nmuW^uiV de regio reybalster geslaagd voor Irijbewijs eerste 10 Programma filmhuis Gouda %-overs bij het Prins Clausplein gesloten Af- en opritten Moordrecht afgesloten Informatie-avond Gastouder project Thuiszorg Groot Rijnland Alphen gaat verbouwen en verhuizen GGD's passen bevolkingsonder zoek baarmoederhalskanker aan Kleurrijk werk van Grace Vendel in STAA-galerie AUTORIJLESSEN ƒ495,- ",r™ SHOW op 13,14 en 15 oktober a.s. bmuBrland modellen 1996 Caravancentrum Recreatie Verwey van na schaderijden Hart van Holland/11 oktober 1995 pagina 19 Auto- en motorrijsschool L. van Wensem Sprinter Vitesse Quartz Award Isl m W Rottekade 9 -2761 EA Zevenhuizen - Telefoon 0180-633115 Openingstijden: maandag tlm zaterdag van 9.00-17.30 uur, vrijdagavond koopavond. I ltmhuizen-De Europees kampioene volleybal Ingrid Visser die deel uitmaakt van IM Olympisch team onder leiding van Bert Goedkoop, is bij autorijschool L. van I mem in één keer geslaagd voor haar rijbewijs. Zij heeft in totaal achttien lessen I ewlgd bij de Zevenhuizense rijschool. B Borg. Klinkhamerweg 27 - 2761 BE Zevenhuizen .0180-631 467 - autotel. 06 52 98 89 82 Wij verzorgen de volgende opleidingen: 'Motorrijlessen; verkorte rijopleidingen; cursus rijden met caravan tada-Op woensdag 18 oktober orga niseert de Stichting Pijn-Hoop een con- tsctbijeenkomst om chronisch pijnpa- ijènten met elkaar kennis te laten ma- j ïei.Mevr. T. Zuiderend van het Patiën ten Platform Midden-Holland zal spre- kenover de relatie tussen het platform de Stichting Pijn-Hoop. fecontactochtend zal plaatsvinden in Jet gebouw "De Veste", Ridder van utsweg 300 te Gouda vanaf 9.30 uur. «dichtingen: Corrie Oosterom: 0182- I «9725 of Rian Jordaan: 0182-619895 Gouda - Op zaterdag 14 oktober zal de Finse zangeres Nina Akström een op treden verzorgen in de Gouwekerk aan de Hoge Gouwe 41 in Gouda. Ook het Alphense koor His Revelation geeft op deze avond een concert. De kaarten voor het concert kosten 25 gulden en zijn verkrijgbaar bij Samma (01820- 23672). Een deel van de opbrengst is bestemd voor ontwikkelingsprojecten in India. Ma Perdijk gefeliciteerd met je verjaardag. Carla, Nico en Susan pap en mam, bedankt voor alles! Groetjes Jacques, Marjan en Olaf Sh'?a" 0p donderdag 12 en vrijdag 13 «ober wordt in het Filmhuis Gouda Ikt uTres Irmaos gedraaid, een rea- j sche en theatrale ontleding van een t/P getraumatiseerd gezin. Deze ins/Portnggse film uit 1994 wordt Wmrnerkt door grimmigheid en JlpMheid, die onvermijdelijk exPloderen. De voorstelling be- j Went20.30uur. !u ?aterdag 14 tot en met dinsdag 17 oer speelt de film Pret a porter. sj.»ische film uit 1994 met Kim o oren> Marcello Marstroianni, RnKu 1 Ju'ia Roberts en Tim J D'ns speelt zich af in de modewe reld van Parijs. De voorstelling begint om 20.30 uur. Van maandag 16 tot en met woensdag 18 oktober is om 14.30 uur de film Free Willy te zien, bedoeld voor kinderen vanaf 6 jaar. Woensdag 18 oktober vindt de 'Sneak preview' plaats: een maandelijkse voorstelling waarin het publiek de gele genheid alvast een film te zien die nog moet uitkomen in Nederland. Bij deze verrassingspremière is de toegangs prijs 5 gulden. Het Filmhuis is te vinden in de Lethmae- tstraat 45 in Gouda. Inlichtingen: 0182- 522200. Van en nïl!idag 13 oktober (20.00 uur) tot (6oo tPaandagochtend 16 oktober het Pr zu"en twee fly-overs tussen VDenK,ms C'ausPlein en knooppunt verb. arj>.'^gesloten worden voor het fcorJ' Sebeurt in verband met de ^tVSoo^hoow,,,. tijg p. oe A12, komende uit de rich- hchtino d onderweg gaande in de ie hni °"ercjam- za' v'a de oostelij- AjisterH van de A4 richting i».. am en de afslag Leidschendam Het foute-borden worden omge- °P de zuidelijke hoofdrij- (IWhnV A12 van Den Haag *otdtjn) naar Rotterdam a de A12, de op- en afritten Hazerswoude-Dorp - Maandagochtend is er schade aangericht op de kruising Dorpsstraat/Vincent van Goghstraat in Hazerswoude-Dorp. De bestuurder van het voertuig - vermoedelijk een vracht auto - is doorgereden zonder zich be1 kend te maken. Bij de aanrijding wer den een hek, een verkeersbord en een schakelkast van de kabeltelevisie be schadigd. De politie Rijn en Braassem heet een onderzoek ingesteld. Hazerswoude-Dorp - De politie heeft maandag op de Hoogeveenseweg in Hazerswoude-Dorp ter hoogte van de Middelweg snelheidscontroles gehou den. Van de 451 passanten werden er 58 betrapt op te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid was 136 kilometer per uur, terwijl de maximum snelheid op die weg 80 kilometer per uur be draagt. Regio - In verband met het uitvoe ren van werkzaamheden aan afrit nummer 18 van rijksweg A20, zul len de af- en opritten Moordrecht, nabij km. 45.8 voor al het verkeer uit de richtingen Rotterdam en Gouda tijdelijk worden afgeslo ten. Deze afsluitingen vinden plaats tijdens de weekeinden van 20 tot en met 23 oktober. Als de omstandigheden dit vereisen zal de afsluiting ook plaatsvinden in het weekeinde van 3 tot en met 6 november. De afsluitingen vinden plaats van vrijdag 20.00 uur tot maandag 6.00 uur of zoveel korter als moge lijk. Het verkeer wordt middels gele route borden nummer 2 om geleid. Waddinxveen - Aanstaande zaterdag houdt de Nederlandse Langhaar Katten Vereniging (NLKV) de 31 e internationa le kattententoonstelling in sporthal de Dreef aan de Dreef 4 in Waddinxveen. 350 katten zullen aan dit evenement deelnemen en er zullen internationale keurmeesters aanwezig zijn. De ten toonstelling duurt van 10.00 tot 18.00 uur. De entree bedraagt 5 gulden voor volwassenen en 4 gulden voor kinderen en 65+-ers. Waddinxveen - Op maandag 23 oktober organiseert het Gastouderproject Wad dinxveen e.o. een informatie-avond voor aspirant gastouders uit Waddinx veen, Zevenhuizen-Moerkapelle en Rijnwoude. Iedereen die gastouder wil worden, krijgt tijdens deze avond infor matie over het project. Er zal een beeld van het project geschetst worden, wat het betekent om gastouder te zijn en wat het is om kinderen van veelal wer kende ouders in je eigen huis op te vangen. Aan de orde komt wat iemands motivatie kan zijn om gastouder te wor den, wat de taken zijn van een gast ouder en hoe je eigen kinderen en na tuurlijk ook de gastkinderen erop kun nen reageren. Ook wordt de financiële- en de belastingtechnische kant behan deld. Een ervaren gastouder zal op deze avond uit eigen praktijk het werk als gastouder toelichten. Aan het einde van de avond is het mogelijk om in te schrijven bij het Gastouderproject. De informatie-avond wordt gehouden in de kantoorruimte van het Gastouder project in het Anne Frank Centrum, Jan van Bijnenpad 1 in Waddinxveen van 20.00 tot circa 21.45 uur. Inlichtingen: 0182-619591. Alphen aan den Rijn - Het rayonkantoor van de divisie Thuiszorg aan de Henri Dunantweg 16-18 in Alphen wordt ver bouwd. Hierdoor biedt het tevens ruimte aan het rayonkantoor van de divisie Ouder- en Kindzorg van Thuis zorg Groot Rijnland. Thuiszorg Groot Rijnland heeft het ge bruik van haar gebouwen in Alphen onderzocht. Het is gebleken dat het gebruik van de panden nu niet efficiënt is. Zij wil zorgvuldig omgaan met het geld dat haar ter beschikking staat, zonder afbreuk te doen aan de kwaliteit van de dienstverlening. De organisatie heeft daarom besloten haar rayonkan toor voor Ouder- en Kindzorg te verhui zen van de Wilhelminalaan 23 naar de Henri Dunantweg 16-18 in Alphen. De verbouwing duurt tot begin december. Vanaf medio december zijn de twee rayonkantoren gevestigd aan de Henri Dunantweg 23. De drie consultatiebureau's op de adressen Marsdiep, Briljantstraat en Stuifzwam in Alphen Noord gaan slui ten. Deze worden medio december sa mengevoegd tot één nieuw consultatie bureau aan de Henri Dunantweg 23. Het pand aan de Henri Dunantweg 23 in Alphen is goed bereikbaar met het openbaar vervoer. Het nieuwe pand is modern en kindvriendelijk ingericht onder andere door het gebruikvan vro lijke kleuren. Het magazijn voor uitleen van verpleegartikelen aan de Wilhelmi nalaan 21 in Alphen blijft daar voorlo pig gevestigd evenals het consultatie bureau. Inlichtingen: 0172-238007 of 0172-425736. Regio - Eind september is in een groot deel van de provincie Zuid-Holland het bevolkingsonderzoek naar baarmoe derhalskanker in een hernieuwde vorm van start gegaan. Alle vrouwen in de leeftijd van 30 tot en met 60 jaar ontvan gen voortaan elke vijf jaar een schrifte lijke uitnodiging om deel te nemen aan het bevolkingsonderzoek en een uit- strijkje te laten maken bij de huisarts. Dankzij het bevolkingsonderzoek is het mogelijk om baarmoederhalskanker in een vroeg stadium op te sporen en te behandelen. De kans op genezing is dan groot. Deelname aan het onderzoek is gratis. In opdracht van de overheid is een onderzoek verricht naar de opzet van het bevolkingsonderzoek zoals dat tot nu toe plaatsvond. Een van de conclu sies was dat een uitstrijkje eens in de vijf jaar voldoende zekerheid biedt om baarmoederhalskanker tijdig op te spo ren. Dit betekent dat in de nieuwe opzet vrouwen elke vijf jaar worden uitgeno digd en niet meer eens in de drie jaar. Op basis van hetzelfde onderzoek advi seerde de overheid ook om de leeftijds grenzen te verruimen. Voor het bevol kingsonderzoek nieuwe stijl worden vrouwen van 30 tot en met 60 jaar uitge nodigd. Tot nu toe ontvingen alleen vrouwen in de leeftijd van 35 tot 55 een uitnodiging. De invoering van de veranderingen zal tot het jaar 2000 duren. In deze periode kan het voorkomen dat vrouwen met een andere tussenperiode dan vijf jaar worden 'uitgenodigd. Er wordt een planning gehanteerd die garandeert dat iedere vrouw in de overgangsperio de binnen vijf jaar na de vorige oproep een uitnodiging ontvangt. De organisatie van het bevolkingson derzoek baarmoederhalskanker is in handen van de Stichting Kankerpre ventie West-Nederland. Daarin zijn ver tegenwoordigd de GGD's, het integraal Kankercentrum West, de huisartsen, pathologen en gynaecologen in de re gio. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de re gionale GGD (voor Boskoop, Waddinx veen en Zevenhuizen-Moerkapelle is dat GGD Midden-Holland en voor Rijn woude GGD Rijnstreek). Gouda en A20 eveneens omgeleid met gele route-borden. Het verkeer uit Den Haag naar Rijswijk en Delft wordt geadviseerd Den Haag te verlaten via de Haagweg, Rijswijkse- weg, de Hoornbrug en de A13. Het plaatselijke verkeer op de zuidelijke hoofdrijbaan van de Al 2 (Utrechtse- baan) uit Den Haag met bestemming Rijswijk en Delft zal via de oostelijke hoofdrijbaan van de A4 richting Am sterdam en de op- en afritten Leid schendam met gele route-borden wor den omgeleid. In verband met de omleidingen moet verkeer moet rekening houden met file vorming en vertraging op zaterdag 14 en zondag 15 oktober tussen 11.00 en 18.00 uur. Gouda - Grace Vendel exposeert van 14 oktober tot en met 23 november schil derijen en etsen in de STAA-galerie aan de Prinses Irenelaan te Alphen aan den Rijn. Dit is haar tweede expositie bij STAA. Grace is in 1950 geboren in Dja karta en is grotendeels autodidact. In de loop der jaren heeft zij door privéles- sen en cursussen haar technieken ver fijnd. In haar schilderijen en etsen staan men sen centraal. Zij is gefascineerd door de emotionele kant van het menselijk be staan. Zij maakt het spanningsveld tus sen de afgebeelde figuren zichtbaar, of het nu gaat om uitbundige vrolijkheid of om onzekerheid. Zoals blijkt uit de vele reacties die zij op haar werk krijgt is haar werk zeer toegankelijk, maar toch laten de soms tamelijk abstracte voorstellingen de mogelijkheid van verschillende interpretaties open. De kleuren in haar schilderijen en etsen zijn fel en gedurfd. Haar werk van de jaren negentig wordt door kijkers nogal eens vergeleken met dat van Cobra-kunstenaars. Maar zij heeft nooit Cobra-werk bestudeerd. Al het hier getoonde werk is recent. Aan gezien zij zeer productief is, kan slechts een fractie worden getoond van wat zij de laatste tijd heeft gemaakt. In Alphen aan den Rijn waren eerder dit jaar, in juni, tijdens de kunstestafette twee werken van Grace Vendel te zien. In de etalage van boekhandel Haasbeek in de Van Manderloostraat hing een veelkleurig schilderij dat haar visie op het unieke van Alphen verbeeldde. Daarnaast was op een billboard langs de Hoorn wekenlang haar grimmig/ grappige beeld van Alphens liefde- haatverhouding met de Rijn te zien. De reacties hierop maakten duidelijk dat haar werk de stad kunstzinnig profi leerde op een positieve manier. De tentoonstelling wordt geopend door Pi Evenblij op zaterdag 14 oktober om 16.00 uur in de STAA-galerie, Prin ses Irenelaan 88, 2404 BJ Alphen aan den Rijn. De galerie is open op woens dag, donderdag en vrijdag 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 19