Politieberichten Eergekkenhuis bij de flippokraam Leerkrachten maken kennis met muziek en dans Kunst na Arbeid in Slagharen Koudekerkse tweevoudig Europees zwemkampioene Kerkdiensten Kijnvvouue Hart van Holland/27 september 1995 pagina 15 Zondag 1 oktober medische weekenddienst boskoop - benthuizen A e telefoonnummers: Flippo's Auto wassen Muziek voor groep 1 en 2 Dans voor groep 3 en 4 Snelkraak in bedrijfspand Hazerswoude-Rijndijk - Op woensdag 20 September rond 22.30 uur ging het inbraakalarm af van een bedrijfspand aan de Rijndijk. Bij aankomst van politie en sleutelhouder bleken de daders ver dwenen te zijn. Men had een grote ruit van de etalage vernield en vervolgens enkele dozen met kleding ontvreemd. Dader rijdl door na ongeval Hazerswoude-Rijndijk - Op dinsdag 19 september vond er een aanrijding plaats op het fietspad van de Rijndijk ter hoogte van het Shell-station. Een brom- fietser, een 17-jarige jongen uit Leiden, feed in de richting van Alphen en kwam jn botsing met een racefiets. De brom- netser kwam hierbij ten val. De fietser, een ongeveer 50-jarige man, stopte niet, maar reed door in de richting van Lei den. De politie verzoekt eventuele ge- ÏÏPi van dit ongeval zich te melden («1714-19003 of 071-810101). Portemonnee gestolen Benthuizen - Afgelopen weekeinde werd in een supermarkt aan de Konin- benthuizen Kem' Hoeksteen 10.00 uur °s- D- van Arkel. ^em-9-30 uur ds. J.H. Lammers; uur ds. J.P.J. Voets, Nieuwer ter ^■rswoude-dorp •H. Engelbewaarders za. 30 sept.: —1 uur H. Mis m. kinderkoor; zo. 1 okt.: 10.00 uur H. Mis m. gem. koor. Herv. Gem. 9.30 uur de heer J. Goed hart, Nieuwkoop; 18.30 uur ds. J. het Lam, Dirksland. Geref. kerk 9.30 uur ds. A.C. Poley; 17.00 uur ds. W. Jeroense, Moord recht. Koudekerk ad Rijn-Hazerswoude-Rd. Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Tielke- meijer; 19.00 uur dr. H. Bade, Alphen a/d Rijn, sow-dienst herv. kerk. Geref. kerk 10.00 uur ds. W.A. vd Lugt; 19.00 uur zie herv. gem. Zaterdag 30 september en zondag 1 oktober; dokter R.J.M.P. v. Wiechen, Zijde 20, Boskoop, tel. 01727-14450. Ctt*?e.erbur* voor spoedgevallen: 01714-15555. Hart va" Holland: Berpibk». _weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag UUr tel 01798 oo^nw<?U(®e en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00 -14.00 1463; 0De *322.; Divisie ouder-en kindzorgspreekuur dagelijks 13.00 -14.00 uur. tel. 01715 - 13.00-14 uitleenmagazijn Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag dinsriao ri u.urNazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 -19.30 uur.; Benthuizen Whu1„dA°,nderdag' vriidag 13.00-14.00 uur. en 12.00-13 ^uren^u^P Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur 12.30-1 A^emene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij SUchUn„3(iL^'ej-oiy^izeos. SchapDeliiir "appelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maat- "toude-dnm^ï a Ha&Kivoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazers- ^agmiddao iiifnnJJ28-8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woens- ^0thui7 M UUr; e«: Maaltijdvoorziening, tel. 079-313350 Algemene Al SPOEDHULP 00-o^.i^.i-*i '°"ce Ofi 11 /.afmnuminer8 In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambu- Politi w <als elhe seconde telt!) Centeua"??Jr; 01714-15300 Storino kahli» ,lenst milieuklachten: 01720-91231 Beiaarden ^i visle: storingsnummer 01720-86868 S«ehUnt&e"ng. aanvragen: 01714-19015 Bejaardenwerk Hazerewoude Mevr G,7 V00R OUDEREN: Mevr. G. Drost, tel. 01714-13253 (Rijndijk); TAFELTJE-DEK-JE: HtJ'kman 'tti 'Ü,,1tel bl714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13523; ALARMERING v. Ouderen: Mevr. L. Hl728-93^71728-8636 (Dorp); TAFELTJE-DEK-JE Mevr. Tj. Karens, tel. 01728-9786 (b.g.g. TIJD. OPVANG IN DRIEHOE Mevr. N. de Wit, 01728-8146. gin Wilhelminastraat in Benthuizen een diefstal gepleegd. Een vrouw uit Bent huizen deed boodschappen en had haar boodschappentas in het winkel wagentje staan. Uit de tas werd haar portemonnee gestolen. Inbraak in woning Hazerswoude-Rijndijk - Op vrijdag 22 september werd rond half elf 's avonds een inbraak gepleegd in een woning aan het J. Perkplantsoen in Hazerswoude- Rijndijk. De dader kwam binnen door het forceren van de achterdeur. De be woonster werd wakker van het gerom mel en riep iets toen zij iemand de trap hoorde opkomen. Kennelijk schrok de dader hiervan en verdween weer door de achterdeur. Inbraak in schoolgebouw Hazerswoude-Rijndijk - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in het schoolgebouw van J.P.F. Steijaert aan de Joseph Haydnlaan in Hazers woude-Rijndijk. Men kwam vermoede lijk binnen via een openstaand raam. in het gebouw heeft men geprobeerd een pnnr Maria Soetens koudekerk aan den Rijn - De jaar markt in Koudekerk trok afgelopen talerdag veel belangstellenden. Het was dit jaar groots opgezet met maar liefst 70 kramen. Ondanks de tijd van het jaar was het schitterend weer zaterdag. Voor de allerkleinsten was er een mini-draaimolen en een springkus sen in de vorm van een koffiepot. Bij twee vrolijk uitgedoste clowns konden de kinderen hun gezicht laten schmin ken. Onder de uitstalling van de ver schillende kramen gaf de woondecora tie dit jaar de trend aan. Er werden opvallend veel snuisterijen aangebo den om de woning mee te verfraaien en bloemen die op de meest bijzondere manieren waren gedecoreerd. Ook de kramen met kadoartikelen waren ruim vertegenwoordigd. Men kon er geur- Iruit van hout kopen en zeepjes in aller lei modellen. Voor voetbalfans was er een grote kraam met artikelen van hun favoriete club. Een gekkenhuis was het bij de flippos- tand voor de winkel van Albert Heyn. Daar werd een flippo-ruilbeurs gehou den. Als haviken kwamen j onge en oude verzamelaars op de felbegeerde ronde kartonnetjes af. Lijsten met nummers kwamen tevoorschijn, die werden ver geleken met het corresponderende nummer op de bewuste flippo die men op dat moment op het oog had. On danks de drukte hing er een ontspan nen en vrolijke sfeer. Het enige probleem op die dag was het parkeren van de auto. Daar had de openbare basischool de Rijnschans iets op gevonden. 'Laat uw auto wassen voor f 7,50 en de opbrengst is voor de Rijnschans en een school in Albanië.' Na het lezen van dit bord gaven vele automobilisten de autosleutels van hun heilige koe met een gerust hart af. In de Prinses Margrietstraat werden de auto's door de leerkrachten, leden van de ouderraad en kinderen van groep 7 en 8 onder handen genomen. Met opge stroopte mouwen stonden ze te was sen en te drogen. De eigenaren konden na een wandeling over de jaarmarkt hun schone auto ophalen. Aan het ein de van de dag had de Rijnschans bijna ƒ500,- bij elkaar gewassen. binnendeur open te breken, maar dit is mislukt. Er wordt een videorecorder en een cd-speler vermist. Motorrijder onderuit Koudekerk aan den Rijn - Zondag reed omstreeks tien voor acht een 25-jarige inwoner van Rotterdam over de Dorps straat in Koudekerk. Bij een keerma- noeuvre kwam hij ten val. Hij werd met een gebroken sleutelbeen en enkellet sel overgebracht naar het Rijnlandzie kenhuis. Verkeersongeval met letsel Hazerswoude-Dorp - Afgelopen maan dag reed om 20.00 uur een 16-jarige jongen uit Hazerswoude-Dorp met zijn bromfiets over de Ferdinand Bolstraat in Hazerswoude-Dorp. Door nog onbe kende oorzaak botste hij tegen een ge parkeerde vrachtwagen aan en kwam ten val. Hij werd overgebracht naar het AZL met letsel aan knie, borst en hoofd. Door Maria Soetens Koudekerk aan den Rijn - De muziekver eniging Kunst na Arbeid uit Koudekerk gaat aanstaande zaterdag voor een speciaal optreden naar Ponypark Slag haren, waarbij als dirigenten J. Boone kamp en A. Winter zullen optreden. De gasten van het park worden muzikaal onthaald. Een groot aantal orkesten uit Nederland bezoekt dit jaar het pony park en het optreden van deze orkesten wordt volgens de organisatoren door het publiek erg op prijs gesteld. Benthuizen-In het kader van het project 'Kunstmenu' waren de leerkrachten van alle basisscholen in Rijnwoude afgelo pen woensdag uitgenodigd om de sfeer te proeven van de diverse disciplines. Tij dens een introductiebijeenkomst in de openbare basisschool Arnoldus van Os kregen de leerkrachten verschillende workshops aangeboden. De middag stond onder leiding van José Poot. Zij is muziekconsulente, scholenbegeleider en adviserend werkgroeplid van de werkgroep Kunst menu Rijnwoude. Met ingang van dit cursusjaar gaan de scholen in de ge meente Rijnwoude deelnemen aan het project 'Kunstmenu' van de Stichting Steunfunctie Kunstzinnige Vorming (S.S.K.V.). Dit is een vierjarig project, waarin zes kunstdisciplines aan bod komen. De leerlingen zullen tijdens hun schoolloopbaan tweemaal hiermee in aanraking komen. De gemeente Rijn woude vindt het een prima project. De opzet is, dat de gemeente en de scholen ieder de helft van het project subsidië ren. Bovendien wordt de eerste drie jaren een subsidie van het L.O.K.V. ont vangen, de landelijke stichting voor kunstvorming. De scholen zijn enorm blij met de gebo den mogelijkheden. De werkgroep kunstmenu, met vertegenwoordigers van alle scholen en de S.S.K.V. hebben al enkele malen de mogelijkheden be sproken. De leerkrachten volgden de workshop met een consulent, die bij 'hun' kunst- menu-onderdeel hoorde. De work shops over muziek en dans sprongen er nadrukkelijk uit. De muzikale tuin is een groot klankex periment voor kinderen. Het is een rei zende tentoonstelling met wel 30 in strumenten, ontworpen door Etienne Favre, een Franse musicus. De kinderen kunnen bijvoorbeeld over de toetsen van een reusachtige piano lopen, via een toonladder kunnen ze al snel 'Kort jakje' spelen. Het flessenorgel behoudt dezelfde toonhoogte omdat er kaarsvet in de flessen zit en via het speelgoedei land leren ze letterlijk spelenderwijs diverse aspecten van muziek kennen. Het thema is Alice in Wonderland. "Bij het dansen is vooral de muziek belang rijk. De kinderen kunnen pasjes leren of improviseren. Het gaat dan om het uit beelden van hun eigen fantasie waarbij ze hun hele lichaam mogen gebruiken," vertelt Marijke die deze middag als con- Workshop dans sulente de leerkrachten mocht leren dansen. Verder was er voor de leerkrachten van groep 5 en 6 een workshop audio-visu- ele vorming waarbij een film 'Vincent en ik' aan de leerkrachten werd ge toond. Hierbij moest gelet worden op de uitvoering van de filmscènes. Bij het onderdeel Drama voor groep 7 en 8 werden onder andere de mogelijkhe den besproken over de juiste accom modatie om de jeugdvoorstelling Har- teklop op te voeren. Het onderwerp 'Dier in beeld' van het onderdeel beel dende vorming werd op kunstzinnige wijze getoond aan de leerkrachten van groep 1 tot en met 4. Na afloop van de workshops reageer den de leerkrachten positief over de diverse onderdelen. Judith van Berkel ogende Moskoviet won de 800 meter vrijeslag in 10.51.3 en bleef daarmee bovendien nog vijf seconden onder het Europese record van Nic Geers. Deze kwam zelf tot de sterke tijd van 10.59.6, maar moest toch ook nog een nieuwe Italiaan voor laten gaan. Het werd dus een bronzen medaille voor Geers, die ook een bronzen medaille behaalde op de 400 meter. Op zijn andere drie num mers, de 200 vrij, de 200 rug en de 400 vrijeslag, werd hij respectievelijk vier de, vijfde en zesde. Aanstaande zondag volgen nog de na tionale kampioenschappen in Sittard en dan duiken de masters de kalmere winterperiode in. Riccione - Bij de Europese zwem- kampioenschap- pen voor masters in het Italiaanse Riccione heeft de 53-jarige Judith van Berkel van zwem- club Gouwestaete heel goede resulta ten behaald op de vijf verschillende onderdelen van de zwemsport waar voor zij had geko zen. Zij mocht op maximaal vijf num mers uitkomen. De vroegere zwem ster van wereldfor maat kwam enige jaren geleden naar de zwemclub de Gouwe - die recen telijk werd omge doopt tot Gou westaete - en door training van Trudy Vermeulen en door haar talent kwam zij weer op zo'n ni veau dat zij op de Europese Kam pioenschappen voor masters twee gouden en drie zil veren medailles be haalde. De 800 en de 200 meter vrije slag won zij in 12.28 en 2.49. Tweede werd zij op de 400 meter vrij, de 100 meter rug en de 200 meter wisselslag. Als aanloop naar de EK had zij in de eerste week van sep tember deelgenomen aan open master- wedstrijden in het Franse Vichy, waar zij haar vorm kon testen. Dat het daar mee wel goed zat, bleek uit de even zo vele eerste plaatsen aldaar. De Boskoopse master Nic Geers ont moette op de EK zware concurrentie. Hij zit nu twee jaar in de groep 55-59 jaar en elk jaar komen er, overal ter wereld, weer 55-plussers bij. Er bleken nu veel sterke zwemmers uit Rusland, Italië en Engeland klaar te staan om Geers van zijn troon te stoten. Met name de Rus Anatoly Khitrov maakte indruk. De jong

Hart van Holland | 1995 | | pagina 15