Uitslag kleur- en verhalenwedstrijd Soldaat De Boer keert terug na zes maanden Bosnië Voskuilen wordt Mobil-station Uitslag Vakantiefotowedstrijd g^^p^uil! Winnaars Hart van Holland/11 oktober 1995 pagina 11 Goede betaling Benthuizen/Moerkapelle - In de open- Bare bibliotheken wordt van 4 tot en roet 14 oktober aandacht besteed aan de kinderboekenweek. Omdat in de bi- Motrailers weinig ruimte is, hebben de Bussen twee wedstrijden gehouden onder de jeugdlezers van alle 65 plaat sen waar de Bibliotrailer langskomt in Zuid-Holland. Kinderen tot 8 jaar kre gen een kleurplaat en kinderen tot 14 jaar kregen een formulier om zelf een verhaal te maken. De prijswinnaars krijgen hun prijzen in de halteplaats tijdens de Kinderboekenweek. In Benthuizen wonnen Marthijn Heere- ma en Esther v.d. Bosch de kleurwed- strijd en Mariska van Eeden-Petersma won de verhalenwedstrijd. In Moerkapelle zijn de prijzen voor Elja v.d. Vendel en Helvine de Graaf (kleur- wedstrijd) en voor Hilde van Raayen en Arjan v.d. Ven (verhalenwedstrijd). 2e prijs: Duiven op het San Marco plein in Venetië. Foto: familie Vroegop. Van links naar rechts: Wim Voskuilen, Freek de Jong, Arthur Voskuilen, Paddy Voskuilen, José Landman. Zittend: Mobil- hostess Natascha Brussaard. Moerkapelle - Het garagebedrijf Voskuilen aan de Moerkapelse Zijde in Moerkapelle is sinds vorige week veranderd in een Mobil-station. Ter gelegenheid van deze verandering heeft het bedrijf de hele week een actie gehouden waarbij klanten werden geattendeerd werden op de overname van Elf door Mobil. Volgens eigenaar Arthur Voskuilen zal de service van het bedrijf niet veranderen. "De service blijft even groot: er wordt nog steeds bediend bij de pomp,legt hij uit. Nieuw is het card-systeem van Mobil, waarbij klanten spaarpunten krijgen bij het tanken. Hiermee kunnen zij sparen voor artike len van de Kijkshop. Het familiebedrijf bestaat al meer dan 70 jaar. Het bedrijf gaat van va der op zoon. Recentelijk heeft Arthur Voskuilen het bedrijf overgenomen van zijn vader Wim. Het garagebe drijf is verkooppunt van alle merken nieuwe en gebruikte auto's en van alle soorten brandstof. Er worden reparaties verricht aan alle soorten auto's en het bedrijf verzorgt ook APK-keuringen. Bij een grote beurt krijgen alle klanten een gratis APK- keuring aangeboden. Garagebedrijf Voskuilen is dagelijks geopend van 7.00 tot 19.00 uur. De vakantiefotowedstrijd die het Hart van Holland deze zomer heeft georga niseerd, heeft weer veel reacties opgeleverd. De jurering was in handen van Bram, Emmy en Ralph Noordam van de Fotoboetiek in Moerkapelle. Zij letten vooral op de spontaniteit en originaliteit in de foto 's. Er werd minder gekeken naar technisch goede foto's of originele bijschriften en/of begeleidende brieven. Het onderwerp 'uw leukste vakantiefoto speelde wel een rol. De jury is er vanuit gegaan dat de foto's gemaakt zijn door amateurs. Zevenhuizen - Bang is hij niet geweest. "Je wordt nonchalanter. e eerste maand zat ik nog rechtop Bfd als ik een klap hoorde. Dan wachtte ik of er alarm geslagen werd. Maar later sliep ik gewoon ,°°r het lawaai heen". Raymond y hoer (19) uit de Akkerstraat in tevenhuizen is sinds vorige week weer terug in Nederland na zes waanden Bosnië. Hij koos ervoor z'Jn militaire diensttijd in voorma- ,lg Joegoslavië door te brengen, '""dat hij geen zin had om na zijn 0Pleiding met zijn "vinger in zijn "eus" te gaan zitten. OP4 april vertrok Raymond naar Centraal Bosnië. Nadat hij zijn wapenuitrusting had ontvangen n een nacht had doorgebracht in een otel, ging hij aan het werk op een ert°nner, waarmee hij mensen ver- (j.erHe van Centraal Bosnië naar Kroa- Het was een soort pendeldienst I .Militairen die met verlof gingen," 8t de Zevenhuizense soldaat uit. "Het dek6en rede'ijk veilig gebied, hoewel kogels soms wel om je oren vlogen. vervoerden vooral mensen en soms j Boederen". Het kogelvrije vest ging °°k niet altijd meer om. mapenf Raymond 's de oorlog in voor- ei S Joegoslavië een gebed zonder honfH deeft er dan ook een hard den v 'let 00't noS vrede zal wor- sleeht °°Ua' omdat de communicatie Berp Lls- "Over de wapenstilstand die Berc 'S' doren de mensen die in de dgLz'tten pas veel later". Daarom elk» a7mond dat de groepen tegen zullen blijven vechten. "Ik heb gezegd: gooi de boel maar plat, 3e prijs: Blote billen op het strand Foto: R.C. van Duuren 'M&mWÊHÊL.. dan ben je overal vanaf. Maar dan kreeg ik te horen dat ik het niet kon maken om dat te zeggen". Het leven was niet slecht in Bosnië. "Ik heb een schitterende tijd gehad. De sfeer was heel goed en de mensen met wie ik werkte waren heel gezellig. Ik heb echt de tijd van mijn leven gehad. Mijn familie heb ik dan ook niet echt gemist. Eerst heb ik geschreven en later kon ik ook bellen. Bovendien ben ik nog twee keer twee weken thuis geweest, dus ik vind de opwinding over mijn thuis komst vorige week nergens voor nodig. Ze hadden het huis versierd en mijn vrienden waren helemaal naar Eindho ven gekomen om me op te halen. Nou, ik le prijs: M.J. de Omdat een aantal deelnemers meer dan één foto had ingediend, heeft de jury besloten om van deze inzenders de foto's om te draaien en er vervol gens een - ongezien - uit te kiezen. De eerste prijs (een tuinset van Recrea tie Verwey) gaat naar M.J. de Wit van de Berkenweg 49 in Boskoop. De foto werd gemaakt aan de Gouwe nabij de Voorkade. De tweede prijs (een etentje voor twee personen bij La Baraque) is Wit fotografeerde fietsers aan de Gouwe. voor de familie Vroegop van de Knib- belweg 40 in Zevenhuizen die het dui ven voeren op het San Marcoplein in Venetië vastlegde. De derde prijs (een vergroting van de winnende foto met lijst bij Fotoboetiek Moerkapelle) gaat naar de foto van R.C. van Duuren van de Kalverdans 19 in Boskoop met de kin deren op het strand. Met de prijswin naars wordt contact opgenomen over de uitreiking. Een van de mooie aspecten aan het werk in Joegoslavië vindt Raymond de goede betaling. Zo heeft hij tijdens zijn eerste verlof een auto kunnen kopen. Daarom heeft de Zevenhuizenaar twee maal gesolliciteerd: als vrachtwagen chauffeur in Joegoslavië en als tank chauffeur in Duitsland. Om snel weer weg te kunnen uit Zevenhuizen. "Ik zit liever daar dan hier. Als ze morgen aan de deur komen en vragen of ik meega, dan stap ik direct in". had net zo lief gewoon op de trein ge stapt".

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11