DVOCATEN spreekmiddag in zevenhuizen Jan Somers wereldkampioen met model-zweefvliegtuig Familieberichten BROUWER DE KONING Bac start promotie-actie voor marmoleum Hengelsport HZM enhuizen-Moerkapelle Activiteiten Agenda Kerkdiensten UITVAARTVERZORGING om bij te blijven... Harf van Hollan,d/10 augustus 1995 pagina 3 "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Bastiaantje Hermina Noorlander - Dankbetuiging - voorde vele blijken van medeleven na het overlijden van mijn man onze vader en opa Ellebertus Jansen zeggen wij u oprechte dank namens moeder en kinderen Zorgcentrum Zevenster kamer 306 Johannes Petrus Groenewegen -Jan- ï'^wezen geven wij kennis van het overlijden van onze 9ewaardeerde collega Aad Molhoek Slw„erkzaam was op het Texaco benzinestation aan de aweg te Zevenhuizen. JjWezen een fijne medewerker die helaas te jong is overle- ïï'l wensen zij pet Rijswijk Direct-"oc" z'in Partner en familie veel sterkte met het verlies, pijg ^en Personeel B.V. Benzinestation Exploitatie Maatschap- Mountainbiken op de hei IJS agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zondag 13 augustus Medische weekenddienst fÜaeen liefdevolle verzorging in het zorgcentrum „De Zevenster" is van ons heengegaan, onze schoonzuster en tante weduwe van Adriaan van Zuylen L de leeftijd van 86 jaar Uit aller naam: A. Noorlander-de Jong. henhuizen, 3 augustus 1995 brgcentrum „De Zevenster", leliestraat 3, Kamer 2.05. taespondentie-adres: A. Noorlander-de Jong, tonlaan 33 5241 BR Middelharnis begrafenis heeft maandag 7 augustus j.l. plaatsgevonden op de ihlgemene Begraafplaats, Zuidplasweg te Zevenhuizen Rust nu maar uit je hebt je strijd gestreden je hebt het met veel moed gedaan. Wie kan begrijpen wat je hebt geleden? en wie kan voelen wat je hebt doorstaan d,doch dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, pw wij u kennis dat na voorzien te zijn van het Heilig Sacrament de Zieken. i mijn dierbare man, onze zorgzame vader en lieve opa |bde leeftijd van 69 jaar Riet Groenwegen - Ammerlaan Jolanda en Ger Josta, Nanoek 1 augustus 1995 Rottekade 38 I -'61DV Zevenhuizen. I ^teraardebestelling heeft inmiddels plaatsgevonden op vrijdag 4 augustus op %mene Begraafplaats te Bleiswijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. a8" en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Moerkapelle-Ja, een beetje gek moet je wel zijn om zoveel tijd in deze hobby te steken. Maar dat geldt eigenlijk voor alle sporten, vindt Jan Somers (50). Sinds zijn dertiende maakt hij model vliegtuigen en doet mee met wedstrij den. Alle vrije uren en vakanties is hij bezig met zijn sport en dat is te merken, want twee weken geleden werd hij met het Nederlands team wereldkampioen in Hongarije. Hout, aluminium staven, messing pij pen, een draaibank, boormachines, al- ierlei soorten kunststof en zelfs een strijkijzer en tandartsboortjes. Dat zijn enkele van de materialen die te vinden zijn in de overvolle werkkamer van Jan Somers. Alle vrije uurtjes knutselt de Moërkapellenaar in deze kamer om te zorgen dat zijn vliegtuigen steeds beter worden. "Het fascinerende van het maken van modelvliegtuigen is het ver beteren van het ontwerp, waardoor het vliegtuig beter gaat vliegen" vertelt de enthousiaste Jan Somers. "Het zijn geen radiografisch bestuurbare vlieg tuigen dus je moet zorgen dat ze goed blijven zweven. Dat betekent in de win ter: veel knutselen in de werkkamer, en in de zomer: naar buiten om te testen, heel veel te testen. Het duurt bij een nieuw vliegtuig wel een jaar knutselen voordat hij goed afgesteld is". Volgens Jan Somers is het vliegen met radiografisch bestuurbare vliegtuigjes niet leuk. "Daar is geen lol aan. Na een kwartier ben je er op uitgekeken. Bij deze vliegtuigjes moet je veel meer zelf doen". Hij laat zien hoe het werkt: in de romp van het vliegtuig wordt een streng elastiekjes aangebracht, die 'rubbermotor' worden genoemd. Deze elastieken worden voor de start heel strak opgewonden zodat er grote span ning ontstaat. Hij stelt de vleugels en het roer af en brengt de propeller aan. "Het is de bedoeling om het vliegtuig zo recht mogelijk omhoog te gooien. De rubbermotor en de thermiek (opstij- "'v-r* Jan Somers: "Op radiografisch bestuurbare vliegtuigjes ben je snel uitgekeken gende warme lucht red.) zorgen er daarna voor dat het vliegtuig omhoog gaat. "Na een aantal seconden wordt de motor uitgeschakeld en blijft het vlieg tuig zweven. Meestal legt het een af stand tussen een halve en vier kilome ter af, maar ik heb ook wel eens twintig kilometer moeten rijden om het vlieg tuig weer terug te krijgen". In Neder land vinden de wedstrijden meestal plaats op de hei, zodat de deelnemers op mountain-bikes achter hun vlieg tuigjes aan gaan. Tijdens de wereldkampioenschappen ging het Jan Somers goed af: samen met twee andere Nederlanders behaalde hij de maximale score en eindigde in eer ste instantie gelijk met de Hongaarse ploeg. De beslissingsvluchten zorgden ervoor dat Nederland uiteindelijk kam pioen werd. "De sfeer was heel goed. iedereen helpt elkaar, dat is juist zo leuk. Het ene moment help je iemand om zijn vliegtuig uit de boom te halen en het volgende moment wint hij van je. Of andersom". Er wordt door de deel nemers ook heel veel gepraat over de vliegtuigen en over de juiste materia len. "Iedereen is daar heel open en be hulpzaam in. Van een Canadees kreeg ik bijvoorbeeld heel dunne messing pij pen, waar heel moeilijk aan te komen is. En van een bevriende tandarts kreeg ik boortjes die normaal gebruikt worden om in tanden en kiezen te boren. Daar krijg je hele mooie gaatjes mee". Voor zijn sport reisde de Moerkapelse bedrijfseconoom al de hele wereld af. Zo ging hij eerder met zijn vrouw, die de sport ook heel leuk vindt, naar Austra lië en Argentinië. In maart vertrekt het echtpaar naar Noorwegen, waar zij op het ijs gaan vliegen, "In Noorwegen zijn geen grote vlaktes, dus gaan wij het ijs op," aldus Jan Somers. "Anderen ver klaren ons misschien voor gek, maar wij vinden het gewoon leuk". Zevenhuizen-Moerkapelle - Bac Wonen en Slapen in Zevenhuizen en Moerka pelle brengt vanaf deze week een pro- dukt onder de aandacht dat al lang bestaat, maar tot voor kort vooral werd gebruikt in ziekenhuizen, kantoren en scholen: marmoleum. Marmoleum is een produkt, dat al tientallen jaren zijn Ouderencompetitie Op 1 augustus is de zesde wedstrijd gehouden van de ouderencompetitie van Hengeivereniging Zevenhuizen- Moerkapelle. Er werd gevist vanuit bootjes op de Rottemeren. De vangst was redelijk en de zes deelnemers wis ten in totaal 15.500 gram vis te vangen. A.J. Stubbe wist, net als de eerste on derlinge wedstrijd, de meeste vis bin nen te halen. Met een vangst van 5.040 gram vis werd hij eerste. Tweede werd D. Bazen met 3.700 gram, de derde plaats was voor J. Boerop met 2.650 gram. Tussenstand na zes wedstrijden: 1. A.J. Stubbe (17.240 gram), 2. D. Bazen (12.220 gram), 3. J. Klomp (10.660 gram). De tweede onderlinge wedstrijd is ge houden in de Rotte bij de Molenvier gang, waarbij twaalf deelnemers aan wezig waren. De totaalvangst bedroeg 33.830 gram. A. Uittenbroek werd eer ste met een vangst van 5.580 gram, de tweede plaats was voor J. Ottevanger met 5.120 gram en derde werd J. Wier- sma met 4.550 gram. Oefenen voor rivierencompetitie Aanstaande zaterdag is er de mogelijk heid om te oefenen voor de rivieren wedstrijd. Er kan worden gevist in de Oude Maas bij Barertdrecht. Belang stellenden kunnen nadere inlichtingen verkrijgen bij A. van Erk. 01793-2788. waarde heeft bewezen in de projekten- markt. De laatste jaren wordt het pro dukt ook toegepast in huis- en slaapka mers, keukens en hallen van particu lieren. Om verschillende redenen. Zo is marmoleum (en artoleum, de gedessi neerde vorm van marmoleum) voor honderd procent een natuurprodukt, dat bestaat uit harsen, gommen en kurk. De energie die gebruikt wordt bij de produktie is laag en uit onderzoeken komt marmoleum naar voren als de meest milieuvriendelijke vloerbedek king. Zowel marmoleum als artoleum zijn duurzame produkten en is verkrijg baar in veel dessins en kleuren. Er kun nen allerlei patronen verwerkt worden in marmoleumvloeren. zoals ook te zien is in het winkelpand van Bac aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Hier is ook informatie verkrijgbaar over deze bij zondere vorm van vloerbedekking. Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Vrijdag 3 november: 20.00 uur sporthal "Swanla"Vox Jubilans m.m. v. kapel van de Kon. Luchtmacht. De Zeven Muzen: Zaterdag 7 oktober: musical koorleden; zaterdag 25 november: 20.00 uur Ger. kerk: amateur-muziekavond. ANBO: Spelmiddag: elke maandag in de Zevenster (eerste keer na zomerstop: 28 aug.); Soosmiddag: 2e en 4e woensdag in de Zevenster (eerste keer na zomerstop 13 sept.); Fietsen: lx per 14 dagen. Verzamelen bij Swanla op vrijdagmiddag 13.30 uur: 18 aug., 1 en 15 sept.; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdagmorgen (niet op 15,22 en 29 aug.); Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag (na 6 juli tijdelijk niet in binnenbad); Maaltijden: in het restaurant van De Zevenster op elke werkdag (bellen voor 10.00 uur). Oud Verlaat "De Vierkap": 16 sept.: loop van Oud Verlaat; 9 en 29 september: toneeluitvoeringen van toneelvereniging Tante Sjaan. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur G.J. v. Beek; 19.00 uur ds. P.D. Steegman, Ridder kerk. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Batelaan, Voorschoten. Geref. kerk 9:30 uur dra. J. vd Neut. Nwk a/d IJ; 18.30 uur drs. A.F. de Oude, Rotterdam. Moerkapelle Herv. Gem. 9.0w0 uur ds. M. v. Duijn. Langerak; 18.30 uur drs. J.W. v. Estrik Geref. Geni. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. Zaterdag 12 augustus: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, tel. 01892-14085. Zondag 13 augustus: dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196. Zeven huizen, tel. 01802-1204. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 01793-1488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 01793-2702 (13.30-14.30 uur).

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3