Dienst met en voor verstandelijk gehandicapten Nieuwe expositie in galerie 58 Verkoop groen gestart Dialezing over kunst en het scheppingsverhaal Magnetiseur betreurt taboe op zijn werk Kerkdiensten Concerten In het Praathuis Scouting voor J, Wiüemstein W< af gerenoveerd Ons Jeugdhuis Zondag 24 september fer- 8em- 9-30 uur ds. H. Ommering, MJ Oo^fngerk 9 30 en 17 00 uur ds- 01 pagina 13 Hart van Holland/20 september 1995 Inhoud structuurplan Parkeren Woningbouw Boskoop - Aanvragen voor huursubsi- dievoor 1995/19966 moeten uiterlijk op september bij de afdeling Huursub sidie van de gemeente Boskoop zijn ingediend. Aanvragen die na deze da tum binnenkomen, worden door het ministerie van Volkshuisvesting afge lezen. Inlichtingen: mevrouw Broek- huijsen, 01727-19557. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. "oogendoorn; 16.30 uur ds. J.P.C. impelaar, Bodegraven, "erv. Immanuël kerkgem. 9.30 uur vu Mongers; 17.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen. A6/6'' 9ntmoet'ngskerk 9.30 uur ds. •A- v. Houwelingen; 17.00 uur sow- umnst Imm. kerk. Oaptistengemeente Ichtus: 10.00 uur or. L. Visser. Boskoop Bruin 39 UUr ds' 3'A' Broström- Jan»6" ,a/d Rii"i 18 30 u"r ds. K.J. Jansen, Utrecht. Ohr r 9'.3d uur ds. J.H. v. Langelaar. donk-'i'7*00 9 30 uur ds'J A'v' Hooii- Chri«t uur ds- -Jdd- Langelaar. Dirt femeente "Bethel: 9.30 uur ül££van Steenis Boskoop - Op zondag 1 oktober wordt om 16.30 uur in de kerk van de Vrijzin nig Protestantse Geloofsgemeenschap aan de Burgemeester Colijnstraat 24 in Boskoop een kerkdienst gehouden met en voor verstandelijk gehandicapten. De dienst is tot stand gekomen in sa menwerking met de werkgroep 'inter kerkelijke kerkdiensten met en voor gehandicapten' en Joke Laros uit Bos koop die ook de bijbelclub voor ver standelijk gehandicapten 'In liefde de len' leidt. De dienst zal geleid worden door me vrouw ds. J.A. Broström-Bruin en het koor van de bijbelclub zal haar mede werking verlenen. Inlichtingen: Ingrid Smit, 01727-16420. Waddinxveen - Tot en met 15 oktober exposeren in galerie 58 Lidy Kooman en Theo den Boon. Te zien zijn keramische beelden, sculpturen, schilderijen en werken op papier. Lidy Kooman is ge boren en getogen in Zeeland en dat landschap heeft haar niet meer losgela ten. In haar sculpturen van gestookte klei en glazuurzijn in de wind krommen de bomen te zien en andere met zee en kust verwante zaken. Het werk van Theo den Boon uit Gouda is abstract- expressionistisch en kent een georden de wanorde. De schilder maakt zijn werk op intuïtieve wijze. Galerie 58 is gevestigd aan de Dorps straat 58 in Waddinxveen en is geopend op dinsdag, donderdag, vrijdag en za terdag van 10.00 tot 18.00 uur. Op don derdag is de galerie tot 21.00 uur open. Inlichtingen: 01828-14050. Boskoop - De gemeente Boskoop is ge start met het op grote schaal afstoten van niet-structuurbepalende stukjes openbaar groen. Begin deze maand is er een tijdelijk medewerkster aange steld voor de behandeling van 275 stuk jes groen die in aanmerking komen voor verkoop of verhuur. Voor de ge meente geeft het afstoten van snipper- groen een besparing op het onder houd. Particulieren biedt het de moge lijkheid om hun tuin te vergroten. De verkoopprijs van snippergroen be draagt 65 gulden per vierkante meter. De huurprijs wordt hiervan afgeleid. Alle stukjes groén die niet worden ver kocht of verhuurd en wel reeds in ge bruik zijn genomen, worden op korte termijn door de gemeente teruggeno- Inlichtingen: E. Hulscher, 01727-19515 (maandag tot en met woensdag). Waddinxveen - Dinsdag 26 september organiseert de Waddinxveense kunst kring een avond, waarbij drs. P.D. Frie- derich-Kuenen een dialezing zal hou den over de uitbeelding van het schep pingsverhaal. Hierbij zullen voorbeel den getoond worden van mozaïeken, wandtapijten, beeldhouwwerken, fres co's en miniaturen in handschriften. Patries Friedrich studeerde kunstge schiedenis in Leiden en Chicago. Haar afstudeerscripties behandelen icono grafische thema's uit de vroeg zestien de eeuwse Nederlandse schilderkunst. Friedrich geeft cursussen en lezingen over uiteenlopende onderwerpen en leidt reizen naar Italië en Spanje. De lezing is bedoeld voor zowel leden als niet-leden en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Boskoop-Tijdens de braderie is dit jaar de Mr. van Daalgroep weer aanwezig met een stand met informatie over de verschillende speltakken en het 'spij kerbroekhangen', dat wegens succes geprolongeerd is. Ook wordt er gepro beerd om duo-hangen te houden. Dege ne met de beste tijd krijgt een prijs. Waddinxveen - Op woensdag 3 oktober organiseert 'ln perspectief' een thema avond. De heer G.J. van de Ploeg, psy chiater verbonden aan het Delta Psy chiatrisch Ziekenhuis, zal een inleiding houden over schizofrenie. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. De bijeenkomst wordt gehouden in za lencentrum het Nieuwe Trefpunt. De avond begint om 20.00 uur. Boskoop - Op zondag 24 september begint in het Praathuis in Boskoop weer een serie koffieconcerten. De se rie wordt geopend door de pianisten Rosemarie Mastero en Frieda Offer- haus. Zij spelen piano-vierhandig van Cécile Chaminade, George Bizet en Moritz Moszkowski. Het concert begint om 11.30 uur en kost drie rijksdaalders. Kinderen mogen gratis naar binnen. Waddinxveen - De heer J. Willemstein, directeur van de Wadde, is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau. Tijdens zijn afscheidsreceptie in het Coenecoop College lokatie de Wad- de kreeg hij vrijdag de bijbehorende versierselen uitgereikt door de Wad dinxveense burgemeester. De heer Wil lemstein is 36 jaar werkzaam geweest in het onderwijs, waarvan 31 jaar in Wad dinxveen. Boskoop - Ons Jeugdhuis aan de Julia- nastraat in Boskoop is de afgelopen tijd gerenoveerd. Het jeugdhuis is voorzien van nieuwe verwarmingsketels, nieuwe ramen, goede isolatie en een nieuwe keukenvloer. De renovatie kwam tot stand met een bijdragen van het Juliana Welzijnsfonds (29.160 gulden) en de gemeente Boskoop (6.000 gulden). Vo rige week werd het gebouw heropend door wethouder P.J. Trimp. Winkelcentrum met allure. Sfeerbeeld van het centraal plein voor de vrijzinnig hervormde kerk (foto: William Properties). Door Lucia Herbert Waddinxveen is momenteel niet interessant genoeg om te winkelen. Zo luidt de conclusie van het onderzoek door William Properties. Er is een grote spreiding van winkels en een gezellige kern ontbreekt. Consumenten geven daarom vaak de voorkeur aan het winkelen in omliggende gemeenten zoals Gouda en het stadshart in Zoetermeer. Dinsdag 12 september werd het struc tuurplan van de nieuwe passage aan de commissie Financiën gepresenteerd. Dit structuurplan is tot stand gekomen door samenwerking van de gemeente, MAB en William Properties. Eind sep tember zal het definitieve plan worden ingediend. Voor het zover is, zal de tussenstand op 13 september aan de ondernemers en 25 september aan de omwonenden worden voorgelegd. In dien alles volgens plan verloopt zal in oktober 1998 het winkelcentrum geo pend worden. Dit structuurplan voorziet in een cen traal plein voor de bestaande kerk. Door onder andere groenvoorziening en luifels aan de winkelpanden krijgt het centrum een sfeervolle uitstraling. Globaal zal het winkelcentrum 2.100 m2 food, 5.000 m2 non food en 1.500 m2 horeca en dienstverlening bevatten. Hiervoor zal het grootste deel van de bestaande passage gesloopt moeten worden. Welke ondernemingen zich hier gaan vestigen is nog niet bekend, wel is er informeel contact met belang rijke ondernemers. De huurprijs zal bij oplevering niet meer dan fl.325,- per vierkante meter gaan bedragen. Een branche-adviescommissie is nog niet opgericht. Voor de realisatie van 465 parkeer plaatsen is in het plan een garage, par keerdek en -veld opgenomen. De overi ge benodigde parkeerplaatsen zijn reeds bestaande parkeerplaatsen in de omgeving van huidige passage. Sprei ding van parkeergelegenheid is geen probleem. De Stationsstraat is overi gens niet in deze telling meegenomen omdat die plaatsen bestemd zijn voor de bewoners. Er wordt nog naar een oplossing gezocht om het langparke- ren tegen te gaan. Het hele winkelcen trum is gebaat bij een goede parkeerre- geling. Randvoorwaarde voor een aan trekkelijk winkelcentrum is goede be reikbaarheid. Dit onderzoek loopt nog. Zorgcentrum Souburgh is al in een vroeg stadium bij de plannen betrok ken. Enkele winkels worden gehuisvest op de benedenetage van de PVF-flats. De bewoners van deze woningen zijn hiervan in kennis gesteld. Deze mensen zullen elders gehuisvest worden. Te vens is de bouw van 24 nieuwe wonin gen in het plan opgenomen. Boskoop - Hij helpt mensen van hun pijn af, lost zwanger schapsproblemen op en helpt bij stress. "Ik snap zelf ook niet goed hoe ik help,verklaart Martin Versluis. Maar ik weet wel dat ik met mijn handen mensen van pijn af kan helpen. Tijdens de behandeling worden mijn handen gloeiend heet en de mensen die ik behandel worden ook warm en een beetje slaperig". De Boskoper ontdekte zijn gave een aantal jaren geleden toen hij zelf onder behandeling was bij een magnetiseur in Gou da. "Die man zei tegen mij dat ik zelf ook die gave had," vertelt de heer Versluis. "En later vertelde een andere magnetiseur hetzelfde verhaal en toen vond ik dat ik die gave moest gaan ontwikkelen. Daarom heb ik les genomen bij een hypnotiseur in Zoetermeer en ik ben nu erkend therapeut. Mijn certificaat heb ik behaald bij de Stichting Para-Didakt Therapeutisch Collectief". Martin Versluis werkt overdag bij de tuinbouwschool in Boskoop en behandelt 's avonds zijn patiënten. "Ik ben anderhalf jaar geleden gestart en heb al veel mensen geholpen," vertelt hij en laat enkele brieven zien van vroegere patiënten waarin zij hem bedan ken voor zijn hulp. "Kijk, dit meisje heb ik geholpen tijdens haar rijexamen. Ze schrijft: 'Ik was aan het lessen voor mijn rijbewijs, dat ging goed totdat ik het woord afrijden (examen) hoorde'. Op mijn verzoek heeft zij een foto van zichzelf opgestuurd en toen ging het veel beter. In de brief staat: 'Ik ben toen op woensdag gaan lessen en was vergeten dat ik die foto opgestuurd had. 's Avonds zat ik op de bank en bedacht ineens dat vanaf het moment dat ik in de auto stapte mijn zenuwen helemaal wegwaren'. Ze is trou wens in één keer geslaagd voor haar rijbewijs". Ook op andere gebieden heeft de Boskoopse magnetiseur gehol pen. Zoals bij een vrouw die migraine had. "Ze heeft mij geschre ven dat ze er niet in geloofde maar dat zij nu bijna helemaal vanaf is. Zij zei in haar brief: 'Het is voor mij nog een vreemd verschijnsel, maar ook zo mooi als je je leven weer op kan pakken zoals vertrouwd was'". Martin Versluis krijgt vaak 'boodschappen door', zoals hij dat noemt, 'ik heb eens een vrouw geholpen die graag een kind wilde, maar niet zwanger raakte," vertelt hij. "Zij waren hier in Boskoop en ik zag dat er iets fout zat met de vruchtbaarheidscycli van de vrouw. Ik heb een foto van die vrouw gekregen en met behulp daarvan heb ik haar behandeld. Binnen korte tijd heb ik opgebeld en verteld dat zij een kind zouden verwachten. En inderdaad, dat klopte". De Boskoopse magnetiseur vindt het jammer dat er op zijn gave Martin Versluis heeft met zijn gave al veel mensen van pijn en klachten afgeholpen. zo'n taboe rust. "Mensen hebben vaak een vreemd idee van magnetiseren. Zij denken dat je je kleren uit moet doen, bijvoorbeeld. Nou, dat is niet nodig. Daarom hoop ik dat dat taboe snel verdwijnt". Inlichtingen: 0172- 215076.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13