- Gemeente Comité nog op zoek naar wandelaars die voor de tiende keer meedoen Voorbereiding Oogstfeest Zeven huizen in volle gang Hans de Jong exposeert bij Artique Recreatiedag Rottemeren op zondag 11 juni Zevenhuizen ^P^'Moerkapelle Activiteiten Agenda Kerkdiensten Meldingen Wet Milieubeheer om bij te blijven.. Expositie en modeshow Hart van Holland/7 juni 1995 pagina 5 Avondvierdaagse viert tweede lustrum agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zondag 11 juni Medische weekenddienst Nationale Kikkerdag dit jaar in Rottemeren Ligfietswedstrijd Informatiemarkt met diverse demonstraties Ezeltjesdag Speciale vaartocht Croosboot Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemach- tiad door het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, geeft openbaar kennis van meldin gen die zijn ontvangen van: de heer M. Reijm, Knibbelweg 69 te Zevenhuizen, ingevolge het Besluit melkrundveehouderijen; h.W.K. B.V. Swanlaweg 4te Zevenhuizen, ingevolge het Besluit opslag goederen. Deze meldingen liggen op de secretarie van de gemeente Zeven- huizen- Moerkapelle, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zeven huizen voor een iederter inzage en wel vanaf donderdag 8 juni 1995 tót donderdag 22 juni 1995, elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur (inzage van de meldingen buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak). Zevenhuizen, 2 juni 1995 Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, wnd G.J. Sytsema Zevenhuizen - Ook dit jaar zal het Oogstfeest, te houden op de eerste za terdag in september, weer geheel in het teken staan van "De landbouwer uit vroeger tijden". Op de vrijdagavond hieraan voorat- gaand, op de eerste september, geeft het harmonie-orkest "De Kleine Trompetter", samen met het koor "Poedmo" uit Moordrecht op het Dorpsplein een concert onder de titel The Night of the Proms van Zevenhui zen". Dit na het grote succes van vorig jaar. Fred Visser, verzamelaar van oude tractoren en organisator van een ten toonstelling op dit terrein, heeft het organisatiecomité in contact gebracht met een aantal aanverwante activitei ten op dit terrein. Zo zullen op die dag op het Dorpsplein De Lichtaartse Vle- gendossers uit België hun opwachting maken. Zij zullen laten zien hoe in vroe ger tijden het graan met de vleugel werd gedorst. Met vervolgens de eerste korenmaaiers en een oude dorsmachi ne, geheel in bedrijf, geeft het Oogst feest een compleet beeld van het dor sen in het verleden. Verder biedt het Oogstfeest, naast de Braderie, een aantal oude ambachten uit de streek, zoals een Goudse pijpen maker, een Schoonhovense zilversmid, een klompenmaker, een nettenboeter maar ook babbelaarsbakken zoals dat vroeger op de boerderijen werd ge daan. De kraamhouders wordt verzocht om deze dag in oud-Hollandse kledij verder luister bij te zetten. Ook leeft bij het comité het idee om de Zevenhuizense bevolking te verzoeken zich in kleding uit de tijd van Ot en Sien te steken. Dan zijn we echt in vroeger tijden. Ook voor de kinderen wordt aan een uitgebreid programma gewerkt. Dit al les is nog maar een greep uit het totale programma, waarbij nu al vast staat dat zowel het Dorpsplein als het plein ach ter het gemeentehuis de hele dag ge vuld zal zijn met het optreden van een aantal bands, waaronder het showor kest DKV uit Nieuwerkerk aan den IJs- sel. De eerste zaterdag in september lijkt nog ver weg, maar het programma staat al voor een groot deel in de steigers, zo heeft het organisatiecomité laten we ten. Moerkapelle - Op vrijdag 9 juni wordt om 20.00 uur de expositie van Hans de Jong geopend bij Artique. De Reeuwij ker werd geboren in 1945 en wordt veelzijdig genoemd: hij studeerde rech ten en scheikundige technologie en heeft belangstelling voor oosterse filo sofie. Naast het werk op deze gebieden heeft Hans de Jong zich ontwikkeld als beeldend kunstenaar: geboeid door de natuur en de veranderingen daarin, maakt hij landschappen in aquarel. In het plassengebied van zijn woonplaats Reeuwijk vindt hij mogelijkheden te over om de rust en de stilte waarnaar hij op zoek is, vast te leggen. Na een aantal exposities in Gouda, Reeuwijk en Den Haag laat hij nu zijn werk zien in Artique. Het gaat om aquarellen die verschillende delen van Zuid-Holland laten zien, onder andere de omgeving van Moerkapelle. De tentoonstelling is tot en met 30 juni te zien aan het Kerkewater 4 in Moerka pelle. Zevenhuizen-Moerkapelle - Er veran dert niet veel, want de routes blijven hetzelfde. Vanuit Zevenhuizen zijn er immers niet zo veel mogelijkheden: een dag gaan de wandelaars naar Moerkapelle tijdens de akkerbouwrou- te, een dag voert de tocht langs de Knibbelweg tijdens de kassenroute en de Rotte wordt twee keer aangedaan: eenmaal wordt de Zuidroute gelopen en eenmaal de Noordroute. Op de laat ste dag gaat de wandeltocht traditiege trouw door het dorp. Maar de avond vierdaagse van Zevenhuizen-Moerka pelle krijgt dit jaar wel een bijzonder tintje, want het tweede lustrum wordt gevierd. Hanny Verbakei: "Het is dit jaar de tiende keer dat de Avondvierdaagse in Zevenhuizen-Moerkapelle wordt ge houden. De eerste keer zat ik ook al in het organiserend comité, samen met Arie Boertje, Piet Dullaart en Jaap Zweere. John Mebius, die nu ook weer zitting heeft in het comité, hielp toen ook al mee. De Avondvierdaagse is ge start door het toenmalige hcofd van de Eendragt, Bart Bruggeman. Hij zal op 12 juni het startsein geven". Dit jaar bestaat het comité uit John Mebius, Jaap Zweere, Hanny Verbakei, Mireille en Peter van der Niet en Adrie Potuit. Het aantal deelnemers schommelde nogal de afgelopen jaren: de eerste keer deden 308 inwoners van Zevenhuizen en Moerkapelle mee, de tweede keer waren er 180 deelnemers meer. "Tij dens het slechtste jaar waren er maar 300 deelnemers, maar toen was het ook regenachtig weer," aldus Hanny Verba kei. Het aantal vrijwilligers is niet ver anderd: ook in het begin waren er men sen nodig bij de controleposten en bij gevaarlijke punten. "In de eerste jaren waren het altijd vrijwilligers van de koffiebar, maar de laatste tijd zorgt de organisatie zelf voor voldoende men sen." De tiende avondvierdaagse wordt een bijzondere: tijdens de eerste avond worden ballonnen opgelaten en wande laars die voor de tiende keer meedoen, worden in het zonnetje gezet. "Wij zijn nog op zoek naar mensen die alle keren hebben deelgenomen. Tot nu toe heb- Avondvierdaagse in 1992. ben wij nog maar één aanmelding bin nengekregen" aldus Hanny Verbakei. Traditioneel is er muziek van Harpe Davids uit Zoetermeer, een kleurwed- strijd voor de jongste kinderen, een limerickwedstrijd en een verkleedwed- strijd. Deze keer krijgt degene die zich op de laatste avond het origineelst ver kleed, een prijs. Het thema is uiteraard: tien jaar avondvierdaagse. De organi satie hoopt op een recordaantal deel nemers voor dit tiende wandelfestijn. De voorinschrijving voor de avondvier daagse is op zaterdag 10 juni van 10.00 tot 13.00 uur op het dorpsplein in Ze venhuizen. De kosten voor deelname zijn bij voorinschrijving 3,5 gulden. Bij inschrijving op de eerste avond betalen de deelnemers een gulden meer. Alle deelnemers ontvangen een program maboekje en een kaart voor de ballon nenwedstrijd. Voor alle wandelaars ligt op de laatste dag een medaille klaar. De start is tussen 18.15 en 18.30 uur op het dorpsplein. Inlichtingen: 01802-1913/01802-3549. Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Donderdag 13 juli: 8.00-18.30 uur: Oud papier aktie De Eendragt. Vrijdag 3 november: 20.00 uur sporthal "Swanla": Vox Jubilaris m.m.v. kapel van de Kon. Luchtmacht. De Zeven Muzen: zaterdag 17 juni: balletuitvoering door ballerina's van de 7 muzen in Vlaardmgen, zaterdag 1 juli20 00 uur Dorpshuis Swanla: muziekavond van en door docenten; zaterdag 7 oktober: musical koorleden; zaterdag 25 november: 20.00 uur Ger. kerk: amateur-muziekavond. Vogelvereniging Zang en Kleur: (activiteiten vinden plaats in het clubgebouw) Zomerkaarten: op de vrijdagen 16 juni, 7 en 21 juli ANBO: Speimiddag elke maandag in de Zevenster (niet in juli en augustus)Soosmid dag 2e en 4e woensdag in de Zevenster (niet in juni, juli en augustus), Fietsen. lx per 14 dagen. Verzamelen bij Swanla op vrijdagmiddag 13.30 uur: 9 en 23 juni, 7 juli; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdagmorgen 9.30, 10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00,10.00 en 13.30 uur; Maaltijden: voorzieningen ook als instuif en een kopje koffie vanaf 19 juni. Op elke kerkdag in het restaurant van de Zevenster.; 13 juni: Open Dag De Zevenster 18.00-19.30 uur. Oud Verlaat "De Vierkap": 15-16-3 7 juni: volleybaltoernooi (opgeven bij Tonny Boudewijn of Theo tel. 010-4211958); 8 juli: 14.30 uur: braderie. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag Soos in Op Moer om 9.30 uur-11.30 uur: 11 mei Iedere donderdag 10.00-13.00 uur Wereldwinkel Raadhuisplein. (19 t/m 23 juni: Fietsvierdaagse; start kantine v.v. Moerkapelle.y Zevenhuizen - Op zaterdag 10 juni wordt vanaf 15.30 uur in dorpshuis Swanla een expositie geopend van cur sisten van de Zeven Muzen. De aquarel len van de cursisten van Arja Tuitel, die vorige maand te zien waren bij Artique in Moerkapelle, zijn dan te bewonde ren in Zevenhuizen. Het is een over zicht van de werken die de cursisten het afgelopen cursusjaar hebben ge maakt. Om 16.00 uur start de mode show, waarbij zelfmaakmode te zien is van cursisten van Hanny Verbakei. Het gaat om dames- en kinderkleding die de deelnemers hebben gemaakt de laatste maanden. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. G. Allers, Zoetermeer; 19.00 uur ds. J. v. Wal- sum, Zoetermeer. Oud Verlaat 10.00 uur de heer J> v. Lambalgen, Schiedam. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse: 18.30 uur ds. J.C. de Moor, Waddinx- veen. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur rev. drs F.H. Sachs. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. v. Estrik; Geref. Gem. 9.30 uur ds. J.J. v. Ecke veld; 18.30 uur ds. A. Moerkerken Zaterdag 10 juni: dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhui zen, tel. 01802-1783. Zondag 11 juni: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, tel. 01892- 14085. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het recrea tieschap Rottemeren organiseert in sa menwerking met recreatie-onderne mers en verenigingen de jaarlijkse Re creatiedag op zondag 11 juni in het recreatiegebied Hoge Bergse Bos. Tus sen 11.00 uur en 17.00 uur kan iedereen kennismaken met alle recreatiemoge lijkheden in het Rottemerengebied. Net als vorig jaar worden op deze recreatie dag diverse activiteiten georganiseerd, zowel in het Hoge Bergse Bos als in de Bleiswijkse Zoom. Pottenbakker Joop Cock, in het Hoge Bergse Bos, is dit jaar de plaats waar de Nationale Kikkerdag wordt gehouden. Zeven kunstenaars tonen hun werk in de vorm van kikkers. Het is niet alleen open huis voor verzamelaars en kun stenaars, maar voor iedereen. Tevens demonstreert Joop Cock de spectacu laire, Chinese Rakutechniek en ook de Engelse pitfiretechniek van het potten bakken. Bij het buitensportcentrum Tienkamp worden van 12.00 uur tot 17.00 uur de Ligfietswedstrijden voor de europese selectie gehouden. De organisatie hier van is in handen van Bowi Ligfietsen. Tevens wordt in een grote tent een geheel aan de ligfiets gewijde infomarkt gehouden: dus veel technische infor matie, accessoires, toeristisch/recrea tieve informatie en nog veel meer. Naast het buitensportcentrum organi seert het recreatieschap een Informa tiemarkt. Hier presenteren zich een groot aantal organisaties op het gebied van sport, recreatie en natuur. Op deze lnfo-markt kan men ondermeer kennis maken met Natuurmonumenten, Na- tuur- en Vogelwacht Rotta, de Croos- boot, het Ambrosius Gilde, de Recrea- tie-lnformatiebus van Zuid-Holland, Watersportvereniging Zevenhuizen en de Wildbeheer Eenheid Rottemeren. Ook worden er diverse demonstraties gegeven. Langlauf- en Rolskivereniging RW-Koudijs laat iedereen kennismaken met de rolskisport. Modelsportvereni ging Bergschenhoek geeft demonstra ties met radiografisch bestuurbare au to's en politiehondenvereniging De Verdediger laat zien wat getrainde poli tiehonden allemaal kunnen. De heer Santema demonstreert de werking van een sterrekijker en een ontwerpster van Artihove Art Center geeft een de monstratie modelleren Op de Recreatiedag wordt eveneens de jaarlijkse Ezeltjesdag georganiseerd, op de grasvelden bij dierenweide Het Ezelbruggetje in de Bleiswijkse Zoom. De dag begint om 10.00 uur met de stamboekkeuring en eindigt om 16.00 uur met een parade en de altijd specta culaire Ezeltjeslunch, waarbij ezels met hun begeleider aan dezelfde tafel aanschuiven. Behalve ezels zijn er ook andere dieren die te zien. Andere on derdelen zijn het hindernisrijden, een ezelcross en een puzzeltocht voor ezels en hun begeleider. Kinderen kun nen er gratis ezeltje rijden. Bij de Ezel tjesdag zijn ook kraampjes aanwezig van diverse organisaties. Speciaal voor de Recreatiedag organi seert de Croosboot vaartochten op de Rottemeren. Met de Croosboot kan men dan ook van het Hoge Bergse Bos (opstappunt restaurant de Lindehoe ve) naar de Bleiswijkse Zoom varen. Men stapt uit bij de RetraTterie Rotte meren aan de Rottedijk, die deze dag ook open huis houdt. Daarvandaan kunnen de bezoekers wandelend een bezoekje brengen aan de Ezeltjesdag. De prijs voor deze speciale vaartocht bedraagt ƒ2,50 per persoon. Kaarten zijn te koop bij de kraam van de Croos boot op de infomarkt. De verbinding tussen de informatiemarkt bij Tien kamp en het opstappunt bij de Linde hoeve wordt deze dag gratis onderhou den door een recreatietreintje. Inlichtingen: de heer J.C. Hartmann of de heer G. de Reus, 01891-12166.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 5