(bsitie Anita Gaasbeek in de Goudse Schouw burg met als thema 'Dans en beweging' A Molentocht op de fiets Bijbelstudie Taptoe in Ahoy Herfstwandeling in het Hoge Bergse Bos Gemeente Waddinxveen roept inwoners op om mee te denken Show met modeltreinen Politieberichten IJssel en Gouwe regio Hart van Holland/13 september 1995 pagina 19 a Naar de 21e eeuw: duurzame ontwikkeling Aan de slag in Waddinxveen Oproep: geef uw ideeën door! Zevenhuizen/Moerkapelle: Waddinxveen Boskoop: Na een bijzonder geslaagde expositie in het Dans theater aan het Spui in Den Haag exposeert de Zoeter- meerse kunstenares Anita Gaasbeek vanaf zondag 24 september tot 1 december in de Goudse Schouwburg. De expositie wordt deze zondagmiddag om 12.30 uur geopend door Andreas Jiistrich, danser bij Scapino Rotterdam. De toegang is gratis. nita Gaasbeek maakte schetsen bij voorstellin gen van het Nederlands Danstheater, Conny LJanssen Danst..., Krisztina de Chatel, het Natio nale Ballet, Scapino en de Rotterdamse Dansgroep. Daarnaast was zij. te gast bij repetities van het Neder lands Danstheater, Scapino en Conny Janssen Danst... In de Goudse Schouwburg zullen verschillende van deze schetsen te zien zijn. Ook zal zij uitgewerkte tekeningen/schilderijen exposeren in gemengde tech nieken, onder andere acryl, aquarel, inkt, teksten en krijt, naar aanleiding van choreografieën van onder andere Jiri Kylian, Paul Lightfoot, Hans van Manen, Ed Wubbe en Martha Graham. Anita Gaasbeek studeerde aan de dagopleiding grafi sche-en typografische vormgeving aan de Koninklijke Academie in Den Haag. Moderne dans en beweging zijn de onderwerpen die Anita Gaasbeek enorm boeien. De schetsen zijn voor haar ontzettend belangrijk. Zij wil, al schetsend, de beweging vangen en bewerken in haar schilderijen en collages. Soms voegt zij extra elemen ten toe, zoals tekst, muziek of andere associaties en soms beperkt zij zich tot de beweging. De expositie is tot 1 december 1995 te bezichtingen, voor-, na en in de pauze van de voorstellingen. Voorts is de expositie geopend op alle zaterdagen in oktober van 13.00 tot 16.00 uur. Anita Gaasbeek is deze midda gen (7,14, 21 en 28 oktober) zelf aanwezig. In januari 1996 organiseert de Goudse Schouwburg voor de tweede maal de dansmanifestatie 'Dans op Drift'. Een hele week zal het theater in het teken staan van moderne dans. Dit is de reden dat de Goudse Schouwburg, na Marlies Vonk in 1994, opnieuw gekozen heeft voor een expositie met als thema dans en beweging. Lekkerkerk-Op zaterdag 16 september 1995 organiseert tourclub de Waard- renner haar zevende tourtocht van dit seizoen: de molentocht. Deze tocht staat voor het tiende jaar op het pro gramma. Start en finish zijn in de kanti ne van voetbalvereniging de Alblas (sportpark Souburg Vinkenpolderweg in Alblasserdam). De startplaats is op de weg tussen Alblasserdam en Oud Alblas. Inschrijven kan voor de 30 km tussen 09.00 -14.00 uur, voor de 50 km tussen 09.00 -12.00 uur, voor de 100 km tussen 08.00 -10.30 uur en voor de 150 km tussen 08.00 - 09.00 uur. Om 8.15 vertrekt er een groep met voorrijders voor 100 km. Om 8.00 vertrekt er een groep met voorrijders vopr 150 km. Alle routes zijn uitgepijld. De routes zijn door de prachtige pol ders van de Alblasserwaard en de Vijf- herenlanden. Deze polders hebben vele tientallen molens en prachtige fietspaden langs deze molens, waarvan sommige draaiend zijn te bezichtigen. De kortere afstanden zijn bij uitstek geschikt voor de gewone fiets of citybi- ke. Inlichtingen: Adri Boele 01807- 18532 of Wim v. Zwienen 01805-3808 (na 18.00 uur). Bergschenhoek - Op dinsdag 19 sep tember geeft Tonneke Bijker in de Ne derlands Hervormde kerk aan de Kerk straat 1 in Bergschenhoek een bijbel studie. Vanaf 9.15 is de kerk geopend en om 9.30 begint het programma. Kinder oppas is aanwezig. Inlichtingen: me vrouw A. van den Beukei (01892-14626) of mevrouw C. Wolff (01793-3133). Rotterdam - Op zaterdag 7 oktober wordt 's middags om 14.00 uur gestart met de eerste voorstelling van de Tap toe in Ahoy. Nadat dit jaarlijkse evene ment in 1984 was beëindigd, is nu de ojd weer rijp bevonden om weer op nieuw te starten. Voor de liefhebbers van het schitterende schouw- en luis terspel, voor de supporters van de di verse korpsen en voor iedereen die van muziek en show houden. Er zijn acht korpsen, 120 ballroomdansers, het Rot terdams Majoretten Peloton en het motor-demonstratieteam van de Ko ninklijke Marechaussee. Er zijn twee voorstellingen (om 14.00 uur en om 20.00 uur) die drie uur duren. De toegangsbewijzen kosten 25,- (in de ring) en 30 gulden (in de arena). Kinde ren betalen op alle rangen 10 gulden. t Recreatieschap Rottemeren orga- m ®!irt °P zondag 17 september samen herf t oenservice Zuid-Holland een hpt deling in het recreatiegebied van u°n 6 ber§se Bos, ten noord-oosten och! P'ersberg. Er zijn twee wandelt- 1 n vu uitSezet van respectievelijk 5 en san i? Deelnemers kunnen tus- nari ,en 15.00 uur starten vanaf de CnrL6? aats bÖ pottenbakker Joop (aan de Hoeksekade, nabij klim- berg de Matterhorn). Het is ook moge lijk om onder de deskundige leiding van een gids deel te nemen aan een natuur- excursie. Deze excursie begint om 14.00 uur. Deelnemers aan de excursie wordt aangeraden een verrekijker mee te nemen. Deelname aan de wandeling en/of excursie kost twee gulden (jonge ren tot en met 13 jaar betalen een gul den). Hoera, papa Dirk 14 september 31 jaar. H.G. van je meisjes Kees Brobbel bedankt voor je mooie en lieve pasfoto. Liesbeth Zaterdag 16 sept. Flippo ruilbeurs 12.00-15.00 uur AH Zevenhuizen Mijn papa is de liefste en de beste en alweer 27 jaar. Heel veel liefs Lennart t.k. Puch Maxi paars met., sterwielen zeer mooi altijd stand.ƒ800,- 01802-2042 te huur gevr. degelijke goed afsluitbare garage omgeving Zevenhuizen 01802-3618 t.k. 2 damesfietsen 3 versn. trommelremmen 1 x gazelle 1 x sparta 01828-10837 In 1992 kwamen in Rio de Janeiro de regeringsleiders van 178 landen bijeen. Op een conferentie van de Verenigde Naties over milieu en ontwikkeling kwamen zij een actieprogramma overeen om tot een wereldwijde duurzame ontwikkeling voor de volgende eeuw te komen: de zogenaamde Agenda 21Wat houdt zo n ontwikkeling in? Dat is een ontwikkeling die op een zodanige manier voorziet in de behoeften van onze generatie, dat de generaties na ons ook nog de mogelijkheid zullen hebben in hun behoeften te voorzien. We moeten dus met z'n allen zorgen dat we het milieu zo min mogelijk aantasten; op die manier blijft de wereld in de toekomst ook nog leefbaar. Er moeten nog voldoende grondstoffen zijn, en andere onmisba re zaken zoals schone lucht, schoon water en open 'ruimte. Vooral gemeenten en lokale organisaties zijn volgen de Agenda 21 een onmisbare schakel om tot een wereldwijde duurzame ontwikkeling te komen. Het ministerie van VROM heeft daarom alle gemeenten in Nederland aangemoedigd om een Lokale Agenda 21 op te stellen. Niet alleen, maar samen met de inwoners. De gemeente Waddinxveen heeft aan deze oproep gehoor gegeven en besloten een Lokale Agenda 21 op te sellen. Natuurlijk doet de gemeente al veel aan milieube leid, maar het unieke van de Lokale Agenda is dat deze de gemeente de kans geeft om samen met haar inwoners te bedeken welke creatieve manieren er zijn om nog een flinke stap'vérder te komen. De gemeente hoopt dan ook dat zoveel mogelijk inwoners, alleen of samen, ideeën willen aandragen voor de Waddinxveense Agenda 21Vooral vrouwen en jongeren spelen daarbij volgens de mondiale Agenda 21 uit Rio een belangrijke rol. Maar ook buurtverenigingen, bedrijven en ondernemersverenigingen, kerkelijke organisa ties, maatschappelijke instellingen en individuele inwoners zijn belangrijk. De studiegroep milieu van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking in Waddinx veen heeft onlangs als eerste het initiatief genomen om met de gemeente over dit onderwerp mee te denken. Wat kan er zoal staan in een Lokale Agenda 21? Op welke manieren kan Waddinx veen de situatie van het milieu verbeteren? Het kan gaan om dingen dichtbij huis, zoals de plantsoenen of de inzameling van afval, maar ook om ingrijpende zaken als het verminderen van het autoverkeer of energiebesparing in bedrijven. Het landelijke Platform voor Duurzame Ontwikkeling noemt diverse voorbeelden, zoals: Een milieuweek in een winkelcentrum, waarbij bijvoorbeeld door scholieren een enquête over energiebesparing wordt gehouden bij alle winkeliers en waarbij de klanten informatie krijgen over milieuvriendelijker winkelen; het oprichten van een "milieubedrijf" door een vereniging van bewoners, die het groen in de wijken gaan beheren en afval inzamelen en scheiden; hulp bieden aan een buitenlandse zustergemeente bij het nemen van milieumaatregelen; het sluiten van een (lokaal of regionaal) convenant tussen de gemeente, project ontwikkelaars en aannemers of milieuvriendelijker te bouwen; het oprichten van Ecoteams, waarbij een groep inwoners zoals buren, kennissen of collega's maandelijks bijeen komen om met behulp van een klein handboek met praktische tips te bekijken op welke manier zij hun eigen huishoudens milieuvriendelijkers kunnen maken. Wat moet er komen te staan in de Waddinxveense Agenda 21? Bel de gemeente (mevrouw Adolf, tel. 24758 of de heer Kaandorp, tel. 24757) en geef ideeën door. Of schrijf een briefje naar de Gemeente Waddinxveen, t.a.v. mevrouw L. Adolf, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Schiedam - Op zaterdag 23 en zondag 24 september vindt voor de eerste keer in de Margriethal in Schiedam de exposi tie 'Modeltrein Rijnmond 95' plaats. Deze expositie is niet alleen de moeite waard voor treinliefhebbers, maar ook voor iedereen die geïnteresseerd is in de recente ontwikkelingen op het ge bied van spoorwegtrajecten in de re gio. Zo zijn maquettes te zien van de nieuwe stations Rijswijk en Woerden en de Beneluxlijn, de nieuw metrover binding tussen het Marconiplein en Hoogvliet. Kinderen kunnen een ritje maken met een kindertrein. De exposi tie is op zaterdag geopend van 10.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De kaarten zijn voor volwas senen fl. 12,50 en voor kinderen tot 12 jaar fl. 7,50. Inbraak/diefstal: In De Bonk werd ingebroken in een vakantiebungalow. Men kwam binnen door het forceren van een raam. Weg genomen werd audio- en video-appara- tuur. Dinsdagmiddag werd aan de Bredeweg een grijze Puch Maxi gestolen met het verz.nr. WXM-580. Aan de Pinksterbloemstraat werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een Puch Maxi uit een tuin gestolen. Het verz.nr. is PGT-935. Overig nieuws: Donderdag is op de Bredeweg binnen de bebouwde kom snelheidscontrole gehouden van 9.50 tot 10.30 uur. Van de 165 passanten waren er 22 in overtre ding en werden gefotografeerd. De snelste reed 75 kilometer per uur. Aanrijdingen: Vrijdagmiddag vond op de Plasweg een frontale aanrijding plaats ter hoogte van een van de wegversmallingen tus sen twee personenauto's. Beide be stuurders, een 38-jarige uit Moerkapel- le en e'en 23-jarige uit Waddinxveen, gingen ervan uit dat de tegenligger zou stoppen met als eerder genoemd ver volg. De 23-jarige is met een pijnlijke borst naar het Bleulandziekenhuis ver voerd. Inbraak/diefstal: Willem de Rijkelaan, paarse Concorde racefiets. In de nacht van dinsdag op woensdag werd vanaf het terrein van een automo bielbedrijf aan de Zuidelijke Rondweg een Misibishi Colt met het kenteken YX- 90-RY gestolen. Vrijdagavond werd ingebroken in twee woningen. Aan de Middelburgseweg en aan de Brugweg. Men kwam binnen door het openwrikken van een deur en het inslaan van een ruit. Weggenomen werden sieraden, computers, televisie en videorecorder. Overig nieuws: Dinsdag werden bij vijf tuinderijen/boomkwekerijen bestrij dingsmiddelencontroles gehouden. Dit gebeurde aan de Middelburgseweg, Henegouwerweg en Kromme Esse. Aan de Kromme Esse werden bij een boom kweker twee middelen aangetroffen die niet meer waren toegelaten. Die wer den in beslag genomen en de. kweker kreeg een proces-verbaal. Bij een controle aan het Noordeinde op vrijdag bij een boomkwekerij en een akkerbouwbedrijf, was de laatste in overtreding. Hier werden drie midde len aangetroffen die niet meer waren toegelaten. Negen kilo werd inbeslag genomen en er wordt proces-verbaal opgemaakt. Vrijdagmiddag werd een 31-jarige auto mobilist uit Nieuwerkerk gecontro leerd waarbij bleek dat hij teveel had gedronken. Vrijdagavond werden bij een controle op de J. van Stolberglaan een controle gehouden waarbij vier automobilisten werden betrapt op teveel alcoholge bruik. Aanrijdingen: Donderdagmiddag vond een eenzijdig ongeval plaats op het fietspad langs Den Ham. Een 24-jarige Alphenaar kwam met zijn bromfiets ten val omdat een van de wielen blokkeerden. Hij is met letsel aan het gelaat overgebracht naar het ziekenhuis. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Park laan, gewone zilvergrijze Union dames fiets. Vanaf de begraafplaats aan de Roemer worden regelmatig plantenbakken weggenomen. In de vakantie werd vanuit een school aan de Mendelweg een radio-cassette recorder en een cd-speler ontvreemd. Het is niet bekend hoe de diefstal heeft plaats gevonden. Dinsdag verzocht een man in een win kel aan de Zijde geld te wisselen. Toen dit in de winkel niet lukte, probeerde de eigenaar dit in het kantoor, de man kwam achter hem aan. Toen de man weg was, miste de eigenaar een behoor lijke hoeveelheid geld. De man sprak met een Spaans accent en zag er ook Spaans uit.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 19