Kinderkledingbeurs in de Bromtol Politieberichten Vrijwilligers gezocht voor speelotheek Jaarmarkt in de Prins Bernhardstraat Debolfijn weer geopend na renovatie Uniek jeugdplan v.v. Koudekerk Reanimatie-cursus bedoeld voor gehele regio Kmc zoekt nieuwe leden Directeur Visser neemt afscheid van de Rank Kerkdiensten pagina 15 Hart van Holland/20 september 1995 Belangrijke telefoonnummers: Insluiping in woning Inhaalactie veroorzaakt ongeval Inbraak in bedrijfspand Getuigen gezocht Zondag 24 september medische weekenddienst boskoop - benthuizen Arbo-regels Sociale aspecten - In het artikel dat vorige week te vinden was in het Hart van Holland over de reanimatiecursus in Benthuizen stond een fout. Er werd ten onrechte gesugge reerd dat de cursus van de Stichting Aktieve Gezondheidszorg alleen be doeld was voor inwoners van Rijnwou- de. Inwoners van andere gemeenten zijn echter van harte welkom. Inlichtin gen: mevrouw R. Harmsen (079- 313978) of mevrouw M. Smit (079- 313047). Hazerswoude-Rijndijk - In speelotheek tie Bromtol aan de J.P. Heijestraat 21a wordt op zaterdag 7 oktober een kinderkledingbeurs gehouden. Deze beurs vindt plaats van 10.00 tot 12.00 uur. Om teleurstellingen te voorko ken, wordt bij de inname kritisch geke ken naar de kleding, die schoon, heel en njet verwassen mag zijn. Van babykle- uing worden maximaal vijf stuks inge nomen en de andere maten een onbe perkt aantal. Verder geldt dat alleen kinder-winterkleding wordt ingenor men, dat ook kaplaarzen, sneeuwlaar- zen, gymschoenen, sportschoenen, zwempakjes, gympakjes en trainings pakken welkom zijn, dat men zelf de prijs vaststelt en dat de opbrengst voor een kwart ten goede komt van de speelotheek. De kleding kan ingeleverd worden van 19.30 tot 21.00 uur en de niet-verkochte kleding kan worden op gehaald op 7 oktober van 14.30 tot 15.00 uur. KÏÏ? Meerburg: voor spoedgevallen: 01714*15555. Hart van Holland: Berelkh k' weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; uur tui Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00 -14.00 1463 n "9322.; Divisie ouder-en kindzorg;, spreekuur dagelijks 13.00 -14.00 uur. tel. 01715 - 13.0(1uMeenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag dinsdao h u.ur'; Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 -19.30 uur.; Benthuizen StidiHn« A°.nderda8. vrijdag 13.00 -14.00 uur. en 1? nrn o nn mene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur Stlchti uur)- 12 wïïo^emene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij SUchii„„ wUUr'tel' 01714-12605. schannpi- ■b aatachaPPeüjke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maat- woul2] Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazers- ^grnidrl n?k *^841146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woens- Benthni k 16 00 uur; zen: Maaltijdvoorziening, tel. 079-313350 %menp SPOEDHULP 06-8212141 'oncp flfi i /yapöHummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambu- PSeS/ob ;'ke scande telt!) S 'CalZ?,0:1 0l714-15300 Storins kïï! ,Td,lenst milieuklachten: 01720-91231 Naardm I storingsnummer 01720-86868 SOchömo rw.rmnr!ng' aa"vragen: 01714-19015 "J^faardenwerk Hazerswoude Mevr r 7 0(7/7 OUDEREN: Mevr. G. Drost, tel. 01714-13253 (Rijndijk); TAFELTJE-DEK-JE: Holleman .1'nten tel 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13523; ALARMERING v. Ouderen: Mevr. L. A?172^8636 (Dorp), TAFELTJE-DEK-JE Mevr. Tj. Karens, tel. 01728-9786 (b.g.g. TIJD OPVANG IN DRIEHOF: Mevr. N. de Wit, 01728-8146. Hazerswoude-Rijndijk - Op woensdag 13 september werd uit een woning aan de Rijndijk een portefeuille met geld weggenomen. De bewoonster was in de tuin aan het werk, terwijl een van de deuren niet afgesloten was. De diefstal werd pas de volgende dag ontdekt. In de slaapkamer was een kast openge broken waarin de portefeuille had gele gen. Koudekerk aan den Rijn - Op donderdag 14 september reed een 55-jarige in woonster van Koudekerk aan den Rijn vanuit Leiderdorp met haar auto over de Dorpsstraat in haar woonplaats. Een 74-jarige Leidenaar kwam haar tege moet. De Koudekerkse wilde een gepar keerde auto inhalen maar er was niet voldoende ruimte meer, waardoor de Leidenaar tegen haar auto botste. Hier door brak een wiel af. De auto van de Koudekerkse kwam via een aantal hek jes tot stilstand tegen de gevel van een woning. De man uit Leiden verloor de macht over het stuur en klapte tegen een geparkeerde auto. Er ontstond door het ongeval veel materiële schade maar er waren geen gewonden. Hazerswoude-Dorp - In de vroege och tend van vrijdag 15 september werd er ingebroken in een bedrijfspand aan het Ambachtsplein in Hazerswoude-Dorp. Er werd een ruit vernield, waardoor men naar binnen kon komen. Er wordt een geldbedrag gemist. Hazerswoude-Rijndijk - Op woensdag 13 september omstreeks 17.40 uur vond er een aanrijding plaats op de Da Costasingel ter hoogte van het Chinese restaurant. Een 30-jarige inwoner van Hazerswoude-Rijndijk wilde met zijn personenauto vanuit parkeerstand wegrijden en stopte om een tegemoet komende bestelauto vrije doorgang te geven. Bij dit passeren raakte de bestel auto de personenauto aan de linker achterzijde, waardoor schade ont stond. De bestuurder van de bestelau to, voorzien van een Engels kenteken, reed na de aanrijding door. Getuigen van de aanrijding wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de politie Rijnwoude (01714-19003). Hazerswoude-Rijndijk-Speelotheek de Bromtol is op zoek naar nieuwe vrijwil ligers die minimaal tweemaal per maand tijd hebben om een uitleenmid dag of -ochtend te draaien. Dit gebeurt samen met een andere medewerkster. Kinderen kunnen meegenomen wor den want er is voldoende speelgoed. Eenmaal per maand wordt er verga derd en er zijn werkgroepjes die ervoor zorgen dat het aantal activiteiten uitge breid kan worden. Elk jaar vindt een thema-avond plaats en eenmaal per jaar is er een etentje. Inlichtingen: In- grid Bethlehem, 01714-13163. Koudekerk aan den Rijn - Op zaterdag 23 september organiseert de onderne mersvereniging van Koudekerk aan den Rijn weer een grote jaarmarkt aan de Prins Bernhardstraat. Er zullen ze ventig kramen zijn en demonstraties en spelletjes voor de kinderen. Verder is er een terras en zorgt Kunst Na Arbeid voor muziek. De jaarmarkt is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Inlichtingen over het huren van een kraam: 02943- 3654. Benthuizen - Het Hervormd Gemengd Koor Immaneël heeft een kerk om in te repeteren, een dirigent, een organist en koffie en thee in de pauze. Maar het koor is nog op zoek naar nieuwe leden. De repetities zijn op woensdag van 20.00 tot 22.00 uur. Geïnteresseerden zijn op woensdag 27 september welkom tijdens de open repetitie die dan gehouden wordt aan de Dorpsstraat 48. Benthuizen - Op zaterdag 23 september draait tijdens de eerste avond van het seizoen de film 'Thin ice'. Alle jongeren zijn welkom tijdens deze avond, aan de Dorpsstraat 42, achter de Ned. Her vormde kerk. De koffiebar gaat open om 20.00 uur en de film begint om 20.30 uur. Koudekerk aan denRijn-Na veertig jaar voor de klas te hebben gestaan zal de heer W. Visser, directeur van de Chris telijke basisschool de Rank uit Koude kerk aan den Rijn, afscheid nemen. Op vrijdag 29 september wordt hem een receptie aangeboden in de gemeen schapsruimte van de Rank. Alle ouders, oud-leerlingen en oud-be stuursleden zijn welkom tijdens deze receptie die duurt van 16.30 tot 19.00 uur. Benthuizen S'°'w- gem. De Hoeksteen 10.00 uur derdor^S Attema-Roosjen, Lei- "erv Gem. 9.30 uur ds. K. Exalto, enthuizen; 18.00 uur ds. G.C. de Jong, Sliedrecht. hzerswoude-dorp ,q\!' Engelbewaarders za. 23 sept.: u uur H. Mis m. jongerenkoor; zo. 24 sept.10.00 uur H. Mis m. gem. koor. Herv. Gem. 9.30 uur prof. dr. C. Graaf land, Gouda; 18.30 uur ds. K.A. Bak ker, Alphen a/d Rijn. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. R. Hassefras, Harderwijk. Koudekerk ad Rijn-Hazerswoude-Rd. Herv. Gem. 10.00 uur ds. A.L. Lapre; 12.00 uur sow-jongerendienst in On der Dak; 19.00 uur dr. J. Verburg, Doorn, sow-dienst geref. kerk. Geref. kerk 10.00 uur da. H.E. Zorg drager, Leiden; 12.00 en 19.00 uur zie herv. gem. Zaterdag 23 en zondag 24 septem ber: dokter M.J. Bom, Parklaan la, Boskoop, tel. 01727-10553 Door Maria Soetens p^nr Maria Soetens Hazerswoude-Rijndijk - Ha een renovatie van der maanden is het zwembad de Dolfijn vo rige week weer openge gaan voor school- en recreatiezwemmers. Na een succesvolle actie door de inwo ners van de ge meente Rijnwoude om de Dolfijn open te houden, heeft het overdekte zwem bad een grote verbouwing ondergaan. Bij binnen komst vallen de leuke kleuren op waarin het ge schilderd is, maar ook het vernieuwde plafond en het perron dat betegeld is met anti-sliptegels. Vol gens Harry Wijsman, de enige mannelijke zwemin- structeur van de Dolfijn, zijn er veel verbeteringen aangebracht die de bezoe kers niet zo snel zullen waarnemen. Bijvoorbeeld de technische installatie van de beweegbare bo dem. "Voorheen was dit een 'crime' voor het zwembad. Omdat het bedrijf dat deze installatie in onderhoud had, in Duits land gevestigd is, konden de medewer kers niet zo snel ter plaatse zijn. Daar door moest het zwembad soms voor langere tijd gesloten blijven. Nu het in beheer genomen is door een bedrijf in Alphen aan den Rijn, verwachten wij in detoekomst minder problemen," aldus Harry Wijsman. Hij vertelt verder dat er een nieuw ventilatie- en verwarmings systeem gekomen is waardoor er een optimale lucht- en warmtecirculatie in het zwembad plaatsvindt. Bovendien zorgt de vernieuwde waterzuiverings installatie ervoor dat het water via een overloopsysteem constant gereinigd wordt. De zes vrouwelijke medewerkers van het zwembad zijn vooral tevreden over de nieuwe aanbouw waar nu de perso neelsruimte is gehuisvest. Voorheen moesten zij met zijn allen verblijven in een oude caravan die apart op het ter rein stond. Volgens de nieuwe Arbo- regels voldoet de personeelsruimte nu aan de eisen. Er zijn bijvoorbeeld vol doende kleedkamers en douches voor het zwembadpersoneel. Ook de kleed- Peter Vlasveld, technisch jeugdcoördi- nator van v.v.Koudekerk, is samen met het bestuur van de voetbalvereniging tot het initiatief gekomen van het jeugd plan. Peter staat vooral achter de doel stelling 'aandacht geven aan de sociale aspecten bij de opgroeiende jeugd'. Hoe gaat de jeugd bijvoorbeeld met de scheidsrechter om. Ook verbetering van de sportieve prestaties van de jeugdleden is voor Peter Vlasveld be langrijk. Het jeugdplan is een prachtig boekwerk geworden. Elke leeftijdsgroep heeft zijn eigen jaarplan, dat weer onderver deeld is in een maandprogramma met daarin diverse oefeningen die de jeugd trainers aan de hand van begeleidende foto's met hun 'kinderen' kunnen oefe nen. Wethouder mevrouw van der Lecq ver klaarde tijdens de uitreiking van het jeugdplan dat zij het een fantastisch initiatief van v.v. Koudekerk vindt. Zij hoopt voor deze vereniging dat mis schien de K.N.V.B. er interesse in heeft en vindt het belangrijk dat zoveel men sen zich inzetten voor de ontspanning en opvoeding van de jeugd. Met de woorden "de jeugd heeft de toekomst", eindigde de wethouder haar dankbe tuiging, nadat zij het jeugdplan uit han den van de voorzitter had ontvangen. kamers en doucheruimten voor de be zoekers van het zwembad hebben een opknapbeurt gekregen. Deze ruimten zien er ook weer fris en hygiënisch uit. Dat het zwembad niet alleen bedoeld is voor school- en recreatiezwemmen, blijkt wel uit het overvolle rooster. Het personeel geeft onder andere ouder- kindzwemmen, aquajogging en aquas- teps. Tevens huurt de waterpoloclub uit Koudekerk het zwembad enkele uren per week. Op maandag 18 september gaat het zwembad weer op volle toeren draaien volgens het voorlopige openingsroos- ter. Inlichtingen: 01714-13535. Koudekerk aan den Rijn Op zater dag 16 september werd door Hans van de Berg, voorzitter van voetbal vereniging Koudekerk, een uniek jeugdplan overhandigd aan wet houder mevrouw G. van der Lecq- de Knikker. Wie tegenwoordig denkt dat voetballen een kwestie is van achter een balletje aan rennen, komt bedrogen uit. In een half jaar tijd is een uniek programma opgesteld om de jeugd veel plezier aan het voetballen te laten beleven. Als de jeugd maar wat aanrommelt, zal het plezier in het spel snel minder worden, zo vindt de voetbalvereniging. Daarom zal er vanaf de jongste jeugd gewerkt moeten worden aan de technische vaardigheden en een tactisch inzicht. Dat is nodig om op latere leeftijd de trainingen van de A-jeugd en de senio ren succesvol te laten verlopen.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 15