Burgemeester Schoots voelt zich 'meer bestuurder dan politicus' VEERMANMAKELAARDIJ i| Hart van Holland: iedere week in 30.250 brievenbussen! STUNT! Inbraak in bedrijfspand Winterkledingbeurs in hetZuidhonk Klaveijassen voor koppels Schoonheidsinstituut viert 25-jarig jubileum I Fuchsiatocht Gemeente "Mannequin modeflitsjes". Zevenhuizen Moerkapelle Kennismakingsbijeenkomst burgemeester VOOR ELKE HYPOTHEEKVORM OF -COMBINATIE Haal onze informatieve hypotheekvideo eens op! Nu APK-GRATIS! Auto van Velde Onze WINTERCOLLECTIE is binnen!!! Op 15 en 16 september 1995, organiseren wij in eigen huis: U bent van harte welkom! Hazerswoude-Dorp - In de nacht van donderdag 7 op vrijdag 8 september j werd ingebroken in een bedrijfspand aan de Duitslandlaa» in Hazerswou de-Dorp (ITC-terrein). Er werd een raam geforceerd en een geldbedrag meegenomen. Waddinxveen - Op 18 en 19 septem ber organiseert Stichting Wijkwerk de Zuidpias een kinderkledingbeurs in het Zuidhonk. De kleding moet schoon, heel en eigentijds zijn in de maten 86 tot en met 182. De verkoop prijzen worden in overleg bepaald. De kleding kan ingeleverd worden pp: maandagavond 18 september van 19.00 van 21.00 uur en dinsdag 19 september van 9.00 tot 10.30 uur. De verkoop vindt plaats op dinsdag van 13.30 tot 16.30 uur. Afrekenen is op woensdag 20 september van 9.00 tot 10.30 uur. inlichtingen: 01828-13206 of 01828-10819. mmm. Zevenhuizen-Moerkapelle - Nadat hij twintig maanden waarnemend burgemeester is geweest, mag de heerL.M. Schoots (50) zich vanaf zaterdag burgemeester van Zevenhuizen- Moerkapelle noemen. Een ambt waarin hij zich voelt als een vis in het water, want hij voelt zich "meer bestuurder dan politicus". Een gesprek met een Ridderkerker die een drukke agenda heeft, van koken en lezen houdt en voor zichzelf absoluut niet zakelijk is. Boskoop - Op zaterdag 23 september organiseert klaverjasvereniging HABO uit Boskoop een; koppel-kla- verjastoernooi. Het toernooi begint om 10.00 uur en wordt gehouden in de tuinbouwschool aan de Aza lealaan. De inlegisfl. 12,50 per koppel en er wordt gespeeld volgens het N.K.Ü,-regiement. Aanmelden en in lichtingen: de heer L. Hogerbrugge, 01828-17878, mevrouw M. Eegde- man, 01727-13033, de lieer C. Vonk. 01824-1709. Hazerswoude-Dorp - Bij het schoon heidsinstituut aan de Bur gemeester Warnaarkadc 18 in Hazei - swoude-Dorp is het volgende week leest, la verband met het 25-jarig be staan houdt eigenaresse Mia van de Plasse op donderdag 21, vrijdag 22 en zaterdag 23 september open huis in haar verbouwde salon. Het insti tuut omvat ondermeer vier behan delkamers en een rustruimte met snelbruiner. Op donderdag en vrij dag vinden van 14.00 tot 20.00 uur doorlopend demonstraties plaats en op zaterdag zijn er van 11.00 tot 14.00 uur demonstraties. Verder zijn er op donderdag en vrijdag lezingen door een plastisch chirurg. Inlicht» «728-9790. In zijn werkkamer met uitzicht op het dorps plein legt de heer Schoots uit hoe hij in Zevenhuizen-Moerkapelle terecht gekomen is. "De periode in de Tweede Kamer zie ik als een ruwe onderbreking van mijn toekomst plannen. Na zeven jaar wethouder te zijn geweest stond ik in 1989 op het punt om burgemeester te worden. Maar de partij heeft toen gevraagd of ik Kamerlid wilde worden. Het ging op dat moment niet goed met de Partij van de Arbeid en ik ben niet iemand die een zinkend schip verlaat. In december 1993 ben ik gevraagd waarne mend burgemeester van Zevenhuizen- Moerkapelle te worden". Waarom heeft u gesolliciteerd naar de functie van burgemeester? "Ik was prettig getroffen door de loyale wijze waarop ik ontvangen ben door de gemeenteraad. De leden van de raad hebben een chic gebaar gemaakt door geen vertrouwenscommissie in te stellen en dat is uniek in dit soort situaties. Daarom had ik goede redenen moeten verzinnen om nee te zeggen". Zou u niet liever burgemeester worden van een grotere gemeente? "Het belangrijkste ar gument was voor mij: is er iets te doen? En die vraag kon ik bevestigend beantwoorden. Zevenhuizen-Moerkapelle is een mooie ge meente die voldoende te behouden heeft en daar zet ik me graag voor in. Het materiële is dan niet meer van invloed. Er zijn hier geen fulltime wethouders en dat betekent dat de burgemeester veel zelf doet. Je leert hier het echte handwerk nog. Bovendien heb je veel contact met de inwoners, zoals tijdens de braderie of bij het afscheid van Piet Wisse. En dat kun je niet zeggen van vêel bestuur ders van grote gemeenten, die zitten vaak in een bunker. Bij sommigen vraag ik me zelfs weieens af of zij na de oorlog nog buiten geweest zijn. Starten in een kleine gemeente zou verplicht moeten zijn voor alle burge meestersMaar als je zou vragen ofikhiertot mijn pensioen zou blijven, dan zeg ik nee. Ik denk dat het niet goed zou zijn voor mij en ook niet voor de gemeente. Ik vind het nodig dat er een frisse wind blijft waaien en dat kan niet als je te lang op dezelfde post blijft. Dat gebeurt naar mijn idee al veel te vaak. Daarom denk ik dat ik hier vijf tot acht jaar zal blijven". Wilt u daarna burgemeester worden van Ridderkerk? "Ik heb geen gemeente op het oog waar ik burgemeester zou willen wor den. Niets zou ik leuker vinden dan Ridder kerk want ik ben een echte Ridderkerker, maar mijn vrouw Jenny zou dat niet leuk vinden. Het is vooral haar bescheidenheid die mij ervan weerhoudt om voor Ridder kerk te kiezen. Zij zou dan in een andere positie komen. Nu heeft zij twee sportza ken in Ridderkerk en haar positie zou dan heel anders worden". Gaat u in Zevenhuizen-Moerkapelle wonen? "Wij hebben nu een prachtig huis in Rid derkerk met koeien achter het huis, dat groot genoeg is om mensen te ontvangen. Vorig jaar hebben wij daar de voltallige gemeenteraad en het managementteam van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapel le ontvangen. Ik heb hier nog geen gelijk waardig huis kunnen vinden. Bovendien zijn de grondprijzen hier een stuk hoger dan in Ridderkerk zodat het ook lastig is om hier een huis te laten bouwen. En de kavels liggen niet voor het opscheppen. Het zou echt iets leuks moeten zijn". Wat zou u doen als u geen burgemeester was? "Dan zou ik een restaurant willen beginnen, gespecialiseerd in vis. Ik kook altijd op zondag. Het liefst vis, want vlees vind ik niet zo lekker. Het restaurant zou niet te groot moeten zijn'en ik zou in de keuken willen staan. Niet achter de kassa, want ik ben niet zo zakelijk. Althans, niet voor mezelf. Voor de gemeente wel, omdat je dan weet wat je met het geld wilt gaan doen, maar voor mezelf ben ik absoluut Nfèuwerkerk aan den IJssel - Op vrij- a§ 15 september organiseert auto mobiel- en motorclub the Skymas- ers uit Nieuwerkèrk aan den 1 jssel e Fuchsiatocht. Deze rit wordt ver reden op basis van een routebe schrijving Voor de A- en B-klasse gedt het NRR/TRR-regiement en v°or de gezelligheidsklas.se geldt een ingepast reglement. De lengte van c rit is ongeveer dertig kilometer, de huur ongeveer anderhalf uur. In schrijven kan tussen 19.45 en 20.30 uur in eetcafé Cartoons aan de Kerk- rvfonP 'n Nieuwerkerk. Inlichtingen: D803-12200 of 01803-20361. Bij Koninklijk Besluit van 4 september 1995, nummer 95.006590, is met ingang van 16 september 1995 de heer L.M. Schoots benoemd tot burgemeester van de gemeente, tot die datum waarnemend burge meester. De installatie van de heer Schoots zal plaatsvinden in een op donder dag 21 september 1995 te houden buitengewone raadsbijeenkomst in het gemeentehuis te Zevenhuizen. Na afloop daarvan zal er de gelegenheid zijn met de heer en mevrouw Schoots nader kennis te maken c.q. de kennismaking te hernieuwen en wel van 20.30 uur tot 22.00 uur, waarvoor wij U gaarne uitnodigen. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, De secretaris. De burgemeester, A. Visser M. Zijderhand, l.b. af te sluiten bij o.a. de ING Bank, NMS Spaarbank, Postbank, Stad Rotterdam, AMEV, NN, ZA, NOG, Vezeno, Westland/Utrecht Telefoon 01802-1866 Telefax:01802-3178 Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN L.M. Schoots: "In Zevenhui- zen- Moerka- pelle is voldoende werk te doen niet zakelijk. Dat merk ik ook in de sport zaak van mijn vrouw. Als daar jongetjes komen om voetbalplaatjes af te rekenen voor vijftig cent dan denk ik: neem toch lekker mee. Daarom mag ik van Jenny niet meer in de buurt van de kassa komen. Ik zou alles weggeven". Heeft u nog tijd voor hobby's? "Ik houd erg van lezen, bijvoorbeeld de detectives van .Ludlum. Die heb ik allemaal. Verder lees ik nog steeds de kamerstukken over de onderwerpen die ik ook in de Tweede Kamer deed, zoals binnenlands bestuur - Rotterdamse regio -, sociale za ken - de Bijstandswet - en over het veilig heidsbeleid. Ik ga bijna elke week naar Den Haag om de stukken te lezen. Verder lees ik graag over politieke geschiedenis. Ik kom veel bij Donner en De Slegte en lees altijd voordat ik ga slapen. Soms ga ik zelfs spe- ciaal met de trein om stukken te lezen. Dan zet ik de auto bij het station en ga verder met de trein. De vertraging neem ik dan graag op de koop toe. Autorijden is eigen lijk zonde van de tijd". Hoe vind u tijd voor hobby's? "Het belang rijkste is: discipline hebben over je agenda en afspraken nakomen. Zo geef ik van te voren altijd aan hoeveel tijd ik voor een gesprek of bijeenkomst heb. Dan zeg ik: oké, ik kan wel, maar ik heb maar een uur. En na die tijd ga ik ook weg". Houdt u er niet van om uw tijd te 'verlumme len'? "Soms is het wel leuk, zoals bij de stichting Help eens een handje in Ridder kerk. Wij komen eenmaal per veertien da gen bij elkaar en zitten dan een paar uur slap te zwetsen. De hele wereldproblema tiek komt dan aan de orde. Maar als ik een uur niets te doen heb, dan ga ik heen en weer lopen, dan word ik onrustig. Ik heb een heel drukke agenda: ongeveer eenmaal per twee of drie weken ben ik een avond thuis. Ik doe veel verschillende din gen. Zo ben ik voorzitter van de Riagg voor de regio Rotterdam geworden omdat ik de invloed van de buitengemeenten heel be langrijk vind. Deze taak is overgenomen door de heer Waaijer, de burgemeester van Ridderkerk. Verder ben ik onder ande re voorzitter van Patrimonium Woning stichting in Ridderkerk en verzorg ik spreekbeurten over verschillende onder werpen". Ziet u uw familie nog wel eens? "Mijn drie zoons wonen niet thuis. Rick studeert in Doorn en die zie ik in het weekeindet Perry heeft een sportzaak in Alblasserdam waar hij ook woont en Marco woon in Duitsland. Jenny is gelukkig ook heel druk met haar drie eigen sportzaken. Als zij huiselijk zou zijn, dan zouden er problemen ontstaan, denk ik. Dat heb ik ook wel gezien bij collega's. Het is ten slotte toch een egoïs tische manier van leven. Wij zien elkaar wel, want ik ga altijd naar huis 's avonds. Ook al heb ik 's avonds laat een spreek beurt in Groningen en de volgende och tend weer, dan nog ga ik voor een paar uurtjes naar huis. Dat contact, even bij praten, vind ik.'neel belangrijk". De installatie vindt plaats op donderdag 21 september tijdens een buitengewone raadsvergadering in de raadzaal van het gemeentehuis. Excl. afmeldkosten. Geldt voor alle merken. RUIM 25 JAAR OREL ERVARING! Onderweg 8 Waddinxveen. Telefoon 01828-15155 ANWB Annie Qualm en Corrie Honkoop Passage 226 Waddinxveen RIANNE

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1