Familieberichten flebeMte IduMoekenUkmnb boot Juni, zomers hoogtepunt in de tuin Evenementenladder Foto's in het HART VAN HOLLAND C.V.U. De Vries Uitvaartverzorging In Memoriam UITVAARTVERZORGING ZEVENHUIZEN 01802-2283 b.g.g. 0104-212530 Tel: 01828-14719 24 uur per dag bereikbaar "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Begrafenis en crematieverzorging Rouwcentra in Gouda - Waddinxveen en regio Rijnmond Rouwcentrum "Gouwehof" Alberdingk Thijmlaan 1 2741 AA Waddinxveen Zilveren Griffels Kinderjury Tuin en groen, er is altijd wat moois te doen Kogelacacia Tip Andere stambomen Trosrozen TiP Uit-tip Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kan toor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald wor den. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmor gen na verschijning van het Hart van Holland. 30.250 exemplaren. Hart van Holland/7 juni 1995 pagina 3 Advocaten spreekmiddag in zevenhuizen Oo 29 mei j.l. is overleden de heer A. van Tol, oud 88 jaar, raadslid en wethouder van de voormalige gemeente Zevenhuizen. ne heer Van Tol ving zijn raadsperiode aan op 1 september 1953 en beëindigde deze op 1 september 1970. Hij had zitting inde raad voor Hp Partij van de Arbeid. Vanaf 14 oktober 1954 tot 1 september 1970 bekleedde hij het wethouderschap. Hjj heeft zich doen kennen als een raadslid/wethouder met grote inzet voor de belangen van de Zevenhuizense gemeenschap en een streven om die belangen gezamenlijk met anderen te dienen. Zijn nagedachtenis zal nog lang in herinnering blijven. Zevenhuizen, 31 mei 1995 Het gemeentebestuur van Zevenhuizen-Moerkapelle (Henk Kruis Peter Kloeg) Bij overlijden dag en nacht bereikbaar: Wij verzorgen de begrafenis of crematie in de gehele regio volgens vastgesteld betaalbaar tarief. gratis wilsbeschikking en lidmaatschap op aanvraag (010-4212530) volgauto's van P. de Jong B.V. REGIOKANTOOR: Hst Hcgeland 26 - 2761 ÏR ZEVENHUIZEN Hoofdkantoor/Rouwcentrum: Bergweg 287, 3037 EN Rotterdam, Tel.: 010 - 4 66 11 00 Sandra en Michel getrouwd hiep hoi gefeliciteerd Pappa mamma en arjan, tam. Kreft, tam. Schouten Ansje Broer bedankt. Leuk bosje bloemen De rijbewijs-vinder Huib en José h.g. met jullie nieuwe bedrijf Ma J. Wie heeft er foto's voor mij van optocht 5 mei legertrucks in Waddinxveen 01828-10366 Het Gouden Penseel voor het best geïllustreerde kinderboek is dit jaar toegekend aan Harrie Geelen voor zijn illustraties in het boek Het beer tje Pippeloentje dat werd geschre ven door Annie M.G. Schmidt. Harrie Geelen is na Wim Bijmoer en Jan Jutte de derde illustrator die dit klassieke voorleesboek van prenten voorziet. Tekenen is maar één van de talenten van Harrie Geelen (1939). Hij is tevens bekend als re gisseur en als animatiefilmer. Hij schrijft, vertaalt en componeert. Harrie Geelen illustreerde onder andere kinderboeken van zijn vrouw Imme Dros (Ik wil die! en De O van Opaen maakte spraakmakende computerillustraties voor Juffrouw Kachel van Toon Teilegen, waar voor hij in 1992 een Zilveren Penseel ontving. Voor het kinderboek Her man het kind en de dingen dat hij schreef en illustreerde, werd Harrie Geelen in 1994 bekroond met een Zilveren Griffel. De Gouden Griffel voor het beste kinderboek ging naar Ted van Lies hout voor zijn boek Begin een toren tje van niks. Het boek bevat twintig gedichten voor jongeren vanaf 13 jaar. Het is voor het eerst in de 41- jarige geschiedenis van de Gouden Griffel dat een dichtbundel van één auteur wordt bekroond. Ted van Lieshout (1955) is van oorsprong illustrator en grafisch ontwerper. Hij begon gedichten te publiceren in de Blauw Geruite Kiel, jeugdbijlage van Vrij Nederland. Naast poëzie en proza voor kinderen schrijft hij teksten voor toneel, radio en televisie. Eerder ontving hij een Zilveren Griffel voor Och, ik elleboog me er wel doorheen in 1989 en voor Mijn botjes zijn bekleed met deftig vel in 1991. Ted van Lieshout illustreert zijn gedichten en verhalen bijna altijd zelf. De prijzen, waaraan een geldbedrag van drieduizend gulden is gemoeid, worden uitgereikt aan de vooravond van de Kinderboekenweek van 4 tot en met 14 oktober. De jury die de Gouden Griffel toekent koos in vier leeftijdcate gorieën en in de categorie 'informatie ve boeken' in totaal negen boeken uit die het predikaat Zilveren Griffel kre gen. Daarnaast ontvingen tien titels een eervolle vermelding (de Vlag en Wim pel). De jury stond onder voorzitter schap van Harry Bekkering, docent moderne Nederlandse letterkunde aan de Katholieke Universiteit Nijmegen. De Zilveren Griffels gingen naar Raad eens hoeveel ik van je hou van Sam McBratney, Mauwtje van Rascal (in de categorie tot zes jaar), Het eiland Klaas je van Sjoerd Kuiper (in de categorie zes jaar en ouder), Veren van Veronica Hazelhoff, Een zeer geheime reiskistvan Simone Schell (in de categorie negen jaar en ouder), Odysseus, een man van verhalen van Imme Dros, Vallen van Anne Provoost (in de categorie 13 jaar en ouder), Klik, ik heb je van Marije van der Hoeven, 's Nachts op het dak van K. Schippers (in de categorie informatie ve boeken). De jury die de Gouden Penseel toe kent werd voorgezeten door Lien Heyting, kunstredacteur bij NRC-Han- delsblad. Twee titels ontvangen een Zilveren Penseel en drie boeken een Vlag en Wimpel. De prijzen worden toegekend door de Stichting CPNB op voordracht van de twee onafhankelij ke jury's. Beide jury's kozen de titels uit de jaarproduktie 1995, in de jury's hadden kinderboekrecensenten, bi bliothecarissen, boekverkopers, gra fisch ontwerpers en illustratoren zit ting. Met een Gouden Griffel of Penseel kan alleen werk van Nederlandse oor sprong worden bekroond: voor Zilve ren Griffels en Penselen komen ook vertaalde boeken in aanmerking. De Gouden Griffel wordt sinds 1955 jaar lijks uitgereikt door de Stichting CPNB, aanvankelijk onder de naam 'Kinderboek van het Jaar'. Het Gou den Penseel werd in 1973 voor het eerst uitgeloofd. De tegenhanger van de griffels en de penselen is de Nederlandse Kinderju ry. De winnende kinder- en jeugdboe ken worden gekozen door kinderen uit het hele land in plaats van een vakjury. De uitslag wordt bekend ge maakt op dinsdag 13 juni tijdens een uitzending van de NPS op Nederland 3. Juni, dat is de zomer op z'n hoogtepunt. Bloemheesters tonen zich dan van hun mooiste kant. Vooral rozen zijn spectaculair en de keus is enorm groot. Trosrozen wor den meestal in tuinen geplant. Ze bloeien de hele zomer onvermoeibaar door. Trosrozen worden ook op stam gekweekt. Deze genieten ze grote populariteit, geschikt als ze zijn voor kleine èn grote tuinen. Het voordeel van stamheesters is dat ze ruimte bieden voor een mooie onderbegroeiing. Dat geldt ook voor stambomen. Stambomen passen goed in woonwijken, want ze hebben bescheiden afmetingen. Het zijn zowel goede straat- als tuin- bomen. Eén van de mooiste stam- of bolbomen is kogel-of bolacacia, met als wetenschappelijke naam: Robinia pseudo- acacia 'Umbraculifera'. Het elegante, frisgroene blad is heel aantrekkelijk. De kroon is geënt op een zogenaamde hoog- stam. De takken hebben geen doornen zoals de gewone soort. De kroon wordt om de paar jaar 's winters flink uitgesnoeid, zodat hij mooi compact blijft. Acacia's houden van een zonni ge plek en kalkrijke grond. Kogelacacia is geschikt voor aanplant als solitair, maar doet het ook heel goed in een rij, langs een pad. Er zijn nog meer bolvormen die leuk zijn voor tuinen, bijvoor beeld bol-es: Fraxinus excelsior 'Nana'. Door snoei moet de kroon mooi rond worden gehouden. Het is eigenlijk een struikje, dat op een 220-240 cm hoge stam is geent. Ook bij esdoorn zijn mooie stambomen, bijvoorbeeld bolesdoorn, Acer platanoides 'Globosum' (geënt op een 250 cm hoge stam). Het is een prachtige boom, die wel wat meer ruimte nodig heeft dan de kogelacacia en bol-es. Maar een kleinere esdoorn is er óók, met wit-groen-roze blad, beeldschoon: Acer negundo 'Fla mingo'. Deze kleurrijke vederesdoorn kan 'zelfs in een grote pot groeien op het terras of balkon. Woensdag 7 juni wordt Daniël Bakhuyzen 23 jaar. Meissie van harte!!!! Wil degene die mijn gr. BSA d.fiets bij het station heeft weggehaald de fiets weer terugzetten?!?! Piet en San van harte gefeliciteerd kusjes Tessa Hoera, Opa mocht na 14 dgn ziekenh. effe gauw naar huis Spoedig herstel! Girt Harm Phlip Mart Re§io - In de komende week staan de v°lgende evenementen op het pro gramma in de regio: op zaterdag 10 juni w°rdt in Zevenhuizen de finale ge speeld van het school- en bedrijfsvoet bal; op 10 juni is er ook een fietstocht van 40 kilometer door de Krimpener- waard (vertrekpunt in Capelle om 9.30 Uur): op zaterdag is er verder een spon sorloop door het Gouwebos voor een Roemeens weeshuis; 's avonds komen ■rwziekliefhebbers aan hun trekken tij- dens een muzikaal feest in sporthal de Auidplas in Moordrecht; bovendien zijn bij voldoende wind de molens van de Molenviergang in bedrijf van 10.00 tot 17.00. Op zaondag 11 juni wordt in het Best Western hotel in Zoetermeer een poppen- en berenbeurs gehouden en in Rotterdam vindt die dag het Du- nya-festival plaats. De toegang voor dit festival is gratis. Van maandag 12 tot en met 16 juni wordt in Gouda, Zevenhui zen en Moerkapelle de avondvierdaag se gelopen en op dinsdag 13 juni is er een curiosamarkt in Gouda. Op woens dag 14 juni is er een orgelconcert in de St. Jan in Gouda en tot en met zaterdag 17 juni is in het molenhuis in Benthui zen de expositie te zien van de Tweede Wereldoorlog. Rozen waren al in oude beschavingen in cultuur en ze laten zich gemakkelijk kruisen. Zodoende is de keus groot. De grote groep trosrozen is bijzonder aan trekkelijk omdat de moderne trosrozen rijk en langdurig bloeien. Toppers zijn de zachtroze 'Bonica' en de witte 'Sch- neewittchen'Een nieuwe witbloeiende trosroos, 'Maria Mathilda', won in 1981 de Gouden Roos van Den Haag. De meeste trosrozen worden 70-80 cm hoog en worden op 45-50 cm onderlin ge afstand geplant. De hogere hebben een wat ruimere plantafstand nodig, bijvoorbeeld 60 cm. Wie van geur houdt, kan kiezen uit de volgende tros rozen: 'Amber Queen' (barnsteengeel), 'Fragrant Delight' (koperkleurig), 'Frie- sia' (zuiver geel), 'Margaret Merril' (pa relwit met iets roze, gevuld), 'Maria Mathilda' (zuiver wit, mooie bloem vorm). Rozen zijn in pot te koop en kunnen dan zelfs in bloei worden geplant. Veel wa ter geven! Struikrozen moeten elk jaar in maart kort worden teruggesnoeid, zodat ze gezond en groeikrachtig blij Bij trosrozen die op stam worden geent komt de bloemenweelde extra goed tot J*29ei/i„g z'n recht. Prima te combineren met een bloemrijke onderbeplanting van vaste planten: zachtblauw lavendel, witte wolken gipskruid, Artemisia pontica (grijs blad, woekert) of groenblijvende maagdenpalm. Zulke combinaties kun nen zelfs in een pot. Rozen zijn zó belangrijk, dat ze in diver se delen van ons land hun 'eigen' tuinen (rosaria) hebben. Voor inlichtingen: Nederlandse Rozenvereniging, de heer H. v.d. Heuvel (036-5324363). Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen. Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Stuitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur. Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3