Groeneweg deelt ballen uit Eerste prijs voor Hugo van Elteren Dubbele winst Avanti Be Fair te sterk voor Moerkapelle BROUWER DE KONING Groeneweg herstelt zich Diplomazwemmen in de Koornmolen Tennislessen HTC starten weer in de cirkel Zesde ronde onderlinge competitie schaakvereniging Eerste winst voor dames ZVH UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/18 oktober 1995 pagina 9 imuai De leerlingen van groep 3 en 4 van de Eendragt. Zevenhuizen - Voetbalvereniging Groeneweg heeft afgelopen vrijdag - vlak voordat de herfstvakantie aanbrak - leerlingen van 'tReigerbos en de Eendragt verrast. De leerlingen van groep 3 en 4 kregen van Jan van der Pot en Rik Berends allemaal een voetbal uitgereikt. De actie maakt deel uit van een ledenwerfactie van de Zevenhuizense voetbalvereniging. Afgelopen zaterdag speelden zes Moer- kapellenaren in het jeugdtoernooi in Hendrik Ido Ambacht. Er werd door de 60 deelnemers geschaakt in vijf groe pen: A/B, C, D, E en F. In de E-groep eindigde Stefan Rensen met 8 uit 18 verdienstelijk in de middenmoot. Zijn broer Michiel speelde zijn eerste toer nooi. Hij had het hier behoorlijk zwaar en behaalde 1 uit 9. Kevin Bakker werd indezelfde groep achtste met 4,5 uit 9. Hugo van Elteren spande de kroon: hij versloeg al zijn tegenstanders en pakte met 9 uit 9 de eerste prijs. In de C-categorie haalde Jesse van Elte ren 5,5 uit 7, werd tweede en nam even als zijn broer een beker in ontvangst. In de zware A/B-groep kon Aron Kroon geen potten breken. Hij sprokkelde 1,5 bij elkaar. Alle deelnemers die niet in de prijzen vielen, kregen een herinnering mee naar huis. Eerder vorige week trad het eerste team van de schaakvereniging Moerka- pelle in Rotterdam aan tegen Rotter dam 4 (voorheen Volmac). Moerkapel- le speelde met drie invallers en verloor teleurstellend met 4,5-3,5. Hazerswoude-Rijndijk - Het eerste da mesteam van tafeltennisvereniging Avanti heeft afgelopen zaterdag de eer ste wedstrijd gewonnen met 6-4. De verliezer was TTV Unicum 1. Nadia Huizer en Marjolein Snel wonnen alle bei twee partijen en Paula Daalhof won er een. Dit team gaat dit seizoen niet voor het kampioenschap maar wil der de divisie blijven spelen en op deze manier lijkt dat goed te lukken. Het eerste herenteam won ook. Van Papendrecht dat op de vierde plaats staat. Patrick van Meverden won drie partijen. Erik Pennings scoorde twee punten voor zijn team. Zijn laatste wed strijd verloor hij net aan in drie games. Ook Pieter van der Poel had tweemaal pech in de derde game. Hij won toch nog een partij. De eindslag was 6-4. Het eerste team van voetbalvereniging Moerkapelle bleek afgelopen zaterdag een maatje te klein voor Be Fair uit "addinxveen. Be Fair liet zien dat het over een sterke ploeg beschikt en is terecht lijstaanvoerder die qua sterkte n'et in de hoofdklasse thuishoort. Re gelmatig werden grote overwinningen behaald en nu moesten de Moerkapel- mnaren eraan geloven. °e eerste helft werd er door het hard werkende Moerkapelle goed tegen stand geboden. Het was daarom jam mer dat na 25 minuten Danny van Leeu wen bij een Be Fair-aanval finaal over de bal heen trapte. Be Fair-spits Wim van oer Starre had vervolgens geen moeite 'Hl te scoren. Vlak voor rust kreeg Moerkapelle een riante mogelijkheid op de gelijkmaker. Ronald Germeraad verde een gevaarlijke voorzet af, die j^t de hand werd beroerd en dat bete rde een strafschop. Doelman Ralph boonstoppel keerde echter de door /^jjart Visser te zacht in geschoten bal, die ook in tweede instantie niet kon worden benut. Direct na de hervatting werd de stand op 2-0 gebracht. Uit een onoverzichtelijke situatie voor doel scoorde Wim van der Starre met enig geluk zijn tweede goal. Moerkapelle kon geen kansen meer creëren en moest toezien hoe Otto Kempers na een mooie combinatie en Henk Jan van Zijl respectievelijk 3-0 en 4-0 lieten aantekenen. De teruggekeer de keeper Mark Huisman voorkwam met enkele goede reddingen een grote re nederlaag. Toch maakte Moerkapel le in de wedstrijd een goede indruk op het talrijke publiek. De ploeg bleef on danks de kansloze achterstand toch hard werken, waarbij nestor René Stormbroek regelmatig het goede voor beeld gaf. René kreeg echter - terecht - zijn derde gele kaart en mist daardoor de komende competitiewedstrijd te gen Oudewater. Zaterdag vindt een oefenwedstrijd plaats tegen vierde klasser Linschoten iKlsltfl fims Zevenhuizen - Afgelopen vrijdag speel den de mix-teams van badmintonvere niging Zevenhuizen in sporthal Swanla. Uitslagen: Zevenhuizen 2 - Sla u Fit 3-5 en Zevenhuizen 3 - Fly over 4 6-2. Moerkapelle - Rolschaatsvereniging Rolling'90 hield afgelopen vrijdag voor de tweede keer in haar bestaan club kampioenschappen. Er werd gereden in vier klassen. De beste drie uit elke klasse kregen een certificaat en de an dere deelnemers kregen een kleine at tentie. Clubkampioen zijn geworden: Maral Noshad Sharifi (brons 1), Sjoukje van Haastert (brons 2), Emily van 't Wout (zilver 1) en Rona Dijkema (zilver 2). Zij mogen hun wisselbeker een jaar in bezit houden. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Jacqueline Zwijnenburg gaat bij O.S.S. Be Fit skigymnastiek ge ven. Deze lessen zullen plaatsvinden tussen 20.00 en 21.00 uur in de gymzaal aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. De skigym start op 6 november. Inlichtin- gen: 0182-630965. vogelkooi zw., rieten fietsm., fietsstoeltje v. voorop, Truckstar, 7 banden 01828-11364 gevr. thuiswerk 0182-617407 T.k. Bosch koelkast m. vriesvak, ATAG gasoven m. gril 0172-216320 Star computer printer LC-20 250,- 01828-17005 Waddinxveen - Een groot aantal docen ten en leerlingen van het Coenecoop College heeft zich aangemeld voor de jaarlijkse Coenecooploop die op zater dag 21 oktober gehouden wordt. Hier bij zijn zowel leerlingen en docenten uit Boskoop als uit Waddinxveen. De school stelt aan de deelnemers tegen een klein bedrag een t-shirt ter beschik king met het logo van de school. De deelnemers krijgen allen een paar loop sokken voor de inspanning. Het is de bedoeling dat het Coenecoop ieder jaar zal deelnemen aan deze manifestatie en dat de leerlingen ten bate van een goed doel zullen lopen. Het College stelt een wisselbeker beschikbaar voor de win naar van de schoolploeg. Gouda - Na twee gelijke spelen heeft het eerste elftal van voetbalvereniging Groeneweg uit Zevenhuizen in de uit wedstrijd tegen GSU in Gouda opnieuw een overwinning behaald. Groeneweg nam direct het initiatief tegen een hard spelend GSU. Dit resulteerde al na 15 minuten in een doelpunt van Leon van Vliet die een soloactie van Guido Hack afrondde. Daarna trachtte GSU op alle mogelijke manieren Groeneweg te inti mideren. De arbiter trad echter niet op tegen de overtredingen die gemaakt werden. Na de rust nam GSU alle risi co's en kreeg Groeneweg veel mogelijk heden de voorsprong uit te bouwen. Het vizier van de spitsen Leon van Vliet en Guido Hack stond echter niet altijd op scherp. Het was uiteindelijk Oscar Vuyk die inviel en de score na de keeper om speeld te hebben na een lange solo op 0-2 bracht. Kort hierop schonk de scheidsrechter GSU een strafschop na een vermeende overtreding van Dennis Jager. Tot verrassing van het team van Groeneweg deponeerde de scheids rechter ineens de bal op de penaltystip, waarna GSU 1-2 scoorde. GSU gooide hierna alle kracht en trucs in de strijd, wat resulteerde in twee uitsluitingen van GSU-spelers na over tredingen op hun tegenstanders. Het was opnieuw Oscar Vuyk die zijn tegenstander achter zich liet en Guido Hack een niet te missen kans bood. Dit bracht de stand op 1-3. Groeneweg beperkte zich vervolgens tot het spelen op balbezit en op lijfsbe houd. Dit leverde het team drie punten op. Door deze uitslag en het gelijke spel van concurrent WSE gaat Groeneweg nu met Ona aan de leiding. De volgende thuiswedstrijd speelt Groeneweg tegen Woerden dat drie maal achtereen een overwinning be haalde. Zevenhuizen - Op donderdag 12 okto ber en vrijdag 13 oktober hebben 39 leerlingen het A- of B-diploma behaald in zwembad de Koornmolen in Zeven huizen. De beoordelingscommissie werd gevormd door Cock Schiereck- Timmermans, Coby van den Berg en Mieke Schenk. Namens het Bureau Na tionale Zwemdiploma's was aanwezig de heer H. van der Velde. Het A-diploma werd uitgereikt aan Ger ard van Beek, Kim Bellekom, Sjoerd Goeree, Roy Hoogendoorn, Kim Huur man, Wilco Kaashoek, Rosanne van Ommeren, Jeffrey Moonen, Mandy Pinkse, Coen Snoep, Gino Timmerman, Robbert van Vliet, Remko de Vries, Ste fan van der Zalm, Lisanne van den Berg, Willemijn Grove, Tahnee van den Heu vel, Ricky van Horik, Marina Kroon, Iris Meewisse, Floor Middendorp, Colinda Proper, Bianca Schipper, Marthe Schwalbe, Wietske van der Starre, Da- vey de Vos. Het B-diploma werd be haald door Ruben Doornhein, Marcella van der Kraan, Daniël Noorland, Dirk Jan Noorland, Ard Jan Ottevanger, Tan- ja Kieft, Niels Kouwenhoven, Robey Polak, Rosalie Raaijmakers, Jacob Jan Smaal, Sabine Vreeburg, Elian de Wild. Door Maria Soetens Hazerswoude-Rijndijk - Na de herfstva kantie begint weer een nieuwe serie van 16 tennislessen in de sporthal De Cirkel gelegen aan de Sweelincklaan in Hazerswoude-Rijndijk. Deze lessen zijn geschikt voor jongens en meisjes tot en met 12 jaar en worden elke dinsdag na schooltijd, met uitzondering van de schoolvakanties gegeven door Marcel de Bakker, trainer van de Hazerswoud- se Tennisclub (HTC). De kinderen kun nen bij Marcel een racket lenen en krij gen les in bal- en slagvaardigheid. Wanneer de kinderen eind februari 1996 enthousiast geworden zijn voor het tennissen, dan kunnen zij geheel vrijblijvend besluiten om lid te worden van HTC. De tennislessen worden dan in april voortgezet op de gravelbanen aan de ten Katestraat. De lessen in de Cirkel starten op dinsdag 24 oktober aanstaande en de totale kosten zijn 95 gulden per kind. Vooi meer informatie en/of inschrijven: 071-3415490. Moerkapelle - Bij de jeugd van schaak vereniging Moerkapelle werd de zesde ronde gespeeld van de onderlinge com petitie. Hugo van Elteren handhaafde zijn eerste plaats door Pieter van der Werff te verslaan. Aart Jan van Vliet blunderde tegen Jan van Helden en leed zijn eerste nederlaag. Kevin Bak ker verloor van Jesse van Elteren. Ove rige uitslagen: Sander Hertog-Paul van der Meer 1-0, Peter van Vuurde-Michiel Rensen 1-0, Martin Bieleman-Kelly Gra- vesteijn 0-1, Michael van Eijk-Stefan Rensen 0-1. Stand aan kop: 1. Hugo van Elteren, 2. Jan van Helden, 3. Aart-Jan van Vliet, 4. Jesse van Elteren5. Sander Hertog. Bij de senioren verloor Arie Hoogduin kansloos van de koploper Dick Bac. Gerard van Ommeren kon zijn verdedi ging niet organiseren tegen Ben van Geffen, die hem in de aanval versloeg. Ronald Mandersloot klopte Marius van Vuuren en Sven Stange zette Gerrit van Meeteren vreselijk mat. Cees van Vuur en was snel klaar tegen Jacques de Lange (1-0). Hugo van Elteren was niet opgewassen tegen René Ordelmans en zijn broer Jesse had lang voordeel tegen Wouter Vroegindeweij, die toch won. Maarten Vroegindeweij versloeg Ton van Del den en Barry Loef was te sterk voor Geerten Hoeflaak. Ko Scheepers be haalde zijn eerste overwinning tegen Aron Kroon. Stand aan kop: 1. Dick Bac, 2. Ronald Mandersloot, 3. Ben van Geffen, 4. Ger ard van Ommeren, 5. Arie Hoogduin. Bij de jeugd en senioren samen werden 17 partijen gespeeld. Geen enkele hier van eindigde in remise. Zevenhuizen - Zaterdag speelden de dames van ZVH weer in eigen huis een competitie-wedstrijd tegen Switch '87, die hun eerste wedstrijd wisten te win nen. Voor coach Van Yperen was dit een wedstrijd om te zien hoe zijn ploeg de eerste nederlaag verwerkt had. De start van de wedstrijd beloofde niet veel goeds, want in de eerste set was Switch door een grotere servicedruk en een sterke blokkering de Zevenhuizen- se dames de baas. De ZVH-dames kwa men niet uit de verf en moesten met 8- 15 de set aan Switch laten. Nadat coach Van Yperen zijn speel sters op een aantal plaatsen anders inzette en onder andere Fanny Lafeber in de ploeg zette, kreeg Switch meer moeite om grip op de wedstrijd te krij gen. Bovendien wisten de Zevenhui zense dames vanaf het begin Switch met hun opslag goed onder druk te zetten en naar een 5-0 voorsprong te komen, die zij niet meer uit handen gaven. Door sterk spel speelde ZVH naar een 15-6 winst. In de derde set was er weer een dip in het spel bij de Zevenhuizense dames, waarvan Switch gebruik wist te maken en uitliep naar een 4-12 voorsprong. Door het goede serveren van Olga van Zaanen kwam ZVH terug naar 7-12, maar Switch wist toch naar setpoint te komen (7-14). De dames van ZVH gaven het nog niet op en konden in de fase door het goede spelverdelen van Moni que Bijl en de sterke aanvallen van Francine Huurman vijf setpoints van Switch wegwerken en weer op gelijke hoogte komen en zelfs de set met 16-14 winnend afsluiten. De ploeg wist het goede spel in de vierde set vervolgen en ondanks dat Switch dichtbij kwam uit eindelijk deze set ook winnen met 15- 10. Voor de Zevenhuizense dames was dit een belangrijke overwinning, die het zelfvertrouwen weer binnen de ploeg bracht. Voor aanstaande zaterdag staat de uit wedstrijd tegen Pellikaan in Tilburg op het programma.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9