Zevenhuizen Moerkapelle en ten behoeve van de uitbreiding Nijverheidscentrum (Vergaderschema Hart van Holland/18 oktober 1995 pagina 5 Groep 1 Groep 2 Gemeente Met ingang van 1 november 1995 gaat de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle over op een andere manier van woonruimteverdeling. In het huidige systeem moesten mensen die een huurwoning zochten in Zevenhuizen-Moerkapelle zich laten inschrijven als woningzoekende en werd aan de hand van het puntensysteem een woning toegewezen. Dat gaat nu veranderen. Belangstellenden moeten vanaf genoemde datum zelf reage ren. Vanaf 1 november worden de huurwoningen die vrijkomen bekendgemaakt in de woonkrant. Dit wordt een vast onderdeel van het weekblad Hart van Holland dat wekelijks verschijnt. Bij voldoende aanbod wordt twee-wekelijks gepubliceerd. In de woonkrant is een woonbon opgenomen die woningzoekenden kunnen invullen als zij een woning zien waarin zij graag willen wonen. Iedere woningzoekende mag per woonkrant maximaal twee woonbonnen inleveren. De woonbon dient vóór de vermelde sluitingstijd, bij het in de krant vermelde adres, te zijn ingeleverd. Het Hart van Holland wordt in de gehele gemeente en omgeving gratis verspreid. Indien u niet in (regio) Zevenhuizen-Moerkapelle woont en de op de hoogte wilt blijven van het woningaanbod kunt u een exemplaar afhalen bij drukkerij Elgersma, Noordelijke Dwarsweg 1a te Zevenhuizen of aan de balie van het gemeentehuis. SPELREGELS in de Indien u in aanmerking wilt komen voor één van de woningen, genoemd advertentie, dient u o.a. te voldoen aan de volgende spelregels: u moet in ieder geval 18 jaar zijn of ouder; de Nederlandse nationaliteit bezitten of in het bezit zijn van een geldige verblijfstitel; minimaal twee jaar aaneengesloten het hoofdverblijf in de regio Midden-Holland hebben. Deze gegevens worden gecontroleerd aan de hand van uw inschrijving in de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens (GBA); economisch gebonden zijn aan de regio voor tenminste de helft van het aantal uren dat een werkweek uitmaakt. Er moet wel sprake zijn van een vast dienstverband, dus geen tijdelijk werk; maatschappelijk gebonden zijn aan de regio. Dat bent u, als u van de laatste tien jaar, zes jaar aaneengesloten ingezetene bent geweest van deze regio. Ook dit wordt gecontroleerd aan de hand van de GBA;. Het belastbaar gezins-jaarinkomen mag niet meer bedragen dan f 72.540,-. gedurende de eerste vier weken hebben inwoners van Zevenhuizen-Moerka pelle en/of personen met een economische en/of maatschappelijke binding aan Zevenhuizen-Moerkapelle voorrang. De regiogemeenten zijn: Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk aan den Ijssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist en Waddinxveen. Mocht u niet voldoen aan deze spelregels, dan kunt u een zelfstandige woning boven de grens van f 1.007,50 (prijspeil 1 juli 1995) huren. Deze zijn niet vergunningplichtig en vallen derhalve niet onder het verdelingssysteem. REAGEREN OP DE ADVERTENTIE Voldoet u aan de spelregels en staat er op de woonpagina een woning, waarin u graag zou willen wonen, dan kunt u de woonbon invullen. Iedere woningzoekende mag per woonkrant maximaal twee woonbonnen inleveren. De woonbon dient u vóór het vermelde sluitingstijdstip, bij het in de krant vermelde adres, in te leveren. DE SELECTIE De selectie vindt op de volgende wijze plaats: de bonnen worden eerst gesorteerd per woning. - dan worden de woonbonnen gecontroleerd op volledigheid en op de juiste inlevertijd en tenslotte wordt gecontroleerd of men voldoet aan de voorwaarden die in de krant bij de aangeboden woning vermeld staan. Op grond van deze gegevens worden de kandidaten geselekteerd of afgewezen en daarna in twee groepen ingedeeld. U wordt in deze groep ingedeeld indien: u zelfstandig woonachtig bent in Zevenhuizen-Moerkapelle en: a. u laat een vergunningplichtige eengezinshuurwoning achter met een huurprijs onder de f 600,- en/of b.u laat een vergunningplichtige huurwoning achter met een huurprijs die tenminste f 150,- lager is dan de huurprijs van de aangeboden woning, onder voorwaarde dat als gevolg daarvan geen recht op individuele huursubsidie bestaat en/of c. uw huishouden heeft tenminste een jaar bestaan uit 2 of meer personen en u laat een twee- of driekamer woning achter en/of d.u laat een aangepaste of aanpasbaar gebouwde huurwoning achter en reageert op de aanbieding van een niet aangepaste of niet aanpasbaar gebouwde woning. Tot deze groep behoren alle overige woningzoekenden die aan de passendheids- en toelatingscriteria voldoen. Bij de selectie voor de woningen krijgt groep 1 voorrang op groep 2. Selecteren van de kandidaten Als er meerdere kandidaten voor een woning zijn, bepaalt de zogenaamde B/L-score wie de eerste kandidaat is op de lijst. De B staat voor bewoningsduur en de L staat voor leeftijd. (B) Als u zelfstandige woonruimte vrijmaakt dan krijgt u voor elke maand dat u in uw huidige woning woont 1 punt. Zelfstandig wonen betekent dat u een eigen woning heeft met een keuken, toilet en douche. (L) Woont u niet zelfstandig dan krijgt u voor iedere maand dat u ouder bent dan 18 jaar 1 punt. Het is niet mogelijk om punten te krijgen voor zowel bewoningsduur als leeftijd. Het is slechts één van de twee. Twee voorbeelden: (B) een woningzoekende van 18 jaar en ouder, precies 2 jaar zelfstandig woonachtig in dezelfde woning, heeft een B/L-score van 24 2 x 12 maanden); (L) een woningzoekende met een leeftijd van 30 jaar en 4 maanden zonder zelfstandige woon-ruimte, heeft een B/L-score van 148 aantal maanden boven 18 jaar). OVERGANGSREGELING Woningzoekenden die voor 1 juli 1994 ingeschreven stonden als woningenzoekende, kunnen tot uiterlijk 1 juli 1996 extra punten bij hun B/L score optellen. Iedere ingeschre ven woningzoekende heeft hierover apart een brief toegezonden gekregen. AANBIEDEN VAN DE WONING Als u op grond van uw BL-score de eerste kandidaat op de lijst bent, krijgt u van de verhuurder een uitnodiging om de woning van binnen te bekijken. U dient daarna een aantal zaken te overleggen bij de verhuurder. Dit zijn ondermeer uw geldige indentiteits- bewijs (paspoort, rijbewijs enz.), inkomensgegevens en andere gegevens die van belang zijn. Als u de woning accepteert, wordt een huurovereenkomst gesloten. Indien u de woning niet accepteert, dan wordt de volgende kandidaat benaderd. GEEN BERICHT Uitsluitend kandidaten die in aanmerking komen voor een woning ontvangen bericht. Ook over de puntenvolgorde wordt tussentijds geen informatie gegeven. In de woon krant wordt naderhand bekendgemaakt met hoeveel punten de woning aan iemand is toegewezen. URGENTIE (voorrang bij noodsituaties) Er kan zich een situatie voordoen op medisch of maatschappelijk gebied, waardoor u op korte termijn dringend een (andere) huurwoning nodig heeft. Bij de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle afdeling Grondgebiedzaken, sektie VROM kunt u een afspraak maken voor meer informatie over dit onderwerp. De behandelingskosten voor het aanvragen van een urgentieverklaring bedragen f 120,- OP ZOEK NAAR EEN KOOPWONING IN ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE ONDER f 250.000,- Alleen mensen meteen binding aan de regio kunnen, gedurende 3 maanden een woning tot f 250.000,- in Zevenhuizen-Moerkapelle kopen, nadat degenen die een binding (inwoner, economisch, maatschappelijk) met Zevenhuizen-Moerkapelle hebben de eerste vier weken in de gelegenheid zijn gesteld. Staat de woning langer dan drie maanden te koop dan mag iedereen de woning kopen. De nieuwbouwkoopwoning onder f 250.000,- zijn vergunningplichtig en vallen dus onder de regels van de Huisvestingsverordening. HUISVESTINGSVERGUNNING Voor de navolgende zelfstandige woonruimte heeft u een huisvestingsvergunning nodig: -huurwoningen meteen kale huurprijs tot f 1.007,50; - koopwoningen met een koopprijs tot f 250.000,-; - woonboten, woonwagens. De behandelingskosten bedragen f 12,20. MEER INFORMATIE Mocht u na het lezen van deze informatie nog meer vragen hebben kunt u kontakt opnemen met mevrouw J. Immerzeel-Hertog van de afdeling Grondgebiedzaken, sektie VROM, telefonisch bereikbaar onder nr. 0180-637733. Deze informatie is in een aantal gevallen een weergave van de Huisvestingswet, de Huisvestingsverordening Zevenhuizen-Moerkapelle en andere wettelijke regelingen. Bij een geschil kunt u zich niet beroepen op deze tekst. Wel op de teksten van de wettelijke regelingen zoals die zijn vastgesteld en/of gepubliceerd. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maakt bekend dat vanaf donderdag 19 oktober 1995 gedurende twee weken, ter gemeen tesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Ze venhuizen ter inzage ligt: - het plan tot de aanleg van wegen, het maken van een waterpartij en het bouwrijp maken van een uitbreiding van het Nijverheidscentrum te Zevenhui zen (zuidzijde). De voorgenomen werkzaamheden zijn in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990" van de voormalige gemeente Zevenhuizen. Het college is echter voornemens om met gebruik making van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening vrijstelling te verlenen van dit plan. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van tervisielegging tegen het verlenen van de vrijstelling bedenkingen in te dienen bij het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle. Zevenhuizen, 18 oktober 1995. De loco-burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, M. Zijderhand. Vanaf eind oktober tot half no vember 1995 zal de openbare ver lichtingsinstallatie aan de Mid delweg te Moerkapelle en aan het Noordeinde te Zevenhuizen worden vervangen. Tijdens deze werkzaamheden is het noodzakelijk dat de verlich tingsinstallatie een periode bui ten gebruik zal zijn. In verband met bovengenoemde werkzaam heden zal het Noordeinde wor den afgesloten voor het door gaande verkeer met uitzondering van het bestemmingsverkeer en de buslijndiensten 22 oktober t/m 28 oktober 1995: Stichting Vluchteling 30 oktober 1995: Raadsvergadering. Aanvang 19.30 uur; 2 november 1995: Raadsvergadering. Aanvang 19.00 uur. (begrotingsbehandeling). De vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden

Hart van Holland | 1995 | | pagina 5