f met Politieberichten Ussel en Gouwe Familieberichten Nieuwe telefoonnummers politie Informatie markt over woordblindheid Foto's in het HART VAN HOLLAND UITVAARTVERZORGING ZEVENHUIZEN 01802-2283 b.g.g. 0104-212530 Leider zo eg dromen 6ij sproolgesromans voor vohuassenen Hart van Holland/11 oktober 1995 pagina 3 "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 MAARTEN Direkt prijsopgave en voorlichting Rouwdrukwerkverzorging Informatie over depositofonds Uitvaartverzekering LPU/NUVU Gratis wilsbeschikkingsboekjes Persoonlijke begeleiding Voor een stijlvol verzorgde begrcifenis of crematie DAG EN NACHT: '///- FsëÉmmmÊÈÊmdf Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop 30.250 exemplaren. advocaten spreekmiddag in zevenhuizen zijn en Gezondheidszorg. ^nPubli,ceerde f°to's in het Hart w„?lland kunnen aan ons kan- W70td6fiike Dwarsweg la te a 5nbuizen, afgehaald worden ïe?^ kan ook: na betaling latov- 7 kan de foto een week staii- af9ellaald worden, (nabe- uiterlijk een week na "«schijning). derrtf,.—11 a{ te halen vanaf don- van .9®orsen na verschijning het Hart van Holland. memoriam missen Marlje Otje Regio-Vanaf 10 oktober start de politie Hollands Midden met een nieuw regio naal alarmnummer: 06-8384. Dit num mer is bedoeld voor zaken die 'zonder sirene' kunnen, zoals inbraakmelding, een verdachte situatie of overlast van jongeren. Er komen acht distriktelijke informatienummers met een doorver- bindmogelijkheid naar wijk- en andere politiebureaus. De politie grijpt de grootscheepse PTT-operatie aan om haar bereikbaarheid te verbeteren. Het alarmnummer 0641 blijft gewoon in gebruik na 10 oktober. Beide nummers kosten 20 cent per minuut. De districtsbureaus blijven ook ge woon bereikbaar. Voor politie Rijn en Braassem (voor Rijnwoude) wordt het telefoonnummer 071-5810101 en poli tie Ussel en Gouwe (voor Zevenhuizen- Moerkapelle, Boskoop en Waddinx- veen) wordt het nieuwe telefoonnum mer 0182-621666. Deze nummers kun nen gebeld worden voor het maken van een afspraak, het afhandelen van een bekeuring of het melden van een gevon den of verloren voorwerp. Gouda-0p zaterdag 4 november wordt buurthuis de Buurstee aan het Gil- enburg 1 in winkelcentrum Bloemend- j !n Gouda een informatiemarkt over yslexie gehouden. Deze markt duurt an u.oo tot 16.00 uur en de toegang is kla twintig hulpverleners staan aar om informatie te geven over alles h«, woordblindheid te maken chi z!'n f°'ders> boeken en bro- [j res °m 'n te kijken en mee te nemen. ve,m?r. wordt georganiseerd door 5Jn'gjng Woortblind en de vereni- r«,a s en wordt geopend door de use wethouder Koeleman van Wel- Door Eline Decker Jannie Meerman is de juf van groep 4 en 6 van de openbare basisschool 't Reigerbos. Vroeger hield ze heel veel van science-fiction boeken. Toen ze alle boeken van dit genre uit de bibli otheek gelezen had, ontdekte ze een ander soort genre: de fantasy-boe ken. "Fantasy- boeken zijn een soort sprookjes voor volwassenen. Er ko men heksen, draken, tovenaars en andere vreemde figuren in voor. Voor mij zijn deze boeken uitstapjes uit de werkelijkheid. Realistische boeken spreken me niet zo aan. Daar kun je niet lekker bij wegdromen. Ik heb al verschillende series van de fantasy-boeken gelezen. Zoals de se rie van David Eddings. Zijn romans zijn een beetje te vergelijken met de verhalen over koning Arthur. Ik lees nu de romanserie van Terry Pratchett. Dit is de 'Schijfwereldse- rie' en bestaat uit 11 delen. Elk deel speelt zich af op een sprookjespla neet die de vorm heeft van een platte schijf. Deze schijf wordt gedragen door een schildpad van vijftiendui zend kilometer lang. Op zijn schild draagt hij vier reuzenolifanten, die op hun schouders de Schijfwereld torsen. Op deze planeet wonen aller lei sprookjesachtige figuren". De 11 delen gaan elk over een ander hoofdpersoon. In het deel Meidezeg- fenschap is de hoofdpersoon bijvoor- eeld een meisje dat allerlei avonturen beleeft om tovenares te worden. Het deel Dunne Hein gaat over een onnoze le, talentloze bonestaak en zijn vader is blij wanneer hij een baantje voor hem vindt als leerjongen van de Dood. De auteur van de Schijfwereldserie, Terry Pratchett, schrijft boeken voor lezers van 8 tot 80. De boeken zijn sprookjesachtig, vol tovenarij, humo ristisch en spannend. De serie bestaat uit de delen: De kleur van toverij, Dat wonderbare licht, Meidezeggenschap, Dunne hein, Betoverkind, De plaagzus- ters, Pyramiden, Wacht! Wacht!, Faust Erik, Rollende prenten, Alleen jij kunt ons redden. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Burg. Klinkhamerweg, gewone groene Union herenfiets. Dinsdag of woensdag werd vanaf het erf van Cavo Latuco een bijzondere ladder ontvreemd. Het gaat hier om een ladder met zes scharnierpunten met een lengte van 7 meter. In de nacht van donderdag op vrijdag werden op het Nijverheidscentrum meerdere vrachtauto's opengebroken. De schade is vele malen groter dan de waarde van het ontvreemde omdat er geen waardevolle spullen in de auto's worden achtergelaten. Overig nieuws: Aangetroffen fiets: Groe ne damesfiets merk Magneet met vel- gremmen en versn. Maandagmiddag werd tussen 13.40 en 17.00 uur snelheidscontrole gehouden op de Burg. Klinkhamerweg. Er pas seerden 2.320 voertuigen, er werden vijftig overtreders gefotografeerd. Woensdag werd rond het middaguur gecontroleerd waarbij van de 490 pas santen eveneens 50 overtreders waren. Woensdagochtend is op de Wollefop- penweg tussen 7.30 en 8.45 uur gecon troleerd op de geslotenverklaring voor auto's en motoren ter hoogte van Oud Verlaat. Honderd overtreders werden gefotografeerd en zullen te zijner tijd een acceptgiro thuis krijgen. Vrijdagavond werd een 44-jarige Rot terdammer die met zijn bromfiets reed over de Wollefoppenweg door drie on geveer 17-jarige knapen mishandeld. De bromfietser zei wat van hun rijge drag op de fiets en werd vervolgens door de drie knapen belaagd. Hij is met letsel aan het gelaat naar het IJsselland- ziekenhuis vervoerd. In de nacht van zaterdag op zondag werd op het Nijverheidscentrum een container in brand gestoken geladen met keukenbladen. De brandweer heeft de zaak geblust. Zondagavond kreeg op de Bredeweg een 48-jarige automobilist uit Stolwijk een bekeuring omdat hij teveel alcohol had genuttigd. Aanrijdingen:Woensdagochtend om streeks 10.30 uur vond een aanrijding plaats op de Henegouwerweg tussen Boskoop en Waddinxveen waarbij een bestelauto en een vrachtauto betrok ken waren. De bestelauto, bestuurd door een 29-jarige Hagenaar, reed weg vanaf de linkerzijde van de weg richting Waddinxveen en zag daarbij een uit Boskoop naderende vrachtauto, be stuurd door een 32-jarige Tilburger, over het hoofd. Er ontstond alleen ma teriële schade. Omdat beide voertui gen moesten worden weggetakeld is de weg ongeveer vijf kwartier gestremd geweest. Woensdagavond raakte aan de Ka naaldijk een auto in de sloot. De 43- jarige Waddinxveense bestuurder was even uitgestapt om een hek af te sluiten toen het voertuig op eigen gelegenheid vandoor ging en via het talud en een afrastering in een sloot belandde. Vrijdagochtend vond op de Zuidelij ke Dwarsweg een aanrijding plaats tus sen twee fietsers. Een 18-jarige fietser uit Waddinxveen haalde andere fiet sers in en kwam daarbij frontaal in bot sing met een 36-jarige Goudse. De Wad- dinxvener is met een hoofdwond, de Goudse met letsel aan haar enkel naar het Bleulandziekenhuis vervoerd. Vrijdagochtend heeft op het Noorde inde een eenzijdig ongeval plaats ge vonden waarbij een aanhangwagen is gekanteld. Nadat de 45-jarige bestuur der uit Krimpen a/d IJssel om een vluchtheuvel was gereden, begon de aanhangwagen te slingeren en sloeg om. Het kwam, nadat de koppeling was afgebroken, in een tuin en tegen een lantaarnpaal tot stilstand. Inbraak/diefstal: Fietsen diefstal: Win gerd, ivoorkleurige Gazelle Primeur herenfiets; Jan van Bijnenpad, wit/grij ze Gazelle Primeur damesfiets; Havik- hoek, blauwe Gazelle herenfiets met versn. Woensdagavond omstreeks 20.00 uur werd aan de Koekoeksdreef een poging gedaan in te breken aan de achterzijde van een woning. Men had het slot reeds geforceerd toen de inbrekers door de bewoner werden overlopen. Het lukte hem niet een van hen te overmeeste- Overig nieuws: Dinsdagmiddag heeft zich op de Pater Jornaweg een vecht partij voorgedaan waarbij vier perso nen betrokken waren. Een 27-jarige Waddinxvener werd aangehouden op verdenking van poging tot doodslag. Hij was met zijn auto enkele malen inge reden op een 31-jarige Wadinxvener. 's Avonds werd ook deze 31-jarige aange houden op verdenking van mishande ling en vernieling. De 2 anderen, 22 en 39 jaar oud, werden de andere dag ge hoord terzake openlijke geweldpleging \vechten op de openbare weg. Dinsdagochtend werden twee bedrij ven bezocht ter controle van de bestrij dingsmiddelen. In een geval werd een kleine hoeveelheid in beslag genomen van een vervallen middel. Zaterdagmiddag werden aan het Noor deinde nog drie bedrijven bezocht. Bij 1 bedrijf werden zeven middelen aan getroffen die niet meer waren toegela ten. Er werd ongeveer 20 kg in beslag genomen. Zaterdagmiddag omstreeks 15.30 uur waren een 9- en 12-jarige jongen op het schoolplein van de Bethelschool aan de Heggewindeaan het spelen toen daar een ongeveer 50-jarige man zijn geslachtsdeel aan de jongens liet zien. De rest van het signalement van de man luid: ongeveer 1.90 meter lang, kort wit haar. Hij droeg een rood/zwart geblok te trui en een donker-blauwe broek. De politie zoekt getuigen van het voorval. Zaterdagavond werd op de Juliana van Stolberglaan een Waddinxveense automobilist gecontroleerd. Bij onder zoek bleek hij teveel alcohol te hebben genuttigd en had ongeveer 1,5 promille in zijn bloed. Zondagmiddag werden vanuit een wo ning aan de Oranjelaan kogeltjes afge schoten die tegen huizen in de omge ving kwamen. Bij onderzoek bleken deze kogeltjes met een catapult te wor den afgeschoten. Het apparaat, dat valt onder de Wet wapens en munitie, is in beslag genomen. De jeugdige daders, 14 jaar, kregen een waarschuwing. Maandagochtend vroeg werden 18 au tomobilisten op kenteken bekeurd toen zij op de Al 2 een rijstrook volgden terwijl door een rood kruis werd aange geven dat deze niet bereden mocht worden. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Sta tion, grijze Batavus damesfiets met trommelremmen en versn.; Bootstraat, blauwe Gazelle Trendy damesfiets met trommelremmen en versn.; Station, ge wone grijze Ranger damesfiets.; Zwarte Pad, zwart paarse Kyoso Panther city- bike.; Bootstraat, gewone groene Sim plex herenfiets. In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in een bouwkeet aan de Lansing. Weggenomen werd een gaskachel. Men kwam binnen door een ruit te demonteren. In de nacht van donderdag op vrijdag vond een inbraak plaats aan de Lansing in een bedrijf voor boomkwekersbeno digdheden. Weggenomen werden laar zen, overalls en snoei-en occuleermes- sen. Het gaat hier om bijzondere mes sen. Boomkwekers worden verzocht alert te reageren wanneer zij deze mes sen aangeboden krijgen. Zaterdagmiddag werd omstreeks 14.30 in de Kerkstaat ter hoogte van de videotheek een 16-jarige Boskoper be roofd van zijn bromscooter. Op het moment dat hij het voertuig van het slot had gehaald, kreeg hij een klap in zijn nek waardoor hij even buiten ken nis was. Toen hij bij zijn positieven kwam, bleek zijn bromscooter te zijn verdwenen. De politie is op zoek naar getuigen. Overig nieuwsWoensdagochtend zijn twee jongetjes van 11 en 14 jaar betrapt op het afsteken van vuurwerk. Het vuurwerk Is afgepakt en de ouders zijn in kennis gesteld. Het vuurwerk betrof een klein soort strijkertje. Zaterdagmiddag werd aan het Laag Boskoop een bestrijdingsmiddelen controle gehouden waarbij bij een kwe ker 1 kg werd aangetroffen van een middel dat niet meer was toegelaten. Het middel werd in beslag genomen. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp. Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor pubiikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3