fagilBinroeBtetostaaft Hie ouderenzorg onder één dak in Boskoop Kerkdiensten Twee sporters van Marchant Zuidhollands kampioen eurohome \Z70NE h Gemeente Boskoop gedwongen tot belastingverhoging Afzwemfeest in Gouwebad de Sniep Zuil geeft informatie over energiebesparing Beveiliging Coenecoop van start *2 Klaveijassen café Royal Hart van Holland/25 oktober 1995 pagina 13 Zondag 29 oktober Zijde 36 0172-214550 in Boskoop Subsidie rF.ls van der Vlist loskoop - De contouren van het nieu we zorgcentrum dat gebouwd wordt tan de Boezemlaan in Boskoop zijn il duidelijk te zien. In april van dit jaar is gestart met de bouw en het hoogste punt zal vlak voor de jaar wisseling bereikt worden. Hoewel jlie belanghebbenden van tevoren goed zijn geïnformeerd, beseffen sommigen pas nu wat een omvang het gebouw heeft. Die omvang is ook wel te begrij pen, als je bedenkt dat er drie functies onder een dak komen: wonen, verplegen en verzorgen. Deze drie functies zullen minder sterk ge scheiden zijn dan vroeger. Bewoners van allé afdelingen zullen elkaar kun nen ontmoeten in de centrale ruimte vanhet zorgcentrum. Bovendien wordt traaar gestreefd de ouderen zo laat Hogelijk naar een andere afdeling over teplaatsen. Overplaatsing veroorzaakt vaak een terugval bij de bewoner en is ookvoor de familie een sterk emotione- legebeurtenis. De zorg komt nu naar de patiënt toe in plaats van de patiënt naar dezorg. Het meest treffend blijkt dat in het geval van opname in het verpleeg huis: Boskoopse ouderen kunnen daar bij in de toekomst in hun eigen dorp blijven wonen. Daarnaast gaat Zorg centrum Boskoop een functie voor de omliggende dorpen vervullen.' De plannen voor de vervangende nieuwbouw van Irene zijn ruim vier jaar Beleden gestart. Inmiddels heeft een bestuurlijke fusie plaatsgevonden tus sen stichtingen uit Gouda en Boskoop. nieuwe stichting draagt de naam Ouderen- en Gehandicaptenzorg Gouwestreek. Het zorgcentrum is een van de vier lokaties waar deze stichting ictiefis. De overige drie zijn in Gouda: Bloemendaal, Korte Akkeren en Gover- welle. Deheer F. Schouten, algemeen direc teur van Stichting Gouwestreek, bena drukt dat de fusie van vijf 'oude' stich tingen allesbehalve een logge organisa- 'te zal zijn. 'Centraal waar het moet, decentraal waar het kan' is het motto. 'Als Boskoop een feestje zou willen organiseren, moet dat niet opgelegd «orden vanuit Gouda," legt Schouten uit. De verschillende zorgcentra blijven zelfstandige lokaties met een eigen budget. Overkoepelend overleg dient om de visie over de zorg en de kwaliteit orvan te bepalen. Voor de medewer kers betekent deze fusie meer door groeimogelijkheden binnen de organi se en een gevarieerder werkomge- ïirig- Daarbij wordt op alle lokaties nieuwbouw of renovatie gerealiseerd, «atvoor de bewoners veel veranderin gen ten goede met zich meebrengt. De architecten De Jong en Ooms van bet Goudse bureau Campman Tenne rs de Jong Architecten tekenden voor bet ontwerp van Zorgcentrum Bos koop. De uitwerking vindt plaats in sa menwerking met het Boskoopse archi tectenbureau Gelderblom. Bij het ont- "erp moest rekening gehouden wor- en met het gebouw Parkzicht, dat een De aansluiting op Parkzicht wordt met een liftpartij gerealiseerd. andere verdiepingshoogte kent dan te genwoordig voorgeschreven is voor nieuwbouw. De oplossing is gevonden in een verbindende liftpartij tussen de aanleunwoningen Parkzicht en de nieuwbouw, die ook 'halve hoogtes' neemt. Aan de andere zijde van het gebouw was iets dergelijks aan de hand: vol gens de regels moeten de verdiepings hoogtes van verpleegafdeling en ver- zorgafdeling 30 centimeter verschil hebben. De heer Schouten heeft er bij het College voor Ziekenhuisvoorzie ningen - dat het Ministerie adviseert - voor gestreden dat dit veranderd werd, om vele op- en afritten in de interne looproutes te voorkomen. Het proces heeft hierdoor weliswaar een half jaar vertraging opgelopen, maar door de technische laag tussen de verdiepin gen verticaal te plaatsen, is men toch tot overeenstemming gekomen. Aan de buitenkant van het gebouw is niet te zien dat het gebouw eigenlijk uit drie delen bestaat. Het 'oude' Parkzicht onderscheidt zich natuurlijk wel, maar inde kleur van de gevels en de vorm van de ramen benadert de nieuwbouw het bestaande deel. De hoofdingang komt aan de Boezemlaan. Links daarvan wordt de verpleegafdeling gesitueerd, met 60 plaatsen verdeeld over twee woonlagen. In het lange middengedeel te zal de zorgafdeling te vinden zijn. Deze telt 68 plaatsen en is verdeeld over drie verdiepingen. Elke verdie ping kent zijn eigen verpleegpost. Op de begane grond bevinden zich de cen trale ruimte en voorzieningen als fysio therapie, kapsalon, receptie en pedicu re. Aan de Zijde blijven de 70 aanleun woningen, die bekend zijn onder de naam Parkzicht. Overigens zal het hele gebouw de nieu we naam 'Zorgcentrum Boskoop' dra gen, maar er wordt sterk overwogen historische namen als Irene en Park zicht intern opnieuw te gebruiken. De keuken, aan de buitenkant herken baar aan de donkerblauwe betegeling in plaats van geel stucwerk, zal warme maaltijden en broodmaaltijden ver- JJ0idinxveen ^teref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. R. ter .Capelle a/d IJssel; 16.30 uur ds. K. Hoogendoorn. "erv. lmmanuël kerkgem. 10.00 uur S'A.A. v. Houwelingen; 17.00 uurds. C de Moor, Vesper. per®f. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. AC. Bongers; 17.00 uur sow-dienst kerk. ,/istengemeente Ichtus: 10.00 uur Dr- Post. i, Aoop 10.00 uur mevr. ds. L. Lafeber, ««termeer. gem. 9.30 uur kand. A.G.L. v. euwpoQrt Amsterdam; 18.30 uur M-de Reuver. S'ek 9.30 uur ds. R. de Reuver. I eeef; kerk 9.30enl7.00uurds.G.de 2nS. Heerenveen. üf'r?eref. kerk 9.30 en 17.00 uurds. Ch ng. /""ftengemeente "Bethel: 9.30 uur Waljaard, Zaandam. Boskoop - Twee judoka's van sport school Marchant in Boskoop zijn afgelo pen weekeinde Zuidhollands kampioen geworden. Het gaat om Kick van de Weijde (18) die ondanks zijn leeftijd meedeed bij de senioren in de klasse halfzwaar en Boudewijn Caspari (23) die bij de senioren in de klasse halfmid- den kampioen werd. strekken aan de bewoners, op hun ka mer of in het restaurant. De bewoners van 'Parkzicht' houden de mogelijk heid hun warme maaltijden zelf te be reiden. "Met de thuiszorg, die nu in Parkzicht actief is, zijn goede afspraken ge maakt," aldus de heer Schouten. "Zo wordt voorkomen dat bewoners van Parkzicht, die jarenlang dezelfde thuis hulp hebben gehad, gedwongen een andere persoon in hun huis krijgen. Menselijke relaties worden hierbij van belang geacht." Voor nieuwe zorgvra gen en nieuwe bewoners van Parkzicht zal zorg verleend worden vanuit het zorgcentrum. Het nieuwe zorgcentrum zal uitgerust worden met een geavanceerd alarm systeem. Hiermee kan de bewoner hulp inroepen door middel van een druk op de 'grote knop' van de zorgtelefoon, die ook als gewoon toestel dienst doet. Dit wordt gecombineerd met een pols/ hals-alarmering. De alarmoproepen komen binnen op een centraal meidpa neel en kunnen pas uitgeschakeld wor den als de verzorger bij de hulpvrager gearriveerd is. In dit systeem is een controle aanwezig om op te nemen hoe veel tijd er verstrijkt tussen de oproep en het geven van hulp. Met de nieuwbouw is een investering van 21 miljoen gemoeid. De Mendelhof zal worden verkocht. De voorkeur, ook van de gemeente Boskoop, gaat ernaar uit dit gebouw in stand te houden. Mo gelijk worden er seniorenappartemen ten in gevestigd, waarbij dan een be roep gedaan kan worden op de zorgver lening van het Zorgcentrum. De heer Schouten is zeer te spreken over de samenwerking met het gemeentebe stuur van Boskoop. De oplevering van het nieuwe zorgcen trum is gepland in september 1996. 'Dus' meldt Schouten opgewekt, 'als alles gaat zoals wij willen, zal het kerst diner dit jaar voor het laatst in de Men delhof worden geserveerd'. Boskoop - De gemeente Boskoop is genoodzaakt om haar tarieven en belastingen drastisch te verhogen. De leges voor gemeentelijke diensten worden kostendekkend en de onroe rend zaakbelasting (ozb) zal met 6% extra worden verhoogd, naast de trendverhoging van 2%. Zowel het college als de meerderheid van de raad ziet geen andere mogelijkheid om nog meer te bezuinigen op de uitgaven van de gemeente. Eigenlijk is Boskoop rijp voor financiële steun van het Rijk, zo was te lezen in een persbericht dat de gemeente Boskoop afgelopen week verspreid heeft. De kosten van het wegenonderhoud, ver oorzaakt door de slappe bodem, zijn zo hoog dat bijvoorbeeld het welzijnsni- veau mager is. Gemeenten met zo'n probleem komen normaal gesproken in aanmerking voor extra financiële steun. De normen daarvoor zijn echter streng: Boskoop valt erbuiten omdat de eigen belastingen nog niet hoog ge noeg zijn. Het tekort op de begroting in Boskoop is al heel lang structureel. Door te be zuinigen en de problemen door te schuiven naar later werden de gaten gedicht. Dit is echter niet vol te houden. Daar komt bij dat in 1994 steeds stevig gekort is op de uitkering uit het ge meentefonds. Geen van de partijen heeft een alternatief kunnen aanreiken tot leidt tot een sluitende meerjarenbe groting. Daarom heeft het college een aantal maatregelen voorgesteld om de problemen op te lossen. Niet alleen door de belastingen te verhogen, maar ook door duidelijke keuzen te maken op het gebied van verkeer, leerlingen vervoer, bijstandswet en de woning bouw. In de gemeenteraad van 2 november zal de gemeenteraad zich uitspreken over der voorstellen van het college. Waddinxveen - Op dinsdag 10 oktober hebben 53 kinderen een poging gedaan het A-diploma te behalen. Namens de Nationale Raad was de heer Henk van der Aar uit Harmeien aanwezig. De win naar van de plaatselijke kleurwedstrijd was Brian Evers, die uit handen van chef-zwemonderwijzer Wim van Min nen bloemen, een bonnenboek om vrij te komen zwemmen en een grote hand doek ontving. Hij mag verder op zater dag 28 oktober met zijn familie naar het Dolfinarium in Harderwijk komen. Daar zal door loting worden bepaald wie het 5 miljoenste Nationale Zwemdiploma krijgt. De namen van alle 53 geslaagde zwem- mertjes: Susan Perdijk, Marijn Schenk, Elyse Verboom, Monique Neukerk, Eli- sa Klein, Marjolein van Beem, Maggiel de Bruin, Leonie Kalkman, Tessa Ram- meloo, Julian de Wit, Astrid de Wit, Jeroen Holierhoek, Janine van Leeu wen, Merel van Dijke, Jeffrey v.d. Vel den, Stefan Hoffmann, Jeffrey Fokker, Arjan Jongenburger, Edwin Blok, Ste fan Blom, Imre Grootendorst, Joyce Nomen, Mervijn Roelofs, Anne Konijn, Tristan Straver, Kenny de Jong, Man- ouk Sluys, Donovan Binken, Sebastiaan van Veen, Robin Westdijk. Justin Cok, Marije Rijkaart, Martine de Nijs, Michel le Kaptein, Sander de Bruyn, Femke Panhuysen, Manon Ooms, Nanda Al- bert, Ralph van Tigchelhoven, Anique Wilmer, Febe Vermeulen, Jamie Grootenboer, Patrick Terlingen, Aman da Schimmel, Marco Lindhout, Rick Reas, Christiaan den Hertog, Maaike van Dam, Brian Evers, Thomas van Do- dewaard, Simone van Rijn, Lieske Bij man en Remy van Hattum. Waddinxveen - Vanaf afgelopen maan dag kunnen bezoekers van het gemeen tehuis van Waddinxveen informatie verkrijgen over energiebesparing. Een elektronische informatiezuil geeft na een druk op de knop op het scherm antwoorden op allerlei vragen zoals: hoeveel subsidie krijg ik voor een zon neboiler? wat kost het om vloerisolatie aan te brengen? en bij wie kan ik terecht voor informatie over energiebesparing binnen mijn bedrijf? De informatiezuil verwijst ook naar het Energiebedrijf in Goud. De gemeente Waddinxveen is de eerste gemeente waar het Energiebedrijf Mid den-Holland een informatiezuil plaatst. Dit gebeurt in het kader van de intensie ve samenwerking op het gebied van energiebesparing die sinds twee jaar plaatsvindt tussen de gemeente en het Energiebedrijf. De plaatsing van de in formatiezuil is een van de actiepunten uit het 'Uitvoeringsplan Energiebeleid' van de gemeente Waddinxveen. Over enige tijd krijgen aan andere gemeen ten in Midden-Holland een informatie zuil in het gemeentehuis. Ik ben op zoek naar m'n vrienden voorh. mevr. Bettie/Lies Helsloot-Schuurman 071-3412078 t.k. Seat Ronda bj '85 apk 10-96 5 bak 4 deurs wegenbel. tot 17-10/1450,- 071-3415562 t.k. 1-1-3 bankstel eiken, wit gasfornuis, d. blauwe kinderw. Koelstra 0182-619506 t.k. witte kinder opoefiets ca. 7 jr. 0180-631060 Waddinxveen - Op donderdag 26 okto ber en 30 november vindt in Café Royal een klaverjascompetitie plaats. Deze avonden beginnen om 20.00 uur en er zijn diverse prijzen te winnen. Door Rob Meiners Waddinxveen - Met ingang van afge lopen zaterdag is - na veel onderhan delingen - een definitieve start ge maakt met de collectieve beveiliging van het bedrijvenpark Coenecoop. Door het Schiedamse beveiligingsbe drijf GOM zal in overleg met de ge meente, districtspolitie en de Stich ting Coenraad een concept-conve nant worden opgesteld waarna het plan zal worden bekrachtigd. De werkgroep streeft ernaar om de be veiliging op Coenecoop verder uit te breiden zodat het park verzekerd is van een kwalitatief goed beveili gingssysteem. Het toezicht van het beveiligingsbedrijf in de avond- en nachtelijke uren zal geschieden in nauwe samenwerking met de politie. De burgermeeste- van Waddinxveen de heer C.M. van der Linden liet in een vraaggesprek weten dat er op het ogenblik vijftien bedrijven voor de be veiliging hebben ingeschreven. Meer deelnemers zal echter niet slechts de kwaliteit van het beveiligingssysteem ten goede komen, maar ook kunnen leiden tot een tariefbijstelling in het komend jaar. Eventuele deelneming van ondernemingen gevestigd op ande re bedrijvenparken, zoals de Mercu- riusweg en Zuid 1 en 2, zal ook een lagere toekomstige contributie van alle deelnemers kunnen bewerkstelligen. Het doel van het totale plan Beveiliging Volvo is een van de deelnemers aan het beveiligingsplan. Coenecoop is enerzijds door middel van gezamenlijke beveiliging en risico beheer het stijgende aantal bedrijfsin- braken een halt toe te roepen en ander zijds het signaleren, doormelden en opvolging vast te leggen met het bevei ligingsbedrijf GOM. Reeds in 1992 heeft de voormalige Coö peratieve Vereniging Coenraad een werkgroep in het leven geroepen die de kwaliteit en samenstelling van de aan gebrachte beveiligingsinstallaties on derzocht heeft. Het onderzoek en werk zaamheden hebben geleid tot het Plan tot Beveiliging Bedrijvenpark Coene coop. De jarenlange inzet van alle be trokkenen heeft dan ook geresulteerd in een goed doordacht plan en een startsubsidie van de Ministeries van Justitie en Binnenlandse Zaken.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13