Bibliotheek verkeert in financiële problemen dag Rode Kruis groot succes Kerkdiensten Discussie over verkeersproblematiek Kinderboekenschrijver bezoekt bibliotheek Activiteiten Agenda Deelnemers gezocht voor Kerstmarkt in Artique Naar de Biesbosch om bij te blijven... Hart van Holland/18 oktober 1995 pagina 13 Zondag 22 oktober Medische weekenddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle wereldwinkel Door Lucia Herbert Zevenhuizen - Vorige week besprak de commissie Welzijn van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle de finan ciële positie van de bibliotheek in Ze venhuizen. De bibliotheek is een be langrijke en onmisbare voorziening, maar handhaven van de huidige kwali teit leidt al tot stijging van de kosten, aldus wethouder J.T.M. Brouwer. Het gemeentelijk rapport over het voortbe staan van de bibliotheek bevat volgens de raadsleden nogal wat onduidelijkhe den. Het nieuwe bibliotheekbestuur is van mening dat het huidige pand prima voldoet, maar dat bij uitgebreidere dienstverlening dorpshuis Swanla be ter zou kunnen voldoen. Met de huidige subsidie zijn er niet veel mogelijkheden en een contributieverhoging is al door gevoerd. Het wel of niet verhogen van het budget, het ten koste van alles in stand houden van de bibliotheek? De commissie Ruimtelijke Ordening en Milieu kwam daar woensdagavond niet uit. De heer J.A. Mebius (Gemeentebelan gen) stelde tijdens de commissieverga dering voor om, indien de bibliotheek verhuist, in de kosten/baten-analyse de leeggekomen ruimte ten behoeve van gemeentevoorzieningen mee te nemen. Na deze opmerking kreeg de discussie een heel andere wending. Een onder zoek naar de wensen van de biblio theekgebruikers laat mevrouw M.H.M. Leewis (D'66/PvdA) afhangen van het al dan niet verhuizen naar Swanla. Wet houder Brouwer wil met een advies voor het onderzoek naar de gemeente raad en zegt "Er komt geen onderzoek indien er geen keus voor een hoger budget is". De heren commissieleden zijn het oneens met mevrouw Leewis. "Het gaat erom een afweging voor de bibliotheek te maken. Aan welke kwali teit de bibliotheek moet voldoen, de kosten daarvan en of wij vinden dat een budgetverhoging verantwoord is. Dat heeft niets te maken met huisvesting van gemeentevoorzieningen", aldus de heer S.A.A. de Jong van de CDA-fractie. De heer De Jong vraagt de wethouder om een definitief bibliotheekplan met daarin verwerkt de antwoorden op de vragen van de commissieleden. Me vrouw Leewis en mevrouw M.C.B. te Meij (WD) zullen een en ander terug koppelen naar hun fracties. Door Lucia Herbert Zevenhuizen-Moerkapelle - In de com missie Openbare Werken werd afgelo pen dinsdag het Regionale Verkeer en Vervoerplan besproken. De overheid heeft hiervoor 11,5 miljoen voor de ja ren 1996 en 1997 beschikbaar gesteld en dit bedrag moet met drie vervoers regio's gedeeld worden. Indien Zeven huizen-Moerkapelle aansluit bij een re gionaal plan wordt de gemeente onthe ven van een Gemeentelijk Verkeer en Vervoerplan. De discussie spitste zich tijdens de commissievergadering voor namelijk toe op de financiële mogelijk heden en problemen. Plannen boven de 25 miljoen vallen onder het rijk, de kleine projecten zijn regionaal. Maar uit welk potje zal de rondweg betaald worden? Wethouder R. de Gooijer maakte een eind aan de discussie en zegde de raadsleden toe in een korte notitie het procédé van de rijksgelden uiteen te zetten. Een ieder is het erover eens dat er paal en perk gesteld moet worden aan de sluiproute over de Bur gemeester Klinkhamerweg. Verschil van mening is er echter over de wijze waarop dit moet gebeuren. De heer Visser - die sprak namens de bewoners van de Burgemeester Klink hamerweg - zei dinsdag bezorgdheid te zijn over de inhoud van het rapport over de verkeersproblemen in Midden- Holland. Hierin is volgens hem niets terug te vinden van de plannen voor aanleg van de rondweg. De aanleg vein deze rondweg kern nog wel eens jaren gaan duren. Hij stelde daarom voor, nu de afritten bij Moordrecht worden ver breed, het zware vrachtverkeer op de Burgemeester Klinkhamerweg zo te ontmoedigen dat zij een andere route kiezen. "Het verkeer neemt nog steeds met de dag toe", zegt hij. "Het vracht verkeer verminderen kan niet, anders hadden we dat wel eerder gedaan", ant woordde wethouder De Gooijer. "En stringente maatregelen nemen voor het vrachtverkeer boven een bepaalde lengte en tonnage?" vroeg de heer Vis ser hierop. Dit zal worden bekeken, zo beloofde de wethouder. Voor de sluiproutes over de parallelwe gen weet men verschillende oplossin gen te bedenken. Bijvoorbeeld het Noordeinde afsluiten van 7.00 tot 9.00 en 's avonds in omgekeerde richting, eenrichtingverkeer invoeren in de Ro zenstraat en drempels aanbrengen op het Zuideinde. Met het plan om de Swanlaweg af te sluiten, uitgezonderd het openbaar vervoer, is iedereen het eens. Drempels op het Zuideinde krijgt geen goedkeuring van de commissie. De Rozenstraat zal in overweging geno men worden. Het opnieuw afstellen van de stoplichten wordt afgewezen. De fietser heeft voorrang en dat moet zo blijven. De gemeente gaat hoorzittin gen houden over de parallelwegen-pro blematiek. Leerlingen van groep 5a en 5b van 't Reigerbos met schrijver Kees Opmeer. Zevenhuizen - Kees Opmeer heeft ja renlang in Zevenhuizen gewoond en twee van zijn boeken spelen zich daar af. Voor de 43-jarige schrijver was het bezoek aan de openbare bibliotheek in Zevenhuizen afgelo pen vrijdag dan ook een thuiswed strijd. Hij ontmoette daar leerlingen van de basisscholen: 's ochtends groep 5/6 van de Nessevliet en groep 5 van de Eendragt en 's middags de leerlingen van groep 5a en 5b van 't Reigerbos. De kinderboeken van Kees Op meer - die momenteel in het Drentse Ruinen woont - hebben titels als 'Jullie zijn niet wijs!' en 'Stout zijn is leuk'. De schrijver is begonnen met het maken van verhalen toen hij zijn oudste dochter ging voorlezen; la ter heeft hij de verhalen op papier ge zet. Deze verschenen in Taptoe, Okki, Margriet en Donald Duck. Kees Opmeer vertaalt ook jeugdboeken. Tijdens het bezoek aan Zevenhuizen werden de basisschoolleerlingen voor gelezen. Zij mochten ook vragen stellen aan de schrijver. Of het moeilijk is om boeken te schrijven ("Soms gaat het heel gemakkelijk maar soms weet ik niet hoe ik verder moet") en of hij kan leven van zijn schrijverij ("Nee, niet helemaal. Ik werk een paar dagen in de week op kantoor, maar ik zou het leuk vinden om alle dagen te kunnen schrij ven"). De schrijver genoot zichtbaar van het contact met de kinderen, die zijn boeken soms goed kenden. Dnor FJine Decker Moerkapelle - Afgelopen zaterdag hield het Rode Kruis in Moerkapelle een open dag. Deze dag was bedoeld om de inwoners van Moerkapelle en levenhuizen kennis te laten maken met het werk van het Rode Kruis. Er was een hoge opkomst in het gebouw op de hoek van de Herenweg/Akker- weg. Na alle informatie binnen kon men buiten de vrijmarkt van de kin deren bezoeken en een oliebol nutti gen. Er stonden twee ambulances die van binnen te bezichtigen waren. Er werden oliebollen gebakken, sui kerspinnen verkocht en kinderen verkochten hun tweedehands spulle tjes. Ook werden er artikelen ver kocht van Welfare. De opbrengst is voor de helft bestemd voor de Henry Dunant lil en voor straatkinderen in Colombia. Kinderen met zieke poppen waren welkom bij de poppendokter die de poppen vakkundig onder zocht. De Rode Kruis drumband maak te een rondje door het dorp en gaf een optreden. Verder was er veel informa tie te krijgen over het werk van het Rode Kruis, zoals het vrijwilligerswerk bij het Rode Kruis Korps. Een vrijwilli- De Zeven Muzen: Woensdag 8november: 20.00 uur in de bibliotheek: lezing Greetje van den Berg; zaterdag 11 november: 14.00 uur in Dorpshuis Swanla: kindertheater; zaterdag 25november: 20.00 uur Ger. kerk: amateur-muziekavond. De Zevenster: Donderdag 19 oktober: 10.00 uur Modeshow. ANBO: Spelmiddag: elke maandag 14.00 uur in De Zevenster (niet op 30 okt.)Soosmid- dag: 2e en 4e woensdag 14.00 uur in De Zevenster. Fietsen: lx per 14 dagen. Verzamelen bij Swanla op vrijdagmiddag 13.30 uur:27 okt. en 10 nov.; Gymnas tiek: gebouw ger. kerk dinsdagmorgen 9.30, 10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; Maaltijden: ®het restaurant van De Zevenster (bellen voor 10.00 uur). 20 oktober: najaarsreis naar het schoenmuseum in Waalwijk. Oud Verlaat "De Vierkap": Woensdag 18 okt.: 20.00 uur: extra uitvoering toneelgroep Tante Sjaan: De Spooktrein (kaarten Nel v. Prooyen, tel. 4217507 of Jeanne Donkers, tel. 4553547); wi/dag20 okt.20.00 uur: kaarten; 24 okt., 1 nov., 15 nov, en 21 noc.: 20.00 uur: rimoklei cursus (opgeven bij Jannie Suurland, tel. 4210818); woensdag 25 okt.: 13.30-15.00 uur: memokanjers maken voor de jeugd; dinsdag31 okt.: 14.30 uur: soos; woensdag 1 nov.: 13.30-15.00 uur: Krimpie Dinkie voor de jeugd. Vogelvereniging Zang en Kleur: 20 okt.: klaverjas- en jokeravond; 28 okt.: clubmiddag en vogelbeurs; 7 nov.: oontactavond over vogels; lOnov.: bingo; 17nov.: klaverjas- en jokeravond; 25 n°w: clubmiddag en vogelbeurs; 21 dec. .kerst 'kaarten'; 23 dec.oudejaarsborrel v°or kaarters en leden. De clubmiddagen beginnen om 14.00 uur. Kaarten en oontactavonden om 20.00 uur. Moerkapelle: federe 2e donderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos: 9 nov. en 14 dec. saterdag 16 december: 19.00 uur: Op Moer: Rolschaatsshow Rolling '90 joherdisco. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. G.J. v. Beek; 19.00 uur ds. M. de Boer, Stolwijk. Oud Verlaat 10.00 uur ds. A. v. Eijk, Gouda. Geref. kerk 9.30 uur drs. E. Hooger- werf, Woerden; 18.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff, Boskoop. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur ds. R. Thie- me-Tiesing. R.K. 10.15 uur communieviering in Dorpshuis Swanla. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds. C.A. Kore- vaar, Rotterdam; 18.30 uur ds. H. Schipaanboord, Waddinxveen. Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 15.30 uur ds. J. Driessen. Zaterdag 21 oktober: dokter W.J. v. Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhui zen, tel. 0180-631783. Zondag 22 oktober: dokter R.P. Rens- sen, Cederhof 3, Bleiswijk, tel. 010- 5214085. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 01793-1488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 01793-2702 (13.30-14.30 uur). De poppendokter gaf eerste hulp aan talloze poppen. ger krijgt met allerlei soorten hulp te maken en wordt daarvoor opgeleid. E.H.B.O. Zevenhuizen was ook aanwe zig. Men kan hier EHBO-cursussen vol gen en een EHBO-diploma halen. Eerste Hulp kunnen verlenen is belangrijk, mensen weten zo hoe er gehandeld moet worden in bepaalde situaties. Door de open dag werd nog eens heel duidelijk hoe belangrijk vrijwilligers werk is voor het Rode Kruis. De bezoe kers kregen een goed beeld van de hulp en de projecten van het Rode Kruis in binnen- en buitenland. De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren afdeling Gouda en omstreken heeft vorige week collec te gehouden. In Zevenhuizen heeft deze collecte fl. 2.608,75 opgebracht. De or ganisatie dankt alle collectanten en gulle gevers voor hun bijdrage. Oud Verlaat - Op zondag 22 oktober wordt in de kapel in Oud Verlaat een jeugddienst gehouden met als thema 'Is de liefde wederzijds?' De dienst be gint om 19. OOuur endeheer ds.Semme- link uit Zoetermeer zal voorgaan. Een gelegenheidscombo verzorgt de mu ziek. Op vrijdagavond wordt er in het club gebouw van vogelvereniging Zang en Kleur een klaverjasavond georgani seerd. Vanaf 20.00 uur zijn liefhebbers van het kaartspel welkom. Er wordt ook gejokerd en met een loterij zijn prijzen te winnen. Zevenhuizen: fed ere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Iedere eerste vrijdag van de maand: 11.00-15.00 uur: wereldwinkel bij "Natuur lek" aan de Zuidplasweg. Vrijdag3november: 20.00 uur sporthal "Swanla": Vox Jubilans m.m.v. kapel van de Kon. Luchtmacht. Vrijdagavond 8 en zaterdag 9 december: Vrijz. Herv. kerk, Dorpsstraat 139: Kreatieve Kerstmarkt. Zevenhuizen - De naturistische zwem vereniging Puur Natuur organiseert ie dere zaterdag van 16.30 tot 18.00 uur familiezwemmen in het zwembad de Koornmolen in Zevenhuizen. Inlichtin gen: 0182-616712 of 079-3613305. Moerkapelle - Artique organiseert op zaterdag 16 december aan het Kerke- water in Moerkapelle van 16.00 tot 22.00 uur een kerstmarkt. Voor deze kerstmarkt zoekt Artique deelnemers die artikelen verkopen die te maken hebben met het kerstfeest, niet alleen winkels maar ook creatieve particulie ren. Het gaat om artikelen als kerst boomverlichting, tafeldecoratie, ver lichting, kransen en kerststukjes. Muzi kanten worden uitgenodigd om kerst- muziek te komen spelen. Inlichtingen: Artique, 079-5933255. Vorige week woensdag zijn bewoners, personeelsleden en vrijwilligers van de Zevenster in Zevenhuizen samen met leden van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen met twee bussen vertrokken richting Lage Zwaluwe. Daar stapte het gezelschap op de boot Catharina Plaat om een rondvaart te maken in de Biesbosch. Twee uur lang voer men door smalle kreken langs oevers met riet en waterplanten om tegen de avond weer in Zevenhuizen aan te komen. wit ledikantje commode i.z.g.st. 350, 01828-13658 playmobil huis m. acc. 75,- 01802-3375 na 19.00 u. kinderledikant wit toebehoren, autostoel 01802-3089 mooie schildersezel, ouderw. houten zwier- schaatsen, ant. handnaaimach. 01728-9523

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13