ADVOCATEN spreekmiddag in zevenhuizen Familieberichten Cursus ziekenverzorging afgesloten Energiek echtpaar Hertog 50 jaar getrouwd CaroCijn Visser schrijft hoehenzveel^essay rSrSiii LsLsU itieberichten IJssel en Gouwe UITVAARTVERZORGING ZEVENHUIZEN 01802-2283 b.g.g. 0104-212530 Foto's in het HART VAN HOLLAND Hart van Holland/27 september 1995 pagina 3 "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Direkt prijsopgave en voorlichting Rouwdrukwerkverzorging Informatie over depositofonds i Uitvaartverzekering LPU/NUVU Gratis wilsbeschikkingsboekjes Persoonlijke begeleiding Voor een stijlvol verzorgde begrafenis of crematie DAG EN NACHT: Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen: Boskoop 30.250 exemplaren. stoelrijden en tiltechnieken geoefend. Zevenhuizen-Moerkapelle - In de maan den mei en juni hebben vrijwilligsters van het NPV afdeling Zevenhuizen- Moerkapelle de cursus 'Ziekenverzori- ging thuis' gevolgd. De cursus werd gegeven door medewerksters van Stichting de Vierstroom in het Groene Kruisgebouw aan de Herenweg in Moerkapelle. Op zes avonden werden onderwerpen behandeld als 'de zieke en zijn omge ving', 'wat kan de familie of omgeving betekenen', 'voeding', 'hulpmiddelen' en 'gevaren van bedlegerigheid'. Ook werden wasbeurten, looprekken, rol- De vrijwilligers vonden de cursus zin vol. Voor de een ging het om opfrissen van eerder verkregen kennis en voor de ander was de informatie nieuw. Het vrijwilligerswerk van het NPV heeft tot doel dienstbaar te zijn ter ondersteu ning van de mantelzorg, zodat hulpbe hoevende langer thuis verzorgd kun nen worden. De vrijwilligers werken zoveel mogelijk samen met professio nele hulpverleners. Door het volgend van de cursus zijn de vrijwilligers beter op hun taak voorbereid. Moerkapelle - De collecte van de Neder landse Kankerbestrijding heeft in Moerkapelle fl. 4.240,- opgebracht. De afdeling is zeer tevreden met deze op brengst en dankt alle gulle gevers en de bijdragen van de collectanten. Hoera! F1 heeft met 9-0 gewonnen. Gefelici teerd!! Blijf zo doorgaan. Wilma Marije Pien Marjolein Esther Patricia Wieke Susan Tamara Liset Miran. mabs. W.V. Pa en ma Wesseling zijn nu 34 jaar bij elkaar. Gefeliciteerd. Kusjes van ons. Hoera Kyra 1 jaar. Knuffels van Richard, Jacqueline en je vriendinnetje Manouck. -^Lluci_a Herbert jjoedfQpeffg pe fleer en mevrouw dornf won?nde aan de Van Hogen- 27 rr0a' Moerkapelle, zijn op hehf/ er jaar getrouwd. Zij vriend e'^aar door wederzijdse "aenden leren kennen. m0enlefste ontmoeting herinner ik heer u daS van vandaag", zegt de aarweri°S' Toen de heer Hertog 12 land 'q 'S Saan werken. "Op het en harHmor^ens om viJf uur beginnen roen werken". vertelt hij. Zijn be ken^kS sPru'Ienplukker. "Dat pluk- vrouw r(?e met de hand en mijn voorriatm de sPrlJiten schoon bracht" n n^ar, de veilin8 werden ge spruit eed e,kast Pr'jkt zijn gouden voor Sn cadeau van zijn kinderen laar spruiten plukken. Tegen- Rijnwoude - Mevrouw Cramer heeft de eerste prijs gewonnen van de creativiteitswedstrijd die gehouden werd in het kader van het 10-jarig bestaan van de bibliotheek in Rijn woude. De prijzen - boekenbonnen - werden afgelopen vrijdag uitgereikt in de bibliotheek. Op de foto is me vrouw Cramer te zien bij haar beeld jes: 'Meisje liggend met boek' en 'Meisje zittend op de boekjes'. De tweede prijs ging naar mevrouw Moonen die een schilderij maakte van de Hogesnelheidstrein, die als titel had: 'Het spook van het Groene Hart'. De derde prijs werd gewon nen door mevrouw Bloemhoff. Zij maakte 'Stoel met lezer'. Het aantal inzendingen viel tegen: slechts zes Rijnwoudenaren namen deel aan de wedstrijd. De bezoekers van de bi bliotheek brachten de afgelopen tijd met gekleurde kaartjes hun stem uit. De Boekenweek van volgend jaar (13 tot 23 maart) heeft als thema 'Eeuwig El Dorado' waarbij literatuur uit Zuid- Amerika en het Caribisch gebied cen traal staat. Het essay over dit onder werp wordt geschreven door Caro- lijn Visser. In vorige Boekenweken verschenen er essays van onder an deren Rudy Kousbroek en Jan Wol kers. Carolijn Visser (1956) debuteerde in 1982 met 'Grijs China', het verslag van een reis per trein, boot, bus en fiets door de Volksrepubliek. In de ja ren daarna publiceerde zij vijf bundels met reisverhalen, waaronder 'Buigend Bamboe' en 'Hoge bomen in Hanoi'. Over Latijns-Amerika schreef zij onder meer 'De goudzoekers van café El Parai- so' en 'Internationalistas in Nicaragua': beide verhalen zijn opgenomen in haar recent uitgegeven bloemlezing 'Ver van hier'. Alle boeken van Visser wor den uitgegeven door Meulenhoff in Amsterdam. Het essay wordt geschreven ter gele genheid van de 61e Boekenweek in opdracht van de Stichting CPNB, de organisator van de Boekenweek. De uitgave heeft tot doel zowel het essay als literaire vorm onder de aandacht te brengen als aspecten van het geko zen thema te belichten. De oplage is 40 tot 50 duizend exemplaren en de prijs is fl. 4,95. Het Boekenweekgeschenk, een novel le of korte roman die qua inhoud los staat van het thema, is het komende jaar afkomstig van Adriaan van Dis. Q De heer en mevrouw Hertog, een energiek echtpaar. woordig plukt hij alleen nog als hobby, in zijn eigen groentetuin. Voetballen is altijd zijn hobby geweest, na 35 jaar voetballen is hij hiermee op 51-jarige leeftijd gestopt. Volgend jaar is de heer Hertog 65 jaar lid van de voetbalbond. Ook op oudere leeftijd is het belangrijk actief te blijven, vindt het echtpaar. Zo houden ze beiden van wandelen en fiet sen. Mevrouw Hertog heeft een bijzon dere hobby, het breien van beesten. En niet zo maar een paar beesten, nee honderden lammetjes, duizendpoten en andere beesten heeft ze inmiddels gebreid. Op 29 september vieren de heer en mevrouw Hertog de bruiloft in het Dorpshuis in Moerkapelle. Zij geven een receptie voor familie, vrienden en bekenden en aansluitend een feest maal voor de familie. Aanrijdingen: Dinsdagmiddag om streeks 14.30 reed een 32-jarige Rotter damse chauffeur van een bestelauto een spoorboom kapot van de overweg aan het Noordeinde. Dat gebeurde op het moment dat de bomen naar bene den gingen. Zaterdagmiddag vond een aanrijding plaats op de Bredeweg waarbij een 31- jarige bestuurder uit Moerkapelle licht gewond raakte. Deze bestuurder keer de op de Bredeweg waarna een 26-jari- ge automobilist uit Rotterdam daarop botste. Zaterdagmiddag kwam een 43-jarige motorrijder uit Bleiswijk ten val toen hij in het Noordeinde een paar overste kende bromfietsers moest ontwijken. De bromfietsers reden over het fiets pad langs de Rijksweg 12. De motorrij der is overgebracht naar het Bleuland- ziekenhuis. De veroorzakers van het ongeval zijn doorgereden. Overig nieuws: Donderdag werd van 11.30 tot 12.10uur op de Bredeweg een snelheidscontrole gehouden ter hooogte van de Noordelijke Dwarsweg. Van de 155 passanten waren er vijf overtreders. De snelste reed 120 kilo meter per uur in plaats van 80. Vrijdagochtend werd op de Moerka- pelse Zijde snelheidscontrole gehou den in het kader van de actie Wij Gaan Weer Naar School. Deze controle werd uitgevoerd met medewerking van Vei lig Verkeer Nederland en scholieren. Er werd 48 overtreders aangehouden. In het kader van dezelfde actie werd 's middags van 12.20 tot 13.40 gecontro leerd op de Burgemeester Klinkhamer- weg. Hier waren vijftien staande hou dingen. Twee bestuurders werden be keurd omdat zij 73 kilometer per uur reden. Van 11.30 tot 12.00 uur werd gecon troleerd op de Bredeweg binnen de bebouwde kom van Moerkapelle. Van de 118 passanten waren er 26 overtre ders die werden gefotografeerd. De snelste reed 91 kilometer per uur. Aan de Knibbelweg werden vrijdag twee bedrijven gecontroleerd op het hebben en bewaren van bestrijdings middelen. Bij een bedrijf werden drie middelen aangetroffen die niet meer waren toegelaten. De tuinder krijgt daarvoor een proces-verbaal. Aanrijdingen: Woensdagavond vond rond het middernachtelijk uur een kop/ staart-aanrijding plaats op het Konin gin Wilhelminaplein. Er stonden twee auto's stil voor de verkeerslichten waarna een 20-jarige automobilist uit Boskoop er achterop botste. Het ach terste stilstaande voertuig werd daar door opgeduwd tegen de daarvoor stil staande auto. Twee auto's moesten worden weggetakeld. Donderdagmiddag vond een aanrij ding plaats op de Noordkade waarbij drie voertuigen betrokken waren. Een 19-jarige automobiliste zonder rijbe wijs reed een stilstaande trekker/op legger voorbij en botste daarbij op een tegenligger alsmede tegen de trekker oplegger. Er ontstond alleen materiële schade. Inbraak/diefstal: In de nacht van don derdag op vrijdag werd ingebroken in een bedrijf aan de Staringlaan. De toe gangsdeur werd geforceerd. Weggeno men werd de inhoud van een geldkistje, geld en cheques. Zondag werd op de carpoolplaats aan de Beijerincklaan een auto openge broken door het forceren van het por- tierslot. Weggenomen werd de audio- apparatuur. Overig nieuws: Dinsdagnacht werd een 43-jarige Waddinxveense automobilist in de Kanaalstraat bekeurd voor het rijden onder invloed. Hij bleek een pro mille in zijn bloed te hebben. Woensdagochtend werd van 8.15 tot 9.15 uur snelheidscontrole gehouden op de Oranjelaan in het kader van de actie Wij gaan weer naar school. Slechts drie van de 400 bestuurders waren in overtreding waarvan de snel ste 64 kilometer per uur reed. Tijdens een alcoholcontrole werd vrijdagavond een 40-jarige bestuurder uit Leiden betrapt op het rijden onder invloed. Ook zaterdagavond werd een bestuur der bekeurd voor het rijden onder in vloed. Een groot aantal werd gecontro leerd. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Station, gewone zwarte herenfiets. In een periode van enkele weken werd op een kwekerij aan het Laag Bos koop een 25-tal ilex struiken vernield door het afknippen van stek. Overig nieuws: Dinsdagochtend werd een snelheidscontrole gehouden op het Reijerskoop van 8.10 tot 9.15 uur. Er waren 426 passanten waarvan twaalf overtreders. Van 9.40-10.05 uur werd gecontroleerd op de Zijde. Van de 275 passanten waren er 32 in overtreding Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kan toor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabe stellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf don derdagmorgen na verschijning van het Hart van Holland. Na nog één nachtje slapen is het waar Mariska 12 jaar H.G. van ons allemaal Peter gefeliciteerd met je verjaardag, liefs van mij Patricia Hoera, Opa en Oma Kraan zijn 5 okt. 40 jaar getrouwd. Gefeliciteerd Jonna en Celia Lieve papa en mama gefeliciteerd met jullie verjaardag. Danny en Bianca. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen. Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp. Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn. Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor. zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen. donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3