ZVH fors gewijzigd Spanning in schaakcompetitie Moerkapelle BROUWER DE KONING NAS viert 60- jarig jubileum Badmintonvereniging Zevenhui zen op zoek naar nieuwe leden Geslaagde mini-instuif Agon Moeilijke start voor Flyers heren 1 UITVAARTVERZORGING V! Rgalfilül Renjokil Rfntok.il Rentoki 1 Remokil Hart van Holland/27 september 1995 pagina 9 Plaats veroveren in topsport Jongeren met toekomst De nieuwkomers Prijsvraag Grote kollektie Kamerplanten QRGE Wat is badminton? Binnensport Jeugd Rentoki; Rentokil Door F,line Decker Zevenhuizen -Heren 1 van volleybalvereniging ZVH is klaar voor het seizoen 1995-1996. Met een fors gewijzigde selectie begint de eredivisieclub aan het nieuwe seizoen. Ook op organisatorisch vlak is er nogal wat veranderd. De algehele leiding is in handen van technisch adviseur Peter Murphy. Trainer/ coaches zijn Stewart Bernard en Jan Clardeij. Teammanager is Gert Bouw- knegt. Verder heeft het team een arts, Rob Duiverman, en een masseur, George Jansen. Peter Murphy, technisch adviseur van heren 1was de 'psychologische' coach van het nationale damesteam en tech nisch adviseur van de NeVoBo. Toen hij een half jaar geleden werd gevraagd als technisch adviseur van ZVH hoefde hij niet lang na te denken. "In ZVH werd een beleid gevoerd waaraan veel vere nigingen een voorbeeld kunnen ne men. De vereniging zit goed in elkaar. Dat is belangrijk want bij de topsport is de vereniging de basis waaruit alles ontstaat. De hele vereniging, inclusief de vrijwilligers, is actief. Er is grote betrokkenheid onderling. We moeten risico's durven nemen als we een plaats willen veroveren in de topsport in Nederland. Aan ons de schone taak dje plaats te behalen," aldus Peter Mur- phy in een toespraak tijdens de presen tatie van ZVH afgelopen zaterdag. Ook trainer Stewart Bernard is positief over de nieuwe ploeg. "Het team heeft een andere doelstelling dan andere ja ren. Dit wordt een overbruggend jaar met de nadruk op het smeden van een eenheid. Natuurlijk zijn de resultaten belangrijk, er moet wel degelijk ge scoord worden. Maar er ligt minder druk op de schouders van deze selec tie. Ons doel is een plaats bij de eerste vijf. De jongeren hebben al een redelij ke internationale ervaring. Dat is het voordeel van hun selectie bij de natio nale teams." Ook over de gewijzigde organisatie is Bernard te spreken. "ZVH had al jarenlang geen technische man, die vooruit denkt en die een beleid kan uitstippelen. Peter Murphy heeft ont zettend veel ervaring. Ik voel dat als een steun in de rug. Er zijn genoeg momen ten wanneer je met een kenner wel eens (foto Rentokil ZVH) wil overleggen. Jan Clardeij is binnen het team assistent-trainer. En je merkt tijdens de trainingen dat hij gewoon ontzettend veel volleybalinzicht heeft. Hij staat heel dicht bij de spelers en is dus een prima verlengstuk in het veld." De opbouw van het team krijgt de prio riteit. Stewart Bernard zal jong en oud moeten koppelen tot een hechte een heid. Er zijn vijf nieuwkomers waaron der Michiel van der Kuip, Europees kampioen beachvolleybal. Door zijn beachvolleybal is hij een all-round spe ler die de midden-aanval van het team versterkt. Jochem de Gruijter, de 17- jarige passer/loper, maakt deel uit van Jong Oranje. Hij traint al twee seizoe nen mee met ZVH. Martijn Dieleman is de benjamin van het team. Slechts 16 jaren telt de stopper uit 's Gravenpol der. Timo Dijkgraaf debuteerde vorig seizoen in de thuiswedstrijd tegen Ra dius. Jan Clardeij is terug van wegge weest. Hij wil zich bekwamen in het trainersvak en is stand-in voor eerste spelverdeler Henry Smienk. Moerkapelle - In de derde ronde van de onderlinge competitie bij schaakvere- n'ging Moerkapelle waren weer veel spannende gevechten. Bij de jongste scnakertjes hield Aart-Jan van Vliet neel knap Hugo van Elteren op remise, an van Helden versloeg Kevin Bakker on nam de koppositie over van Hugo. Jesse van Elteren vond weer aanslui- lng bij de top door Pieter van der Werff e doppen. Sander Hertog was te sterk oor Peter van Vuurde en Paul van der eer won van Michiel Rensen. Kelly javenstein boekte haar eerste over- inning ten koste van Michael van Eijk, nvijl ook Stefan Rensen zijn eerste ge aantekende tegen Martin Biele- an. De nieuwelingen hebben het nog oemjk tegen de wat meer gevorder- n. stand aan kop: 1Jan van Helden, 2. go van Elteren, 3. Aart-Jan van Vliet, 4'. Jesse van Elteren, 5. Sander Hertog. Bij de iets ouderen verdedigde Ronald Mandersloot zijn koppositie met verve door remise te spelen tegen Dick Bac, die tweede blijft. Marius van Vuuren snoepte Gerard van Ommeren een half punt af. Zij bezetten respectievelijk de vijfde en derde plaats. Vierde staat nu Arie Hoogduin, die Gerrit van Meeteren moeizaam versloeg in een toren-eind spel. Opvallend was de goede overwin ning van Hugo van Elteren tegen Henk Doornhein. Barry Loef speelde een pri ma remise tegen Ton van Delden. Aron Kroon was geen partij tegen Jesse van Elteren. Overige uitslagen: R. Ordel- man-W. Stange 0,5-0,5; W. Vroeginde- weij sr.-B. van Geffen 0,5-0,5; J. de Lan- ge-A. de Groot 1-0; C. van Vuuren-G. Hoeflaak 1-0; K. Scheepers-Wr. Vroegin- deweij 0-1. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Bag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01921-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uilvaartver/.ekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Hoera papa Peter is vandaag 28 jaar liefs en kusjes van Kelly Hoera Roel 22-9, 5jaar. Kus van papa, mama, Barry, Ron en Chrissy Wie heeft mijn poppebuggy (blauw) gevonden. Kwijtgeraakt Waddepad Waddinxveen, 01828-16241 (0)Pa van der Veen van harte gefeliciteerd met uw 70ste verjaardag. Frans en Auk, Dirk, Els, Jeroen en Lisanne Benthuizen - Omdat de vereniging dit jaar zestig jaar bestaat, wordt de jaar lijkse gymnastiekuitvoering van Sport vereniging Na Arbeid Sport deze keer niet in juni maar in november georgani seerd. Dit feest, dat groots aangepakt zal worden, wordt voor de jeugd gehou den op 11 november en duurt van 15.00 tot 17.00 uur. Voor de ouderen vindt twee dagen eerder, op 9 november, een zeskamp plaats. Het feest is bedoeld voor leden en oud-'eden. Iedereen die mee wil doen, kan zich voor 26 oktober aanmelden bij Jenny Vink (079-313455). Ter gelegenheid van het jubileum schrijft de sportvereniging een prijs vraag uit. De vereniging is namelijk toe aan een nieuwe vlag. Tekeningen kun nen tot 26 oktober ingeleverd worden. De jubileumcommissie bestaat uit Jen ny Vink, Frijke van Vliet (gymnastiek), Marian Rusch (volleybal), Marleen Gra- per (volleybal) en Joke Mets (badmin ton). Grote potchrysanten en cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen - 10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten DROOG HAARDHOUT, Winterharde violen. Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor ƒ10,- KWEKERIJ Bn» WITLOFWORTELEN \x> VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Zevenhuizen - Op zaterdag 30 septem ber houdt Badmintonvereniging Ze venhuizen een open huis voor nieuwe aspirant-jeugdleden in de leeftijd van 8 tot 12 jaar. Om mee te doen met de open dag is het alleen nodig om een t-shirt, een korte broek, sportschoenen en eventueel een racket mee te nemen. Degenen die geen racket hebben, kun nen een racket gebruiken van de vere niging. Tijdens de open dag in dorps huis Swanla zijn ook ouders welkom. De leus van de badmintonbond is 'Bad minton, een sport voor jong en oud'. Dat dit geen loze kreet is, blijkt uit het ledenbestand. De jongste spelers zijn ongeveer 8 jaar oud, terwijl er ook se niorleden van ver in de 50 actief lid zijn. Badminton heeft vaak te maken met vooroordelen, omdat men badminton vergelijkt met het slaan van een shuttle voor de tent of caravan in de vakantie. Deze vorm van recreatie heeft echter weinig met badminton te maken. Zo wordt op de camping met slechte mate rialen en zware shuttles gespeeld. Bo vendien proberen de spelers naar el kaar toe te slaan, terwijl men bij bad minton juist probeert te slaan op de plaats waar de tegenstander niet bij kan. Het spel kan gespeeld worden met twee of vier personen. Badminton is een zaalsport waarbij de spelers niet afhankelijk zijn van het weer. De badmintonvereniging huurt de zaal op bepaalde tijden, zodat de leden altijd kunnen spelen. Voor de jeugd bedragen de kosten voor een sei zoen 155 gulden en senioren betalen 200 gulden per jaar, waarvoor zij meer dan tien maanden per jaar acht uur per week kunnen spelen. De sport is dus niet buitensporig duur, ook omdat bijna iedereen al de benodigde sport- kleding in huis heeft en rackets voor beginners al vanaf 50 gulden aan te schaffen zijn. Een belangrijk onderdeel van de vereni ging vormt de jeugd: een groep van meer dan vijftig leden tussen 8 en 17 jaar. De oudste jeugd (middelbare school) traint op woensdagavond en de jongste leden (basisschool) zijn op zaterdagdagochtend in de zaal te vin den. Op vrijdagavond kan de jeugd ook gebruik maken van de zaal om vrij te spelen. Vanuit de jeugd wordt met circa vijf teams deelgenomen aan de door de bond georganiseerde jeugdcompetitie, die start in de tweede helft van het seizoen en loopt van januari tot in mei 1996. Verder zorgt de jeugdcommissie voor wedstrijden, tournooien, ouder- kindtoernooien, spelletjesochtenden en uitwisselingen met andere vereni gingen. leder jaar doet de vereniging mee met de Grote Clubactie om de jeugdactiviteiten financieel te onder steunen. Verder gaan de jeugdleden en begeleiders elk jaar een dagje uit naar Duinrell van een deel van de opbrengst van de Grote Clubactie. Inlichtingen: Jane Hiemstra, 01802- 3360 (senioren) of Peter Alkemade, 01802-1826 (jeugd). Boskoop - De afgelopen twee zaterda gen was het druk in de sporthal aan de Puttelaan in Boskoop. Daar vond de bekende mini-instuif plaats, waarvoor zich de eerste dag 42 kinderen hadden ingeschreven. In totaal waren er 34 kin deren die nog geen lid waren van de vereniging. De kinderen startten op 9 september met een warming-up, waarna een team indeling werd gemaakt en de teams een eigen trainer/coach kregen toegewe zen. Er werden allerlei spelletjes ge daan om de beginselen van het volley bal te leren en na de pauze werd een toernooi gespeeld om het geleerde in de praktijk te brengen. De finale van dit toernooi ging tussen 'Alle gekken op een rijtje' en 'The roadrunners'. De eerstgenoemde ploeg kwam als eerste uit de bus. De medailles voor de eerste en tweede plaats en de vaantjes voor de derde plaats werden uitgereikt door de voorzitter van de vereniging Kees Keij- zer. De tweede zaterdag werd gestart met veertig kinderen en uiteindelijk ging de finale tussen 'Jim Boy' en 'Alle snuggers tegen de muur', waarbij de laatste ploeg met de gouden medailles naar huis ging. Uitslag 9 september: 1. Alle gekken op een rijtje, 2. The Roadrunners, 3. De ballenvangers. Uitslag 16 september: 1. Alle snuggers tegen de muur, 2. Jim Boy, 3. De dropveters. Kinderen die lid willen worden kunnen eerst drie zaterdagen gratis meetrai- nen tussen 11.00 en 12.00 uur in de sporthal aan de Puttelaan. Inlichtingen: Irene Weismann, 01727-18918. Waddinxveen - Afgelopen vrijdag be gon voor Basketballvereniging Wad dinxveen Flyers de nieuwe competitie. Heren 1 beet het spits af bij de stan daardteams. Het was voor de heren een moeizame start. Tegenstander New Stars uit Nieuwegein, een team met ja renlange ervaring in de eerste klas Rayon, begon stukken beter aan de wedstrijd. Flyers speelde nog te veel het spelletje van de tweede klasse en kwam daardoor agressie en snelheid te kort. Een pluspunt in de eerste helft was dat men de achterstand niet te veel liet oplopen. Ruststand kwam daar door op 34-43. In de tweede helft pasten de heren zich qua agressiviteit en snelheid aan en toen bleek dat Flyers over het geheel genomen toch de betere ploeg was. De basis was gelegd in de verdediging en met snelle aanvallen werd een goede overwinning behaald. Eindstand 87-78. Topscoorder was Mike Heerkens met 22 punten. De dames hadden traditiegetrouw veel moeite in de uitwedstrijd tegen Juven- tus in Schiedam. In de eerste helft ke ken zij steeds tegen een achterstand aan, maar deze bleef binnen de perken. Ruststand was 32-31In de tweede helft waren de Waddinxveense dames beter bij de les en konden al vlug een kleine voorsprong nemen, die niet meer uit handen werd gegeven, mede dankzij het goede spel van de nieuwelingen, waardoor het team in de breedte aan kracht heeft gewonnen. Einduitslag: 46- 52. Topscoorders: Anita van Unen en Gaby Kuyer met elk 12 punten.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9