fee RoParun is een krankzinnige onderneming" Uitslagen school- en bedrijfsvoet- baltoernooi Diplomazwemmen in De Sniep Zomerschaakcompetitie Hengelsport HZM avondcompetitie Spannende finales bij derde Rabobank-toernooi Kennismaking met kanovaren BROUWER DE KONING Honderdste jeugdlid TZ verwel komd UITVAARTVERZORGING Har.t van Holland/7 jyni 1995 pagina 9 ,„i7pn Zijn teamgenoten hadden eerder al gevraagd of hij li:' Afdoen, maar toen wilde Frans Schiereck uit Ze venhuizen er nan "Telkens zeiden ze weer dat het zo bijzonder was, Jheb 'ik dit jaar maar een keer geen marathon gelopen en !°l,ZrdeRoParun. "aldus de 51-jarige atleet en docent aan de fe'Rotterdam. Twee weken geleden liep hij de monstertocht van naar parijs en hij verklaart er absoluut geen spijt van te I Zi "Het is een krankzinnige onderneming, maar fantastisch en 1fLgieliik. Toen ik mijn vrouw en twee dochters bij de finish zag yfbarstte ik in tranen uit". t hpt verslas dat Frans Schiereck van de tocht maakte, geeft hij 11 het begin al aan dat hij zich afvraagt waaraan hij begonnen is II 'waarom heb ik ja gezegd tegen deze monstertocht van 520 1erHedereen zei dat het veel lichter is dan een marathon, C kilometer lopen is toch langer. Je doet het alleen in stukjes r b met z'n allen veel plezier. Ja, dat zeiden ze, en nou loop L^hebt met rdbru„ Het lijkt wel een berg van de derde Korte" De promotieronde gaat langs de Daniël den Hoedkli- K en dan knapt Frans Schiereck op. Bij de kliniek staat het Kk hto dik Er wordt geklapt en ik krijg er kippevel van Ka start de eigenlijke wedstrijd tussen de 62 teams. Als de fctiwun is afgelopen, is het wachten op het startschot van de ETe wedstrijd. Ronald Lamé, onze sterloper mag 30 minuten ,K tót aan de Heinenoord-tunnel, daar zal ik het van hem men. Het team van 7 mannen en 1 vrouw is verdeeld in lleoen van 4 in principe doen wij allemaal 30 minuten met E5uur muze en dat 4 keer. Na 8 uur neemt de andere groep het over, zodat lieg uur rust hebt om te eten en te slapen". 1 nmmaffdeZevenhuizenaar voor het eerst aantreden: "In de eerste I hte wedstrijdetappe loop ik te hard, maar het bevalt eigenlijk I* Deoauze is lang genoeg voor herstel, een boterhammetje en Iren slokte van een halve liter. We gaan via Willemstad naar )ant" Er staat een kilometerslange file tussen de Haringvliet Ibra en Steenbergen omdat de lopers, begeleid worden door I auto's "Het is bewolkt geworden en de temperatuur is 10 graden I uezakt Goddank. Als we in de berm staan te wachten op de komst I van Chris van Zon, zie ik dat een dame die zich in een afwasteiltje I zit te wassen. Niet zomaar poedelen, nee grondig. Oksels, oren, ogen. Even later gaat ze met de was- I hand ook nog tussen de tenen" Zevenhuizen - Voor het tweede jaar is het schoolvoetbaltoernooi van start gegaan. Onder goede weersomstandig heden en grote publieke belangstelling zijn de voorrondes gespeeld. Twee teams, 't Reigerbos 1 en Rehoboth 1, staken met kop en schouders boven de andere teams uit. Zij bereikten door hun goede resultaten, de finale. Uitsla gen' Reigerbos 1-Rehoboth 1 4-2; Een- dragt-Rehoboth 1 0-7; Rehoboth 2-Nes- sevliet 6-0; Eendragt-Reigerbos 1-3; Nessevliet-Reigerbos 1 0-7; Keijzer-Rei- gerbos 2 2-0; Rehoboth 2-Reigerbos 1 2- 4- Rehoboth 1-Keijzer 4-1; Nessevhet- Rehoboth 2 0-3; Rehoboth 1-Reigerbos 2 6-1; Reigerbos 1-Nessevliet 15-0; Keij- zer-Éendragt 6-0. De finale tussen Rei gerbos 1 en Rehoboth 1 wordt op 10 juni gehouden om 16.00 uur. Een kwar tier voor deze wedstrijd wordt er nog een serie strafschoppen genomen om de winnaar aan te wijzen voor de penal tybokaal. Maar liefst drie teams zijn met 20 gescoorde strafschoppen gelijk geëindigd. De voorlopige stand in de competitie is als volgt: 1Keijzer, Reho both 1 en Reigerbos 1 met 20 punten, 2. Reigerbos 2 met 18 punten, 3. Eendragt met 17 punten, 4. Rehoboth 2 met 14 punten en 5. Nessevliet met 13 punten. In het bedrijfsvoetbal zijn alle plaatsin gen en de kruisfinales ook bekend. De laatste resultaten in de poules zijn: La Baraque-GW 9/Winkel 6-1; Clips-Ho- vens 1-3; Loze Vissertje-Voorbrood 1-3; Veerman-Voorbrood 2-0; Karrewiel- PTT/de Kruik 0-0; Hovens-La Baraque 7- 0; Karrewiel-Voorbrood 0-3; Politie/Pe- vac-PTT/de Kruik 0-18; v.d. Linde-Clips 2-2; Loze Vissertje-Veerman 0-6. De eindstanden in de poule zijn daardoor als volgt: Poule A: 1Hovens, 2. Clips, 3. v.d Linde, 4. La Baraque, 5. GW 9/Win- kel. Poule B: 1. Veerman, 2. PTT/de Kruik, 3. Karrewiel, 4. Voorbrood, 5. Loze Vissertje, 6. Politie/Pevac. In pou le A spelen vijf teams omdat de ploeg van Schuitema zich teruggetrokken heeft. Het programma van de finaleweek luidt daardoor: op dinsdag 6 juni werden de kruisfinales gespeeld door de teams van Hovens en PTT/de Kruik en Clips en Veerman. Op donderdag 8 juni be gint om 19.00 uur de wedstrijd om de vijfde en zesde plaats tussen v.d. Linde en 't Karrewiel. Om 19.30 uur spelen La Baraque en Voorbrood om de zevende en achtste plaats en om 19.30 uur be gint ook de wedstrijd tussen GW 9/ Winkel en Loze Vissertje om de negen de en tiende plaats. Omdat Schuitema zich teruggetrokken heeft, wordt de ploeg van de Politie/Pevac automa tisch elfde. Net als de finale van het schoolvoetbal worden ook de finale en de wedstrijd om de derde en vierde plaats gehouden op 10 juni. Deze beginnen om 17.00 uur. Ook de rest van de dag zijn er activitei ten bij voetbalvereniging Groeneweg, waar het parkeerterrein de gehele dag niet beschikbaar is. De organisatie heeft laten weten dat de jeugd die dag goed aan zijn trekken komt en hoopt op veel publiek en mooi weer. Frans Schiereck: "Als iemand ooit aan mij vraagt. Hebjij wel eens op Hemelvaartsdag in België in je onderbroek gelopen, dan hoef ik geen nee te zeggen I Van 17.00 tot 23.00 uur is de loopgroep I van Frans vrij. Omdat de wedstrijd tus- I sen Ajax en AC Milan wordt gespeeld, I heeft het team een televisietoestel mee- I «enomen, dat in Antwerpen wordt gein- I stalleerd op een parkeerplaats. "Het beeld is niet om aan te zien en tot overmaat van ramp gaat het regenen. I [ennormaal mens zou dan zeggen, dan I maar geen Ajax kijken, we gaan wel wat I rusten of rustig converseren. Je moet je I aanpassen". Maar het team past zich niet aan: "Plastic over de draagbare televisie, weekendtas als zitzak opbol len, regenkleding aan en schelden en vloeken op de wedstrijd". Frans Schier- eckwint de pool. Dan wordt de achter volging van de andere ploeg ingezet. 'Denacht in België sukkelt rustig voort. Ikloop zalig in een mild regenbuitje. Bij de wisseling van Ronald Schneider door Ed Jansen als begeleidend fietser I moet de routebeschrijving even vast gezet worden. Ik loop vast vooruit op glimmend rood asfalt. Ik voel me lekker. Ikkijklinks en rechts de zijstraten in. Alles slaapt, de straten glimmen en de telefoonpalen torsen zinloos de tele foondraden" De tweede etappe in België loopt de Zevenhuizense atleet in zijn onder broek. "De reden is simpel: het regent en ik moet zuinig zijn met mijn droge kleren. Als de busbewoners vragen of ik echt in mijn onderbroek ga lopen, dan verzin ik het volgende. Als iemand ooit op een verjaardag aan mij vraagt heb jij wel eens op Hemelvaartsdag in Belgie in je onderbroek gelopen, dan hoef ik geen nee te zeggen". In België komt Frans Schiereck ook be kende plekjes tegen, zoals Quiévrain: "Na enig rondkijken herken ik het dorp. Hier stonden Wil en ik in 1966 's avonds laat tijdens een liftvakantie. Het hotel in België liet ons niet toe, omdat wij niet getrouwd waren. Daarom liepen wij te rug naar het Franse deel, waar geen moeilijke vragen gesteld werden. De kamer kostte toen 6 franc, er stond een po onder het bed en een lampetkan ernaast. Morgen is mijn trouwdag besef ik dan. Wij zijn 27 jaar getrouwd, hoe houdt een mens het vol om met iemand getrouwd te zijn die zoiets krankzinnigs verzint als de RoParun?" Van slapen kwam tijdens de tocht niet veel terecht. "Ik was te onrustig," zegt Frans Schiereck achteraf. "Ik heb 48 uur niet geslapen". Na een rustperiode van acht uur in België, mogen de vier lopers weer 'aan de bak'. Zij zijn dan inmiddels in Frankrijk aangekomen. "Het land schap is glooiend, maar elke helling is voor de fietser en de loper een Alpe d'Huez. In een klein dorpje zitten twee oude vrouwtjes in de tuin. Ik vraag uit pure balorigheid of dit de goede weg naar Parijs is. Ja hoor, dat is het: Tou- jours tout droit, monsieur. Courage'. Courage, dat doet een mens goed". Pa rijs is dan nog ver. Uren later en ettelij ke kilometers verder, komt de wereld stad in zicht. "Het laatste gedeelte heb ben wij met het hele team gelopen, vertelt Frans Schiereck achteraf. "En dat was geweldig. Ondanks alle ver moeidheid ging ik rechtop lopen en voelde me machtig. We gingen langs het Louvre, Pont Neuf, musée d'Orsay en die ene kilometer kwam dan toch de finish. Wij gingen hand in hand over de streep. Rechts stonden nog tante Thea en tante Caroline van de HES. Links hoorde ik ineens twee dochters gillen. Huilend viel ik in hun armen". Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag werd Anne Hof huis (6 jaar) uit Zeven huizen als honderdste jeugdlid van Tennisclub Zevenhuizen verwel komd op het sportpark Van 't Verlaat. De jonge tennisster kon direct starten met oefe nen, nadat zij van spon- I sor Nico Perdijk van Per- dijk Makelaardij en Assu rantiën twee blikken ten nisballen had gekregen. "Misschien is dit wel het begin van een flitsende carrière," aldus de make laar, die zelf ook tennist bij TZM. 1 u II. I,. «/-w lX. r>1 lon.PipfprHpRfir Waddinxveen - Dinsdag 30 mei is in het Gouwebad De Sniep weer gezwommen voor het B-diploma. Er waren deze keer 27kandidaatjes. Namens de Nationale Zwemraad was de heer A. v.d. Berg als afgevaardigde aanwezig. De beoorde lingscommissie bestond uit de heren W. van Minnen, R. Hogerbrugge en C. Slagter. Alle kandidaatjes zijn geslaagd: Miret Gutker, Milton Rozema, Sven van der Starre, Lisanne Bos, Johan van Helden, Paul Verheul, Jan-Pieter de Rooij, Kevin Dijksman, Naomi Makkinje, Naomi Zwier, Sarina van der Zee, Marlotte Vonk, Rene Reijm, Chris Reijm, Sabine Neukerk, Irmgard van Drunen, Benja min Buijs, Daniëlle Marck, Remco van Rees, Karina van der Knijff, Dico Reijne- veld Frederik Lips, Hannah Hoogen- doorn, Sergio Smit, Alette van der Vel den, Chantal Bolhuis, Kennard van der Tas. Waddinxveen - De Stichting Wijkwerk De Zuidpias gaat voor de vijfde maal in samenwerking met de Waddinxveense Schaakvereniging W.S.V. de zomer schaakcompetitie organiseren in het wjkgebouw Het Zuidhonk, gelegen aan de Zuidplaslaan 552 te Waddinxveen (naast sporthal De Duikelaar). Vanaf 22 juni tot en met 10 augustus kan er iedere donderdagavond worden ge schaakt vanaf 20.00 uur. Elke deelne mer speelt twee partijen per avond. De organisatie, indeling en puntenbelo- ning wordt dusdanig opgezet, dat het competitie-element interessant blijft, ook als moet men door bijvoorbeeld een vakantie een of meerdere malen afmelden. Alle schakers uit Waddinxveen en om geving kunnen meedoen. Kosten voor de totale competitie bedragen slechts 7,50. Inschrijven en informatie: Piet de Niet Zuidplaslaan 404, telefoon 01828- 19528. Hoi Oom, mijn kamer is alweer een zooitje hoor! Nou doe xxx Miep vr. gr. aan Hoed Opa Bos wordt zaterdag 10 juni 65 jaar. Lieve opa Boei nog vele jaren toe! Patty en Patrick Hoera, Opa Captein is 11 juni 70 jaar. Van harte gefeliciteerd van de Faayitjes Lieve Alexander het einde is inzicht, hou vol! Ik hou van je xxx Josje Bazar 23 en 24 juni in de loods in Boskoop veel nieuwe spullen. Kom allen!!! Zevenhuizen - Op 31 mei is de derde wedstrijd van de avondcompetitie van HZM gehouden in de Hennipsloot te Zevenhuizen. Er waren zeven deelne mers. Aangezien er veel kleine vis werd gevangen viel de vangst tegen. In totaal werd er 5840 gram vis gevangen. D. Bazen wist ook deze week weer be slag te leggen op de 15 wedstrijdpunten met een vangst van 1740 gram. A. Met selaar werd tweede met 1650 gram, de derde plaats was voor A. van Erk met 1370 gram. Tussenstand na 3 wedstrijden: 1. D. Bazen: 43 punten; 2. A. van Erk: 42 pun ten; 3. A. Stubbe: 37 punten. Boskoop - Op zaterdag 10 juni wordt vanaf 11.00 uur bij de Boskoopse kano vereniging 't Schouwtje op de clubloka le een open kanodag gehouden. Tij eens deze dag kan iedereen die belang stelling heeft voor deze sport kennis maken met kanovaren. Er zijn boten te Bekijken en uiteraard is er ook gelegen heid om de boten te proberen. Het gaat sowel om recreatief varen, als om wed strijdvaren, al is het aantal recreatieve leden het grootst. Om 13.00 uur is het mogelijk om mee te gaan met een tocht je naar Hazerswoude. Onderweg wordt een pauze ingelast bij Klein Giethoorn. De open dag duurt tot 16.00 uur. 't Schouwtje is te vinden achter het NS- station in Boskoop. Inlichtingen: Arie Cees de Jong, 01727-14157. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaan^_^^_^_^_^^^^— Zevenhuizen -Afgelopen zaterdag werd de derde editie van het Rabobank-volley- baltoemooi in het dorpshuis Swanla in Zevenhuizen gespeeld. ZVH wist ook dit jaar weer een aantal sterke deelnemers binnen te halen. Bij de heren A-junioren, waren deze deelnemers niet sterker dan de ZVH-spelers zelf. Voor deze A-jeugd was dit toernooi een goede training voor het grote werk, dat aanstaande zaterdag in Utrecht gespeeld wordt: de strijd om het Nederlands kampioenschap. Op het toernooi kwamen de ZVH-A heren de volgende teams tegen: Raaphorst Noten/ VSTS (8-15, 3-15), Orion 11-15, 8-15) en het sterke Opel de Jong/JB dat na een moeizame strijd met 13-15 en 12-15 over wonnen werd. Bij de dames-A junioren werd aan de wedstrijden een internationaal tintje gegeven, omdat de B-jeugd selectie van Antonius Herenthals (België) daar tot de deelnemers behoorde. Bij de dames A-junioren waren acht teams aanwezig, die verdeeld over twee poules met el kaar streden om in de finale te komen. In de poule met Cito, RHN/VSTS, Zovoc en BMS/DOS werd een spannende strijd gestreden wie poule-winnaar werd en in de finale zou komen. Uitein delijk won BMS/DOS uit Schoonhoven. In de andere poule speelde naast ZVH, de teams van Spanning 220, den Ouden/Nivoc en Antonius Herenthals. In deze poule werd het nog spannender In de laatste wedstrijd tussen Antonius Herenthals en ZVH werd pas duidelijk wie poule-winnaar zou worden. Het Belgische Herenthals wist met over macht met 15-2 en 15-7 van de Zeven huizense A-junioren te winnen, en kwam zo in de finale. De Zevenhuizense dames kwamen met dit resultaat op een derde plaats in de poule. De A-junioren van ZVH streden in de laatste wedstrijd voor plek 5/6 tegen het team van Zovoc uit Zoetermeer. In een spannende wedstrijd wist de ploeg van ZVH met 2-1 de wedstrijd te winnen met de setstanden 15-12, 16-17 en 15-7. De finale tussen BMS/DOS uit Schoon hoven en het Belgische Antonius Her enthals werd een strijd op een hoog niveau gespeeld. Herenthals wist door een sterke service een voorsprong op te bouwen, welke zij niet meer uit han den gaven. Ondanks de vele side-outs kon BMS/DOS niet zelf tot scoren ko men. Antonius Herenthals wist met 15- De A-junioren van ZVH speelden een goed toernooi. 8 en 15-7 de finale te winnen en werden zo toernooi-winnaar. Na afloop werden de prijzen door orga nisator Henk Pelleboer overhandigd en voor de winnaar was er naast een beker een taart. De deelnemende waren vol lof over het toernooi en hebben al toe gezegd om volgend jaar weer te komen op de vierde editie van het toernooi. Uitslagen: Heren A-junioren: 1. ZVH, 2. Opel de Jong/JB, 3. Orion, 4. Raaphorst Noten/VSTS. Dames A-ju nioren: 1. Antonius Herenthals, 2. BMS/ DOS, 3. Spanning 220, 4. Cito, 5. ZVH, 6. Zovoc, 7. Den Öuden/Nivoc, 8. Raap horst Noten/VSTS.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9