De vergeten plek' verwijst naar vroeger tijden" Nieuwe gemeentegids Boskoop verschijnt binnenkort Grote feestelijke muziekdag in Zuidpias Nivon organi seert fietstocht door omgeving Reconstructie Reijerskoop gestart WN organiseert verkeersproef Koninklijke onderscheiding voor de heer Brinkhorst Produktpresentatie centraal bij Plantarium'95 Programma de Tunnel Boskoop Kerkdiensten nX/on e n [eurohome zoekt tehuis voor drie katteu Lstenares Eline Ouwendijk: Zondag 11 juni in Boskoop Zijde 36 01727-14550 Hart van HoHand/7'jüni 1995 Boskoop - In de week van 5 tot 9 juni ontvangt elk huishouden in de gemeen te Boskoop een nieuwe gemeentegids in de bus. De gids bevat informatie over de gemeente en over de samenstelling van het gemeentebestuur. Daarnaast wordt een overzicht gegeven van de gemeentelijke organisatie en de dien- I Fline Ouwendijk met de 'brug' die in werkelijkheid tien keer zo groot zat worden. Up ae acntergrona zijn oe scnepruueren ie zien die eveneens gebruikt zullen worden voor haar kunstwerk. I Waddinxveen - Het kunstwerk in de Zuidplas dat de plaats van het laagste polderwaterpeil zal aangeven, wordt gemaakt door kunstenares Eline Ouwen- dijk. Dat heeft het college vorige week unaniem besloten. Al enige jaren bestond de wens een kunstwerk te plaatsen op de plek waar het laagste peil ter wereld wordt gemeten. Na een open inschrijvingsprocedure met 46 inzendingen werden uiteindelijk twee ontworpen uitgekozen. De twee kunstenaars kregen de opdracht het ontwerp verder uit te werken. Uiteindelijk koos de kunstcom- missie voor het ontwerp van Eline Ouwendijk. Met de aanleg van 'De vergeten plek' wordt zo snel mogelijk na de bouwvakantie gestart. t heeft lang geduurd voordat het I eindelijk zover was," verklaarde wet houder Van Soest vorige week toen het ontwerp gepresenteerd werd. "Het kunstwerk dreigde even het kunstwerk van de besluiteloosheid te worden, maar omdat nu de officiële procedure is gevolgd, hebben wij ook subsidie van de provincie gekregen". De wethouder is tevreden over het ontwerp: "Het is een goede combinatie tussen de histo rische schepraderen van gemaal Bloe- mendaal uit 1875 die gebruikt dienden te worden en de eigen inbreng van de kunstenares". Het ontwerp van Eline Ouwendijk (1968), die momenteel in Antwerpen woont, bestaat uit een aantal elemen ten die samen het kunstwerk vormen. Zij legt uit hoe zij te werk gaat. "Ik verdiep me altijd in de geschiedenis van de omgeving," aldus de kunstena res. "Op die manier wordt het kunst werk een onderdeel van de omgeving". Bij dit ontwerp hield zij er bijvoorbeeld rekening mee dat het kunstwerk mid den in de nieuwbouwwijk zou komen te liggen. "In zo'n keurig nette wijk, is niets meer terug te vinden van vroeger, niets roept nostalgische gevoelens op," legt zij uit. "Daarom zijn de schepraderen, die verwijzen naar het droogmalen van de polder in vroeger tijden, juist zo geschikt om te gebruiken als kunst werk". Omdat het volgens de kunstenares niet nodig is om de symboliek van de schep raderen te versterken ("De raderen ver wijzen direct naar het gesloopte ge maal, daar hoeft een kunstenaar niets meer aan te doen"), worden zij schuin op een grillig gevormd eiland gelegd. Hierdoor lijkt het alsof de raderen er al lagen voordat de wijk aangelegd werd. Het eiland ligt in een waterpartij dat omzoomd zal worden met ruig gras. In de zomer en winter geeft dit een ander effect omdat het waterpeil verschilt. Tussen het eiland en de oever wordt een 'brug' gelegd in de vorm van de gevel van het oude gemaal. Eline Ou wendijk: "De gevel is net als de schepra deren uit z'n oorspronkelijke situatie weggerukt en vormt nu de verbinding tussen de twee oevers. Het is gemaakt van beton en de ramen zijn vervangen door metalen roosters waardoor het water te zien zal zijn. Op die manier is het eiland bereikbaar. In het betonnen element zit bovenin een 'medaillon' van gelaagd glas, waaronder een foto van het oorspronkelijke gemaal te zien zal zijn". Eline Ouwendijk heeft in Rotterdam de Academie voor Beeldende Kunsten doorlopen. Zij is afgestudeerd op de vakken design, beeldhouwen en monu mentale vormgeving. In deze richtin gen heeft zij reeds aan enkele opdrach ten en prijsvragen meegedaan. Zij maakte diverse ontwerpen van straat- meubilair, straatverlichting en monu mentale ontwerpen. Waddinxveen - Op zaterdag 1 juli orga niseert de jubilerende stichting Wijk- werk de Zuidpias voor de tweede keer een feestelijke muziekdag. Het feest komt tot stand in samenwerking met de winkeliersvereniging van het winkel centrum Zuidpias. De stichting bestaat 'ien jaar en het wijkgebouw het Zuid- honk vijf jaar. Hf worden gedurende de gehele dag muzikale activiteiten gehouden zoals een playback-competitie, een karaoke- show, live optredens en een openlucht disco. Inschrijven voor de playback-show kan bij Cees Meiderweijk via 01828-12237. De eerste prijs is een geldbedrag van honderd gulden, de tweede prijswin naar krijgt vijftig gulden en de derde plaats is goed voor vijfentwintig gul den. Waddinxveen Oeref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur u'L-S.K. Hoogendoorn. Oerv. Immanuël kerkgem. 9.30 uur ®>evr. ds. D.C. v. Houwelingen-Ver- [■onk; 17.00 uur, sow-dienst Ontm. kerk. ^eref. Ontmoetingskerk 9.30 uur os k.Snoey, Oude Bildtzijl; 17.00 uur s- r.A.C. Bongers, sow-dienst. ^Ptisten gem. Ichtus (in gebouw u ater, Kerkstr. 13): 10.00 uur br. B> unink; 18.30 uur br. J. Faber. 10.00 uur dr. E.P. Meijering 9.30 uur ds. J.A. Tielkeme- ur kand. B. Reitsma, Zeist, r, jeugddienst geref. kerk; '("k 9-30 uur ds. R. de Reuver. ri?r, eref. kerk 9.30 uur ds. M.J ^Ktmg; 19.00 uur ds. D. Quant, Rijs ri!rff',kerk 9 30 uur ds- J A. v. Hooij p, '8.30 uur zie herv. gem. ""stengemeente "Bethel: 9.30 uur Waddinxveen - Op zondag 11 juni orga niseert de Waddinxveense afdeling van Nivon een fietstocht van 30 tot 35 kilo meter door de omgeving. Afhankelijk van de wind, wordt een tocht via Moer- kapelle naar de Bleiswijkse Zoom of via Bodegraven naar de Weipoort en Reeu- wijk gereden. De start is bij het parkeer terrein van de Rabobank aan de Kerk- weg in Waddinxveen om 10.00 uur. le dereen kan meefietsen. Inlichtingen: mevrouw B. Sikking, 01828-15848. Loten kopen voor De Zonnebloem afd. Zevenhuizen-Moerkapelle Grut, o grut, Hans van Bruggen in de vut! Alle goed gewenst van ons Hoi Maris, volgens mij fohnd Ar zijn haar! Groetjes Anna Onze broer hoort morgen ook bij de dertigers! Madien van harte. Je zussen sten die worden verleend. Ook informa tie over verenigingen, dienstverlenen de instellingen en bedrijven is opgeno men. De gemeentegids is samengesteld door de gemeentelijke afdelingen voor lichting in samenwerking met de uitge ver Falkplan/Suurland uit Eindhoven. Boskoop - Gisteren is in de gemeente Boskoop een start gemaakt met de re constructie van een gedeelte van de Reijerskoop. Het gaat om het gedeelte tussen Lansing en de Middelburgse- weg. De werkzaamheden zullen naar verwachting duren tot en met 21 juli. Gedurende deze periode is de weg tus- Boskoop - De Dierenbescherming in Boskoop zoekt drie goede tehuizen voor twee poezen en een kater, die respectievelijk drie, anderhalf en drie jaar oud zijn. Ukkie, Ukkies Uk en Kater tje K zijn alledrie zwart en hebben een wit befje. Zij zijn zeer aanhankelijk. In lichtingen: 01727-16236. Gevr. lieve zorgzame oppas voor 2 jongens 4 jr. en anderhalf jr. maandag en/ofvrijdag 01802-3128 Elkaar in het Hof van Holland gevonden, nu in het echt verbonden. Proficiat A E J R sen 6.30 en 16.00 uur afgesloten voor het verkeer. Daarna zijn de bedrijven en woonhuizen weer te bereiken. De Middelburgseweg is beschikbaar als omleidingsroute voor vervoermidde len tot 3.500 kilogram. Inlichtingen: 01727-19500. Waddinxveen - Op dinsdag 13 en woensdag 14 juni zal in Waddinxveen voor de tiende keer een praktische ver keersproef voor scholieren worden ge houden. Wethouder J. Neele zal op dinsdagochtend het startsein geven voor deze test, die uitgevoerd wordt door 322 leerlingen van groep 8 van de basisscholen. De leerlingen vertrekken vanaf het poli tiebureau aan de Mozartlaan in Wad dinxveen. De route, die uitgepijld is, voert langs diverse drukke straten. Op gevaarlijke punten zien controleurs erop toe dat de leerlingen de juiste handelingen verrichten. Alle leerlingen hebben tijdens een diapresentatie de route te zien gekregen. Boskoop - Op zondag 4 juni heeft de organist de heer H. Brinkhorst door wethouder K.W.Th, van Soest de ver sierselen opgespeld gekregen die ho ren bij de eremedaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. Dit gebeurde na afloop van de kerkdienst in de Remonstrantse kerk in Boskoop. De heer Brinkhorst is zijn loopbaan als organist begonnen bij de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubi- lans. Deze vereniging werd vlak na de bevrijding opgericht. Dit koor heeft na een donkere periode van bezetting en muzikale verboden de bevolking van Waddinxveen weten te mobiliseren om naar buiten te treden. Als organist heeft de heer Brinkhorst hierin een toonaan gevende rol gespeeld. Van 1945 tot cir ca 1955 is hij bij deze vereniging orga nist geweest. Daarna was hij achtereen volgens organist bij de Remonstrantse kerk in Boskoop, de Vrijzinnig Her vormde kerk in Boskoop en de Vrijzin nig Protestantse Geloofsgemeenschap in Boskoop. Van 1980 tot 1990 werkte de heer Brinkhorst als invaller en vanaf 1990 is hij wederom organist bij de Vrijzinnig Protestantse Geloofsge meenschap in Boskoop. Daarnaast speelde de organist vaak tijdens rouw diensten en trouwdiensten. Naast de organist is de Waddinxvener ook dirigent/organist geweest bij kinderkoor de Zangvogels, kinderkoor Jong Geluid, drie bejaardenkoren in Waddinxveen en het kerkkoor van de Vrijzinnig Protestantse Geloofsge meenschap. Van 1980 was hij boven dien dirigent van het koor Sursum Cor- da in Moordrecht. Boskoop/Hazerswoude - De internatio nale vakbeurs voor de boomkwekerij Plantarium zet dit jaar de presentatie van het produkt centraal. De presenta tie van het boomkwekerijprodukt speelt een belangrijke rol in het tuin centrum of de bloemendetailhandel: een goede presentatie kan de keus van de consument beïnvloeden. Uit onder zoek is gebleken dat veel consumenten impulsief kopen en de presentatie ver leidt tot kopen. In het themapaviljoen op het centrale plein van Plantarium zijn verschillende wijzen van presenta tie te zien. Ook zullen er demonstraties gehouden worden. Plantarium wordt voor dit jaar voor de dertiende maal georganiseerd. Meer dan 200 boomkwekers, handelaars/ex porteurs en toeleveranciers nemen in augustus aan de vakbeurs deel. Zij to nen een breed assortiment, veelal in pot en container geteeld. Ook zijn er non-profit organisaties op de beurs aanwezig. De indeling van Plantarium is naar afzetgroep verdeeld, waardoor bedrijven gemakkelijk te vinden zijn. Plantarium speelt dit jaar in op de pro motiecampagne 'Tuin en Groen. Er is altijd wat moois te doen'. Deze grote campagne werd in 1993 gestart door de promotie-organisaties van de boom kwekerij, de hoveniers en de tuin- branche. De bedoeling is de consument te motiveren het hele jaar rond met de tuin of het balkon bezig te zijn. Een sterke presentatie het hele jaar rond kan hier een belangrijke rol in spelen. Plantarium vindt plaats van 17 tot en met 20 augustus in het Plantarium ge bouw op het International Trade Cen tre. Inlichtingen: 01727-12905. Boskoop - Vanaf deze week krijgt ieder een die een cd leent bij de bibliotheek in Boskoop een stempelkaart. Bij elke cd die geleend wordt krijgt men een stem pel en de tiende cd kan gratis worden geleend. Deze actie is bedoeld om de aandacht te vestigen op de vele actuele cd's die de bibliotheek elke week bin nenkrijgt. Deze week kwamen bijvoor beeld Reflections van Paul Young, Move the house 13, Thinkin' about you van Trisha Yearwood, Some rainy mor ning van the Robert Cray Band en So mething Bigger van Julia P. Hersheimer binnen. De collectie cd's in Boskoop bestaat uit 1.500 titels en het is mogelijk om cd's te reserveren uit de collectie van de Centrale Discotheek in Rotter dam. De cd's worden voor een week uitgeleend voor een rijksdaalder per stuk. Boskoop - Op vrijdag 9 juni treden Er nesto en Marcellino op in het Tunnel theater in Boskoop. Verdreven van de straathoek door panfluiten vluchten zij het theater in. Hun show heet dan ook 'Van de straat', waar zij hopen warm en droog te kun nen spelen. Ernesto en Marcellino wonnen in november 1993 het Ca- marettenfestival en sleepten toen ook de publieksprijs in de wacht. De Tunnel vindt dat nieuw talent in het Boskoopse theater hoort en heeft het duo meteen gecontracteerd. De zaal gaat om 20.30 uur open en de voorstel ling begint om 21.00 uur. De toegangskaarten kos ten fl. 10,- en fl. 7,50. Op zaterdag 10 juni speelt de live band Last Supper in de Tunnel. Bij het optreden van deze band draait het om het contact met het publiek en het spelen van eigen werk. De eigen nummers worden afgewisseld met covers in eigen bewer king. De muziek is uniek en kent invloeden van Led Zeppelin, the Who, the Doors, Elvis Presley en Blondie. Ernesto <8 Marcellino wonnen in 1993 het Camarettenfestival.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13