(derenraad geïnstalleerd bgserka/dRiin; Zuidamerikaans feest in de Boog fe Mensink exposeert op U Sea Festival ^kdiensten Zes verdachten bekennen misdrijven Informatie-bijeenkomst gast ouderproject Kinderdag in de Passage Zomerschaakcompetitie Reistocht voor senioren Hart van Holland/12 juli 1995 pagina 13 Jg 16 juli Sbeen SrÏÏf30-30 UUrdaS-LSp^ uur ds' PJ" k vtr kerkgem. 9.30 uur !s°Nien m'fimersfoort; 17 00 teop "ï'mr°UTj,dsRdeReuver' Vkerk a,H d VreuSden- "kerk. in' §ez- dienst KÖv30uur ds- mr- Th. ivoor de ouderenraad is vrijwillig maar niet vrijblijvend, volgens voorzitter de heer J.M. van de Poel (boven rechts). "De belangen behartigen van ouderen is moeilijk, dat hebben wij kopen tijd kunnen merken. Maar hiervan kunnen wij leren door met lid Ie vergaderen, met begrip voor niet-ouderen". Dat zei wethouder timp afgelopen vrijdag tijdens de installatie van de Boskoopse Oude- \dinhel gemeentehuis van Boskoop. Bij deze bijeenkomst werd tevens 1st genomen van de Seniorenraad en de commissie Flankerend Oude- pid, de voorlopers van de ouderenraad. Ie ouderenraad heeft als taak de ■gemeente te adviseren over het J ouderenbeleid en de uitvoering let flankerend ouderenbeleid. Ver- feit de raad voorlichting en inven ted wensen en behoeften die bij ouderen leven. De raad is samenge steld uit: voorzitter de heer P.M. van de Poel en de leden mevrouw N. Broos- hooft, mevrouw M.J. Minarzik-Schoor- el, mevrouw J. van der Tol-Petrick, de heer A.J.J. de Lange, de heer A. van der Lecq, de heer C.C. Roodbol, de heer H.N. Rentes en de heer C.J. van Tol. De heer Trimp, die afgelopen vrijdag ook het eerste exemplaar van de nieu we editie informatiegids voor ouderen in ontvangst nam, hield meteen een slag om de arm toen hij de raad instal leerde. Hij waarschuwde de raad met de woorden: "Houdt u er rekening mee dat niet alle adviezen altijd opgevolgd zullen kunnen worden". De Boskoopse ouderenraad zal gedurende de raads periode in functie zijn. een wandschildering van Anke Mensink W.(W ?ntm- kerk. ^tagskerk 9.30 uur ds. ingers" g; 17'0(J uur ds' te'Kww!' '.c9"us ('n gebouw looj) 10.00 uur br. H. vG'10'«Ouur-. ten. uur ds. J. Kattenberg, Langelaar; "Bethel: 9.30 uur Tijdens het North Sea Festival, dat dit jaar voor de 20e keer plaats vindt in Den Haag, wordt een grote expositie van beeldende kunst ge organiseerd door galerie Artime- diair met werk dat gerelateerd is aan jazz. De opening van de expo sitie is op donderdag 13 juli om 17.00 uur. Aan de expositie neemt ook de Waddinxveense kunste naar Anke Mensink deel. Anke Mensink voltooide onlangs een grote wandschildering in Oegstgeest, in bezinningscen trum het Kruispunt. Opdrachtgever was een archtitectenbureau. Anke Mensink gaf graag gehoor aan de uitno diging om te exposeren tijdens het North Sea Festival, ook al bevindt zij zich midden in de voorbereidingen van andere opdrachten. Jazz maakt een groot deel uit van haar vrije werk, dat de laatste jaren bijna altijd de titel 'Roots Rhythm' draagt. Het werk is gebaseerd op invloeden uit de blues, jazz, funk en Afrikaanse muziek. Naar de tentoonstelling in het Congresge bouw laat de Waddinxveense haar nieuwe werk zien: kleurrijke schilde rijen. De opening vindt plaats in de Mond- riaanzaal van het Nederlands Congres gebouw aan het Churchillplein 10 in Den Haag. De expositie duurt tot 16 juli. Waddinxveen-Op dinsdag 18 juli wordt voor de tweede maal een senioren fietstocht georganiseerd door de acti viteitencommissie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk. De tocht is bedoeld voor iedereen van 50 jaar en ouder. De start is bij het Anne Frank- centrum om 10.00 uur. De fietstocht is circa dertig kilometer lang en leidt langs de Rottemeren. Bij terugkomst is er voor iedereen koffie in het Anne Frankcentrum. Aanmelden kan op de dag van de tocht. Judith flinke meid van 13 jaar zoekt oppaswerk of i.d. 01827-4654 Waddinxveen - Dat het een vaak leidt tot het ander, blijkt uit een persbericht dat de Politie Hollands Midden vorige week verspreidde. Het korps heeft drie weken geleden twee verdachten aange houden naar aanleiding van twee inbra ken die half maart en eind mei werden gepleegd in de Groensvoorde en de Busken Huetlaan in Waddinxveen. Bij de inbraak aan de Groensvoorde wer den vingerafdrukken gevonden van ie mand die bekend was bij de politie en bij de andere inbraak werd iemand her kend. Het gaat om een 17-jarige en een 22-jarige Waddinxvener. Zij hebben de inbraken en enkele andere inbraken en autodiefstallen bekend. Naar aanleiding van het onderzoek zijn anderhalve week geleden ook nog drie andere Waddinxveners in de leeftijd van 18, 23 en 28 jaar aangehouden. Zij werden verdacht van woninginbraken, autodiefstallen en andere vergrijpen. Hierbij bleek dat de 28-jarige optrad als heler. Bij huiszoeking trof de politie apparatuur aan die afkomstig was van een inbraak in een kantine en vereni gingsgebouw in Waddinxveen in sep tember 1994. In totaal werden de vol gendezaken opgelost: zeven woningin braken, een inbraak in een winkel, drie autodiefstallen, twee inbraken in kanti nes, diefstal van geld uit een garderobe en een inbraak in het station van Wad dinxveen. De 22-jarige verdachte bleek illegaal in Nederland te verblijven en is uitgezet en overgebracht naar Marok ko. De overige verdachten moeten zich binnenkort verantwoorden tegenover de rechter. Tijdens het politieonderzoek is men ook op het spoor gekomen van een an dere heler, een 28-jarige Waddinxvener bij wie op 8 juni huiszoeking is gedaan. In het huis trof de politie een grote hoeveelheid Nederlands en buiten lands geld aan en geluidsapparatuur uit een woninginbraak. Daarbij had de Waddinxvener 850 gram hasj in huis met verpakkingsmateriaal daarvoor. De verdachte is voorgeleid aan de offi cier van justitie waarna hij in bewaring is gegaan. Waddinxveen - In het kantoor van het gastouderproject aan het Jan van Bij- nenpad in Waddinxveen wordt op don derdag 13 juli de driemaandelijkse in formatiebijeenkomst gehouden. Tij dens deze bijeenkomst krijgen gast- en vraagouders voorlichting over het pro ject. Gastouderopvang is een erkende en gesubsudieerde manier vorm van kin deropvang. Kinderen in de leeftijd van nul tot dertien jaar van werkende of studerende ouders worden bij een gastouder thuis opgevangen, meestal in de directe omgeving. Het gastouderproject is al jarenlang actief in Waddinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle. Sinds vorig jaar wordt ook in Rijnwoude bemiddeld tussen gast- en vraagouders. Het Gastouder project regelt ondermeer de zakelijke en persoonlijke afspraken bij de eerste contacten tussen de gast- en vraag- ouder. Dit wordt een koppeling ge noemd. Na het starten van de koppe ling vindt na zes tot acht weken een evaluatie plaats. Dat worden de afspra ken nogmaals besproken en eventueel bijgesteld. De informatie-avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 21.45 uur. Aanmelden: 01828-19591. Waddinxveen - Op zaterdag 15 juli wordt in winkelcentrum de Passage in Waddinxveense de traditionele kinder dag gehouden. De winkeliersvereni ging organiseert al jarenlang op de za terdag voordat de schoolvakantie be ginnen een kinderdag. Aanstaande za terdag is er weer een springkussen waar de kinderen zich kunnen uitleven en daarnaast staat een limonadekabou ter. In de hal van de Kruishal staan fotopanelen over ontwikkelingswerk in Zaïre en Benin. Er worden bananen en kokosbolletjes gebakken en er is een poppenkast. Verder kunnen kinderen bij een schatkist een sleutel uitprobe ren op het slot van de kist en er zijn gratis suikerspinnen. Voor de winkel van Mieke staat de schminkspiegel en juwelier Den Haag organiseert een hor loge-ontwerp wedstrijd. 't.k. chicco buggy 50,- 01793-2742 Waddinxveen - In de vijfde en zesde ronde van de zomerschaakcompetitie in Waddinxveen is D. Bac uit Moerka- pelle met 28 punten alleen aan kop gekomen. Hij behaalde vorige week twee overwinningen op G. van Omme ren en B. van Geffen. De 100%-score werd afgelopen donderdagavond ook behaald door J. Evengroen, N. Dannis, J. v.d. Born, T. van Bruggen, W. Mulder, T. Kuiper en M. Moerland. B. Jansen uit Waddinxveen blijft de koploper goed volgen en bezet met 26 punten de tweede plaats. Daarop vol gen B. van Geffen, H. de Roodt, H. van Woudenberg, D. Roosa, J. v.d. Born en H. Smitskamp. De eerste jeugdspeler is Tiemen van Bruggen uit Zevenhuizen, die op de twaalfde plaats staat met 21 punten. De zomercompetitie heeft inmiddels zeventig deelnemers en de wedstrijden vinden elke donderdagavond plaats in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen. De bar is daar geopend van 19.30 tot 23.30 uur. De bezoekers dansten op muziek van The Clarence Breeveld formation Waddinxveen - Zaterdag werd in de Boog in Waddinxveen een Zuidameri- kaanse interculturele avond georgani seerd door Samenwerkende Vrouwen Waddinxveen, een werkgroep die deel uitmaakt van de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk. De avond werd door de organisatoren een groot suc ces genoemd: er werden circa zestig bezoekers verwelkomt uit verschillen de culturen. Zo waren er mensen van de Nederlandse Antillen en uit Surina me, Chili, Marokko, Kaapverdië, Tur kije, Eritrea en Nederland. De avond werd ondermeer opgeluisterd door de muziekgroep^The Clarence Breeveld formation, waarop ondanks de tropi sche temperaturen de hele avond werd gedanst. Volgens de bezoekers was het onmogelijk om stil te blijven staan bij de swingende muziek van de band (sal sa en mérengue) en men was dan ook teleurgesteld dat de avond om midder nacht afgesloten moest worden.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13