:mde kuren op de Ichtusschool Alle leerlingen AOC Groen College geslaagd Geslaagden de Wadde Opera- en operettevereniging op zoek naar zangers |N krijgt nog steeds verzoeken restitutie terkdiensten ISSS30 uur ds-c Bei_ \X/ONï h eurohome Amnesty boekenmarkt Classic FM ook in Waddinxveen Voorbereidingen azc in volle gang Feestelijke muziekdag in Zuidpias Strawberry Jam verzorgt slotavond in de Tunnel Informatie-avond over verkeerssituatie Ridderbuurt Orgelconcert door Hart van Holland/21 juni 1995 pagina 13 Wie-regeling zorgde voor grote stapels post i^ag 25 juni Ik0 tnnstgeref' kerk- I^rz gem Ven; 1830 uur in Boskoop Zijde 36 01727-14550 Vrijwilligers gezocht »P Dit jaar hebben de groepen 7 en 8 van de Ichtusschool in Boskoop Eraf 'Vreemde kuren' ingestudeerd. De eerste uitvoering van deze ml, degenerate repetitiewas op 8 juni en op woensdag 14 juni speelden lingen voor de ouders en familieleden. It verhaal speelt zich af in een luiiroord waar Juffrouw Babs de [cepter zwaait. Zij wordt bijge- loor Jim en Mireille die zoveel eken dat er van een goede servi- Jigterechtkomt. De gasten lijden Irhande kwaaltjes zoals pukkels, nachten, doofheid. Deze gasten Jhun hoop gericht op de wens- Igrote trekpleister van het kuur oord. Het is echter de vraag of deze wensput inderdaad werkt. Mevrouw Van der Kien is haar geheugen kwijt en Ome Jan, de vertrouwensman, komt bij het kuuroord werken. Het werk van Ome Jan is hard nodig, want niemand heeft tijd om naar alle problemen te luisteren. Maar als de gasten over hun problemen vertellen, chanteert hij ze en vergaart in een mum van tijd een klein fortuin. Uiteraard loopt alles uit eindelijk goed af. De musical werd ingestudeerd door Cees de Graaf en Ben Kramer en werd gespeeld door: Rienk Buurman, Marcel Meijer, Tom Knoester, Sanne van Dam, Geoffrey T eeuwissen, Deborah Korten- hoeven. Bastiaan Evers, Rutger Verbij, Kirsten Konings, Marlies Mertens, Lea- nne van Lint, Menno Barends, Sjoerd van Riet, Marsja Dortland, Charissa Bontje, Hans van de Wal en Shirani van den Berg. Boskoop - Voor de derde achtereenvol gende keer zijn alle leerlingen van het Agrarische Opleidingscentrum Groen College aan de Zijde in Boskoop ge slaagd. Van de 39 leerlingen behaalden 33 één of meer C-kwalificaties en 14 leerlingen behaalden één of meer D- kwalificaties. De diploma-uitreiking vindt plaats op dinsdag 27 juni om 20.00 uur in de aula van de school. De namen van de geslaagden zijn: Amanda Hengeveld, Stef van Herk, Tim van Klaveren, Robert Kuyf, Piet Laros, Remko Nieuwesteeg, Javier van Otter- loo, Sjaak Qualm, Angelique Rijnbeek, Arjan Stolk, Bram Stolker, Joost Stol- ker, Koen van Vliet (allen uit Boskoop), Martine Belt, Edward Bremmert, Ilse Driesen, Vincent Geers, Eline Groot, Joost Hornes, Hussein Hussein, Ronald Laman, Marit Mooren, Corstiaan Stolk, Erica Tamerus (allen uit Waddinx- veen), Eelco Bremmer, Kees Kerkvliet, Erik Overes, Peter Rijkaart, Fabian Straathof, René de Wit, Hans v.d. Zon (allen uit Hazerswoude), Johan Brem mer, Co Qualm (uit Benthuizen), Iwan Blanken (uit Reeuwijk), Richelle Ver voorn, Harmen v.d. Knijff (uit Nieuwer- kerk aan den IJssel), Peter Fakkel, Jeroen Kettmann (uit Zoetermeer), Matthijs v.d. Meulen (uit Nieuwer- brug). Waddinxveen - Op de christelijke scho lengemeenschap de Wadde zijn de vol gende leerlingen geslaagd voor eind examen: Daniël Adrichem, Vincent Bruggen, Mike de Bruijn, Lisette Hagen, Martine Laros, Bastiaan van Mullem, Jordi van Otterloo, Leonie Peters, Ade- liene Roozeboom, Louisa Veelenturf, Phillippa Verboom (allen uit Boskoop), Faissal El Mouridi en Ramon Stuffers (uit Moerkapelle), Petronella Voshol (uit Moordrecht), Ralph Bink, Willem Boer, Nancy Both, Laaziz Boukarka, Noureddinne Ellouahidi, Sylvia van Es, Jurgen van Geest, Linda Glasbeek, Mau rice la Grand, Erik de Groot, Petra den Haag, Wesley van der Kleij, Mirjam Kroese, Henry van der Loo, Benjamin Nap, Peter Oosterom, Dennis Over- dam, Kornelia Polderman, Keith Schoonderwoerd, Johannes Schot anus, Esther Spelt, Paul Steller, Mariska Uitbeijerse, Marijke Verbeek, Annemie- ke Visser, Ralph Zijderhand (allen uit Waddinxveen), Vanouschka Rosales (uit Zevenhuizen). Bij de verkoop behaalden de volgende leerlingen hun diploma: Sandra Wild, Sylvia Bemmel, Natasja Hoek, Johana Koek, Elizabeth Kolster, Monique Pe ters, Debby Schouten, Wilhelmina Ver- kleij, Annemieke Zeeuw (allen uit Bos koop), Wilhelmina Elstgeest, Marretje van der Linde, Karin Vente, Jolanda Hassefras, Catharina Langhout, Maria Langhout, Edwin Koudijs, Gerard de Kruijff (allen uit Hazerswoude-Dorp), Malika El Allaoui, Natalie de Graaf, Wen dy Meilof, Marie Raus, Sandra Stigter, Patricia de Wilde, Jessica de Bruin, Anna Helena van Es, Hillie Grashuis, Wilhelmien Krop, Deepani Meijer, Deb by Naves, Merlin van Reede, Tamara Riepl, Susanne van der Sloot, Linda Verblaauw, Miranda de Wit, Gerrit van de Akerboom, Cornelis Hoogerbrug, Willem Koolmees, Willem Alexander van der Lans, Hugo Olie, Nicolaas Smith, Björn Steenland, Meivin Streng (allen uit Waddinxveen), Christa van Duin, Sandra Haan, Sabrina Kuilman, Tamara Nieuwland, Marjolein Rip, Arie- Jan van Cornelissens Erik van Rooijen (allen uit Zevenhuizen) en Jasper Cas- teleyn uit Gouda. ip - Naar aanleiding van de sta lt begin dit jaar werd gehouden ■tnbaar vervoer-maatschappij ■omen op het kantoor nog steeds pen tot restitutie binnen. De I van Laviere, vestigingschef: "De Ig staking duurde van 19 tot en II juni. Daarna werd alleen nog Jiteel gestaakt in de daluren. Inde ■ebben wij toen bekendgemaakt t" een restitutieregeling had ge il voor de gedupeerden van de Ig staking en daarna stroomden f'en bij ons binnen. Stapels en filet post hebben wij gekregen". in totaal om ongeveer 10.000 'eken daarna, en zelfs nu nog, Jnet kantoor in Boskoop brieven ■soupeerde reizigers. Het gaat vooral om mensen uit Zeeland, up de eilanden nauwelijks trein- ■s zijn. Daardoor werd het reizen Te '""oners van die provincie J moeilijkt. Voor de reizigers uit Pgeving van Boskoop lag dat an- Wurueen vriig- 9-30 uur ds. L.S.K. Ki™uël kerkgem. 9.30 uur l-dienci jrouwelirlgen: 17.00 uur, fynstOntm.kerW l "mm. xerK. t untmoetingskerk 9.30 uur louta ngers; 17-°° uur ds. A.A. langen, sow-dienst. Tater k- gfm' ,chtus (in gebouw E,ter.Kerkstr. 13): 10.00 uur br. A. |:G' 10.00 lm, Ir, uur ds. J.A. Broström water9i8°QnUr dsH A' Kastelein< op, j. '®-30 uur ds. ■Geref uUr,c's J-A-v-Hooijdonk. üer«- kerk 9.30 19.00 uur id. BAt en 1900 pf. kerk^ nner' APeldoorn- lorrig e ,9-30 uur de heer F.T. Ejneente 'Bethal n tn ders. In Gouda, in Waddinxveen, in Alp hen zijn NS-stations zodat veel mensen toch op de plaats van bestemming kon den komen. De restitutie-regeling gold voor hou ders van sterabonnementen en OV- jaarkaarten, behalve de houders van studentenkaarten. Voor deze groep rei zigers gold een aparte regeling: de hou ders van week- en weekendkaarten konden tussen 25 februari en 5 maart vrij reizen. Voor de weekkaart kreeg men één zevende deel van het totale weekbedrag per dag, voor de maand- kaart kreeg men één dertigste deel per dag. Bij jaarabonnementen en sterkaar- ten ging het om 1/365 deel. De kosten voor vervangend vervoer werden niet vergoed. Het beantwoorden van de brieven heeft de ZWN veel tijd gekost: soms hadden de briefschrijvers niet alle be nodigde gegevens verstrekt zodat een briefwisseling volgde. De uiterste in- zenddatum was 15 maart, maar ook later ontving de maatschappij nog reacties. "Ik denk dat wij nog steeds verzoeken binnenkrijgen, doordat men via via hoort dat anderen ook geld heb ben teruggekregen," aldus de heer Van Laviere. "Maar die worden niet meer in behandeling genomen". Waddinxveen - Het is nog steeds moge lijk om in te schrijven voor de playback- show tijdens de grote feestelijke mu ziekdag op 1 juli indeZuidplas. Aanmel den hiervoor kan bij Cees Meiderwijk, 01828-12237. Er is plaats voor tien deel nemers. De muziekdag wordt uitbundig gevierd in de Zuidpias met ondermeer een ka- raoke-show, verschillende soorten live-muziek en een openlucht-disco. Fokke we missed you very much with your big smile and je gezemel over afwas Cas Oma Koko 55 jaar. Gefeliciteerd met uw verjaardag van Marise Laura en Simon kusjes (O)ma veel plezier in uw nieuwe huis; hopelijk voelt u er zich snel thuis! 6+"+12 Boskoop - Op zaterdag 24 juni houdt de Tunnel in Boskoop de laatste live avond met de band Strawberry Jam. Deze band, afkomstig uit Den Haag, staat sinds 1986 op de planken en treedt voor de tweede maal op in de Tunnel. Zij hebben een energieke, springlevende live act met 'groove rock' en 'grab', een positieve, swingen de variant op de zware gitaarmuziek. Strawberry Jam bestaat uit Edwin Dort land (zang), Freerk van Oudheusden (bas, gitaar), Serge Gerdes (gitaar), Arie Schouten (toetsen, zang) en Erik Zwaan (slagwerk). De zaal gaat open om 22.00 uur en de kaarten kosten tien gulden. In de zomer is het centrum alleen nog geopend op vrijdagavond. Waddinxveen - Zangeressen zijn er ge noeg, bij de Komische Opera-, operette- en Musicalvereniging (K.O.M.) in Wad dinxveen. De vereniging werd in fe bruari van dit jaar opgericht en heeft momenteel 35 leden. Maar aan mannen is nog steeds een tekort. Han Dubbeld, voorzitter van de K.O.M."In korte tijd is onze vereniging al snel gegroeid, maar de zeven mannelijke leden zijn nog niet voldoende. Daarom zoeken wij naar enthousiaste zangers, die het leuk vinden om muziek uit opera's en ope rettes en musicals te zingen. Het is daarbij niet nodig om noten te kunnen lezen". Het eerste concert van de vereniging vindt in oktober plaats in Reeuwijk. "Wij hebben direct de beroepsdirigent Andreas Kok en producent Nico Boer aangetrokken, zodat dit concert met een een professionele uitstraling krijgt," aldus de heer Dubbeld, die ver der vertelt dat het gezelschap zingt met het Radio Philharmonisch orkest uit Hilversum. In het Anne Frankcentrum wordt op 29 november het tweede concert gehou den. Daarvoor heeft de vereniging in middels dertig sponsors gevonden, aangezien het concert door de vereni ging wordt aangeboden aan het cen trum en de produktie handen vol geld kost. Geïnteresseerde zangers kunnen in eerste instantie vier weken meezingen en repeteren. Zij kunnen dan vrijblij vend de sfeer proeven en daarna bepa len of zij doorgaan met zingen. De repe tities vinden tot 5 juli plaats in Kreater aan de Kerkstraat 13 in Waddinxveen. Na de vakantieperiode, vanaf 30 augus tus, worden de repetities gehouden in de Brug in Reeuwijk. Inlichtingen: de heer Han Dubbeld. 01828-18566 of Sya Goosens, 01828-18578. Boskoop - Evenals vorig jaar houdt de plaatselijke Amnestygroep weer de jaarlijkse boekenmarkt in het vereni gingsgebouw de Brug aan het Kerk plein in Boskoop. Er zijn weer veel ver schillende soorten boeken zoals ro mans, kinderboeken, pockets, theolo gie, wetenschap, geschiedenis, poëzie, studie, hobby, science fiction en litera tuur. Van een kunstliefhebber ontving Amnesty een collectie mooie kunst boeken en uit Amsterdam is een partij nieuwe Engelse boeken afkomstig. Alle boeken zijn overzichtelijk uitgestald en kosten fl. 3,50 per kilo. De openingstij den: vrijdag 23 juni van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Nadere inlichtingen en inleveren oude boeken: Cathy Boerma, Kievitstraat 6 (01727-17143) en Maarten Loef, Enterij 37 (01727-13057). Boskoop - Vanavond houdt de gemeen te Boskoop een informatie-avond over de maatregelen die zij wil nemen om de verkeerssituatie in de Ridderbuurt te verbeteren. Zo wil de gemeente voor het gedeelte Ridderbuurt na het Lege Eind (nummers 59 tot en met 80a) een 30-kilometerzone instellen en de rij baan versmallen door het aanleggen van parkeerstroken. De avond wordt gehouden in de raadzaal van het ge meentehuis en begint om 20.00 uur. Het radiostation Classic FM is vanaf 1 juni ook in Waddinxveen te beluisteren via de kabel. Via de FM-frequentie 95.1 worden de programma's doorgegeven. Op het station is van 6.00 uur tot 22.00 uur klassieke muziek te horen. Van 22.00 tot 6.00 uur kan men naar jazz luisteren. Presentatoren zijn onder an deren Anne van Egmond, Felix Huizinga en Louis van Dijk. Moordrecht-De StichtingOrgelconcer- ten organiseert op zaterdag 24 juni een orgelconcert met koraalbewerkingen in de Nederlands Hervormde kerk in Moordrecht. Het concert wordt ver zorgd door de Waddinxveense organist Jaap Nieuwenhuijse, die een lange praktijkervaring heeft op dit orgel. Op het programma staan ondermeer een psalmbewerking van eigen hand en werken van J.S. Bach, J.L. Krebs en Felix Mendelssohn. Daarnaast zal een be kende koraalbewerking van Feike Asma te horen zijn. Het concert begint om 20.00 uur en de kerk is om 19.30 uur open. De toegang is vijf gulden voor volwassenen en drie Waddinxveen - De voorbereiding voor de opening van het asielzoekerscen trum (azc) in Waddinxveen zijn in volle gang. Het bouwrijp maken van de grond waarop het centrum gebouwd wordt, verloopt volgens schema, zo heeft de gemeente laten weten. Het centrum wordt gebouwd aan de Zuidelijke Rondweg en de eerste bewoners wor den in oktober van dit jaar verwacht. De directie van het azc zal in de maand september via de plaatselijke media vrijwilligers benaderen. Er worden vrij willigers gevraagd voor ondermeer Ne derlandse taalles, inzet bij creches, vrouwengroepen en recreatieve activi teiten. In september wordt een voor lichtingsavond voor vrijwilligers ge houden, waar geïnteresseerden zich kunnen aanmelden. Momenteel is aan- Orgaan opvang Asielzoekers (COA, de heer H.E. van Dijk, directeur azc Wad dinxveen, Postbus 3002, 2280 ME Rijs wijk). Het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers hecht grote waarde aan de inzet van vrijwilligers omdat het contact tus sen vrijwilligers en asielzoekers een belangrijke bijdrage kan leveren aan de inburgering van asielzoekers, die voor korte of langere periode in Nederland verblijven. Dit contact is ook van be lang voor het wederzijds begrip tussen de asielzoekers en de plaatselijke be volking, vindt het COA. Vacatures bij het asielzoekerscentrum worden in eerste instantie ingevuld door personeel van het COA. Als blijkt dat niet alle vacatures kunnen worden vervuld, dan pas wordt gezocht de plaatselijke arbeidsmarkt. In augustus zal dit via advertenties in de plaatselij-

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13