"Het woord goedheid is ontstaan bij de geboorte van mijn Nellie" Burgemeester Schoots warm onthaald tijdens installatie Aanmelden amateur-muziekavond Twee sponsors tekenen contract met w Moerkapelle ffven Activiteiten Agenda Kerkdiensten om bij te blijven... Hart van Holland/27 september 1995 pagina 13 De eerst gekozen burgemeester door de Raad Een ramp komt zelden alleen Voldoende werk voor de nieu we burgemeester agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten xZevenhuizen-Moerkapelle Zondag 1 oktober Medische weekenddienst Door Lucia Herbert Moerkapelle - De heer (71) en mevrouw (72) Verhoef, in Moerkapelle bekend als tante Nellie en ome Bob, vieren 26 september hun 50 jarig huwelijk. Met familie en vrienden maken zij vanaf Alp hen aan den Rijn een Zuidhollandse plassentocht. De heer Verhoef heeft zijn vrouw tijdens de oorlog leren ken nen. In verband met de spoorwegsta king van 1944 was de heer Verhoef ge noodzaakt onder te duiken. Op zijn on derduikadres in Zevenhuizen zag hij zijn vrouw voor het eerst. "In deze wo ning scheen door een kier de zon op heur haar, een echt Rubensplaatje. Ik was meteen verliefd", vertelt de heer Verhoef. Een jaar later trouwden zij en verhuisden naar Den Haag. Daar heeft het echtpaar 23 jaar gewoond en kre gen zij twee dochters. Mevrouw Ver hoef heeft tijdens het verblijf van haar man in Indië nog enkele jaren in Zeven huizen gewoond. De heer Verhoef is sociaal commissaris van de VOM1, dat is de vereniging oud-militairen Indië- gangers. Deze vereniging biedt mate riële en immateriële steun aam oud militairen en hun nabestaanden. "Voor een monument voor het oude Raadhuis in Moerkapelle is alles gerealiseerd en er zijn voldoende gelden. Er komt een lessenaar met daarop een bronzen plaat met de namen van gesneuvelden uit Zevenhuizen-Moerkapelle. Zodra de officiële toestemming van de gemeente binnen is kan begonnen worden met de bouw van het monument", zegt hij. Mevrouw Verhoef staat nog eenmaal per 3 weken inde kantine van v.v. Moer kapelle. Volgens de heer Verhoef is het woord goedheid ontstaan bij de ge boorte van zijn Nellie. Zevenhuizen - In april van dit jaar orga niseerde de Zeven Muzen een muziek avond voor en door volwassenen ama teurmusici uit Zevenhuizen-Moerka- pelle en omgeving. Er werd toen goede muziek gespeeld en er was veel publiek aanwezig. De muziekavond begint een evenement te worden waardoor niet alleen door de deelnemers maar ook door de bezoekers naar uit wordt ge zien. De volgende amateurmuziekavond zal worden gehouden op zaterdag 25 no vember in de Gereformeerde kerk in Zevenhuizen. De avond begint om 20.00 uur en het wordt de negende keer dat de Zeven Muzen dit organiseert. nnnrhiria Herbert leienhuizen-Moerkapelle - Donder- dag21 september vond tijdens een buitengewone raadsvergadering de installatie van burgemeester Schoots plaats. Er was grote belangstelling voor de installatie. Haast wethouders, raadsleden, brandweer en politie waren certegenwoordigers van de onder nemersvereniging en Tweede Kamer en de Waddinxveense burgemeester Van der Linden aanwezig. Uit alle toespraken sprak een groot vertrouwen in burgemeester Schoots. Zevenhuizen-Moerkapelle heeft niet echt een nieuwe burgemeester. Als kandidaat-burgemeester functioneert de heer Schoots al 21 maanden. De gemeenteraad heeft daarom ook geen vertrouwenscommissie ingesteld, dat is uitzonderlijk, aldus locoburgemees ter Zijdehand in zijn toespraak. De heer van Eijk sprak tijdens de installatie van "een krachtig figuur met goede contac ten, humor op het juiste moment en het hart op de juiste plaats. Kortom: de stagiair voldoet." De heer Visser, ge meentesecretaris: "Installeren bete kent het voor gebruik gereed maken. Het 'voor gebruik gereed maken' heeft plaats gevonden door middel van de structuurvisie, produktbegroting en de overeenkomst met Rotterdam inzake de grenswijziging." De Waddinxveense burgemeester Van der Linden noemde Leo Schoots "de eerst gekozen burge meester door de raad". Volgens Van der Linden heeft hij een "flitsende visie voor Zevenhuizen/Moerkapelle". Uit handen van de heer Broere (plaats vervangend brandweercommandant) ontving burgemeester Schoots een handblusser. Voor noodgevallen, thuis in Ridderkerk, kan de vrijwillige brand weer van Zevenhuizen-Moerkapelle immers geen hulp bieden. De ochtend voor zijn installatie nam de burgemeester deel aan een rampenoe fening op het gemeentehuis. "Zoals u ziet een ramp komt zelden alleen", grapte hij. "Bij ligging tussen twee rijks wegen is een goede organisatie op het gebied van rampenbestrijding noodza kelijk". Burgemeester Schoots dankte de le den van de gemeenteraad voor de net te en hartverwarmende wijze van han delen vanaf het eerste moment. "Het is bijzonder een kandidaat te steunen die niet afkomstig is van de eigen partij." Er is voldoende werk aan de winkel voor de nieuwe burgemeester. De visie voor de toekomst, de gevolgen stadsprovin cie Rotterdam en Haaglanden, de ont wikkeling Wesselanden staan hoog op zijn agenda. Ook een goede taakverde ling tussen rijk, provincie en gemeente heeft zijn aandacht. En binnen het ge meentelijk apparaat de automatise ring, efficiency en effectiviteit. "Voor de laagste prijs betekent ook voor de laatste belasting" zei hij. Het repertoire is overwegend klassiek en enkele stukken komen uit het lichte genre. De deelnemers spelen solo, in duo's, in trio's of kwartet (enzovoort). Belangrijk is het serieus instuderen van de stukken. Daarom wordt de avond ruim van te voren aangekondigd. Iedereen die mee wil doen, wordt gead viseerd door de Zeven Muzen om snel een keuze voor een stuk te maken. Het gaat niet om de moeilijkheidsgraad, maar om de uitvoering dus de deelne mers kunnen beter niet te hoog grijpen. Aanmelden kan tot 10 oktober bij Peter Lelieveld (079-593 1829). Van links naar rechts: Edward Stavleu (jeugdvoorzitter), Henk Lagendijk spon sorCor Rutgerink (voorzitter van vv Moerkapelle) en Rien Tamerus (sponsor). Moerkapelle Vorige week hebben twee bedrijven een sponsorcontract getekend met de voetbalvereniging Moerkapelle. Dit gebeurde maandag avond in de kantine van de vereniging in bijzijn van enkele bestuursleden. Het gaat om Hazebroek Tamerus Wegenbouw bv uit Nieuwerkerk aan den IJssel en H. Lagendijk bv uit Rotterdam. Het eerste bedrijf wordt hoofdspon sor van de senioren en het andere bedrijf zal de activiteiten van de jeugd financieel ondersteunen. Hoewel beide bedrijven hun vesti gingen buiten Moerkapelle heb ben, zijn de sponsors zelf beiden woonachtig in het dorp. De heer Tame rus is sinds veertig jaar lid van de vere niging en heeft in het eerste elftal ge speeld. Hij is ook jeugdvoorzitter ge weest van de vereniging en sinds vier jaar sponsor van het eerste elftal. Nu is hij sponsor van de totale selectie van 34 spelers geworden. De heer Lagendijk kwam negen jaar geleden via zijn zoon bij de w Moerka pelle. Hij werd meteen sponsor van een jeugdelftal en successievelijk zijn daar steeds meer teams bijgekomen. Boven dien werden diverse trips door hem bekostigd, niet alleen voor de junioren maar ook voor de senioren. Beide spon sors zijn werkzaam in de wegenbouw en werden tijdens het tekenen van het contract zelfs spottend 'concurrenten' genoemd. Op de avond van de ondertekening kre gen de trainers van de teams de nieuwe trainingspakken overhandigd. Zij wer den van harte succes gewenst door de sponsors. Voetbalvereniging Moerka pelle heeft zes ploegen die op zaterdag spelen en een team dat op zondag speelt. Zevenhuizen tedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. e en 6 oktober: Kinderkledingbeurs t.b.v. Unicef in de Gereformeerde kerk. wasdag 10 oktober: 20.00 uur: Donateursavond Stichting Zevenhuizen-Moerka pelle in het kerkgebouw van de vrijzinnig hervormden, Dorpsstraat 139. vaderdag 12 oktober: 9.30-11.00 uur: koffieochtend in het Herv. Centrum; Preekster mevr. Dien de Haan (er is kinderopvang) rvoensdagr 18 oktober: 14.30 uur Hervormd Centrum: Ouderenmiddag; mevr. emper: Westfriese klederdracht en gebruiken. Wag3november: 20.00 uur sporthal "Swanla": Vox Jubilans m.m.v. kapel van kon. Luchtmacht. jte Zeven Muzen: m 30 sept 20.00 uur Ger. kerk: orgelconcert; zaterdag 7 oktober: 19.30 in a k rps^lu's Swanla: musical kinderkoor; woensdag 8 november: 20.00 uur ae bibliotheek: lezing Greetje van den Berg; zaterdag 11 november: 14.00 uur orpshuis Swanla: kindertheater; zaterdag25november: 20.00 uur Ger. kerk: amateur-muziekavond. ANBO: voor w5 3 oktober: Diner Leiden Ontzet, 12.00 uur. Opgeven aan afdelingshoofd (oon Woensdagll oktober: VaartochtopdeBiesbosch; vertrek 13.00uur mirirfVen mevrouw Boumans); woensdag 18 oktober: 14.00 uur: video- 5_ donderdag 19 oktober: 10.00 uur Modeshow. woen a e^e maanda9 14.00 uur in De Zevenster; Soosmiddag: 2e en 4e Swanf uur Zevenster.Fietsen: lx per 14 dagen. Verzamelen bij kerkrr °P vriida9middag 13.30 uur:29 sept. 6 okt.; Gymnastiek: gebouw ger. Kon adagmorgen 9.30, 10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De resta1 eUle donderdag 10.00, 11.00 en 13.30 uur; Maaltijden: in het rant van De Zevenster (bellen voor 10.00 uur). 28 ernn'aat De v'erkaP": 6 nirt 1sePtember: toneeluitvoeringen van toneelvereniging Tante Sjaan; klaverjassen. 3 okt m9in9 Zang en Kleur: tlubmiij?DLactavond over vogels; 20 okt.: klaverjas- en jokeravond; 28 okt.: nov u en V09elbeurs7 nov.contactavond over vogels10 nov.bingo17 kaartpnaVe«aS"en'okeravond; 25 nov: clubmiddag en vogelbeurs; 21 dec.:kerst beqmno' <3ec" oudeiaarsborrel voor kaarters en leden. De clubmiddagen n om 14.00 uur. Kaarten en contactavonden om 20.00 uur. J^oerkapehe; enffec donderda9 in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos: 12okt„ 9 nov. Het echtpaar Verhoef al 50 jaar gelukkig getrouwd. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op donder dag 5 en vrijdag 6 oktober wordt in de Gerformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106 in Zevenhuizen een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden voor Uni cef. Kleding en speelgoed kan ingele verd worden op donderdag 5 oktober (9.00-12.00 uur, 13.00-17.00 uur, 18.00- 19.00 uur). Er kunnen maximaal 42 stuks ingeleverd worden. De verkoop vindt plaats op donderdag van 20.00 tot 21.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 11.00 uur. Inlichtingen: 01802-2252 of 01802-2043. Zevenhuizen - Op zondag 1 oktober wordt weer een jeugddienst gehouden in de Hervormde kerk van Zevenhui zen. Het thema van de dienst is 'Leve de kerk'. De dienst begint om 19.00 uur en ds. E. de Kam zal voorgaan. Het CJV jongerenkoor uit Scheveningen en or ganist Ike Zintel verzorgen de muziek. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaasbeek, Vlaardingen; 19.00 uur de heer E. de Kam. Oud Verlaat 10.00 uur ds. G.J. v. Beek. Geref. kerk 9.30 uur dr. D. Bakker, Amerongen; 18.30 uur dr. J.C. de Moor, Waddinxveen. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur dr. C.A. vd Sluijs, Rotterdam; 18.30 uur drs. J.W. v. Estrik. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur de heer A. Schreuder. Zaterdag 30 september dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleis- wijk, tel. 01892-15241. Zondag 1 oktober, dokter. W. Vroeg- indeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 01793-1488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 01793-2702 (13.30-14.30 uur).

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13