*7uai, &eaüiate*t, euvfarvi &e&te Hart van Holland/25 oktober 1995 pagina 17 is jammer dat de meeste mensen in het voorjaar beginnen met hun tuin. Het najaar is een betere periode om te bestraten. In een bestaande tuin zijn de planten dan gesnoeid, daardoor wordt bij het bestraten minder beschadigd zegt Ed Plaizier. Van het bestraten van het paadje aan de deur tot bedrijfsterreinen: Ed Plaizier Bestratingen, Bredeweg 15, Waddinxveen. Telefoon 0180-633020. Wat hebben kurkvloeren, sleutels, luchtreinigers, tuin architectuur, hypotheekadvies, designmeubelen en Indonesische kruiken met elkaar te maken? Op het eerste gezicht niets, maar ze horen allemaal in en om het huis en dus in de woonspecial van het Hart van Holland die u momenteel onder ogen heeft. Dan is er natuurlijk de inrichting van de woning: vloeren, gordijnen, meubelen, slaapcomfort. Maar ook de buitenkant zoals het ontwerpen van de tuin en de bestrating. De special is bedoeld om nieuwe ideeën op te doen en om de bedrijven te leren kennen die zich in de regio bezighouden met alles in en om het huis. Ed Plaizier bestratingen maakt prachtige sierbestratingen. Naast bestraten doet hij ook de verdere opbouw van de tuin, dat wil zeggen van alle "dode" materialen, zoals vlonders, schut tingen, vijvers. Er is tegenwoordig een ruim assortiment in mate riaal voor een mooi straatje of terras. Natuurstenen, klinkers, keitjes of trottoirtegels gelegd in verschillende patronen of hoogte verschillen. Ed Plaizier werkt samen met tuinontwerper Elmar de Beukelaar. Voor een tuinontwerp gemaakt wordt, bekijken zij samen de tuin. Belangrijk is aan welke eisen de tuin, het pad en het terras moeten voldoen. Ideeën van de tuineigenaar worden in het plan meegenomen. "Mensen doen vaak ideeën bij anderen op, dit werken wij dan op eigen wijze uit. Een bestaande tuin veranderen en de stenen hergebruiken is ook mogelijk. Een compleet tuinplan laten uitvoeren is meestal een flinke uitgave. Maar als de sierbestrating op een goede professionele wijze gelegd wordt heeft men er lang plezier van. In deze woonspecial wordt aandacht besteed aan huis en tuin. Nieuwe ontwikkelingen staan daarbij centraal: bijvoorbeeld de trend dat steeds meer Nederlanders een huis kopen. Deze mensen hebben advies nodig bij het afsluiten een hypotheek. Voor mensen die twijfelen tussen kopen of huren, zijn er gratis speciale videoban den te leen. Nieuw is de rechtshulp-verzekering tegen de kosten van rechtzaken. Steeds meer mensen krijgen namelijk te maken met rechtzaken. Achtertuin van een eengezinswoning in Waddinxveen: tuinontwerp Elmar de Beukelaar, sierbestrating Ed Plaizier.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 17