BROUWER DE KONING Open avond GJV Ted van Lieshout maakt kinderpoëzie op hoop niveau Politieberichten IJssel en Gouwe Op kamp in de herfstvakantie modeltrein rijnmond'95 Familieberichten Kari de Groot UITVAARTVERZORGING Foto's in het HART VAN HOLLAND Hart van Holland/20 september 1995 pagina 3 "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 foto's in het Hart innen aan ons kan ke Dwarsweg la te afgehaald worden «abestellen kan ook: na betaling v™ 7,50 kan de foto een week ater afgehaald worden, (nabe- tellen tot uiterlijk een week na ri?üs 2iin af te halen vanaf don- «Nöagmorgen na verschijning l het Hart van Holland. 23 en 24 september Margriethal Schiedam Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen: Boskoop: 30.250 exemplaren. advocaten spreekmiddag in zevenhuizen Met verslagenheid en onuitsprekelijk verdriet geven wij kennis dat. voor ons veel te vroeg, van ons is heengegaan onze lieve vader, schoonvader en opa weduwnaar van Doiy de Groot-Dekkers sinds 24 maart 1995." Henny en Chris Laura, Frank Kari en Ben Kelly Babs en Jacques Steffen en Jutta 16 september 1995 Correspondentie-adres: B. de Groot Regentesselaan 264 - 2562 EJ Den Haag De afscheidsplechtigheid zal gehouden worden vrijdag 22 september 1995 om 13.15 uur in de aula van zorgcentrum "De Zevenster ingang Schoolstraat 18 te Zevenhulzen. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden omstreeks 13.50 uur op de algemene begraafplaats Zevenhuizen, Zuidplasweg te Zevenhuizen. Na de begrafenis is er nog een samenkomst met de familie In zorgcentrum "De Zevenster". sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. oroan'1U'zenvr')dag 22 september ren \/Seert. *?e Gereformeerde Jonge- Moerhntn'8'"8 ^GJV^ Zevenhuizen/ Beren een °Pen avond voor jon- iedere 15 'aar- Vanaf 20-45 uur is in ^veihom in de GJV-barruimte Dornccr e kerk aan de avonHe 'n Zevenhuizen. De ee] nnvan de GJV, waarbij een actu- den „e5WerP wor(Jt behandeld, wor- Na het „r®?niseer(l door de leden zelf. aan He k erp wordt er geborreld Wer.0l802-iH8Chtingen: J°°St Br°U" m.m.v. Marklin, Fleischmann, Trix Voor info: Family Business Events, 010-4 261 260 Door Eline Decker Poëzie voor kinderen van 11 tot en met 16 jaar is moeilijk te vinden. Annie M.G. Schmidt is te kinderachtig. Martinus Nijhoff te moeilijk. Ted van Lieshout heeft een aantal dichtbundeltjes geschreven speciaal voor kinderen in deze leeftijd. Een van die bundels is Och, ik elleboog me er wel doorheen. De gedichtjes zijn helder geschreven, zonder moeilijke woorden maar absoluut niet simpel. De onderwerpen sluiten nauw aan bij de leefwereld van opgroeien de kinderen. Zoals verhuizen, ruzie met je moeder, verkeersslachtoffers, school en de dood. Treurige onderwerpen, maar toch zit er in ieder gedicht humor. Twee gedichtjes gaan over het sterven van een huisdier en hoe een kind dat beleeft. Een gedicht over een kind dat terug denkt aan de tijd toen het nog een baby was. Voor de eerste keer alleen met de trein naar Den Haag terwijl je naar de w.c. moet. En een moeder die alleen wil zijn met het bezoek. Het boekje is ook geïllustreerd door Ted van Lieshout. Voorin staat hoe je zelf tekeningen kunt maken met Oostindische inkt, een kroontjespen en vochtig papier. Een bundel die je elke keer weer pakt om even wat te bladeren, plaatjes te kijken, voor te lezen of cadeau te geven. Och, ik elleboog me er wel doorheen van Ted van Lieshout is uitgegeven door Leopold/Amsterdam en kost ƒ19,90. AH bedankt voor de geïmproviseerde flippo-beurs! stalling aangeb. voor vouwcaravan 01802-1435 t.k. grote doos spullen voor poppenmaaksters o.a. mallen schoentjes etc. ƒ25,- 01802-1647 Lieve F., waarom we samen jarigzijn? Maar toch bedankt liefs xxxR Len 23 september zijn we een jaar getrouwd. Dit is nog maar het begin vrouwtje gefeliciteerd met je verjaardag zonder het baasje toch een fijne dag. Boris Hiep Hiep Hoera voor David en Debora .Hoera, Dick is 40 geworden en zonder snor in de toekomst. Van harte gefeliciteerd! Opa Oma Karreman zijn 19-9 21-9 jarig en 21 -9 45 jaar getrouwd. H.G. Leendert Suzanne Hiep Hiep Hoera!!! Opa 21 september 65 jaar Arwin en Dianne Rotterdam-Hillegersberg - Voor kinde ren van 8 tot en met 12 jaar wordt inde herfstvakantie een kamp georgani seerd door Stichting Kampwerk Ter- bregge. Het kamp wordt gehouden van zaterdag 14 tot en met vrijdag 20 okto ber in Nunspeet en omvat bosspelen, een speurtocht, een dropping en kamp vuur. Inlichtingen en aanmelden: Tom Janse, 0180-513686 of Wim Huurman, 010-4220293. Aanrijdingen: Woensdagmiddag vond een aanrijding plaats op de kruising Willem II. Een 50-jarige Boskoopse automobiliste stak de kruising over de Plasweg op en verleende daarbij geen voorrang aan een op de Bredeweg rijdende bestuurder uit Moerkapelle. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Woensdagmiddag vond een aanrijding plaats op het Noordeinde tussen een per sonenauto en een fietser. De fietser stak het Noordeinde over rijdend over het fietspad langs de RW A12. Hij verleende daarbij de auto geen voorrang. De uit Zoetermeer afkomstige fietser is met on bekend letsel naar het Langeiandzieken- huis te Zoetermeer vervoerd. In de nacht van zaterdag op zondag werd op de hoek Nijverheidscentrum/ Zuidplasweg een 17-jarig Boskoops meis je aangereden door de bestuurder van een rode Ford Escort. Deze bestuurder is vervolgens zonder zich om het slachtof fer te bekommeren doorgereden. Het meisje liep daarbij een gebroken been op en is overgebracht naar het Bleulandzie- kenhuis. De politie is nog op zoek naar getuigen die het kenteken van het voer tuig hebben onthouden. Inbraak/diefstal: Diefstal fiets: Rozen straat, grijze Union damesfiets met vel- gremmen en versn. Woensdagmiddag werden vanaf een op slagterrein aan de Ambachtsstraat 21 kratten met lege flessen ontvreemd. Een door een getuige genoteerd kenteken bleek dat het hier om een gestolen auto ging. Aan de Rottekade werd ingebroken in een schuur middels het openwrikken van de deur. Weggenomen werd een viertal stuks elektrisch gereedschap. In de nacht van donderdag op vrijdag werd in de Moerdijkstraat een poging ge daan een personenauto te stelen. Omdat hier o.a. de eigenaar wakker van werd, zijn de drie daders gestoord. Overig nieuws: Maandag werd in het West- land de Puch Maxi terug gevonden die vorige week vrijdag in de Pinksterbloem straat was ontvreemd. Woensdag werd tussen 10.40 en 13.00 uur snelheidscontrole gehouden op de Burg. Klinkhamerweg. Er waren 1.311 pas santen waarvan 102 overtreders. Tijdens een snelheidscontrole vrijdag ochtend op de Moerkapelse Zijde werden 39 bestuurders bekeurd. De snelste reed 94 kilometer per uur. Bij controle van de bescheiden van tien vissers aan de Rotte, de visputten langs RW A12 en de Hennipsloot, werden er zeven bekeurd omdat zij niet in het bezit waren van akte of vergunning. Aanrijdingen: Zaterdagmiddag raakte op de Beethovenlaan een personenauto zon der bestuurder te water. De 63-jarige be stuurder uit Reeuwijk was uitgestapt om de weg te vragen. Omdat het voertuig op een helling stond, is het gaan rijden en kwam uiteindelijk links van de weg in een sloot tot stilstand. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Linzen akker, rood/zwarte heren ATB merk Ran ger; Sniepweg, gewone meerkleurige Pan ter herenfiets; Willem de Rijkelaan, blau we heren ATB merk HMC; Passage, rood/ beige Giant Citybike kinderfiets. Dinsdagochtend werd een insluiping ge pleegd in een woning aan de Prunus straat. Weggenomen werden geld, siera den en een fototoestel. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een winkel aan de Brederolaan. Men kwam binnen door het inslaan van het glas in de toegangsdeur. Weggenomen werd wisselgeld en een weegschaal. Aan de Groensvoorde werd een poging gedaan in te breken in een winkel. Verder dan het verwijderen van sponninglatjes uit de deur is men niet gekomen. Zaterdagochtend is vanaf de parkeer plaats van het gemeentehuis een snor- scooter ontvreemd van het merk Peu geot, kleur paars en met het verz.nr. FXZ- 328. Overig nieuws: Maandag werd van 8.00 tot 9.30 uur op de Oranjelaan snelheidscon trole gehouden in het kader van "Wij gaan weer naar school". Er waren 436 passan ten en 15 overtreders. Van 12.30 tot 14.00 uur werd gecontro leerd op de Brederolaan, van de 457 pas santen waren er 13 overtreders. Woensdag werd tussen 8.00 en 9.30 uur aan de Noordkade een snelheidscontrole gehouden in het kader van de aktie WIJ GAAN WEER NAAR SCHOOL. Er waren 587 passanten en 57 overtreders. De hoogst gemeten snelheid was 73 kilometer per uur. Aangetroffen: Een geel/zwarte kinder ATB merk Loekie. Woensdag werd bij zes bedrijven een bestrijdingsmiddelecontrole gehouden. Dat gebeurde aan de Winterdijk, Bloe- mendaalseweg, Zwarteweg, Middelburg- seweg en Brugweg. Er werden geen over tredingen geconstateerd. Donderdagavond is de brandweer uit gerukt voor een verontrustend rokende schoorsteen van een pand aan de Hene- gouwerweg. Bij nader onderzoek bleek dat er een allesbrander onder de schoor steen stond waarin mogelijk ook alles werd verbrand. De bewoners waren niet thuis. Donderdagavond reed een 19-jarige au tomobilist over de RW A12 in de richting Utrecht en haalde daar een andere auto in. Op dat moment naderde van achter een andere auto die aanvankelijk met de lichten begon te seinen en toen betrokke ne niet snel genoeg aan de kant ging, botste die automobilist vervolgens vijf maal tegen de achterzijde van de Gouwen aar. Hij heeft het kenteken genoteerd en geprobeerd wordt de wegpiraat te achter halen. Vrijdagavond rond middernacht zijn in de Passage twee Waddinxveners mishan deld door een groep van ongeveer tien Noordafrikanen. De onenigheid begon met de vraag wie voor wie opzij moest. Een van de twee liep een bloedneus op. Maandag werd op twee plaatsen snel heidscontrole gehouden in het kader van de aktie Wij gaan weer naar school. Van 8.15 tot 9.30 uur werd gecontroleerd aan de Oranjelaan. 13 bestuurders waren in overtreding en werden gewaarschuwd. Bij deze controle waren kinderen van de Theo Thijssenschool betrokken. Van 12.30 tot 14.15 werd gecontroleerd aan de Brederolaan. Daar werden vijf be stuurders gewaarschuwd. Hier waren kin deren van de Regenboogschool van de Catslaan betrokken. Ook medewerkers van Veilig Verkeer Nederland waren bij de controle betrokken. Aanrijdingen: Vrijdagavond vond op het Plankier een kop/staart aanrijding plaats. Een 20-jarige Boskoopse automobilist stopte om voorrang te verlenen aan het verkeer op de provinciale weg. Een 29- jarige automobilist uit Delft zag dit te laat en botste tegen zijn voorligger op. Er ont stond alleen materiële schade. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Park laan, grijze Raleigh herenfiets. In de nacht van zondag op maandag werd ingebroken in een kantine aan de Azalealaan. Het raam van de toegangs deur werd ingeslagenWeggenomen werd koffie, rookwaar, geld en snoep. In de nacht van maandag op dinsdag werd aan de Zuidkade ingebroken in een winkel. Men sloeg een ruit in om binnen te komen. De inhoud van de kassa werd weggenomen. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd aan de Zijde een poging gedaan in te breken in een winkel. Men heeft daartce een grote ruit ingeslagen. Een tweede ruit daarachter heeft men niet ingeslagen en is het bij een poging gebleven. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een schuur aan de Zijde. Men kwam binnen door het open breken van de deur. Weggenomen werd een bromfiets merk Puch Maxi kleur zwart met het verz.nr. ZBS-287. In de nacht van vrijdag op zaterdag wer den in totaal in vijf auto's ingebroken. In de Azalealaan werd in twee auto's inge broken waarbij een radio en kleding werd ontvreemd, uit de andere auto werd niets vermist. Aan de Voorofscheweg werd uit een auto een radio, cd's en een zonnebril ontvreemd. Aan de Emmakade werd een cd-speler met tien cd's weggenomen, van uit een 2e auto aan de Emmakade werd slechts een pakje sigaretten ontvreemd. Overig nieuws: Gevonden fiets; Groene Empo Burgers damesfiets met handrem en versn. In de nacht van vrijdag op zaterdag is door Boskoop een spoor van graffity aan gebracht. Dit gebeurde op het Wetering pad, Veldlaan, Zonnedauw, Puttelaan, Akkerpad, Ratelaar, Bosweg, Hamburger laan, Mendelweg en Boezemlaan. De graf fity werd gespoten op openbare gebou wen alsmede woningen. Op de Puttelaan werd ook een spandoek Wij gaan weer naar school weggenomen. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop. Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart ,van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3