li r Onzekere toekomst voor dorpshuis de Tas Kerkdiensten Feest bij Verheul Thema-avond over het donorcodicil Veel belangstelling voor Mia-djima tijdens open dagen 4 Nieuwe exposities in de Boekenhof Historische Kling Bent huizen neemt deel aan genealogische dag Opbrengst collecte een paar Winkeldiefetal Hart van Holland/11 oktober 1995 pagina 17 ICS-rapport 15 oktober Belangrijke telefoonnummers: medische weekenddienst boskoop - benthuizen Permanente make up en plasti sche chirurgie Japanse thee [wir Maria Soetens Benthuizen - Afgelopen woensdag avond tijdens de commissievergade ringvan Welzijn kwamen de raadsle- den nog niet tot overeenstemming omtrent de levensvatbaarheid van hetdorpshuis de Tas in Benthuizen. Volgens voorzitter wethouder Van der Lecq is de Tas in de problemen geraakt als gevolg van de herinde lingvan de drie gemeentes in 1991. Er bestaat sindsdien grote onduidelijk- heidover de financiële problematiek met betrekking tot de Tas (bedoeld is desocu-ruimte/bar), het Benthuizer Ontmoetingscentrum (BOC) en peu lerspeelzaal de Grobbebollen. Nadat achtereenvolgens de Stichting Sport en Cultuur, vertegenwoordigers uit de kring van het bestuur van de stichting Dorpshuis Benthuizen en ver tegenwoordigers van de gemeente Rijnwoude, niet tot een oplossing met betrekking tot de exploitatie en het be-, heer van het dorpshuis de Tas konden komen werd besloten een sterkte zwakte onderzoek te laten uitvoeren door een extern bureau. Het ICS-rap port, dat daaruit voortgekomen is, gaf als advies de Tas in de huidige stand van zaken niet te continueren. Naar aanleiding van het rapport rea geerde de heer M. van Leeuwen (SGP/ RPF), zelf inwoner van Benthuizen dat het probleem van de Tas niet van van daag of gisteren is, maar al speelde bij het toenmalige bestuur dat zitting had voorde herindeling. "Het probleem op dit moment is dat de bevolking van Benthuizen onvoldoende draagvlak heeft om een dorpshuis in stand te houden. Ook blijkt dat maar liefst 70 tot TO van de activiteiten van de inwo ners plaats vind in andere instanties, Wethouder Van der Lecq vindt dat de Tas bestaansrecht heeft. zoals bijvoorbeeld de katholieke kerk." Mevrouw G.L.J. Geenjaar (WD) con cludeerde dat de stichting nog niet vol doende de kans heeft gehad om zich te bewijzen. Uiteindelijk ging zij overstag voor het voorstel van een nieuwe pro cedure van drie jaar. Mevrouw A. van der Vlugt (CDA) reageerde fel en vond dat het bestuur van de Tas niet nog eens drie jaar moest aanmodderen en eiste dat binnen een half jaar duidelijke plannen op tafel moesten komen. Zij merkte op dat het BOC met als doel groep jongeren vanaf 16 jaar de inwo ners van Benthuizen veel geluidsover last bezorgde in de vorm van stemvolu me en brommerlawaai. Ook het achter stallige onderhoud moest zo snel mo gelijk aangepakt worden. Mevrouw M.A.J. Loomans (D'66) vertel de dat haar partij grote moeite heeft met dit rapport. Zij willen daarover nog geen uitspraak doen omdat het rapport veel vragen en discussies teweeg brengt. De heer H.H. Goes (PvdA) nam duidelijk een standpunt in vóór het dorpshuis de Tas. "We kunnen de jongeren van Bent huizen niet in een hoek zetten of ergens in de polder wegstoppen. De jeugd heeft de toekomst en dat geldt ook voor de jeugd van Benthuizen." De voorzitter eindigde met de woorden dat het bestaansrecht van de Tas wordt onderkend en dat we vertrouwen moe ten hebben in het voorstel. Zij ver wacht dat wanneer er nieuwe mensen in het bestuur zitting nemen en zij met een goed beleidsplan naar buiten ko men er mogelijkheden zijn voor het bestaansrecht van de Tas zodat met het dorpshuis de identiteit van de kern Benthuizen behouden blijft. Koudekerk aan den Rijn - In bibliotheek de Boekenhof zijn de komende tijd twee nieuwe exposities te zien. Rouw en rouwverwerking is het thema van de expositie die te zien is van 17 oktober tot en met 10 november. Er zullen boeken over dit onderwerp te zien zijn en een foto-expositie over de Parijse begraafplaats Père Lachaise. In dezelfde tijd is ook een tentoonstelling te zien over kabouters. In de vitrinekast zijn kabouters te zien die gemaakt zijn in atelier de Blauwe Haan in Mphen aan den Rijn. De bibliotheek is open op dinsdag- en donderdagmiddag van 15.00-17.00 uur en op dinsdag- en donderdagavond van 19.30-21.00 uur. Hazerswoude-dorp - Op 28 oktober organiseert Zang en Vriendschap een rommel- Mrkt/bazar in de Gereformeerde Kerk aan de Korenmolenlaan (grote zaal) van 10.00tot 15.00 uur. Er zijn oude spullen, curiosa, boeken, potten en kleine meubels te koop. Daarnaast worden er ook activiteiten voor jong en oud georganiseerd wals: sjoelen met een speciale sjoelbak, schminken voor kinderen, enveloppen trekken voor de kinderen. Iedereen die nog oude spulletjes wil laten ophalen, kan bellen met G. den Hertog 0172-588632 of G. Ligtvoet 0172-588314. rirt Benthuizen S.O.W. gem. De Hoeksteen 10.00 uur °s- D. v. Arkel. Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J.H. Ummers. <*r. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees- dienst. Huzerswoude-dorp H. Engelbewaarders za. 14 okt: V'thffk Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. 'svereniffino Hart van Hnllanri- 19.00 uur gezinsviering m. kinder koor; zo. 15 okt.: 10.30 uur H. Mis m. jongerenkoor. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Ouwendijk, Alphen a/d Rijn; 18.30 uur ds. H. Om- mering, Alphen a/d Rijn. Geref. kerk 10.00 en 17.00 uur: ds. A.C. Poley. Koudekerk ad Rijn-Hazerswoude-Rd. Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Tielke- meijer; 19.00 uur ds. G.H. Harms, Gel drop, sow-dienst herv. kerk. Geref. kerk 10.00 uur ds. G.H. Harms, Geldrop; 19.00 uur zie herv. gem. Zaterdag 14 en zondag 15 oktober: dokter J.J.A. Harderwijk, Zijde 26, Boskoop, tel. 0172-217540. Hazerswoude-Dorp - Op zaterdag 14 oktober wordt in koffiebar de Schutse een spelletjesavond gehouden met on der andere Triviant, sjoelen en darts. De koffiebar gaat open om 20.00 uur en het programma start om 20.30 uur. Benthuizen - Sinds 1925 is het levens- middelenbedrijf van Verheul in Bent huizen gevestigdIn dat jaar nam de 27- jarige weduwe van Jacobus Verheul een kruidenierswinkeltje over in een pand aan de Dorpsstraat recht voor de kerk van de Gereformeerde Gemeente. Zij werd daarbij al geholpen door haar toen 5-jarige zoon Jan. In 1938 kon de winkel verbouwd worden tot een mo derne winkel met grote etalages en een compleet assortiment. In 1968 werd de toenmalige kleuterschool omgebouwd tot een supermarkt van 150 m2. Erg eigentijds want in heel Zoetermeer was toen nog geen supermarkt te vinden. In 1980 werd het pand vernieuwd wat ondermeer betekende dat er geen drempels meer waren en er met kinder wagens en rolstoelen zo naar binnen gereden kon worden. Ook een winkel wagentje met boodschappen meene men naar de auto was hiermee gemak kelijk geworden. Met overgaan naar een andere organisatie kwam de Plus markt in zijn huidige vorm in beeld. Het bedrijf wordt nu geleid door Jacobus Verheul terwijl de vierde generatie Jan bezig is met zijn studie detailhandel. In september 1995 was het 70 jaar gele den dat Betje van den Dool (Betje van Dole zei men) haar winkeltje begon. In het kader van dit feest zijn er veel acti viteiten, zoals een groots opgezette proef- en eetavond die door circa dui zend mensen is bezocht. Er was een springkussen in de vorm van een reu- zenkoffiepot van Douwe Egberts voor de kinderen. Een wedstrijddag met Oudhollandse spelletje werd samen met de Historische Kring Benthuizen georganiseerd en er waren gratis sui kerspinnen. Afgelopen zaterdag was er een flippomarkt en gratis koffie voor de ouders. De komende tijd zullen nog enkele andere activiteiten worden ge organiseerd. Hazerswoude-Dorp - Op donderdag 12 oktober organiseert de Stichting Aktie- ve Gezondheidszorg Rijnstreek een thema-avond over weefsel- en orgaan donatie en het donorcodicil in het Dorpshuis in Hazerswoude-Dorp. Een deskundige van de Stichting Donor voorlichting houdt een inleiding waar bij vragen aan de orde komen als: om welke organen gaat het? ben ik niet te oud? en kan er nog wel afscheid geno men worden van de overledene? In de film Het rode testament zal getoond worden hoe moeilijk het voor nabe staanden is om een weloverwogen be sluit te nemen, en hoe belangrijk het is dat iedereen in familiekring over dit onderwerp nadenkt en spreek. Na de pauze kunnen er vragen gesteld wor den. Ook is er een leestafel met infor matie-materiaal. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Inlichtingen: B. Boe len, 0172-589213. Delft - De Historische Kring Benthuizen zal zaterdag 14 oktober deelnemen aan de vierde genealogische Delflanddag. Deze wordt gehouden in de Faculteit van Elektrotechniek van de Technische Universiteit in Delft. De dag duurt van 11.00 tot 16.00 uur en omvat een lezing voor beginnende genealogen, een le zing over de mirakels van Delft en over wapens. Aan de dag doen genealogi sche verenigingen uit het hele land mee. Inlichtingen: 015-786088. Benthuizen - De collecte voor de Nier stichting heeft dit jaar in Benthuizen fl. 2.513,75 opgebracht. Benthuizen - Gisteren was het echt paar Pieter M. Hage en Adriana Rijn berg uit Benthuizen zestig jaar ge trouwd. De bruid (80, geboren in Oud- Vossemeer) en bruidegom (86, gebo ren in Kats), die wonen in de Populier, hebben vandaag bezoek gekregen van burgemeester M.J.J.M. Boelen en zijn echtgenote. Zij hebben namens het gemeentebestuur de felicitaties over gebracht en een cadeau overhandigd. Koudekerk aan den Rijn - Op vrijdag 6 oktober rond 12.15 uur werd door per soneel van een supermarkt aan de Prins Bernhardstraat een 53-jarige in woonster van Koudekerk betrapt bij winkeldiefstal. Zij had enkele levens middelen niet afgerekend. De vrouw kreeg een boete van 200 gulden. 'Vereniging Hart van Holland: fWLkVa"en' weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; ^baarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00-14.00 Hfïïn ^28 -9322.; Divisie ouder-en kindzorgspreekuur dagelijks 13.00 -14.00 uur. tel. 01715 - \\ht{ PeninSstijden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag din h uur - Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 -19.30 uur.; Benthuizen nsaag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. en 19^gemene Burenhulp Hazerew.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur SH K 00 uur). 12^f. Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij StirhM 0 uur'tel' 01714-12605. ung Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maat- 1fi>P51'ik werk Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazers- o Z^'"V tel. 01728-8146 dowrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woens- S ?ag 15-00-16.00 uur; "fiuiren: Maaltijdvoorziening, tel. 079-313350 ^1- SrUtliHULr Uo-öZtZI41 lonra Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambu- ,0(als elke seconde lelt!) Centl i 01714-15300 Storin o mLel<idienst milieuklachten: 01720-91231 BeiaarOeltelevisie; storingsnummer 0172086868 c., ten alarmering, aanvragen: 01714-19015 'pen Bejaardenwerk Hazerswoude W; VOOR OUDEREN Mevr. G. Drost, tel. 01714-13253 (Rijndijk); TAFELTJE-DEK-JE: Zwieten tel 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13523; ALARMERING u. Ouderen: Mevr. L. I„7»'el- 017288636 (Dorp); TAFELTJE-DEK-JE: Mevr. Tj. Karens, tel. 01728-9786 (b.g.g. l!™^); DAG- EN TIJD OPVAN OPVANG IN DRIEHOF Mevr. N. de Wit, 017288146. Door Maria Soetens Hazerswoude-Dorp - De laatste we ken was er hard gewerkt aan de uit breiding van Mia-djima, het instituut voor 'totaalkosmetiek' in Hazers woude-Dorp. Het is inmiddels uitge groeid tot een moderne schoonheids salon met een breed scala aan hoog waardige behandelingstechnieken. Tijdens de feestelijke open dagen op 21, 22 en 23 september, ter gelegen heid van het zilveren jubileum van Miadjima, kon iedereen kennisma ken met die technieken door het bij wonen van diverse demonstraties. Miyajima, eiland voor schoon heid en rust, vernoemd naar een beeldschoon Shinto-tem- peleiland voor de Japanse kust. Die Oosterse ambiance is herkenbaar tot in alle details: de sympathieke benade ring, de oosterse massagetechnieken en vooral de rustgevende omgeving. Dit laatste komt vooral tot uiting door de kleuren zwart en jadegroen waar mee de salon van Mia van de Plasse is gedecoreerd. De interesse voor de Ja panse cultuur is gegroeid, nadat Mia het Japanse merk Shiseido in haar sa lonhad geïntroduceerdShiseido is een van de wereldtopmerken op het gebied van lichaams- en gezichtscosmetica. De formule van dit al meer dan 100 jaar oude cosmeticahuis is gebaseerd op innerlijke kracht die uiterlijke schoon heid mogelijk maakt. "Voor herstel van de innerlijke balans passen we speciale massages toe. De Shiseido Estherapie massage is een combinatie van wester se massage (esthetisch) en oosterse drukpuntmassage (therapeutisch)", vertelt Mia. Omdat het klantenbestand van Mia-dji ma varieert in de leeftijd van 14 tot 70 jaar, is Mia op zoek gegaan naar een huidverzorgingslijn voor de oudere huid. De verouderingsverschijnselen van de huid vormen een belangrijk on derzoeksthema. De Zwiterse Valmont- kliniek geniet een wereldwijde reputa tie op het gebied van interne genees kunde. Door toevoeging van DNA- en RNA-bestanddelen wordt de celdeling gestimuleerd. Dit proces van celver nieuwing vertraagt de veroudering van de huid. Mia heeft jarenlange ervaring met elek trisch ontharen. Met behulp van een uiterst dun naaldje wordt haartje voor haartje definitief verwijderd. Door deze vaste hand van werken heeft Mia met succes een cursus afgerond voor het aanbrengen van permanente make up. Deze make up wordt toegepast bij het aanbrengen van wenkbrauwen of eyeli ner en het voller maken of corrigeren van lippen. Het resultaat van deze tech niek is dat men ook zonder verdere make up er natuurlijk uitziet. Deze make up houdt drie tot vijf jaar, maar kan ook tussentijds veranderd of weer verwijderd worden. Bij Mia-djima gaan ze tegenwoordig nog een stapje verder en kunnen de klanten ook kiezen voor de uitvoering van klei ne ingrepen door een plastische chi rurg. Mia heeft sinds kort een samen werkingsverband met twee gerenom meerde plastische chirurgen, die op afspraak naar het instituut komen. De klant kan bij hen terecht voor Collag- een/Artecoll Rimpelbehandelingen of Mia van de Plasse ooglidcorrecties. Door al deze technieken staat de kwali teit van de salon hoog aangeschreven. "Wij genieten door onze moderne tech nieken landelijke bekendheid en men vindt ons dan ook geregeld in mode- en vakbladen zoals Pour vous en Nou veau", vertelt Mia trots. "Ons specialis me is: Mensen met huidproblemen een behandeling op maat geven, waarbij ook de mannenhuid niet wordt verge ten. Steeds meer mannen ontdekken de weldadige behandeling van ons schoonheidsinstituut." Voor haar vaste klanten, waarvan som mige het instituut al 25 jaar bezoeken, organiseerde Mia tijdens de open da gen een speciale high-tea. Om het in de Japanse sfeer te houden had Mia een japans echtpaar uitgenodigd die de thee op japanse wijze serveerde aan de genodigden. Alle aanwezigen waren diep onder de indruk van de speciale sfeer die de japanners kunnen creren. Mia hoopt dat haar klanten deze sfeer ook in de toekomst zullen blijven waar deren in haar toko aan de Burg. War- naarkade 48 te Hazerswoude-Dorp.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 17