. Nu hebben zich al een paar dames aangemeld voor het komende seizoen, maar zij zijn met spoed op zoek naar nog meer sportieve dames die op zater dag in competitieverband tegen een balletje willen trappen. Inlichtingen: Fiona (01714-13552) of Wilma (01714- 12400). Zevenhuizen - Het eerste herenteam (categorie 35+) van Tennisclub Zeven huizen heeft afgelopen zaterdag de competitiereeks in de derde klasse dis trict Rotterdam prima afgesloten. Theo van Iwaarden, Rob Poorter, Pieter Bart Engelen, Hans Bolsterlee en Hans Knij- nenburg dienden tegen de enig overge bleven concurrent TIOD in Gouda nog minimaal één wedstrijd te winnen om kampioen te worden. Vooraf leek dit een niet al te moeilijke opgave, maar doordat de normaal zekere single-par tijen van Theo en Rob verloren werden, zag het er plotseling toch precair uit. Het dubbel Hans en Hans (samen goed voor ruim 100 jaar routine) wist echter de spanning en de tegenstanders te overwinnen. Zij ontlokten met 7-6 en 6- 2 het "We are the Champions" bij de andere teamleden. De overige dubbels waren daarna een formaliteit en wer den broederlijk gedeeld. Totaal uitslag: 3-2 winst voor TIOD, maar de titel en promotie naar de tweede klasse voor Zevenhuizen. Tot hun grote genoegen werden de kampioenen op champagne en nieuwe haring getrakteerd door hun sportieve gastheren. Het mix-5 team, bestaande uit Ingrid Beltman, Madeion Leeuwis, Hanny Ver bakei, Toon Claessen, Matthijs Dekker en Peter Saers versloeg zaterdag in Hellevoetsluis de Kooistee 5 met 3-2. Door deze overwinning handhaaft dit team zich op het hoge niveau van de vijfde klasse. Eemshaven - Op het stratencircuit van Eemshaven werd op Hemelvaartsdag de vierde wedstrijd voor het kampioen schap verreden. Onder zonnige weersomstandigheden ging Karl van Tilburg om 12.20 uur de baan op voor de eerste training, in de vijfde ronde reed Karl zijn snelste tijd in 1.46.69 wat tevens een verbetering was van zijn persoonlijke baanrecord, in de loop van de middag steeg de tem peratuur zo hoog dat het asfalt zacht werd en er olie uit het asfalt omhoog kwam. Hierdoor werd de baan vrij glad, wat het moeilijk maakte om de tijden uit de eerst training te verbeteren. Het luk te Karl toch nog. In de laatste ronde, met een tijd van 1.46.22, kwalificeerde hij zich op de 20e plaats in de A-groep. Vanaf de achtste startrij maakte Karl een goede start en kwam als 18e door. Meteen in de eerste ronde viel de gehe le groep uit elkaar. Karl reed in een groepje van vijf strijdend om de 16e plaats. In de vijfde ronde lukte het Karl om de 16e plaats te pakken. Karl: "Op dat moment had ik het gevoel dat er nog meer in zat, maar door een schakelfout zakte ik weer terug naar de 18e plaats en werd het gat naar de nummer 15 te groot." In de twaalfde en tevens laatste ronde pakte Karl na een fraaie uitrem- manouvre toch nog een plaatsje terug en eindigde op een 17e plaats, helaas net buiten de punten! in de wedstrijd verbeterde Kart opnieuw zijn persoon lijke baanrecord met een rondetijd van 1.44.01. De volgende wedstrijd wordt op 5 juni verreden op het stratencircuit in Oss. Deze wedstrijd zal niet meetellen voor het kampioenschap. ren en de score van de eerste dag was slechts 1 uit 3. De tweede dag begon Jesse met een overwinning op Ricky de Jong uit Alp hen. Verder die tweede dag nog een remise en een verliespartij. De score van de tweede dag was dus 1,5 uit 3 en met een totaal van 2,5 uit 6 stond hij na de tweede wedstrijddag op de dertigste plaats. Ook de derde en de laatste dag scoorde Jesse 1,5. Misschien had er meer in gezeten, maar de vermoeidheid sloeg ook toe en daardoor werd het moeilijk om de concentratie soms an derhalf a twee uur vast houden. Al met al haalde Jesse 4 punten uit 9 wedstrij den, goed voor een 32ste plaats. Voor Jesse een nieuwe ervaring en een goede leerschool voor de volgende keer. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Moerkapelle - Op 16 mei vond op het sportpark De Wilde Veenen bij v.v. Moerkapelle de vriend schappelijke voetbal wedstrijd plaats tussen zaterdag 1 en de eredivi sieclub Sparta. Vooraf speelden de pupillen van Moerkapelle tegen el kaar, waardoor er deze avond veel jeugd met hun ouders op het voet balveld waren, terwijl ook leden en oud-leden aanwezig waren om Den nis de Nooijer, welke na zijn beenbreuk voor het eerst weer een volle wed strijd speelde en zijn medespelers aan het werk te zien. Sparta was bijna met de voltallige selectie aanwezig. Len- nart Visser kreeg voor Moerkapelle de eerste kans, toen hij na vijf mi nuten oog in oog kwam te staan met Sparta-keeper Frank Kooy- man. Hij verzuimde echter de kans af te ronden. Daarna lieten Marco Boogers en de zijnen een paar schitterende aan vallende acties zien. Moerkapelle-doel- man Patrick Slingerland moest voor rust echter zeven maal de bal uit het doel halen, waarvan zelfs drie in drie minuten. 0-1 Dennis Krijgsman, 0-2, 0-3 en 0-4 Dennis de Nooijer, 0-5 Milco Pie ren, 0-6 wederom Dennis de Nooijer en 0-7 Dennis de Bruin. Na de thee liet trainer Dick Bakker van Moerkapelle vier spelers vervangen. Ook in de twee de helft kon men weer enkele oogstrel ende situaties aanschouwen en kreeg Moerkapelle zelfs nog twee uitgespeel de kansen. Eenmaal kwam Jan van Ho ven na een schitterende aanval alleen vrij voor de Sparta-doelman, maar van schrik schoot hij naast het doel en -.... i Het vijfde elftal van voetbalvereniging Moerkapelle. Peter-Paul Breedijk raakte vlak voor tijd met een onverwacht schot de lat. Sparta scoorde echter met de regel maat van de klok en Moerkapelle-doel- man Patrick Bontenbal (bij de rust in gevallen) moest de gang naar naar het net zesmaal maken. 0-8 Dennis de Nooijer, 0-9 Marco Boogers, 0-10 Den nis de Nooijer, 0-11 Edgarvan der Roer, 0-12 Marco Boogers en tot slot 0-13 Edgar van der Roer. Ondanks de dikke nederlaag voor Moerkapelle, was het toch een zeer geslaagde avond en een uitstekende stimulans voor de vereniging. Het seizoen was toch al goed verlopen, omdat bij de senioren zowel zaterdag 3, 4 en 5 kampioen zijn geworden, als mede het tweede zaalteam. Als eerste dit seizoen werd bij de senioren het laagste zaterdag-elftal kampioen en wel op 27 april in hun laatste te spelen competitieduel. Uit tegen Spirit 10 werd het benodigd punt behaald door in een zenuwslopende wedstrijd 1-1 te spelen. Op 6 mei werd het derde zater dagelftal in de thuiswedstrijd tegen Sportlust 6 door een nipte overwinning kampioen en diezelfde middag werd het 4e door een duidelijke overwinning in de thuiswedstrijd tegen CVC Reeu- wijk 5 ook kampioen. Voor het eerst dit seizoen speelde de voetbal vereniging Moerkapelle ook competitie in de zaal. Deelgenomen werd met twee teams. Het eerste team eindigde op de tweede plaats in hun poule, terwijl het tweede op 10 mei het kampioenschap behaalde door een 4-9 overwinning.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9