BlgRlWzcn-M^'^aP^1'^ Compostactie volgende keer op "Medisch symposium onderbe licht in berichtgeving Pelhrimov" Nieuwe regels voor huurverhoging Enquête over het ouderenbeleid Verkoping tijdens open huis gericht op inzameling orgel 'ÉÉN OP TIEN' HEEFT U NODIG! KIJK VRIJDAG 9 JUNI NAAR AVRO TV 1, 19.00 UUR Zomercompetitie HZM Opbrengst Astma-eollecte Bel 06-300733 G.D. Andeweg: Hoe hoog mag de huurverho ging zijn? Is 6 procent niet erg veel? Mag de verhuurder zelf beslis sen welke huurverhoging hij vraagt en heb ik daar als huur der niets over te zeggen? Ik ben het niet eens met de verhoging. Wat kan ik doen? Driekamp en wordt donateur: (75 cent per minuut) inuut) Groothuizen Hart van Holland/7 juni 1995 pagina 11 1 1 Rechts is het vernieuwde "Mainstreet" te zien met links daarvan de drie winkels. Geheel links is de poort naar het parkeer terrein en de vier halfvrijstaande woningen. Zevenhuizen - De enige Zevenhuizen- aar die aanwezig was tijdens de Wad- dinxveense week in Pelhrimov, de heer G.D. Andeweg, vond de uitwisseling tussen de steden van enkele weken ge leden een groot succes. In een vraagge sprek met deze krant liet hij echter weten het "jammer" te vinden dat in de berichtgeving in het Weekblad voor Waddinxveen weinig aandacht werd besteed aan het medische symposium dat eveneens plaatsvond tijdens deze week. 'ik vul deze berichtgeving graag aan," zegt de heer Andeweg. "Juist omdat het symposium, dat enkele da gen duurde, een van de hoogtepunten van de week was. Medici uit Pelhrimov en omgeving en uit Bratislava waren hierbij aanwezig. Er werden inleidin gen verzorgd door Nederlanders die ondermeer vertelden over de gezond heidszorg in Nederland. Ook het verze keringsstelsel kwam aan de orde". Hier bij verbaasde een Tjechische arts zich over het Nederlandse stelsel: "Hij vond ons verzekeringsstelsel te socialis tisch!" aldus de heer Andeweg. "In Tje- chië is men namelijk meer marktgericht dan in Nederland". Ook vindt de heer Andeweg dat een aantal mede-organisatoren onvoldoen de 'in het zonnetje zijn gezet'. "Jaap Eling, lid van de Stichting Pelhrimov Waddinxveen, heeft het symposium georganiseerd. Hij heeft hiervoor veel werk verzet, net als Jacques Bost. Bo vendien hebben Frantisec Kubik en Vera Zamecnikova in Pelhrimov hun uiterste best gedaan alle activiteiten goed voor te bereiden en vlot te laten verlopen. En nu ik toch namen aan het noemen ben: ook oud-burgemeester van Zevenhuizen de heer Van Gent was aanwezig tijdens de Waddinxveense week". De heer Andeweg, docent aan de Sa menwerkingsschool in Waddinxveen heeft enkele jaren geleden aangeraden Pelhrimov te kiezen als zusterstad voor Waddinxveen. Zijn school organiseer de al jarenlang uitwisselingen met een middelbare school in Pelhrimov en nog steeds is het contact hecht. "Er zijn zelfs leraren van de Samenwerkings school naar Pelhrimov gegaan om En gelse les te geven," aldus de heer Ande weg. De jaarlijkse huurverhoging staat weer voordedeur. Per 1 juli moeten de mees- tehuurders meer huur gaan betalen. De één betaalt 6 procent meer, de ander minder. Verhuurders hebben de vrij heid gekregen om zelf te bepalen welke huurverhoging zij van de huurder wil len vragen. Zij moeten zich echter wel aan een aantal regels houden. Onlangs heeft de Tweede Kamer beslo ten, dat de huurverhoging per 1 juli ten hoogste 6 procent mag bedragen. Dit betekent dat de verhuurder alles kan vragen, zolang het maar niet meer is dan 6 procent. Minder is ook mogelijk, tot zelfs huurverlaging. Verhuurders hebben van de overheid meer vrijheid gekregen om de huurver hoging te variëren, zodat zij daarmee de huurprijs van de woning meer in overeenstemming kunnen brengen "iet de kwaliteit ervan. Woningen die gezien de kwaliteit relatief duur zijn, zouden een lagere huurverhoging moe ten krijgen. Goedkope woningen die veel kwaliteit hebben, komen in aan merking voor een hogere huurverho ging. Of 6 procent veel is, hangt af van het feit of de huur gezien de kwaliteit niet al relatief hoog is. De regering was aanvankelijk van plan om de maximale huurverhoging op 6,5 procent vast te stellen, maar dankzij acties van de Nederlandse woonbond heeft de Tweede Kamer daar een stokje voor gestoken. Ja, de verhuurder mag dat zelf beslis sen, zolang niet meer gevraagd wordt dan 6 procent en de huur niet boven de maximaal redelijke huur uitkomt. De maximaal redelijke huur is de huur die de verhuurder maximaal mag vragen volgens het puntensysteem. Sociale verhuurders zijn wel verplicht om met de huurders of hun vertegenwoordi gers te overleggen over het huurbeleid. Particuliere verhuurders zijn nog niet verplicht om te overleggen. Als de huurverhoging niet hoger is dan 6 procent, dan kan alleen dit jaar be zwaar gemaakt worden als er sprake is van ernstige onderhoudsklachten aan de woning. Ook kan bezwaar gemaakt worden als de verhuurder een huurver hoging van meer dan 5,5 procent vraagt en daar geen of een foute puntenspeci ficatie bij levert. Inlichtingen: Huurderslijn 06-910 910 98 (50 cent per minuut). De folder 'De jaarlijkse huurverhoging' kan besteld worden door het overmaken van fl. 3,50 naar gironummer 6217479 t.n.v. Woon bond Informatie in Amsterdam onder vermelding van 'folder 3.03'. Zevenhuizen - De derde wedstrijd van de zomercompetitie van Hengelsport vereniging Zevenhuizen-Moerkapelle is gehouden. Er waren negen deelne mers. De vangst was redelijk. Er werd totaal 33.600 gram vis gevangen. Eerst werd A. Stubbe met een vangst van 8400 gram, welke grotendeels uit zeer mooie voorns bestond. J. Kok werd tweede met 6750 gram en de derde plaats was voor J. Klomp met 3880 gram. De tussenstand na 3 wedstrijden: 1. A. Stubbe, 14.680 gram; 2. J. Wiersma, 11.400 gram; 3. J. Klomp, 9.570 gram. Zaterdag 10 juni zal de driekamp plaats vinden tussen de hengelvereniging van Moordrecht, Waddinxveen en Zeven huizen-Moerkapelle. Nadere informa tie kan worden verkregen bij A. Metse laar, telefoon 01802-1054. Moerkapelle - Tijdens het open huis van de Hervormde kerk in Moerkapelle van afgelopen zaterdag konden de bezoekers zien hoe de restauratie de kerk veranderd had. Met banken die er als nieuw uitzagen, nieuwe gordijnen en een prachtig groen geverfde hemel zag de kerk er alleen al op het eerste gezicht indrukwekkend uit. De vernieuwde entree maakte het geheel 'af. De bezoekers van de open dag konden alle ruimten van het kerkgebouw bezichtigen, inclusief de toren. Om de kas van het orgelfonds te spekken werd om de kerk een verkoping gehouden van onder andere etenswaren. Zevenhuizen - De eerste verandering was vorige maand al merkbaar, toen slagerij Van Tol uit de Dorpsstraat in Zevenhuizen verdween en naar Nieuwer- kerk aan den IJssel vertrok. Momenteel is dit pand het verkooppunt van drogisterij Rodenburg, die bezig is met een verbouwing. Aan het einde van volgend jaar zal dit deel van de Dorpsstraat echter een geheel ander gezicht krijgen, want na de bouwvakantie wordt gestart met de sloop van de panden van slagerij Van Tol en van Mainstreet. Op die plaats zal nieuwbouw verrijzen, waarin drie winkels, een cafetaria en een aantal appartementen een plaats zullen krijgen. In de tuin worden vier grote halfvrijstaande woningen gebouwd. Perdijk Makelaardij verzorgt de ver I ningen aan de Dorpsstraat. Het gaat om koop van de appartementen en wo- twee penthouses, diverse ruime twee- henhuizen - Bij Albert Heijn in Zevenhuizen konden de klanten afgelopen vrijdag en zaterdag de hapjes proeven die de chefkok van eetcafé Cartoons bereidde. In de err>onstratie-kraam kon men ook vragen stellen en de kneepjes van het vak leren. en driekamerappartementen en vier twee-onder-een-kapwoningen. Een deel van de woningen, die tussen de ƒ280.000,- en ƒ540.000,- (v.o.n.) kos ten, is inmiddels verkocht. In de winkel panden onder de appartementen komt waarschijnlijk de slagerij van Van Tol weer terug en ook Mainstreet zal (met terras) terugkeren. Welke ondernemers de andere twee winkels zullen betrekken, wordt nog niet bekendgemaakt. Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag werd de laatste dag van de compostactie in Zevenhuizen gehouden. Net als voorgaande weken konden de inwoners weer gratis een zak compost komen halen, dit keer aan de Burgemeester Klinkhamerweg. De zes pallets met elk zestig zakken waren aan het eind van de ochtend leeg. Waarschijnlijk wordt de compostactie de volgende keer gehouden op het dorpsplein in Zevenhuizen. Moerkapelle - De collecte voor het Ast ma Fonds die recentelijk werd gehou den heeft in Moerkapelle het bedrag van fl. 2.111,45 opgebracht. De organi satie dankt alle collectanten, gulle ge vers en de leerlingen van de l.J.P. Keij- zerschool en de Rehobothschool voor hun bijdragen. Zevenhuizen-Moerkapelle - De komen de week krijgen alle ouderen van 55 jaar en ouder een enquêteformulier in de brievenbus. De enquête wordt gehou den wordt door de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle en gaat over de zorg en dienstverlening aan ouderen. Het ouderenbeleid is volop in beweging en de zorg voor en de dienstverlening aan ouderen wijzigt voortdurend. Dit komt door de steeds groeiende groep ouderen en de veranderende behoef ten binnen deze groep. Ouderen wonen bovendien in toenemende mate zelf standig. In samenwerking tussen de gemeente, de plaatselijke verzorgings tehuizen, de Stichting de Vierstroom en de plaatselijke afdeling van de ANBO is daarom een enquête voorbereid voor alle 55-plussers binnen de gemeente. De enquêteformulieren worden uiter lijk volgende week verzonden en de ouderen wordt verzocht de formulie ren binnen 14 dagen terug te zenden. Op basis van de uitkomsten zal worden nagegaan op welke wijze de gemeente verbetering kan aanbrengen binnen de zorg en dienstverlening voor ouderen in Zevenhuizen-Moerkapelle. Ouderen die geen formulier toege stuurd hebben gekregen, kunnen con tact opnemen met de heer L.R. van Vliet, 01802-1644 toestel 58.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11