Solitaire. Perfalit Colormatic SB. van horen en zien de beste GEZOND, FIT EN SLANK. MET EEN UURTJE FITNESS, AEROBICS, B.B.B., CALLANETICS, STEPS OF BODYSHAPE IN ONZE GEZELLIGE SPORTSCHOOL. «3» ktifiaHHett e*t 6ij> 'TfCzncfastt TUecme uwitea 6>ulteyta$e*t 'SnMea Judo, Jiu Jitsu, Taekwondo, Aikido, kickboksen, Jazz-ballet, Yoga etc. De top-on|spiege!ing voor kunststof brilleglazen. telle aanpas^ ïere verande RODENSTOCK RODHNSTDCK Bladeren door mode (mode beauty) - uitgave van Hart van Holland 27 september 1995 Onder leiding van bekwame en gediplomeerde instrukteurs. Ideale konditietrainingen in onze supermoderne en schone zaal. Sport en Saunacentrum Torenpad 120 Boskoop Telefoon 01727 - 13500/14025 I Intelligente, meekleurende kunststof Krasbestendige en veilige kunststof glazen. Burg. Boerstraat 2 Zevenhuizen Tel. 01802-3050 Hof van Spaland 5 Schiedam Tel. 010-4701730 Sint Liduinastraat 1 Schiedam Tel. 010-4267649 I 'ttfmtj Sport- en sauna- I centrum Marchant is voor al bekend om zijn vecht sporten. Dat is ook geen «onder als je weet dat de Nederlands jeugdkam pioen judo hier traint. Diens vader vindt j udo een uitstekende sport, juist voor kinderen. "De kinde ren leren discipline en res pect voor elkaar. Agressief gedrag op de mat wordt niet toegestaan, maar ze kunnen zich wel volop uit leven." De heer Marchant I voegt daaraan toe dat judo van alle sporten de meest geschikte is voor jonge kinderen. "We beginnen hier al vanaf vier jaar. Bij deze sport wordt het hele lichaam gebruikt, de kinderen worden lenig en krijgen zelfvertrouwen." De suggestie dat judo agressief gedrag in de hand zou werken, wijst Marchant resoluut af. "Agressieve kinderen raken hier hun agressiviteit juist kwijt, op een goede manier. Verlegen kinderen daarentegen krijgen meer durf. We hebben nog nooit meegemaakt dat het omslaat in agressie." Marchant geeft ook les in andere vechtsporten: taekwondo (Koreaans karate), thai- en kickboksen, aikido en jiujitsu, de moeder van het judo. het uithoudingsvermogen. Bij step-aerobics wordt niet gesprongen, maar ligt de aandacht specifieker op bepaalde spiergroepen. Calla- netics roept in elke spiervezel geconcentreer de activiteit op, en de BBB-training staat voor Billen, Benen en Buik - de naam spreekt voor zich. Jazzballet, klassiek ballet en yoga ontbreken ook niet op het programma. Fitnessleraar René voor de kledingwinkel van Marchant Bij Marchant hoort een fitnessruimte, waar in individueel tempo op de diverse I toestellen wordt getraind. Fitnessleraar René legt uit: "Als mensen hier voor het eerst ko men, ga ik samen met hen de toestellen langs I enstel een oefenschema op. Hiermee voorkom je dat mensen bepaalde oefeningen verkeerd I uitvoeren en de boel forceren. De tweede keer uien ze al veel zelfstandiger aan de gang. Er is altijd begeleiding aanwezig voor als de mensen vragen hebben." Diverse toestellen meten tijdens de training hartslag en energie verbruik. Om het energieverbruik te bevorderen en aan de conditie te werken, biedt Marchant nog meer mogelijkheden. Aerobics werkt spier- versterkend en is gericht op het vergroten van Voor wie aan wat ontspanning zonder inspan ning toe is, staan de zonnebank en de sauna gereed. De sauna wordt groepsgewijs bespro ken en is voorzien van bubbelbaden, een Turks stoombad, een koud dompelbad en alle noodzakelijke toebehoren. In de relaxruimte kunnen de saunabezoekers ontspannen ge nieten van een drankje uit de bar. Met Solitaire SC krijgen kunststof glazen de hardheid vau minerale glazen, waar door de goede eigenschappen van twee typen brilleglazen verenigd zijn in één produkt. Solitaire SC is namelijk zowel een harde laag als een super- ontspiegeling, gecombineerd ®et een water- en vetafsto- tendelaag. Dit betekent voor de brildrager dat zijn lichtge- Wlc"t en veilige brilleglazen nu zeer goed bestand zijn te gen krassen. Bovendien zijn de glazen optimaal helder, schitteren niet en zijn gemak kelijk schoon te maken. De andere noviteit bij Dijks hoorn is Perfalit Colormatic SB: vederlichte meekleuren- de glazen. Het zijn lichtge wicht kunststof brilleglazen die binnenshuis een heel lich te basiskleur hebben en bui tenshuis automatisch ver kleuren naar donkerbruin. Veel mensen hebben lichtge voelige ogen (7 van de 10) en hebben behoefte aan een bril waardoor altijd prettig geke ken kan worden. Daarbij stelt men een aantal belangrijke eisen: binnenshuis mag het glas niet te donker zijn, wan neer men naar buiten gaat moet het glas snel donker worden en ook weer snel te- Zevenhuizen - Bij Dijkshoorn Brillen zijn recentelijk twee nieuwe soorten brillegla zen verkrijgbaar. Brildragers die al langere tijd een montuur hebben met 'kunst stof-glazen, kennen de voordelen hiervan. Deze lichtgewicht brillen dragen prettig en zijn veilig. Naast deze goede eigenschappen, kent het 'kunststof ook minder goede eigenschappen: de glazen zijn gevoelig voor krassen, ondanks de harde laag. Aan deze gevoeligheid maakt Rodenstock een einde met de introductie van Solitai re SC: een spiksplinternieuwe ontspiegeling die een nieuw tijdperk inluidt op het gebied van kunststof-brilleglazen. /n\ MARCHANT rugkleuren als men naar bin nen gaat (bijvoorbeeld tijdens het winkelen) en verder moet de kleur bruin fraai zijn. Ver der moet de bril veilig en licht in gewicht zijn. De Perfalit Colormatic SB voldoet aan deze eisen. Standaard worden de brilleglazen voorzien van de ontspiegeling van Solitaire SC, waarmee twee innovaties worden gecombineerd. Dijkshoorn Brillen

Hart van Holland | 1995 | | pagina 23