Goede start w Moerkapelle Uitslag loterij Ooievaarstocht tourclub Zevenhuizen'80 Oud papier sfj^tart^towpro^rt^dd^oemeens dorp Vakantie wederom afgesloten met Jeugdweek Activiteiten Agenda om bij te blijven... Hart van Holland/6 september 1995 pagina 13 agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Slecht onderkomen Beperkte inventaris wereldwinkel 'rnmmm I k. antraciet grijs wandmeubel 2.70 m. breed vr. pr. /300,- 01727-16047 t.k. br. eiken broodkast massief 3 jr. 200 hoog 155 br. zeer mooi t.e.a.b. 01727-14159 kunststof bak voor hamster of muis, met drinkflesje ƒ10,-01727-15288 tk. hoekkeuken met inb.-app. landhuisstijl vraagprijs ƒ750,-01727-17197 t.k. caravan '86 pvc erg mooi ƒ3750,- incl. voortent 01727-14894 Gratis afhalen: wolresten 01727-13587 Zeven Muzen: konT^n9sept20 00 uur Ger. kerk: orgelconcert; zaterdag 7oktober: musical rieden; zaterdag 25 november: 20.00 uur Ger. kerk: amateur-muziekavond. ANBO: ^Peirnjcicjag: elke maandag 14.00 uur in De Zevenster; Soosmiddag: 2e en 4e se ns 14.00 uur in De Zevenster (eerste keer na zomerstop 13 sept. extra 20 vriiria n'e!i 0p 27 sept-)i Fietsen: lx per 14 dagen. Verzamelen bij Swanla op J agrmddag 13.30 uur: 15 en 29 sept. 6 okt.; Gymnastiek: gebouw ger. kerk eij. Jta9™or9en9.30,10.15enll.00uur; Zwemmen: in zwembad De Koommolen erc^aO 10 00, 11.00 en 13.30 uur; Maaltijden: in het restaurant van De nster (bellen voor 10.00 uur). Oud Verlaat "De Vierkap": 2o qq£ 2000 uur klaverjassen; 16 sept. 16.00 uur:Loop van Oud Verlaat; 22 sept.: enimrUUün: *Oaverjassen; 28 en 30 september: toneeluitvoeringen van toneelver- 91119 Tante Sjaan; 6 okt.: klaverjassen. Moerkapelle: Jnenr,f2ed°nderda9 in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30uur: Soos: 14 sept., 12 okt., \jlw. en 7 dor. Het eerste team van de voetbalvereniging Moerkapelle is de competitie in de zaterdag-hoofdklasse van de Goudse afdeling goed begonnen met een 3-2 overwinning tegen Sportief uit Woerdense Verlaat. De wedstrijd kende een sportief verloop en het publiek was dan ook verbaasd dat scheidsrechter Storm acht gele en twee rode kaarten uitdeelde. Enkele hiervan werden terecht gegeven volgens het publiek maar over de meeste verbaasden de toeschouwers zich. Na ongeveer tien minuten in de wedstrijd kwam Moerkapelle op voorsprong door Lennart Visser die de bal uit een kluts-situatie ontving en inschoot. In de eerste helft was Moerkapelle iets sterker, maar Sportief toonde zich enkele malen gevaarlijk. In deze situatie redde de jonge keeper Mark Huisman enkele keren door goe de reflexen. Vlak voor rust kwam een speler van Moerkapelle alleen voor de keeper, maar op het moment van sco ren kwam het rustsignaal. Direct na de rust werd het 2-0. Peter Zijderhand schoot uit een goede voor zet in, via de keeper kwam de bal bij Ron Kievit. In de eerste helft waren' er drie gele kaarten uitgedeeld en na vijftien minuten in de tweede helft werd Ro nald Germeraad in het strafschopge bied ten val gebracht en de strafschop werd door Lennart Visser verzilverd (3- 0). Direct hierna kreeg Sportief een strafschop maar deze werd niet omge zet in een doelpunt. Toen Sportief hier na verder moest met tien man en de trainer van het team rood kreeg, leek Moerkapelle een gewonnen wedstrijd te spelen. Patrik Zwarteveld, die inviel, lost twee goede schoten maar deze gin gen net naast. Ook Ronald Germeraad zag een knappe kopbal gekeerd. Nadat Wilco Griffioen de stand tot 3-1 ver kleinde, werd Moerkapelle onrustig. Deze onrust nam toe toen dezelfde spe ler 3-2 scoorde. De naspeeltijd duurde lang, maar de zege kwam niet meer in gevaar. Trainer Wim Verbree was naast de uitslag ook tevreden over het combi natiespel, de kansen en de inzet. Eerder in de week verloor Moerkapelle de be kerwedstrijd tegen Aarlanderveen met 0-4. Zevenhuizen - Tijdens het Oogstfeest zamelde de Stichting John E. McCor- mick Foundation geld in voor het oor logsmonument 'Spiegeling naar de toe komst' aan de Tweemanspolder in Ze venhuizen. Dit deed de stichting door middel van een loterij. Uit de verkochte loten heeft waarnemend burgemeester L.M. Schoots de volgende nummers getrokken: 324 (mountain bike) en 258 (kinderbakfiets). Op vertoon van het winnende lot kun nen de prijzen afgehaald worden bij het secretariaat van de stichting aan de Dorpsstraat 200 in Zevenhuizen (0180- 631866). Zevenhuizen - Op zaterdag 9 septem ber organiseert Tourclub'80 de Ooie vaarstocht. Dit is een uitgepijlde tour tocht door de waarden van Holland, de Krimpener en de Lopikerwaard. De start is bij café de Roerdomp aan de Tweemanspolder in Zevenhuizen. Er kan gereden worden over 40, 75 of 100 kilometer. De starttijden zijn van 9.00 tot 12.00 uur (tot 13.00 uur voor de 40 kilometer). Inlichtingen: 01802-2166 (na 18.00 uur). Oud Verlaat - Christelijke basisschool de Nessevliet houdt op vrijdag 8 en zaterdag 9 september haar oud papier actie. De container staat bij de Vierkap. Op vrijdag is de container open van 12.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. De organisatie ver zoekt het papier zover mogelijk achter in de container te stapelen en als de container niet meer open is, kan men geen papier meer achterlaten. Zevenhuizen. zaterda9: van 10.00-15.00 uur: e J3a93november: 20.00 uur sporthal "Swanla": üeKon. Luchtmacht. op het dorpsplein. Vox Jubilans m.m.v. kapel van Nooitklaarlaanders bedankt voor het heerlijke eten! Groetjes Pa en Moe - doei nette man 70 jr. zkm nette vrouw tussen de 65 en 70 jaar - Tel na 17.00 uur: 01828-18344 Hoera, het is eindelijk gelukt! Corry is 25 kilo lichter! opa's/oma's bedankt voor het brengen en halen op camping westhove Claudia, Erik, B A t.k. pastelgele kind/wandelw. i.z.g.st. m. reisw. Teutonia pr.n.o.t.k. 01727-16245 Op vrijdagmiddag zagen de deelnemers aan de jeugdweek een toneelstuk waarin een zwerver koning werd. Moerkapelle - Het gezicht van Moerka pelle wordt in de laatste week van de zomervakantie traditiegetrouw be paald door de Jeugdweek. Ook deze keer kwamen elke ochtend vele kinde ren naar dorpshuis Op Moer om te luis teren naar bijbelvertellingen over het thema 'Horen, zien en spreken'. Na deze vertellingen werd er met groot enthousiasme gezongen. Het tweede deel van de ochtend werd telkens ge vuld met allerlei spelen. In twaalf groe pen van 25 tot 30 speelden de kinderen op het plein voor het dorpshuis of trok ken door het dorp. Vrijdag was voor de kinderen een bijzondere dag. Na 's mid dags gesmuld te hebben van de vele pannekoeken reden alle kinderen op karren door het dorp. Tijdens het af sluitend toneelspel konden de kinde ren meegenieten met de zwerver die voor een dag koning was. Ook voor de jongeren was een speciaal programma samengesteld. De jeugdi gen vanaf 13 jaar waren elke avond welkom in dorpshuis Op Moer, Na een meditatie over het thema 'Horen, zien en spreken' was er gelegenheid om het uithoudingsvermogen te testen of werd er een bingo gehouden. Vrijdagavond werd er eerst gezwom men en daarna^ingen de laatste panne koeken naar binnen. Moerkapelle - Deze week is in het Hart van Holland voor het laatst de SKR-puz- zelte vinden. Zoals elk zomer heeft onze krant ook dit jaar een puzzelactie gehou den voorde Stichting Kinderhulp Roeme nië, die in november weer een konvooi verzorgd met goederen. Bram Noordam is voorzitter van de stichting en kwam vorige week terug van een werkbezoek aan Roemenië. Dit werkbezoek legde hij af met Koos vanMarle en Wim Schreiner. Bram Noordam: "Het nieuwe pro ject van de SKR is het bergdorpje Rosia, 15 kilometer ten oosten van Sibiu. Het dorpje voldoet aan de eisen die de stichting stelt aan de pro jecten, zoals een lage levensstandaard, een magere medische post en slechte omstandigheden op de school". De he ren van de stichting hebben in vier dagen (plus vier dagen reizen) geïnven tariseerd wat het dorp nodig heeft. Bram Noordam vertelt dat het een drukke week was. "Wij konden gelukkig voor een vriendenprijs gebruik maken van een terreinwagen met airconditio ning en van faciliteiten zoals hotels te gen het Roemeense tarief. Toch heb ben wij gekozen voor een verblijf bij een van de plaatselijke parttime-mede werksters, Angela Lupu. Met Sorin Boi- ca en zijn assistent Nicu Beza zij wij vanaf zaterdag begonnen met het glo baal bekijken van het dorp Rosia". De omstandigheden in Rosia om schrijft Bram Noordam als typerend voor Roemeense dorpen. "Rosia is een plattelandsdorp met ruim 400 gezinnen en in totaal 1900 inwoners. Zestig pro cent van de bevolking is zigeuner. Zij leven evenals in Rachita onder elk denkbaar bestaansminimum. De overi ge 40% zijn Roemeense gezinnen, die het weliswaar beter hebben, maar hun middelen zijn bij lange na niet toerei kend. De gemiddelde gezingsgrootte van de zigeuners is vijf personen". Met de school is het in Rosiaslecht gesteld: er zijn acht groepen met in totaal 220 leerlingen. Het meubilair is 'in staat van ontbinding' en de kinderen moeten zelf schriften en pennen aanschaffen. Het meest urgent is de inrichting van de school: tafeltjes, stoeltjes, enkele schoolborden, bureaus voor de leer krachten en tl-verlichting in de loka len". De Stichting Kinderhulp Roeme nië wil ook zorgen voor schriften, schrijfmateriaal en speelmateriaal voor in de pauze. In Rosia is ook een Drie afgevaardigden van de Stichting Kinderhulp Roemenië brachten een werkbezoek aan Roemenië: Koos van Marle, Wim Schreiner en Bram Noordam. peuterclubje (Gradinita) dat zo'n 60 kinderen heeft en een zeer slecht on derkomen. "De inventaris is zo mogelijk nog slechter," vertelt Bram Noordam. "Vervanging van het schoolmeubilair en verlichting is dringend noodzakelijk en verder zal de SKR zorgen voor spel materiaal en speelgoed". Rosia heeft een Orthodoxe en Duits- Evangelisatie kerk, beide daterend uit 1600. Er is behoefte aan kinderbijbels en leerboekjes over het geloof. "Deze boekjes mogen sinds 1990 weer op school worden gebruikt," vertelt de voorzitter van de SKR. "Tot die tijd was het verboden óm op scholen onder richt te geven over het geloof. De bij bels (200) en boekjes (60) worden in Roemenië aangeschaft. Verder is er een verzoek van de Orthodoxe kerk om geld beschikbaar te stellen voor een nieuwe houten vloer en nieuwe houten banken. De huidige vloer en banken zijn aangetast door vocht". Maar dat is niet alles. Naast het gemeentehuis is een gebouw waarin de medische post is gehuisvest. "Ondanks de beperkte in ventaris zag alles er schoon en netjes uit. Er is grote gebrek aan medicijnen en als er medicijnen in voorraad zijn, krijgen de inwoners deze gratis. De arts van de post is heel vooruitstrevend: zij zou graag over een eenvoudige compu ter beschikken om de inwoners onder te brengen met hun medische staat". Er is een lijst gemaakt met medicijnen waarover de post zou willen beschik ken. "De medicijnen zijn voor ons prio riteit nummer 1," zegt Bram Noordam. "Daarna komt de toestand van de school". Op 3 november vertrekt het konvooi weer uit Moerkapelle. Evenals vorige jaren stellen diverse bedrijven weer materiaal beschikbaar en zorgen enke le conservenfabrikanten voor ingeblik te groenten. "Gelukkig worden wij weer gesteund door bedrijven en onze dona- teuren," aldus Bram Noordam. "Er moet echter nog van alles geregeld worden zoals de distributieplaats in Rosia. Daar moet het een en ander ge beuren voordat de vrachtwagens er kunnen komen. Zo moeten de telefoon- en elektriciteitskabels om 4 meter 20 worden gebracht en sommige stukken weg moeten worden gevuld met-grove sintels. Bovendien moeten de vracht wagens keren in het dorp. Er is dus nog werk aan de winkel!"

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13