H; fit* n dag dierenopvang goed bezocht Tentoonstelling over afvalverwerking Lezing over vrouwenconferentie Kerkdiensten Gezamenlijk bodemonderzoek in Waddinxveen Rommelmarkt De Gouwebloem Tussenstand enquête over geloven in Boskoop bekend leurohomel Hart van Holland/11 oktober 1995 pagina 13 iütiü Zondag 15 oktober y k°°P Wat doet het BSB in Waddinx veen in Boskoop Zijde 36 01727-14550 Hnor FIs van der Vlist Boskoop-Zaterdag 7 oktober werd in Betdierenopvangcentrum aan de Ot- uegopen huis gehouden. De dieren bescherming organiseerde de open asiel-dagen dit jaar voor de zesde maal. Meer dan honderd asielen doen hieraan mee, waaronder ook Lucky farm aan de Otweg. Ondanks de regen wisten vele be zoekers het opvangcentrum aan het smalle dijkje te vinden. Zij werden hartelijk verwelkomd met kof- fieen koek door de eigenares mevrouw Rodenburg, enkele vrijwilligers en vele katten. Afgelopen zomer is een waar katten overschot ontstaan, waardoor het asiel bomvol zat. Een overschot aan katten ontstaat allereerst door de vermenig vuldiging van de dieren, iets dat heel simpel te voorkomen is. Maar ook die ren die jarenlang een trouwe huisge noot waren, belanden steeds vaker in het asiel, afgeschaft omdat de eige naars er niet meer voor willen zorgen. Bijvoorbeeld met een mooie Perzische kat, die zo ver doorgefokt is dat hij heel zwak geworden is. Zo'n kat krijgt al op jonge leeftijd problemen en de mensen gaan hem daardoor als last ervaren. Gevonden dieren vinden in het opvang centrum een onderkomen, totdat de eigenaars zich melden of de kat op nieuw geplaatst wordt. Het komt slechts zelden voor dat een beestje geen nieuw tehuis vindt. Het idee dat veel mensen hebben over een asiel als 'afmaakcentrum' is dan ook volkomen onterecht. De dieren worden liefdevol en deskundig verzorgd, zij hebben hun eigen kooi en lopen regelmatig los. In Boskoop worden alleen katten opge vangen. Voor tijdelijke huisvesting, als de baasjes op vakantie gaan, is naast het asiel een kattenpension gevestigd. Tijger in de armen van zijn nieuwe baasje. Kinderen tot en met 12 jaar konden deelnemen aan de landelijke kleurwed- strijd. De prijzen zullen eind november feestelijk uitgereikt worden. Aan kinde ren werd de mogelijkheid gegeven om, tegen betaling van een gulden, een ritje op een pony te maken. De opbrengst was bestemd voor de dierenbescher ming en het asielwerk. In Boskoop is afgelopen week de collec te voor de dierenbescherming gehou den, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan de afdeling Boskoop en het asiel. Het asielwerk kan gesteund worden door het sponsoren van kooien, een diervriendelijke reclame voor bedrijven. De open dag was voor veel mensen de aanleiding een kijkje te komen nemen en een dier mee naar huis te brengen. Zo was er Sarah, een poes van 3 jaar oud, die zaterdag van eigenaar wissel de. Na een ontwormingstablet en voor lichting over het bestrijden van even tuele vlooien en ziektes kon zij met de nieuwe eigenaars mee naar huis. Ook voor Tijger was de open dag een be langrijk moment. Deze kat was nog maar 5 maanden oud, maar kon niet samen door één deur met zijn moeder, waardoor een van de twee verhuizen moest. Poezenmoeders zijn zorgzaam voor hun kleine, hulpbehoevende jon gen, maar zodra ze volwassen worden kunnen ze het jong als een rivaal gaan zien. De katachtigen zijn in de vrije natuur dan ook geen kuddedieren. De moeder was inmiddels weer helemaal de oude geworden nu haar territorium weer veilig was. Tijger kreeg zaterdag een nieuw huis, waar zijn mandje al klaarstond. Boskoop - In de bibliotheek van Bos koop wordt van 11 oktober tot en met 1 november een expositie gehouden over afval onder de titel: 'Afval, goed voor hergebruik'. Deze expositie be staat uit twee delen: het eerste deel gaat over de hoeveelheid afval en het tweede deel gaat over het verwerken van afval. De afdeling Onderhoud en Reiniging van de gemeente Boskoop en Gevudo hebben de tentoonstelling samenge steld en de bibliotheek zorgt voor een aanvulling met boeken uit de collectie. De expositie is geschikt voor leerlingen van de basisschool en middelbare school en is te bezichtigen tijdens de openingstijden van de bibliotheek. - Op dinsdag 17 oktober orga niseert Katholieke Vrouwenverening Boskoop in samenwerking met de vrouwenraad een lezing over 'Vrou wen wereldwijd' in de parochiezaal aan de A.P. van Neslaan 48 in Boskoop. In september was de vierde VN-Vrouwen- conferentie in Bejing (China). José Te gels zal verslag doen van de schaduw- eonferentie, die tegelijkertijd plaats vond. Tijdens deze avond zal ingegaan worden op de uitkomsten van de confe rentie. In het tweede deel van de avond wordt stilgestaan bij de positie van plattelandsvrouwen. Dit gebeurt aan de hand van dia's van 'het sterke ge slacht'. José vertelt verder over de po sitie van plattelandsvrouwen in Nepal, waar zij heeft gewerkt en gewoond. De toegangsprijs bedraagt een gulden. In- troducées zijn ook welkom. De avond begint om 20.00 uur. kinderbraderie Rode Kruis Moerkapelle 14 okt. Opgeven bij Marion Kamp: 079-5933017 Waddinxveen «ref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. A.O. Keitsema, Bunschoten; 16.30 uur ds. jV "ijl. Rijnsburg. Immanuël kerkgem. 10.00 uur s A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur spw-dienst Ontm. kerk. eref. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. p r?as' Sassenheim; 17.00 uur ds. A.C. Bongers. ^Ptistengemeente Ichtus: 10.00 uur Dr- Bakker. •RG. 10.00 uur streekd. Nieuwkoop. ""v- gem. 9.30 uur ds. J.J. Roodsant, "oubrugge; 18.30 uur de heer T.A. diens! Klphe!1 a/d Rijn' §ez' Oeugd) lenst herv. kerk. 9-30 uur ds. J.H. Langelaar. 7r,rf 9.30 uur ds. G. Assies, Ch 7meer; 17.00 uur zie herv. gem. M i V.eref- kerk 9.30 en 17.00 uur ds. /IT Ousting. hnstengejjjeente "Bethel: 9.30 uur L^^Wande Graaf. Lieve P. het jaar is bijna voorbij. Wat nu? Voor altijd de jouwe. Als je dat wilt! xxxx M. Boskoop - De swingende band Steamin' Blues zal Boskoop op zaterdag 14 okto ber op haar grondvesten laten schud den. Steamin' Blues Express is ontstaan in 1992 en werd na het uitbrengen van twee live-demo's een veelgevraagde band op festivals en in het kroeg- en zalencircuit. Recht uit het hart "rauw en energiek" brengt de Express eigen num mers en covers met een ongekende emotie en spontaniteit. De band bestaat uit. Erik van Bommel (bluesharp), Peter Verschage (zang gitaar), Victor van Keken (zang), Arie van Steenis (bas) en Robbert Oelp (drums). De kaarten kosten 10 gulden en de zaal gaat open om 22.00 uur. Waddinxveen - De rommelmarkt die de Waddinxveense Muziekvereniging Concordia afgelopen zaterdag heeft gehouden, was een groot succes. In totaal bedraagt de opbrengst 2.200 gul den, bestemd voor de aanschaf van muziekinstrumenten en voor het on derhoud van muziekinstrumenten en het clubgebouw. Ruim voor de officiële openingstijd stonden er al kopers te wachten en de gehele ochtend waren de lokalen van het clubgebouw bevolkt met kopers. Een groot gedeelte van de middag bleef het druk bij Concordia. Op 2 oktober heeft de ondernemers kring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) tijdens een voorlichtingsbijeen komst over bodemonderzoek in de ge meente Waddinxveen bedrijven opge roepen om mee te doen in het project gezamenlijke aanpak van bodemonder zoek: een initiatief van ICW en de stich ting BSB Zuid-Holland. Hierdoor krij gen bedrijven in Waddinxveen gratis vakkundig begeleiding en besparen zij tijd op kosten die zij in de toekomst nog zullen moeten maken. Op het door de ICW georganiseerde minisymposium over bodemonder zoek werd door verschillende sprekers duidelijk gemaakt dat het bedrijfsleven in Nederland steeds vaker te maken krijgt met bodemonderzoek. De heer Van Asseldonk, directeur van de Stich ting BSB Zuid-Holland, benadrukte dat er zeer veel momenten zijn waarop be drijven te maken kunnen krijgen met bodemonderzoek en dat het van groot belang is dat ondernemers zelf in de gaten hebben dat ook hun bedrijf te zijner tijd onderzocht dient te worden. De verschillende aanleidingen vragen echter ook verschillende vormen van onderzoek. Ondernemers hebben hun handen vol aan het effectief laten draaien van hun bedrijf. Bodemonderzoek op een be drijfsterrein heeft in dat kader in eerste instantie geen prioriteit. Daarom is door de ondernemersorganisatie en de samenwerkende Kamers van Koophan del de stichting BSB opgericht. BSB is een ondernemersinitiatief dat bedrij ven gratis ondersteuning biedt op het moment dat het te maken krijgt met bodemonderzoek. BSB richt zich op alle niet agrarische bedrijven die nu of in de toekomst te maken krijgen met een bodemonder zoek. Hierbij valt te denken aan bedrij ven die onderzoek dienen uit te voeren in het kader van bijvoorbeeld: de wet bodembescherming en het besluit ver plicht bodemonderzoek, een bouwver gunning, een milieuvergunning, het op ruimen of onderzoeken van onder grondse tanks en de aan- en verkoop van bedrijfsterreinen. Daarnaast richt BSB zich op bedrijven die in het verle den al bodemonderzoek op hun terrein hebben laten uitvoeren. Door registra tie vein deze onderzoeken voorkomt het bedrijf namelijk dat het in een later stadium in het kader van de Wet Bo dembescherming wordt verplicht dit onderzoek nog eens opnieuw uit te la ten voeren. Voorwaarde bij registratie is wel dat het onderzoek alle verdachte plekken op het terrein omvat en dat de bedrijven ingeschreven staan in het Handelsregister. Afgelopen week zijn de bedrijven die in het kader van het Besluit verplicht bo demonderzoek binnen een jaar een on derzoek moeten uitvoeren, benaderd door BSB Zuid-Holland. De ervaring leert echter dat er grote kosten- en tijd besparingen te behalen zijn bij een ge meenschappelijke aanpak van bodem onderzoek: een cluster. In samenwer king met het ICW is daarom besloten dat de BSB, samen met het ICW, een project opzet voor geclusterde aanpak van bodemonderzoek in de gemeente Waddinxveen. Alle bedrijven die con creet te maken krijgen met bodemon derzoek hebben daarom in de afgelo pen weken een of meerdere brieven van de BSB ontvangen waarin zij worden opgeroepen om mee te doen in het clus terproject. De kostenbesparing bij ge meenschappelijke aanpak van bodem onderzoek kan namelijk oplopen tot meer dan 30%. Het clusterproject vindt plaats in twee stappen waarbij ieder bedrijf voor zich zelf beslist of het wel of niet meedoet aan een stap. De eerste stap bestaat uit het laten opstellen van een basisdocu ment. Dit beslaat een gedegen histo risch onderzoek op basis waarvan een bedrijf inzicht krijgt in de risico's die het loopt als het gaat om bodemveront reiniging. Het bedrijf krijgt duidelijk heid of het een bodemonderzoek moet uitvoeren en wat dat gaat kosten. Aan het eind van deze stap beslist het bedrijf zelf of het overgaat tot het daad werkelijk uitvoeren van het veldwerk zoals dat is beschreven in het basisdo cument. Als ook deze stap weer geza menlijk wordt gezet, zal bij verschillen de onderzoeksbureaus worden ge vraagd om een kortingspercentage te verstrekken op de prijzen uit het basis document. Het bureau met het hoogste kortingspercentage zal dan voor alle deelnemende bedrijven het veldwerk uitvoeren. BSB Zuid-Holland begeleidt het project en zorgt gedurende het to tale traject voor de coördinatie en de kwaliteitsbewaking. Inlichtingen: de heer W.H. Tuit, 010- 4139600. Waddinxveen - Op zaterdag 21 oktober wordt door St. De Gouwebloem een rommelmarkt gehouden in het eigen gebouw aan de Tollenslaan 161 in Wad dinxveen van 10.00 tot 16.00 uur. Er worden ook handwerken en eigen ge maakte artikelen van de deelnemers verkocht. Door Els van der Vlist Boskoop - In de afgelopen twee jaar heeft een Interkerkelijk Evangelisa tieteam een groot aantal adressen be zocht om een enquête af te nemen over de gevoelens die bij de Bosko pers leven tegenover het christen dom. Doordat nog niet alle adressen op korte termijn bezocht kunnen wor den, is een tussenstand bekend ge maakt. Deze tussentijdse balans geeft het team reden de enquête voort te zetten. et Interkerkelijk Evangelisatie Team is een samenwerkingsver band van de Christelijk Gerefor meerde Kerk, de Gereformeerde Kerk en de Hervormde Gemeente van Bos koop en is onder deze naam sinds twaalf jaar actief. Met behulp van ver schillende activiteiten wil het team de bijbelse boodschap doorgeven. Zo worden er bijbelavonden in de bejaar denhuizen gehouden en diverse inter kerkelijke diensten georganiseerd. De kerstzangavond in de Beurshal is daar de bekendste van. Ruim 700 adressen in Snijdelwijk zijn bezocht met het verzoek mee te werken aan de enquête. Een kwart van de bewo ners verleenden hun medewerking door te antwoorden op vragen als 'bent u betrokken bij een godsdienst/kerk', 'hoe staat u tegenover het christelijk geloof' en 'heeft u een bijbel'. 73% bleek een bijbel te hebben en daar ook af en toe in te lezen. Aan geïnteresseerden werd een bijbel gegeven. Ook werd een verfilming van het leven van Jezus op videoband uitgeleend. Het doel van de enquête is meningen te verzamelen van mensen buiten de ei gen kerken om hen zodoende beter te •ksmsm Enkele medewerkers van het evangelisatieteam. kunnen aanspreken. De vragen kunnen in principe in vijf minuten beantwoord worden, maar geven de mogelijkheid in gesprek te raken met hen, die zelf aan geven dieper op de vragen in te willen gaan. De leden van het team kondigen hun bezoek vooraf aan, om verwarring met andere groeperingen te voorkomen. Een groot deel van degenen die mee werkten, stond positief tegenover het christelijk geloof. De enquêteurs kre gen soms ook scherpe kritiek op de kerk te horen en enkele opbouwende suggesties. Verreweg de meeste men sen gaven aan het positief te vinden dat de kerk op deze manier naar de mensen toekwam. Een christen werd op veel uiteenlopen de manieren beschreven: een goed le ven leiden, Jezus volgen, niet alleen voor in de kerk zitten op zondag, waren enkele van de antwoorden. Veel men sen waren maar vaag op de hoogte van de inhoud van het geloof, maar interes seerden zich er wel voor. Van de voor lopige resultaten zal de kerk een rap portage krijgen om deze mee te kunnen nemen in het beleid. Overwogen wordt bijvoorbeeld om een korte, vrijblijven de cursus te organiseren omdat hier behoefte aan blijkt te bestaan. Het team zal de actie ook buiten Snijdel wijk voortzetten. Wie geïnteresseerd is in de complete uitslag of andere materialen, kan het rapport opvragen bij familie Van Klave ren, tel. 0172-218894.

HH | 1995 | | pagina 13