Scheid meester Dirkzwager Kleintje geplaatst? Huurdersorganisatie SSW in op richting Fotoclub overhandigt foto's van restauratie Datura met meer dan 80 kelken ftcenhuizen Deze week kunnen wij helaas niet garanderen dat alle kleine gratis adverten ties in het Hart van Holland geplaatst worden. Dooreen technische storing zal een deel van de 'kleintjes' dubbel en ander deel niet geplaatst worden. Onze excuses hiervoor. Redactie Hart van Holland. Hart van Holland/12 juli 1995 0 l^fcren/iuiien In groep 1 en 2 nam meester Nico Dirkzwager vorige week afscheid met sprookjes. De kleuters lieten temrecteuren zijn echtgenote raden naar allerlei sprookjes en tot slot mocht meester Dirkzwager Sneeuwwitje tussen om haar weer tot leven te wekken. "an de aubade bedankte meester Dirkzwager alle leerlingen en leerkrachten van 't Reigerbos voor de 'schoolreis pagina 15 Waddinxveen - Huurders van woningen van Woningstichting SSW hebben de eerste stap gezet om een onafhankelij ke huurdersorganisatie op te richten. De huurders willen de samenwerking tussen bewonerscommissies en overi ge huurders in Waddinxveen, Moerka- pelle en Zevenhuizen verstevigen. De samenwerking is noodzakelijk om de belangen van de huurders zo goed mogelijk te behartigen. Uiteindelijk zal de huurder&organisatie gespreks- en onderhandelingspartner worden van de Woningstichting SSW. In een intentie-overeenkomst die begin mei afgesloten is, hebben de huurders en SSW zich reeds uitgesproken voor een toekomstige samenwerking. Ver der is in deze overeenkomst vastgelegd dat de huurdersorganisatie begeleid wordt door de Nederlandse Woonbond en dat SSW financiële ondersteuning biedt voor de oprichting en het functio neren van de toekomstige huurdersor ganisatie. In de tweede helft van 1995 zal de huurdersorganisatie verder vorm moeten krijgen. Alle huurders van SSW worden door de toekomstige huurdersorganisatie in het najaar be naderd om ze te informeren over-de werkwijze en activiteiten. de Vierkap werd afgelopen zaterdag een braderie gehouden. Er werden spelletjes gedaan, er waren e" er waren kraampjes met snoep, hapjes en drankjes. Verkoeling zochten de kinderen op het springkussen, werd met een tuinslang. Oud Verlaat - Vorig jaar had Koos Stofberg van de Vlietkade in Oud Verlaat al een Datura met 52 kelken, maar dit jaar heeft een van zijn planten een recordaantal bloemen gekregen: 88. De heer Stofberg heeft de plant, die ook wel Engelentrompet wordt genoemd, in de voortuin gezet zodat alle voorbijgangers de plant konden bewonderen. En dat deden ze, want regelmatig stappen fietsers af om de plant eens goed te bekijken, "'s Avonds geven de bloemen een heerlijke zoete, vanille-achtige geur, vertelt de trotse eigenaar. "Dan ruikt de hele straat lekker". Zevenhuizen-Moerkapelle - De Foto club uit Moerkapelle heeft de Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle een boek geschonken met 200 foto's van het gehele verloop van de restauratie van de Nederlands Hervormde kerk in Moerkapelle. Mevrouw De Bruijn, die bijna alle foto's gemaakt heeft, is meer dan een jaar lang, bijna dagelijks in en om het kerkgebouw te vinden geweest om alles tot in de kleinste detail vast te leggen. De Stichting Oud Zevenhuizen/ Moerkapelle, die dit verzoek gedaan heeft aan de Fotoclub, heeft laten we- ten tevreden te zijn met het resultaat. Voor de historie van de kerk en van Moerkapelle acht de stichting het boek van groot belang. De voorzitters van de stichting en de fotoclub, de heer J. Otte- vanger en mevrouw. B. Roos, hebben met instemming van de andere be stuursleden besloten tot verdere sa menwerking. De Fotoclub zal op ver zoek van de stichting panden en delen van Moerkapelle in beelden vastleg gen. Daartoe zal in het komende jaar programma van de Fotoclub een avond gereserveerd worden om deze samen werking verder uit te werken. Op de foto mevrouw Roos en mevrouw De Bruijn van de Fotoclub en de heren Ottervanger, de Vries en Bos van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. (foto: de heer de Bruijn) Koos Stofberg, die 'Koos Cactus' genoemd wordt omdat hij op jon ge leeftijd al begon met het kwe ken van cactussen, houdt veel van alle soorten bloemen en planten. In zijn woning aan de Vlietkade staat het vol met boeketten en de achtertuin is een bloemenzee. Hij vertelt met smaak anekdotes over zijn hobby. Als jongen begon hij met het kweken van cactus sen, later hield hij als hobby lelies. "Van de lelies had ik wel eens slapeloze nach ten," vertelt de heer Stofberg. "De lelies hield ik 's nachts warm met een Godin kacheltje. Het mocht niet te warm wor den, maar het vuur mocht ook niet uit gaan". Alles ging voorspoedig want het aantal lelies werd zo groot, dat ze ge veild konden worden in Rodenrijs. De heer Stofberg heeft nog steeds het schrijfboekje, waarin hij aantekenin gen maakte over de aantallen en de prijzen van de bloemen. "Ik wil niet opscheppen maar mijn Da tura is uniek," vertelt de heer Stofberg als hij de vele kelken van de plant laat zien. Bij tuincentra kun je de plant ook kopen, maar nooit zijn ze zo groot als deze". Het geheim? "Ik geef ze een halve emmer water per dag en twee keer inde week kunstmest".

Hart van Holland | 1995 | | pagina 15