LiDi's Stoffe GIORGIO ARMANI Cffff- Een bril van Grit. Die staat, die zit. Ca edidC 4 4to^ea6uC& De mooiste stoffen uit uw omgeving Bladeren door mode (mode beauty) - uitgave van Hart van Holland 27 september 1995 Onze nieuwe herfst/winterkollektie is binnen o.a. bouclé, babycord, goud en zilver, voile, tweed, krijtstreep Voor de kinderen Combinatie flanelkatoen b.v. voor jurkje met overgooier v.a. 13,50 p.m. Dik flanelkatoen div. ruiten geschikt voor overblouses en nog veel meer Kerkweg West 8 Waddinxveen tel. 01828-11120 OCCHIALI voorassen nieuwj behan( Grit Optiek is in 1945 in Gouda gestart en inmiddels uitgegroeid tot zes filialen. In Waddinxveen is de Optiek al bijna 30 jaar gevestigd. Grit Optiek heeft keuze genoeg voor de modieuze brildrager. De monturen blijven de komende tijd klein en uitste kend draagbaar. De zogenaamde gemêleerde montuurranden, met 5 a 6 kleuren op één montuur, zijn nieuw dit jaar. De randloze monturen zijn weer helemaal terug van weggeweest en zijn in vele kleuren verkrijgbaar: van roze en hemelsblauw tot bruin en koperkleurig. De glaskleuren worden steeds lichter. Droeg men in het Beatle-tijdperk nog donkerblauw en roze getinte glazen, nu zijn de glazen geheel blank of slecht heel licht getint. De monturen daarentegen zijn in de achterliggende jaren veel pittiger geworden. Sinds de beginperiode van het gebruik van kunststof brilleglazen heeft de ontwikke ling niet stilgestaan. Kunststof is veiliger en draagt lichter dan glas. Het is echter niet zo hard als glas en onbehandeld kunststof is daardoor zeer gevoelig voortrassen en stoten. 'Solitaire' is de nieuwatfffnanfefepm kunststof glazen te behan(k^|^wfrW«Keen integrale bescherming. D^besclWTmng van Solitaire berust op samenpersing van de kunststof) plasmabeschieting. Door deze samen; van ionen wordt er een harde beschej gevormd aan de buitenkant van de o; lingslagen en niet, zoals bij de traditionele laklaag, aan de binnenkant daarvan. Monturen van titanium komen steeds meer in opmars. Titanium wordt als erts gedolven in Australië en wordt veel gebruikt in de lucht en ruimtevaart, waar hoge eisen aan materi aalbelasting worden gesteld. Al lang is be kend dat titanium het meest ideale materiaal is voor brilmonturen. Tot voor kort stelde de verwerking van dit metaal onmogelijke eisen aan de produktietechnologie. Door de nieuw ste ontwikkelingen is men nu wel in staat de dstof te verwerken tot brilmontuur. Het is een montuur dat tot 48% lichter is der metalen montuur en 20% flexi- dien is titary^gn jbsoluut anti- in Bij de mo- 'ert^m® verehdg^Mkfta^en zijn zelfs "charmeren tot in heWlllpnste detail van titanium gemaakt. De pootjes van de bril kunnen daardoor verder worden uitgebogen zonder dat de vorm verloren gaat. Grit voert onder andere de merken Giorgio Armani, Carrera, Look, Hugo Boss en Vogue. Naast brillen worden uiteraard ook contact lenzen aangemeten. By Lidi's Stoffenhuis zijn allerlei stoffen, fournituren en patronen te koop. Leuk voor iedereen die zelf kle ding maakt. Voor niet-naaisters en dames met moeilij ke maten wordt echter ook kleding in opdracht ge maakt. Ook het vermaken van kleding of het bekleden van wiegjes is mogelijk. Het stoffenhuis heeft daartoe een grote broderiecollectie in huis. De modetrends voor dit seizoen zijn boucléstof- fen in de kleuren antraciet/ oudrose, vooral gebruikt voor Chanelmodellen. Voor meis jes worden veel jurkjes met overgooier genaaid, terwijl voor de jongens een warm fla nellen geruit overhemd een absolute topper is. Onlangs is Lidi's Stoffenhuis gestart met het geven van korte cursussen, elk bestaan de uit een ochtend of een avond. Tijdens de cursus sja bloneren leren de deelnemers de techniek om door middel van sjablonen bepaalde vor men met textielverf op stof aan te brengen. Op deze ma nier kunnen geheel naar ei gen smaak nieuwe dessins worden gemaakt. Sjablone ren wordt ook wel gebruikt op papier, behang of hout. Daarnaast biedt het Stoffen huis een cursus aan voor het maken van gordijnen. De be hoefte hieraan is ontstaan toen in interieurtijdschriften voorbeelden verschenen van De eigenares en haar dochter aan het werk in de winkel. ophaalgordijnen en gordijnen mevrouw De Regt en haar met embrasses. Niet iedereen dochter is het in een weet direct hoe deze gemaakt moeten worden, maar onder de deskundige leiding van te leren. Aanmelding voor bei de cursussen is nog mogelijk Waddinxveen, Passage 220, Tel. 01828-14303

Hart van Holland | 1995 | | pagina 20