Toekomstplannen Zevenhuizen-Moerka pelle niet overal enthousiast ontvangen Verdachten in ontvoe ringszaak aangehouden Doorgereden na aanrijding art van Holland, iedere week in 30.250 brievenbussen! Fietser gewond bij Frontale botsing Dronken illegaal rijdt paaltjes plat Vlam in de Overlast door honden Fletser ziet auto niet Spandoek gestolen Positieve geluiden Zevenhuizen - Dinsdagochtend vond een aanrijding plaats op de splitsing van de Mianastraat en de Nijver heidsstraat in Zevenhuizen tussen een 37-jarige fietser uit Gouda en een 20-jarige bromfietser uit Nieuwer- kerk. De bromfietser verleende de fietser geen vrije doorgang. De laat ste raakte daarbij gewond in het ge richt. Waddinxveen - Vrijdagochtend vond een frontdlë aanrijding plaats op de Onderweg tussen een 32-jarige be stuurder van een personenauto en een 34-jarige bromfietser beiden uit Waddinxveen. De automobilist haal- Heen personenauto in en kwam daardoor op de weghelft voor het tegemoet komende verkeer waarna hij frontaal botste met de bromfiet ser. De bromfietser is met verwon dingen aan een been naar het Bleu- landziekenhuis vervoerd. Waddinxveen - Zaterdagavond laat reed een 24-jarige man uit Polen op de Brugweg enkele paaltjes plat waardoor hij met twee lekke handen tot stilstand kwam. Toen de politie hem aantrof was hij zo dronken dat hij aan geen enkele blaasproef kon meewerken zodat een bloedproef werd afgenomen. Door zijn rijgedrag was hij - erder gesignaleerd op het Noordeinde en het KW-piein. Bij on derzoek bleek hij illegaal in Neder- te verblijven. Waddinxveen - Vrijdagavond aan de leplaan de vlam in de pan van 74-jarige bewoner. Hij water in de pan waardoor hij lichte brandwonden opliep. De brandweer beeft de zaak verder opgelost De beuken liep lichte brandschade op. nan liep ademhalingsproblemen op en is voor onderzoek overgebracht "aar het Bleulandziekenhuis. Boskoop - Woensdagavond werd aan de BC-straat een Boskoper bekeurd wegens het veroorzaken van over- 'ast door zijn huisdieren. Zijn hon den veroorzaken door het geblaf overlast in de buurt. Waddinxveen - Maandagmiddag v°nd een aanrijding plaats op de uliana van Stolberglaan ter hoogte vanhet benzinestation. Een 10-jarige longen uit Gouda sorteerde daar vJ»r om linksaf te slaan richting hef- ru§- Hij zag daarbij een auto over et hoofd en botste daar tegenaan j^ma hij ten val kwam. Hij is met etse' aan zijn kin naar het ziekenhuis vervoerd. B°shoop - Dinsdag werd aan het KJa- 'W in Boskoop het spandoek 4 gaan weer naar school" gesto- n Het doek hing tussen twee lan dpalen. Zevenhuizen-Moerkapelle - Wij laten niet meer met ons sollen. Dat is de gedachte achter de plannen die de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle heeft ontwikkeld voor de toekomst en die momenteel voor zoveel beroering zorgen in buurge meenten als Nieuwerkerk aan den IJssel en Waddinxveen. Zevenhui zen-Moerkapelle werd in het verleden meermalen onder de voet gelopen door Rotterdam - met Zevenkamp en Achtkamp werd 600 hectaren grond 'ingepikt' - en dreigt de komende jaren te worden vermorzeld tussen een groter wordend Zoetermeer, een kleiner wordend agrarisch draagvlak en de bouwplannen van de Goudse regio. Met de 'Structuurvisie Zevenhuizen-Moerkapelle' heeft de gemeente een vuist willen maken om de karakteristieke kernen en het groene recreatiegebied te behouden. Om met een goed plan voor de dag te kunnen komen, dat breed ge dragen zou worden door de be volking van Zevenhuizen-Moerkapelle, zijn raadsleden, ambtenaren, burgers en vertegenwoordigers uit het bedrijfs leven en natuurverenigingen vorig jaar gestart met brainstormen. De uitkom sten hiervan zijn vastgelegd in een startnotitie, waaruit blijkt dat men de open Rottepolders belangrijk vindt, dat het landelijk gebied eventueel ver anderd zou kunnen worden en dat wo ningbouw niet wenselijk is in de open polders. De startnotitie vormde de basis voor de uiteindelijke structuurvisie, die een antwoord probeert te geven op de pro vinciale plannen die vaag zijn over het randgebied tussen het Groene Hart en het stedelijk gebied, juist het gebied waarin Zevenhuizen-Moerkapelle ge vestigd is. Deze regio mag niet van 'randgebied tot rommelgebied' wor den, zo blijkt uit de structuurvisie. De karakteristieke kernen moeten behou den blijven, het recreatiegebied de Rot- temeren en de polders mogen niet ver dwijnen en woningbouw, bedrijfster reinen en tuinbouw zouden geconcen treerd moeten zijn. Hoe Zevenhuizen- Moerkapelle er precies uit komt te zien, is niet te vinden in de plannen: er wor den modellen gegeven waarbij de wo ningbouw beperkt blijft maar het is ook mogelijk dat de gemeente sterk verste delijkt. De structuurvisie is niet door alle om ringende gemeenten even enthousiast ontvangen. Zo las het college van Wad dinxveen de structuurvisie "met stij gende verbazing" omdat Zevenhuizen- Moerkapelle met de plannen haar ge meentegrenzen overschrijdt. Volgens de burgemeester en wethouders gaat men daarbij "over de grenzen van haar De open polders moeten behouden blijven en de recreatiefunctie van Zevenhuizen-Moerkapelle versterkt, zo staat in de Structuurvisie. bevoegdheid". In een brief aan de buur gemeente laat Waddinxveen dan ook weten dat zij niet akkoord kan gaan met de voorgestelde plannen. Wel is het college bereid over de visie "nader van gedachten te wisselen". Ook in Nieuwerkerk aan den IJssel en Moordrecht riep de structuurvisie vra gen op. In de gezamenlijke brief van de twee gemeenten blijkt dat ook zij fel gekant zijn tegen de plannen die reiken buiten de gemeentegrenzen van Zeven huizen-Moerkapelle. Evenals Waddinx veen vraagt men zich waarom men niet vooraf overleg heeft gepleegd over deze aspecten van de visie. De gemeente Rijnwoude maakt zich niet ongerust over haar grondgebied - Zevenhuizen-Moerkapelle grenst im mers niet aan Rijnwoude - maar laat in een schriftelijke reactie weten zich wel zorgen te maken over de plannen met betrekking tot een "groen bedrijventer rein". Rijnwoude heeft namelijk zelf een bedrijfsterrein met een groen karakter dat zich richt op de boomteeltsector. Men moet rekening houden met de be langen van dit ITC-terrein bij het ont wikkelen van de plannen, zo heeft het college van Rijnwoude laten weten. Overleg en afstemming zou wenselijk zijn, zo blijkt uit de brief. Gouda wil de discussie over de verste delijking pas aangaan als de nota 'Groe ne Hart na 2005' van de provincie Zuid- Holland verschijnt en brengt in haar reactie alleen de oplossingen voor het sluipverkeer tussen de A12 en de A20 ter sprake. Dit probleem zou volgens het college van Gouda het best gecom bineerd aangepakt kunnen worden met de verkeersproblemen van Moord recht. Toch zijn er ook positieve geluiden te horen. De Stadsregio Rotterdam stemt bijvoorbeeld in met de plannen van Zevenhuizen-Moerkapelle. De actieve houding en "de durf en wil om van gedachten te wisselen over de ruimte lijke toekomst" zijn volgens de Stads regio een compliment waard. Tegen over de eventuele sterke verstedelij king staat de Stadsregio echter afwij zend: grootschalige woning wordt be schouwd als "niet opportuun". Positief zijn ook de Ondernemerskring Zevenhuizen-Moerkapelle, de Midden standsvereniging Zevenhuizen, de Winkeliersvereniging Moerkapelle en de Kamer van Koophandel voor Mid den-Holland. Dit blijkt uit een gezamen lijke brief waarin staat dat de visie vol gens deze instanties "op goede wijze weergeeft hoe de gemeente op haar manier kan bijdragen aan de onvermij delijke verstedelijking in de Zuidvleu gel van de Randstad". In grote lijnen onderschrijft ook het Recreatieschap de Rottemeren de structuurvisie. Op dinsdag 24 oktober wordt in zorg centrum de Zevenster aan de Lelie straat 3 in Zevenhuizen een thema avond gehouden over de structuurvi sie onder leiding van de heer J.D. Dorre- paal. Op deze avond zullen de heer A. Duivestein (PvdA-fractie in de Tweede Kamer) en mevrouw L. Blok (Provincia le Staten D'66) een inleiding houden over de plannen. Zij zijn nauw betrok ken geweest bij het landelijke en pro vinciale beleid van ruimtelijke orde ning in het Groene Hart. Aan het woord komen ook de heer H. Sytsema (sectie leider VROM van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle) en de heer V. Teekens (gemeenteraadslid PvdA/ D'66-fractie). De avond begint om 20.00 Waddinxveen - Vorige week zijn drie personen aangehouden die ervan worden verdacht betrokken te zijn geweest bij de ontvoering van de 39-jarige Zoetermeerder op 26 september jongstleden. De drie verdachten zijn een 38- jarige en een 47-jarige man uit Bodegraven alsmede een 50-ja- rige man zonder vaste woon- of verblijf plaats. De Zoetermeerder werd 26 september op de rijksweg 12 in de gemeente Wad dinxveen door trwee anderen in een auto tot stoppen gedwongen en vervol gens kortstondig van zijn vrijheid be roofd. Onder andere aan de hemd van het ken teken van het bij de ontvoering gebruik te voertuig, is men de verdachten op het spoor gekomen. Zij worden ver hoord om vast te stellen wat hun moge lijke aandeel in de zaak is geweest. Boskoop - Zondagmiddag omstreeks 12.30 uur reed een automobilist na een aanrijding door. Dit gebeurde op de Zijde ter hoogte van de spoorwegover gang. Een 18-jarige Boskoopse bromfietser reed daar achter een personen auto die plotseling stopte. De automobilist die achter de bromfietser reed, stopte niet tijdig en botste tegen de bromfietser die daardoor ten val kwam en gewond raakte aan zijn hand en zijn been. De automobilist die hem aanreed is doorgereden zonder te stoppen. Het betreft een groene auto type hatchback waarvan de portieren vermoedelijk lichter van kleur waren. De politie verzoekt getuigen zich te melden evenals de automobilist die voor de bromfiets stopte.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1