t op: laatste ronde puzzelactie S.K.R.: zie pagina 12! Zevenhuizenaren vieren Oogstfeest uitbundig STUNT! Kamerlid Saskia Noorman-den Uyl in de Vlieger A makelaardij o.g Nu APK-GRATIS! 18e jaargang nummer 631 6 september 1995 Aan- en verkoop van woningen en bedrijven Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar Excl. afmeldkosten. Geldt voor alle merken. Onderweg 8 Waddinxveen Telefoon 01828-15155 Zevenhuizen - Veel muziek, kleding van Ot en Sien, dans, oude land bouwwerktuigen en een eigen penning. In Zevenhuizen werd afgelopen weekeinde weer het jaarlijkse Oogstfeest gevierd. Mede dankzij het droge weer trok het feest volgens de organisatoren meer dan 30.000 bezoekers. De festiviteiten begonnen op vrij dagavond met The Night of the Proms van Zevenhuizen. Op het dorpsplein presenteerden Nico Perdijk en Robin Metselaar het gezamenlijke concert van de Kleine Trompetter, de band Run for Cover en popkoor Poko- mo. Het publiek was enthousiast maar begon pas mee te zingen met de num mers Abba Gold en Moonlight Serenade. Ook met de bekende songs van Phil Col lins, Paul Simon en Tina Turner raakte de stemming er goed in. Als toegift klonk The second Waltz en het gezamenlijk sluitstuk Land of Hope and Glory. Vanaf half elf zorgde Run for Cover met zange res Anita Sudano voor stevige soul- en funkmuziek. Zaterdag begon het Oogstfeest om 10.00 uur toen de staatssecretaris van financi ën de heer Vermeend en waarnemend burgemeester L.M. Schoots de 'eerste Zevenhuizense penning' sloegen. Het slaan van deze feestpenning in brons gebeurde op een antieke slagpers onder begeleiding van Gerard Verborg van het Nationaal Ambachtsmuseum in Haast recht. Na het officiële gedeelte werd het slaan van de penning en de verkoop gestart. Ook een aantal bekende Zeven- De demonstratie van de Lichtaartse vlegeldorsers werd gestart door de jongste en de oudste dorser van respectievelijk 11 en 95 jaar oud huizenaren sloeg in de loop van de dag hun eigen penning. De verkoop verliep goed, maar er zijn nog exemplaren van de penning te koop bij de plaatselijke Rabobank. Het thema van het Oogstfeest - de land bouw in vroeger tijden - werd door de tentoonstelling van oude landbouw werktuigen en machines van organisa tor Fred Visser goed in beeld gebracht. De tentoonstelling was te zien in de Dorpsstraat en op het Catgesplein. Nieuw dit jaar was de demonstratie van de Lichtaartse vlegeldorsers. Deze Vla mingen lieten zien hoe in vroeger tijden het graan met de vlegel werd gedorst. Zij hadden een eigen spreker meegeno men die de demonstratie geheel in stijl becommentarieerde. Het optreden werd door jong en oud met bewonde ring gade geslagen. Naast de braderie en de rommelmarkt trokken vooral de oude ambachten en miniaturen veel publiek. Ook de oude motorfietsen en auto's van Willem Boode kregen veel aandacht. Het feest werd opgevrolijkt met veel live muziek van een country en westernband, de formatie The Fly over Big Band en de showband DKV uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Na afloop toonden de deel nemers zich tevreden en de organisato ren zijn alweer gestart met brainstor men voor het Oogstfeest van volgend jaar. .tgggwet T<h. m The Night of the Proms werd afgesloten met 'Land of hope and glory Waddinxveen - Op maandag 25 septem ber spreekt PvdA-kamerlid Saskia Noor man-den Uyl in gebouw de Vlieger in Waddinxveen over de veranderingen in de nieuwe Bijstandswet. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de afdelingen Boskoop, Waddinxveen, en Zevenhui- zen-Moerkapelle van de Partij van de Arbeid. Iedereen is welkom om deze bijeenkomst aan de Staringlaan 35 bij te wonen. ANWB MAKELAAR Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1