Wisse sluit lange voetbalcarrière af Karl van Tilburg krijgt motor niet aan de praat Sjoelen Nieuwe bij O.S.S.: jazztiek voor kleuters Artesia's tennistoernooi groot succes BROUWER DE KONING "Van Leonatics word je lekker fit" UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/6 september 1995 pagina 9 lecenhuizen -Piet Wisse (70) speelde van 1947 tot 1961 in het eerste elftal van Moerkapelle en van 1961 tot 1995 bij m. Groeneweg. Deze lange voetbalcarrière, waarin Piet nooit een waarschuwing kreeg of uit het veld gestuurd werd, sloot hij afgelopen zondag af met een afscheidswed- strijd tussen 'oud-Groeneweg en het negende elftal van Groeneweg. Omdat Piet zijn laatste wedstrijd graag wilde winnen, koos hij ervoor om met het negende mee te spelen. Bij oud- Groeneweg speelden ondermeer Gerard Meijer, Gerrit van Vliet en Dirk de Knegt mee. Hierin speelden ook Piet Verschoor en Jan Sleeuwenhoek van v.v. Moerkapelle. Piet Wisse had een goede keuze gemaakt, want zijn elftal - dat eerder dit jaar kampioen werd - won met 3-2. Tot groot vermaak van rijn medespelers kreeg Piet vijf minuten voor tijd zijn eerste 'ode kaart, voor een onduidelijke overtreding. Onder luid applaus werd de 70-jarige op de schouders van zijn medespe lers van het veld gedragen. Tolbert - De negende wedstrijd van het race-seizoen werd verreden op het stratencircuit van Tolbert. Om 10.40 uur moest Karl van Tilburg aantreden op een vochtige baan voor de eerste training. Karl: "Na een aantal rondjes te hebben gedraaid merkte ik dat de mo tor onder de 10.000 toeren wegviel. Aangezien het hier een vierkant baantje is met vier haakse bochten, kwam ik totaal niet weg uit de bochten". Boven dien had Karl last van een stuiterende motor. Voor aanvang van de tweede training had Karl de vering en de sproeiers van zijn Kawasaki aangepast maar hij merkt weinig verschil tijdens de rit. Hij kwalificeerde zich met een tijd van 1.09.07 op een 25e plaats in de A-groep. Om 13.30 uur moest Karl zich melden in Pare Fermee voor het begin van de wedstrijd. In Pare Fermee aangeland sloeg de motor af en was om onver klaarbare redenen niet meer aan de praat te krijgen. Hierdoor kon Karl niet deelnemen aan de wedstrijd en behaal de zodoende geen punten voor het kampioenschap. Voor de eerstvolgen de wedstrijd in Zandvoort op 24 sep tember hoopt het Van Tilburg Racing Team de motor weer in orde te hebben. Waddinxveen - De kampioen sjoelen Dick Dros stelde in de eerste ronde van de Waddinxveense sjoelers enigszins teleur met zijn vijfde plaats. In de vorige competitie was zijn start ook niet hoop gevend maar door een erorm sterke eindsprint werd hij toch kampioen. De hoofdprijs van deze ronde ging naar Jan Kersbergen die op de tweede plaats was geëindigd. Uitslagen: klasse A 1. Jan Kersbergen, 2. W. Slingerland, 3. Teus Visser, 4. Tine Valenkamp, 5. Dick Dros, 6. T. van Leeuwen, 7. G. Renesse, 8. Frans Bouwmeester, 9. Cor van Herk, 10. Henk van Beek. Klasse B: 1. Erwin Pleus, 2. Cees Kuypers, 3. Gerard Vos, 4. Cor Faay, 5. Bas Koppénaal, 6. B. Brou wer, 7. Jan van Beek, 8. Pascal van Gils, 9. Frans Botger, 10. Kees Slingerland. Klasse C: 1. M. Renesse, 2. Dirk Faas, 3. Cor Kersbergen, 4. Cor van Gils, 5. Wim Slingerland. Klasse D: 1. Sjaan Faay, 2. M.C. Taktor, 3. Simon den Oude, 4. Frida v.d. Heuvel, 5. Corry Boegheim. Klasse E: 1. Marijke v.d. Heuvel, 2. Miep Zon derland, 3. Mirjam Lupgens, 4. Dick Es- veld. Het gemiddelde deze avond was 116.37. Het gemiddelde van de vereni ging is 1 16.366. Het totaal van de vereni ging is 546.92.000. Zevenhuizen - Vanaf woensdag 13 sep tember wordt door O.S.S. elke week vanaf 15.30 tot 16.30 uur les in jazztiek gegeven. Deze lessen zullen plaatsvin den in de gymzaal aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Jazztiek is een nieuwe vorm van gym nastiek: gym in combinatie met dans. Deze vorm van gymnastiek wordt al leen gegeven aan kleuters, omdat het voor de hele kleintjes moeilijk is om een keuze te maken tussen gymnastiek en dans. De thema's (klein/groot, snel/ langzaam, samenwerking) worden op gymnastische wijze uitgediept waai- door de kinderen telkens nieuwe erva ringen opdoen. Inlichtingen: 01828- 30965. ^3 afloop van de wedstrijd werd de eïenhuizense voetballer in de kantine volop in het zonnetje gezet. Als eerste voerde Aad Roos, de voorzitter van uroeneweg, het woord. Hij zei: "Alle «strijden bij elkaar opgeteld heeft tiet Wisse meer dan 50 werkweken ge- TOetbald. Een heel jaar achter elkaar us De waardering van de vereniging tukte de heer Roos hierop uit met het enoemen van Piet Wisse als lid van verdienste. Ook waarnemend burgemeester sprak ï0'lof °ver Piet Wisse en overhandigde hem de erepenning van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle in goud. Vervolgens nodigde de voorzitter van v.v. Moerkapelle uit om over twee jaar het 50-jarig lidmaatschap van de Moer- kapelse voetbalvereniging te komen vieren. Piet Wisse is namelijk nog steeds rustend lid in Moerkapelle. Als vierde kwam de aanvoerder van Groeneweg 9 Bram van Rijn aan het woord. Hij overhandigde Piet een wil- gentak met daarin een paar versleten voetbalschoenen. "Als Fabio Capello huilt bij het afscheid van Marco van Basten," zei Bram van Rijn, "dan mogen wij toch wel een traan laten bij afscheid van onze Piet". Zowel Piet Wisse als zijn echtgenote Riet waren behoorlijk geëmotioneerd door de huldeblijken en bedankten na afloop alle sprekers hartelijk voor hun bijdragen aan de bijzondere dag. Na de huldigingen was er voor genodigden een koud buffet en daarna bleef het onder leiding van dj Dirk Braat nog lang onrustig in de kantine van voetbalvere niging Groeneweg. t.k. Bauer inline skates mt. 39, 5 weken oud. Gratis polsbeschermers 01802-2032 t.k. campingbedje bl./ecru met nieuw matrasje ƒ60,-01727-18155 t.k. leren broek bodywarmer mt. 34-36 z.g.a.n. kleur br.-zw. samen 275,- 01828-11407 t.k. BMW 318 i kl. wit bj '84 i.z.g.st. 154.000 km. vr. pr. ƒ4900,-01828-11649 t.k. fietsstoeltje v. voor op de fiets incl. windscherm i.p.st. 25,- 01828-15975 Gevr. caravan 4 pers. tot ong. ƒ5000,- (niet te oud) 01714-13193 t.k. autostoeltje 0-9 mnd. ƒ35,-; kinder/babykl. v.a. ƒ0,50 p.st. 01828-19761 t.k. jongensfiets ca. 10 jr. ƒ100,- fietsendrager voor op dak 60,- 01727-13611 Gevraagd kinderzitje voor achterop 01793-1344 Moerkapelle - Op vrijdag 8 september start de schaakvereniging Moerkapelle het nieuvye schaakseizoen. Na de suc cessen in het afgelopen seizoen waarin het behalen van de RSB-beker een van de hoogtepunten was, zijn de verwach tingen voor dit seizoen wederom hoog gespannen, zo heeft het bestuur laten weten. Op vrijdag begint de jeugd om 18.45 uur en er zal een nieuwe beginnersgroep gevormd worden. Hierin is plaats voor jongens en meisjes vanaf zes jaar. Er hebben ziëh reeds enkele meisjes voor deze groep aangemeld. De senioren beginnen om 20.00 uur en starten evenals de jeugd met de eerste ronde van de onderlinge competitie met een open loting. Ook nieuwe senio renleden zijn van harte welkom. Inlich- tingen: Ben van Geffen, 01793-2238. j i aan den Rijn - Voor 35+ werd 4rt^' open Hid bij tennisvereniging 1 siain Koudekerk aan den Rijn een memooi gehouden voor D2, Dl, C2 en henn. toernooi voor dubbels héb- daan a' dee'nemers meege- Het toernooi stond dit jaar voor de S mT °P de officiële KNLTB-lijst er dit jaar ook punten te verdie- aren v°or het master-toernooi. j !en mogen alle finalisten in Dl noni 5! en bet regionale finaletoer- vindt in en 10 sePtember plaats- Sloot n ,en aan den Riln bij Nieuwe e winnaars van Nieuwe Sloot ,<?aarna meespelen met de lan- HetSn,alesinAlmereStad. Prima „S oernooiis gespeeld onder det epr5te®rsomstandigh?den en voor hal van M? er niet uitgeweken naar de jaar j we Sloot. Ook nieuw dit scheid»™~+aan^ezi-8beid van bonds- b'i finalewedstrijden, ^^gedelegeerde de heer H. Ham ming uit Alphen aan den Rijn speelde zelf ook mee, samen met zijn vrouw. De finale wonnen zij na een spannende wedstrijd. Ook dit jaar waren er weer vrijwillers (André en Greet Niezen en Carrie Her brink) die zorgen voor warme maaltij den voor vele deelnemers. De toernooi- commissie bestond uit Janny Spieren burg, Henny Boelens, Ans Nijkamp en Paul Herbrink. Zij hebben onder leiding van wedstrijdleider Djieng-Gie Que ge zorgd voor een probleemloos toernooi. Uitslag: DDD2 J.E.M. Bontje/F. Bor, GDD2 S.S. Meijer/G. Meijer, HDD2 C. de Boer/T. de Boer, DDD1 N. Hamerpagt/ M. Spierings, GDD1 W.H. Olivier/M.C. Olivier, HDD1C. Schenk/C.J. Wijdeveld, DDC2 D. Ormondt/T. v.d. Voort, GDC2 A. Nijkamp/J. Visser, HDC2 C. Brouwer/ C.H.J. Strijk, DDDC1 E.M. Gerrese/J.A. Zonneville, GDC1 A.J. Hamming/H.J. Hamming, HDC1 P. Kesteloo/A. Wesse- üng. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n Gespecialiseerd in thuisopbaring. ag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Door Lucia Herbert Zevenhuizen - Ze zit vol met energie en creativiteit, lerares leonatics Leona van der Winden. De naam leonatics is afgeleid van Leona. Waarom niet, zegt ze, tenslotte heeft mevrouw Callani het door haar ontwikkelde trainingspro gramma ook de naam callanetics gege ven. Mevrouw Van der Winden is eigen lijk lerares Lichamelijke Opvoeding. Ze heeft 10 jaar les gegeven bij gymnas tiekvereniging OSS in Zevenhuizen. Ze ven jaar geleden is ze gestart met het geven van leonatics, eerst alleen in Gouda, later ook in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. "Ik vind het geweldig te zien dat mensen plezier in bewegen hebben en dat men er baat bij heeft. Het is zelfs voorgekomen dat een vrouw uit mijn sportklas werd verlost van haar incontinentie-problemen. Op latere leeftijd raakt bij sommige vrouwen de bekkenbodem verzakt, zij kunnen dan door middel van oefeningen de bekken- bodemspieren leren aanspannen." Leona van der Winden kan zich erg opwinden over de bewegingsarmoede bij kinderen. Dit is volgens haar vooral het gevolg van de bezuinigingen op de lessen in lichamelijke opvoeding op de scholen. "Een slechte zaak, zegt ze, "be wegen is belangrijk. En het is ook van belang dat de lessen door deskundige leraren gegeven worden. Ik zou in de toekomst dolgraag op een lagere school Lichamelijke Opvoeding ge ven." Momenteel geeft ze les aan onder andere de moeders van deze school- Leona van der Winden: "Leonatics is bedoeld voor iedereen gaande jeugd. Leonatics is een combinatie van onder andere aerobics, stepaerobics en fit ness. Het programma is door Leona van der Winden zelf ontwikkeld. Het is ge schikt voor alle leeftijden. Zowel voor sportievelingen als voor degenen die al jarenlang geen sport meer beoefend hebben, ledereen kan op zijn eigen ni veau sporten. Een uurtje leonatics be gint met het opwarmen van de spieren, daarna volgen stretchen, stepaerobics, en fitness. Hiervoor worden power- belts en verschillende banken en ge bruikt. Kracht, lenigheid en conditie zijn de sleutelwoorden. Na een uurtje leonatics voel je je niet uitgeput of afge stoft, maar juist vol energie. Daarnaast werkt trainen ontspannend, vindt Leo na. Informatie: 01802-3993. Iedere dinsdag en vrijdagochtend van 9.30- 10.30 uur geeft Leona les in leonatics in Dorps huis Swanla in Zevenhuizen. Op dins dagochtend zijn er nog plaatsen vrij.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9