Zes vrije sectorwoningen nog niet verkocht VEERMAN Bruidspaar van de maand worden? Kijk o Ez9 Thema-avond over de Structuurvisie Jeugddienst met 'Neger hut van Oom Tom' Voorverkoop VW Gestolen auto in de Gouwe 50 »-• mrw VOOR ELKE HYPOTHEEKVORM OF -COMBINATIE XWY Haal onze informatieve hypotheekvideo eens op! Zevenhuizen - Nadat de avond eer der was uitgesteld, organiseert de gezamenlijke fractie van D'66 en PvdA op 24 oktober een thema avond rond de structuurvisie Zeven huizen-Moerkapelle. Tijdens deze avond zullen vooral de landelijke en provinciale inzichten rond de Struc tuurvisie in relatie tot de invulling van het Groene Hart worden belicht. De heer A. Duivenstein (Tweede Ka merlid voor PvdA) en mevrouw L. Blok (Provinciale Statenlid voor D'66) zullen aanwezig zijn om een toelichting te geven. De avond wordt gehouden in zorgcentrum de Ze venster, Leliestraat 3 en begint om 20.00 uur. Inlichtingen: de heer Hel- mer (01793-2631) of de heer Over- weel (01802-3391). Boskoop - In de Nederlands Her vormde Kerk aan het Kerkplein 1 in Boskoop wordt zondag 15 oktober eengezamenlijke jeugddienst gehou den door de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde kerk. De dienst begint om 18.30 uur en het Christelijk Boskoops Jeugdkoor verzorgt een opvoering van de Negerhut van Oom Tom. Voorganger is ds. R. de Reuver. Boskoop - Bij het VW-kantoor in Boskoop zijn kaarten in de voorver koop van de volgende evenementen: Mega Music Dance Experience op zaterdag 16 december in de Jaar beurs in Utrecht; Alladin van Walt Disney's World on Ice van 6 tot en met 12 december in Den Haag; Candy Dulfer op donderdag 9 november in Den Haag, BZN op zaterdag 11 no vember in Ahoy Rotterdam; Christ mas Country Party op zondag 10 de cember in de Groenoordhailen in Leiden met Savannah, Desperado en Den Steneker; Wereldkerstcircus Carré van 21 december tot en met 7 januari in Amsterdam; Benny Ney- man op 13 mei in muziekcentrum Vredenburg in Utrecht; 'La on tour' (nieuwe show Karin Bloemen) op 18, 19 en 20 mei in Den Haag. Boskoop/Alphen - In de nacht van zondag op maandag is een personen auto te water geraakt in de rivier de Gouwe ter hoogte van het Rijneveid- viaduct in de Provinciale weg van oskoop naar Alphen aan den Rijn. e Brandweerkorpsen uit de regio en e duikploeg van de ambulance- ienst hebben een zoektocht gehou den naar de inzittenden maar deze j-'in niet gevonden. Toen de auto op et droge was getakeld, bleek dat het een aut0 was die eerder in Waddinx- '(een gestolen was. Waarschijnlijk eefl de dader zich willen ontdoen Van net voertuig, dat voorzien was an valse kentekenplaten. De politie 8Se' en Gouwe heeft eén onderzoek "•gesteld. Dorpshuis Op Moer kampt met grote financiële problemen Zevenhuizen-Moerkapelle Een tekort van meer dan een ton op de jaarrekening van dorpshuis Op Moer heeft maandagavond voor grote onrust gezorgd in het gemeentehuis van Zevenhuizen- Moerkapelle. De leden van de commissie Welzijn reageerden geschokt op de cijfers van het Moerkapelse dorpshuis die zij afgelopen vrijdag kregen toege zonden. Uit de toelichting op de jaarrekening blijkt dat het tekort ondermeer is ontstaan 'door management-problemenHet college van burgemeester en wethouders wil het tekort aan zuiveren met een subsidie ter hoogte van het exploitatietekort. Dit bedrag zal uit de algemene reserve van de gemeente moeten komen. Tijdens de commissievergade ring sprak de heer M. de Vries (SGP/RPF) als eerste zijn ver wondering uit over de jaarrekening. Hij vroeg wethouder M. Zijderhand of het college al eerder op de hoogte was van deze "onduidelijke zaak". Ook de vertegenwoordigers van de andere fracties lieten weten veront rust te zijn. Mevrouw M.C.B. te Meij (WD) wees erop dat een sluitende begroting was beloofd en vroeg zich met mevrouw M.H.M. Leewis (D'66- PvdA) af of het college niet eerder had moeten ingrijpen. De heer J.C. Lindhout (CDA) legde de wethouder de vraag voor of het college voorne mens is "rigoureuze maatregelen" te nemen als ook in de toekomst de problemen niet op te lossen blijken. Wethouder M. Zijderhand probeerde op de verontruste vragen van de commissie een bevredigend ant woord te geven. Ook hij liet weten geschrokken te zijn van de cijfers, hoewel hij al eerder mondeling in kennis was gesteld van de problemen waarmee het dorpshuis kampt. Het m "tot JfjL Sluiting van dorpshuis Op Moer in Moerkapelle is niet aan de orde. dorpshuis heeft extra kosten ge maakt door de problemen die spelen rond het beheer, maar de hoogte van het tekort (102.899 gulden) wordt vólgens hem niet alleen hierdoor ver oorzaakt. Ook de baromzet, de per soneelskosten en de huur aan de ge meente speelden een rol. De situatie van dorpshuis Op Moer mag volgens hem niet vergeleken worden met die van dorpshuis Swanla, onder andere omdat er in Zevenhuizen veel meer vrijwilligers zijn, zodat de perso neelskosten laag kunnen blijven. Sluiting van Op Moer is volgens wet houder Zijderhand niet aan de orde. Niet alleen omdat de aanwezigheid van het dorpshuis gewenst wordt geacht maar ook omdat sluiting niet zorgt voor het wegnemen van het tekort. Dat de wethouder met zijn antwoord niet alle zorgen had weggenomen, bleek uit de reacties van de verschil lende fracties. Mevrouw Te Meij (WD) zei dat de gemeente het be drag niet klakkeloos op tafel zou moeten leggen en dat met een strak ker beleid dit soort problemen zou moeten worden voorkomen. Hierop sloot mevrouw Leewis (D'66/PvdA) aan met de opmerking dat dit soort oplossingen in de toekomst niet zo gemakkelijk geaccepteerd moeten worden, vooral omdat het tekort aan gevuld wordt met gemeenschaps geld. Volgens wethouder Zijderhand zijn de problemen echter niet struc tureel en heeft hij er alle vertrouwen in dat de problematiek op de lange termijn zullen worden opgelost. Hij heeft beloofd dat de commissie bij de volgende commissievergadering op de hoogte zal worden gesteld van de stand van zaken. Tijdens de raadsvergadering van donderdag 2 november zal de ge meenteraad zich uitspreken over deze zaak. Zevenhuizen-Moerkapelle - De wild ste geruchten doen de ronde over de zes koopwoningen die de gemeente voornemens is te bouwen in wijk Swanla in Zevenhuizen. Enkele hui zen zouden al verkocht zijn of in elk geval beloofd aan geïnteresseerde inwoners van Zevenhuizen-Moerka pelle. En niet iedereen zou evenveel kans maken om één van de woningen te bemachtigen. Vorige week konden ingezetenen of mensen die economisch dan wel maatschappelijk gebonden zijn zich inschrijven voor één van de zes vrije sV af te sluiten bij o.a. de ING Bank, NMS Spaarbank, Postbank, Stad Rotterdam, AMEV, NN, ZA, NOG, Vezeno, Westland/Utrecht Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefoon 01802 - 1866 Telefax: 317» sectorwoningen. Het gonsde in het dorp meteen van de geruchten, om dat Makelaar Perdijk-diede verkoop van de woningen verzorgt - tegen een potentiële koper zou hebben gezegd dat een van de hoekhuizen al ver kocht was. In het gemeentehuis re gende het telefoontjes om ophelde ring. De verontruste bellers werden gerustgesteld: geen van de huizen is nog verkocht en de verdeling van de woningen zal op eerlijke wijze ge schieden. Hoofd Grondgebiedzaken van de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle, C.A.H. Oosterhoff: "De spel regels voor de verdeling worden uit gelegd in de bon die op 27 september in het Hart van Holland heeft gestaan. Daarin staat precies aan welke voor waarden de kopers moeten voldoen. Wij hebben in totaal 44 bonnen ont vangen en wie het meeste punten heeft en voldoet aan de eisen, komt in aanmerking voor de woningen. Zo simpel is het". De wijze van woonruimteverdeling zal per 1 november veranderen in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapel le. Vanaf die datum wordt in het Hart van Holland tweewekelijks een over zicht gepubliceerd van woningen die beschikbaar komen. Geïnteresseer de woningzoekenden kunnen in schrijven op deze woningen. Op deze manier ligt het initiatief bij de wo ningzoekenden en komt er meer openheid over de verdeling van de woningen. Het is de bedoeling dat ook in de krant vermeld wordt welke woningen toegewezen zijn en hoe veel punten de toekomstige bewo ners hadden.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1