Politieberichten IJssel en Gouwe Familieberichten Oorlogsjournaliste beschrijft haar gruwelreizen BROUWER DE KONING Foto's in het HART VAN HOLLAND UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/17 augustus 1995 pagina 3 loVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Anna Cornelia Verwey Pieter Brouwer prijsopgave en voorlichting 'rukwerkverzorging ""ormatie over depositofonds ltvaartverzekering LPU/NUVU pratis ^sbeschikkingsboekjes ers°onlijke begeleiding Voor een stijlvol verzorgde begrafenis of crematie DAG EN NACHT: 01802-2283 b.g.g. 0104-212530 Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Gepubliceerde toto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kan toor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhulzen, afgehaald worden a 5,-. 30.250 exemplaren. Wend. u tot mij en wees mij aenadiq Psalm 25:16 lil dankbare herinnering wat zij voor ons is geweest geven wij u I tennis dat van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoon- Isoeder. groot- en overgrootmoedermoeder weduwe van D. Huisman maart 1915 overleden 12 augustus 1995 Rina en Leo Bep en Leen Ernst en Helga Klaas en Henny Klein- en achterkleinkinderen llVoon-en zorgcentrum "De Zevenster" Leliestraat 3, kamer 216 1HD Zevenhuizen I Correspondentie-adres |E. Huisman lüollevoeterlaan 8 |l751 DW Moerkapelle Geen bloemen De begrafenis heeft woensdag 16 augustus plaatsgevonden op begraafplaats "Westhage", Akkerweg te Moerkapelle Als je denkt dat het vreselijk is om tijdens je vakantie in de file te staan, om slecht eten te krijgen in het hotel of om vertraging-te hebben met het vliegtuig, dan denk je daar hoogst waarschijnlijk anders over na het le zen van het boek van Martha Gell- horn. Want dan weet je dat het alle maal nog veel erger kan. Martha Gell- horn reisde voor haar werk als oorlog sjournaliste naar meer dan 50 landen en maakte avonturen mee waar de meeste van ons slechts nachtmerries over hebben: wegen die voornamelijk bestaan uit gaten, een moordaanval van tseetsee-vliegen en weken achter een oneetbaar voedsel. Maar vooral: verveling. Verveling maakte sommige van haar reizen echt tot gruwelreizen. In Reizen met mijzelf en anderen doet Martha Gellhorn op humoristische wijze verslag van enkele van haar rei zen in ondermeer China, Rusland en Afrika. Het grappige aan de reisbeschrijvin gen van Martha Gellhorn is haar ont stellende eerlijkheid. Al haar idiote acties meet zij breed uit, waardoor je je vereenzelvigt met de schrijfster en het gevoel krijgt dat je waarschijnlijk zelf net zo zou reageren, als niet-erva- ren reiziger. Een voorbeeld: iedereen ontraadt de reizigster naar Oost-Afri- ka te reizen, maar Martha Gellhorn wil met alle macht met een tweedehands Landrover Kenya en Oeganda verken nen. Het liefst met een chauffeur, die haar helpt met haar werk en dient als tolk. Zij vindt Joshua, een kleine grijs achtig bruine jongen, die hoog op geeft over zijn kwaliteiten als chauf feur. Zij neemt hem in dienst ondanks "de luide noodklokken van haar in stinct." De tocht begint al goed als hij haar vraagt het eerste stuk te rijden, omdat hij haar beter aanwijzingen kon geven als zij rijdt. Daarop neemt zij zelf plaats achter het stuur, om er niet meer van daan te komen. Later vraagt zij hem nog een keer om te rijden, maar dan heeft hij weer een ander smoesje: zijn Ke- nyaanse rijbewijs zou niet geldig zijn in Oeganda. Hij zegt dat het hem spijt dat hij niet kon rijden in dit land, op een toon alsof "hij zich het apezuur had gereden" in Kenya. Dan flitst de waarheid door Gellhorn heen. Zij omschrijft het als volgt: 'ik wilde er wat onder verwedden dat hij helemaal niet kon rijden, nooit gereden had, geen rijbewijs had. Hij was gewoon een slimme stadsjongen die een baan tje wilde en zijn kans schoon zag bij een stomme toerist uit Europa. Die gedach te deed mij beven van woede. Dat ellen dige oplichtertje.' Uiteindelijk rijdt de Kenyaan inderdaad helemaal niet en vormt slechts een last zodat Gellhorn blij is om alleen verder te kunnen rei zen. Dat de tocht daarna ook niet even vlekkeloos verloopt, verbaast dan niet Met sommige passages verovert de doorgewinterde journaliste het hart van de lezer. Enerzijds heb je als lezer bewondering voor Gellhorn omdat zij er daadwerkelijk op uittrekt - alleen - anderzijds komt het allemaal een beet je knullig over. Wie dus lekker aan het strand gaat bakken en toch avonturen wil (mee)beleven, krijgt met de verha len van deze journaliste een prachtige gelegenheid om mee te gruwelen en te Op humoristische wijze verslaat Martha Gellhorn haar reizen naar China, Rusland en Afrika. grinniken. Intussen zijn de drankjes koel en voelt het zand zacht onder de voeten. Reizen met mijzelf en anderen (440 pagina's) is verschenen als Rainbow- pocket (nummer 187) en is verkrijg baar bij de boekhandel. Voor de prijs hoeft niemand het te laten: fl. 12,-. ISBN 90-6766-187-2. "Op het leven kan je niet rekenen Op 8augustus overleed, voor ons en hemzelf toch nog onverwacht Pieter Brouwer in ie leeftijd van 55 jaar. Gé en Gisela Astrid en Hans Eric en verdere fami'fe I Moerkapelle, 8 augustus 1995 jwestland 25 I Ow,adres: Oostsingel 65 13112 GD Schiedam «r Brouwer van Brouwer Consultancy, voorheen Westland Automatisering Debegafenis heeft reeds plaatsgevonden op zaterdag 12 augustus j.l. op begraafplaats "Beukenhof, ingang Laan van Spieringshoek te Schiedam iBHHüS ■ta leedwezen geven wij kennis van het overlijden onze zeer gewaardeerde adviseur. l^ij verliezen een fijn familielid dat onverwachts is overleden. I?®1 J. van der Vlugt en personeel ij v.d. Vlugt Moerkapelle sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Pa Gespecialiseerd in thuisopbaring. en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale feidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Aanrijdingen Maandagmiddag 7 augustus moest een 16-jarige bromfietster uit Moordrecht afremmen omdat een vrachtauto haar geen vrije doorgang verleende. Zij kwam daarbij ten val en is met licht letsel overgebracht naar het Bleuland- ziekenhuis. Aanrijdingen Zaterdagochtend vond een eenzijdig ongeval plaats op zuidelijke rijbaan van de Al 2 (richting Utrecht). Een 30-jarige bestuurster uit Dordrecht werd door slaap overmand en botste eerst rechts en daarna in de middenberm tegen de vangrail en kwam daérbij op de kant tot stilstand. Ze bleef ongedeerd. Inbraak/diefstal Diefstal fietsen: Alpherwetering, zilver/grijze Batavus Sprint damesfiets met velgremmen en In de nacht van zondag op maandag 7 augustus werd op het bedrijvenpark Coenecoop ingebroken in een vracht auto. Een ruit van de cabine werd inge slagen en de radio ontvreemd. Dinsdagochtend werden in een super markt aan de Passage drie kinderen van 11 en 12 jaar betrapt bij diefstal van goederen. Ze zijn aangehouden en overgeleverd aan de politie. Zij zullen via HALT worden gestraft. Woensdagmiddag werd op het Sta tionsplein een sproeier van de gemeen te gestolen. Alvorens de sproeier werd afgekoppeld, werd een knoop in de slang gelegd om zo de watertoevoer af te sluiten. Donderdagochtend werd aan de Beu kenhof een auto opengebroken mid dels het forceren van het portierslot en vervolgens werd de radio ontvreemd. Dit gebeurde binnen een tijdsbestek van 10 minuten terwijl de eigenaar aan het pinnen was. In de nacht van woensdag op donder dag werd ingebroken in een bedrijf op het bedrijvenpark Coenecoop. De toe gangsdeur werd geforceerd waarna het alarm werd uitgeschakeld en de tele foonkabel werd doorgeknipt. Binnen werden kasten opengebroken en door zocht. Het is nog niet bekend wat pre cies weg is. Vrijdag werd overdag een insluiping" gepleegd aan de Pater Jornaweg. Uit de niet afgesloten woning verdween een portemonnee met inhoud. Ook aan de Plasweg werd vrijdag een insluiping gepleegd in een woning. Daar werden twee vrouwen en een man overlopen die er vandoor gingen in een wit/grijze VW Passat. Uit de woning verdween een geldkistje met twee pas poorten, twee spaarbankboekjes en een trouwboekje. Zaterdagmiddag werd bij een benzine station aan de Henegouwerweg een zogenaamde luchtklok gestolen. Een apparaat waarmee lucht in banden kan worden gepompt. In de nacht van zaterdag op zondag werd aan de Mercuriusweg een bestel auto opengebroken door het inslaan van een ruit. Daarna werd een pogir gedaan de radio te verwijderen geen mislukte. Overig nieuws Vermoedelijk in de nacht van donder dag op vrijdag werd de auto van een 41- jarige Waddinxveense aan de Buizerd- hoek besmeurd met een substantie waardoor de lak dermate beschadigde dat het voertuig waarschijnlijk moet worden overgespoten. Vrijdagavond heeft een vrachtauto op de Henegouwerweg ter hoogte van de hefbrug container vol afval verloren. Een andere vrachtauto van het bedrijf, gevestigd te Alphen a/d Rijn, moest de container weer van de weg oppikken. Zaterdagmiddag werd op de Noordka de een alcoholcontrole gehouden waarbij tussen 17.00 en 18.00 uur onge veer twintig automobilisten werden ge controleerd. Er werden geen overtre dingen geconstateerd. Inbraak/diefstal Diefstal fietsen: Parklaan, grijze Gazelle herenfiets met terugtraprem en versn. Parklaan, zwarte Batavus opoefiets type Old Dutch, pc 2771 ZW Parklaan, donkerblauwe New Look da mesfiets met trommelremmen en ver sn. pc 2731 AH. Parklaan, groene Batavus damesfiets met velgremmen en versn. In de nacht van dinsdag op woensdag werd in de Nieuwstraat ingebroken in een personenauto door het forceren van het rechter portier. Weggenomen werd de autoradio. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in het kantoor van de gemeentewerf aan de A.P. van Neslaan. Men is vermoedelijk over het hek ge klommen waarna men door het-toilet- raam naar binnen is gekomen. Er wer den diverse kasten opengebroken. Weggenomen werden twee porto foons, twee semafoons een draagbare telefoon en een flink aantal pakken kof fie. De politie zoekt getuigen die don derdagavond of nacht iets bijzonders hebben gezien. Aan de Darwinstraat werd ingebroken in een woning door het forceren van het bovenlichtje. De gehele woning werd doorzocht. Het is nog niet bekend was er precies weg is. Overig nieuws Maandagavond zijn vier Boskoopse jongens bekeurd nadat zijn aan de Li- naeusweg bij een bouwplaats pallets en piketpaaltjes hadden gestolen en deze vervolgens in het Gouwebos in brand hadden gestoken. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de toto een week later afgehaald worden, (nabe stellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf don derdagmorgen na verschijning van het Hart van Holland. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp. Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor dë inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur. Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3