^SuSveen-öoskoop Schrijfster Miek Dorrestein te gast in bibliotheek Onbekend talent geeft orgel concert in Brugkerk Kring Boskoop organiseert buurt bijeenkomsten Bloemschikken bij de NCVB Aquariumshow in bibliotheek VW krijgt nieuwe rondvaartboot Nieuwe basis school de Brug Directeur AZC bij RTW-radio Gemeente verkoopt grond aan Van der Loo Kerkdiensten pagina 11 Hart van Holland/18 oktober 1995 Zondag 22 oktober DE Bauo Waddinxveen - Miek Dorrestein, schrijfster van ondermeer het boek 'Met de stroom mee', komt op donder dag 26 oktober naar de bibliotheek van Waddinxveen. De schrijfster zal tijdens haar bezoek vertellen over haar boe ken en ingaan op vragen uit het publiek. De groepen 8 van enkele basisscholen uit Waddinxveen zullen te gast zijn bij het bezoek: de Theo Thijssenschool, de Kardinaal Alfrinkschool, Prins Willem Alexanderschoo/Wingerd en Oranje laan, Koningin Julianaschool, Dick Bru- naschool/Zuidplashof, Koningin Bea- trixschool en Wijkschool St. Jozef. 'Met de stroom mee' van Miek Dorres tein werd afgelopen voorjaar door de Waddinxveense kinderjury geselec teerd bij de vijf beste boeken van 1994. Waddinxveen - Een onbekend talent, Willem Boog, zal zaterdag 21 oktober plaatsnemen achter de klavieren van het Brugkerkorgel in Waddinxveen. De orgelcommissie, die maandelijks con certen organiseert, heeft deze keer de 32-jarige organist uitgenodigd die na zijn conservatoriumstudie eindexa men orgel deed in de St. Bavokerk in Haarlem. Momenteel is Willem Boog cantororganist en kerkmusicus van de Oosterkerk in Zeist. Zijn muzikale voor keuren liggen op het gebied van de barok en de romantiek. In 1989 nam hij deel aan een internationale interpreta tiecursus van werken van Bach en Men delssohn. Het concert begint om 20.00 uur en om 19.30 uur gaan de kerkdeuren open. Boskoop - Om de belangen van boom kwekers zo goed mogelijk te kunnen behartigen, wil het bestuur van Kring Boskoop graag in contact staan met alle boomkwekers. Het is echter onmo gelijk om alle kwekers te bezoeken dus heeft het bestuur besloten buurtbijeen komsten te organiseren. Tijdens deze informele bijeenkomsten kunnen kwe kers ervaringen uitwisselen en aange ven hoe zij denken over de Kring. Op vrijdag 27 oktober vinden de eerste drie bijeenkomsten plaats van 16.00 tot 18.00 uur. De kwekers - zowel leden als niet-leden van de Kring - worden uitge nodigd door het bestuur. Boskoop - Op donderdag 19 oktober geeft Marleen Kroes van de bloemen- boerderij Hoeve Jagtlust een bloem schikavond voor de leden van de NCVB. Zij zal vertellen over verschillen de technieken en er kunnen vragen ge steld worden over verzorgen, drogen en het schikken van bloemen. Hoofdon derdeel is het zelf maken van een bloemstuk. De avond wordt gehouden in de Brug, het kerkelijk centrum van de Hervormde Kerk aan de Kerkstraat in Boskoop. Aanvang 20.00 uur. Inlichtin gen: G.P. Bakker-de Jong, 0172-216713. Waddinxveen - Voor de vijfde keer houdt de Waddinxveense aquarium vereniging de Gouwe Vis een aquarium- en terrariumshow in de openbare bibli otheek aan de Van Meckelenburg-Sch- werinlaan. Deze expositie wordt geor ganiseerd in het kader van de Landelij ke Aquariumdag. Van vrijdag 20 okto ber tot en met zaterdag 4 november zijn de aquaria en de terraria te bezichtigen tijdens de openingstijden van de biblio theek. De nieuwe rondvaartboot wordt bij de VW annex museum officieel in gebruik genomen. Door Els van der Vlist Boskoop De VW in Boskoop heeft het seizoen 1995 feestelijk afgesloten met het in ontvangst nemen van een nieuwe rondvaartboot. Zaterdagmiddag werd de boot officieel aangeboden. De firma Jan Boomkamp uit het Laag Boskoop heeft niet alleen de boot - een traditionele schouw - geschonken, maar ook het opknappen ervan ter waarde van enkele duizenden guldens. Het geschenk is bedoeld als waardering voor Boskoop en dient om de capaciteit van de rondvaarten te kunnen vergroten. Het was een goed seizoen voor de VW. Ruim 6000 mensen hebben gebruik gemaakt van de moge lijkheid Boskoop vanaf het water te bekijken. Elke zaterdag en op afspraak werden er rondvaarten gehouden. De geschonken boot is de vierde in de vloot van de VW. Deze boot heeft als eerste een elektromotor, in bruikleen gegeven door Leeuwestein Scheeps bouw uit Dordrecht. De grote voorde len van een elektromotor boven de ben zinemotoren is dat hij geruisloos en reukloos is. Dit maakt de rondvaart aanzienlijk comfortabeler. Voorheen hadden de elektrische motoren te wei nig vermogen, maar dat probleem is met deze motor opgelost. Het elek trisch varen is een absolute doorbraak en de VW is er trots op deze boot te kunnen gebruiken. Na de overdracht door Cors van Bem- mel namens Boomkamp aan de voorzit ter van de VW, Jan Moerbeek, werd met alle medewerkers en vrijwilligers een rondvaart door Boskoop gemaakt. Bedankt, 3 video's, 7 pick-ip's, 2 radio's, 2 computers en 42 tv's. Hartelijk dank Bramlna De opbrengst gehouden collecte voor V.S.G.H.was ƒ2219,18. Bedankt collectanten en gevers voor de moeite Plaats ook eens een gratis kleintje! Door Els van der Vlist Boskoop - Afgelopen vrijdag werd de nieuwe openbare basisschool "De Brug" in Boskoop officieel geo pend. De Brug is ontstaan uit een fusie tussen De Vijverfluiter aan de Kievitsstraat en de Koningin Wil- helminaschool aan de Populieren hof. Door deze fusie is het voortbe staan van openbaar onderwijs aan beide zijden van de Hefbrug ge waarborgd. 's Morgens werd op beide lokaties op hetzelfde tijdstip een nieuw naambord onthuld. Van beide scho len was een delegatie van leerlingen op de andere lokatie aanwezig. Na dat het doek van het nieuwe bord viel, werd een puzzelstuk uitgepakt dat de helft van het bord voorstelde. Beide helften werden 's middags, toen de leerlingen elkaar ontmoet ten, tot één bord gemaakt. Het nieuwe logo, uitgevoerd in groen en blauw, stelt de Gouwe voor met aan weerskanten een brug. Wethou der Trimp woonde de opening aan de Populierenhof bij. Na een korte toespraak van de directeur A. Bak ker zongen de kinderen het speciaal voor de gelegenheid geschreven 'Bruglied'. 's Middags bezochten de leerlingen een theatervoorstelling in de Rozen- burcht. Aansluitend werd een recep tie gehouden. Met 310 leerlingen is De Brug de grootste basisschool van Boskoop geworden. Zestien leerlingen onthullen de nieuwe naam van de openbare basisschool. Waddinxveen - Op vrijdag 20 oktober is de heer Van Dijk, directeur van het onlangs in gebruik genomen asielzoe kerscentrum in Waddinxveen, te gast bij RTW-radio. Tussen 21.00 en 23.00 uur-tijdens de uitzending van Nieuws- café - zal de heer Van Dijk ingaan op allerlei aspecten rondom het asielzoe kerscentrum. Belangstellenden zijn tij dens de uitzending welkom in de studio aan de Staringlaan 37 in Waddinxveen. RTW-radio is te beluisteren op FM 105.8 en via de Waddinxveense kabel op FM 93.1. der Loo Yachtinteriors, nu nog geves tigd aan de Dorpsstraat in Waddinx veen. Onder belangstelling van ondermeer het I.C.W., een gemeentelijke delegatie en relaties van de fima Van der Loo Yachtinteriors zijn onder toeziend oog van notaris mr. P.L. van der Meulen de handtekeningen door burgemeester Van der Linden en de heer Van Lent op de transportacte geplaatst. Van der Loo bestaat al ruim 150 jaar en vervaardigt interieurs voor luxe jach ten. Waddinxveen - Op 21 oktober organi seert de Stichting Wijkwerk de Zuidpias een disco voor de jeugd in de leeftijd van 11 tot en met 16 jaar. De avond begint om 19.30 uur en de toegangs prijs is een rijksdaalder (inclusief con sumptiebon). Het wijkbezoek dat het college van bur gemeester en wethouders op 21 no vember zouden brengen aan de Zuid- plas is uitgesteld. Na enige aarzeling heeft het college dit vorige week beslo ten. De reden van het uitstel is de grote hoeveelheid werk die het college te verzetten heeft, ook door de reorgani satie in het gemeentehuis. Waddinxveen - Afgelopen donderdag heeft de eigendomsoverdracht van een perceel grond op bedrijvenpark Coene- e°op plaatsgevonden. Het ging om een kavel van ca. 6345 m2, waarop een be drijfshal zal worden gebouwd van Van Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Oerv. Immanuël kerkgem. 10.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur sow-dienst Ontm. kerk. Oeref. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. JT. de Moor; 17.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen. ^Ptistengemeente Ichtus: 10.00 uur br. Bol. Boskoop ■P-G. 10.00 uur ds. G. Glasstra, Den Haag. "erv- gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; daal UUr ^S' Stelwagen, Veenen- Stek9.30 uur ds. J.A. v. Hooijdonk. eref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- ddr, 17.00 uur ds. J.A. v. Hooijdonk. W- Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. ru "er> Hilversum. n nstengemeente "Bethel: 9.30 uur v. Steenis

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11