Deze week: Huis Tuin-special, zie pagina Nederlands record gevestigd bij Coenecooploop Lions Club organiseert wederom Boelhuis Politie gaat roof overvallen op benzinestations te lijf VEERMAN MAKELAARDIJ btuurder bekneld op ie Alphense weg Overvallers aangehou den deisje aangereden Snelheidscontrole Aanrijding tussen fietser ^automobilist 18e jaargang nummer 638 25 oktober 1995 Uitslagen Coenecooploop VOOR ELKE HYPOTHEEKVORM OF -COMBINATIE Haal onze informatieve hypotheekvideo eens op! >p - Afgelopen vrijdagmiddag nin vier gewonden afgevoerd naar liet ziekenhuis na een botsing tussen twee personenauto's op de Alphen- sweg. Een 78-jarige Alphenaar moest door de brandweer uit het mak worden bevrijd terwijl het heli- traumaieam uit Amsterdam medi sche hulp verleende. De 78-jarige au tomobilist reed vanaf de oprit rich ting Boskoop de Alphenseweg op. In van in te voegen keerde hij zijn auto en wilde richting Alphen aan een Rijn rijden. Vanaf het viaduct uit ie richting Aiphen kwam een 44-jari- ge vrouw uit Boskoop. Zij kon een botsing met de kerende auto niet voorkomen. De bestuurders van de oeide auto's alsmede de passagiers, een 75-jarige Alphense en een 18-jari- geBoskoper, werden met verwondin- naar het Bleulandziekenhuis in Gouda overgebracht. Over de aard de verwondingen is op dit mo ment nog geen duidelijkheid. Het ver is gedurende ruim een uur om- d. Wdinxveen - Woensdag en donder dag werden twee Waddinxveners aangehouden die hebben bekend 26 januari van dit jaar de greep in de kassa te hebben gepleegd bij de siga renwinkel aan de Kerkweg Oost. Zevenhuizen - Woensdagmiddag vond op de Knibbelweg een ongeval plaats waarbij een 10-jarig meisje aangereden door een perso nenauto, bestuurd door een 32-jarige automobiliste uit Moerkapelle. Het isje stak over zonder voldoende te letten. De automobiliste kon niet meer tijdig remmen. Het meisje ®et vermoedelijk een hersen- tuddir.g overgebracht naar het Bleulandziekenhuis. Zevenhuizen - Maandagmiddag 16 oktober werd van 14.00 tot 17.00 uur snelheidscontrole gehouden op de Burgemeester Klinkhamerweg. Van ^2185 passanten waren slechts 39 overtreders. De snelste auto reed 74 kilometer per uur. Woensdag werd nrederom gecontroleerd van 9.30 tot '2 00 en van 13.45 tot 17.00 uur. Res- Mevelijk passeerden 1640 voer ingen waarvan er 40 te snel reden en 020 met 64 overtreders. De snelste 'aden 73 en §7 kilometer per uur. werden gefotografeerd. idinxveen - Zaterdagmiddag om- skeeks half zes vond een aanrijding Pnats op de Beijerincklaan op de jj^steekplaats bij de Zuidplaslaan. en 15-jarig Waddinxveens meisjes s a* daar met de fiets over maar ne- Baarde het rode licht. Zij werd aange- «n door een personenauto be- ^Uurd door 24-jarige Waddinxvener. meisje is overgebracht naar het L anlandziekenhuis en bleek een ge- '°ken pols te hebben. Waddinxveen Op zaterdag 21 oktober vond voor de zevende maal de Coenecooploop plaats. De prestatielopen kende vijf verschillende afstanden van 1,2 tot 21,1 km over een autovrij parcours. De kinderen werden uitgebreid gefilmd, gefotogra feerd en natuurlijk aangemoe digd door familieleden. Voor de kinderen tot 12 jaar was na afloop van de loop een loterij georganiseerd. De Boskoopse Fred van Zoest (Til burg) liep 30.56 in de 10 km wegweds- tijd en was hierover zeer voldaan. Greg van Hest liep een Nederlands record van 27.50 minuten, een verbe tering van zijn eigen record met ne gen seconden. "Het gaat steeds be ter, ik ben goed in vorm", zegt hij. De Coenecooploop vond dan ook plaats onder ideale omstandigheden, wind stil en een zonnetje. Voor de derde maal werd Aziz Bougra (28.26) twee de en derde werd Mohamed Baket (28.28) uit Palestina. Bij de vrouwen won Kristijna Loonen (33.28) uit Amsterdam. "Ik ben eigen wijs en dat vind ik een goede eigen schap. Anders laat je je door ieder een alles vertellen, ik loop voor me zelf en heb nu echt voor topsport gekozen", zegt Kristijna Loonen, "Ik train ook om te genieten maar op snelheid kom in nog wel wat tekort". Wilma van Onna (33.30) werd tweede en Tuija Toivonen derde. Start 5 km prestatieloop voor kinderen tot 12 jaar Mannen: 1. Greg van Hest 27.50, 2. Aziz Bougra 28.26,3. Mohamed Baket 28.28, 4. Warren Patterson 28.50, 5. Peter van der Velden 29.03,6. Tonnie Dirks 29.20, Remco de Bree 29.21, 8. Theo van de Abbeel 29.22, 9. Edo Baart 29.23 en 10. Jeroen van Damme 29.26. Vrouwen: 1. Kristijna Loonen 33.28, 2. Wilma van Onna 33.30, 3. Tuija Toivonen 33.55, 4. Daisy Hombergen 34.01,5. Marjan Freriks 34.30,6. Sonja Klein 37.16 en 7. Wilma Korevaar 37.57. Regio - Vanaf 26 oktober gaat de politie in de regio Midden-Holland een poster actie starten om het aantal roofoverval len op benzinestations terug te drin gen. Bij 126 benzinestations in het hele gebied zullen posters worden opge hangen met de tekst: "Besef wat je doet, een overval op een benzinestation le vert een lage buit, een grote pakkans en een hoge straf". De postercampagne maakt deel uit van een serie preventieve maatregelen. De benzinepomphouders hebben zelf tal van maatregelen genomen zoals came rabewaking, het aanbrengen van kogel werend glas en het geven van veilig heidsinstructies aan het personeel. Benzinestations zijn door hun ligging in buitenwijken en langs snelwegen vaak extra gevoelig voor criminaliteit. Bo vendien zijn de maanden oktober tot en met maart de risicomaanden voor de benzinestations voor wat betreft roof overvallen. Het idee van de postercampagne is ont staan in de regio Kennemerland, waar men een poster heeft ontworpen die potentiële daders moet confronteren met de gevolgen van een roofoverval. In navolging van deze regio is voor Hol lands Midden een poster ontwikkeld met daarop de slogans: "Zes jaar gevan- genissstraf..." en "Pompstation werd hun eindstation". Sinds 1992 werkt de politie Hollands Midden aan een probleemgerichte aan pak van roofovervallen. Deze aanpak heeft geresulteerd in een daling van het aantal overvallen. Tijdens het boelhuis wordt ondermeer c Zevenhuizen - Ook dit jaar organi seert de Lions Club Zevenhuizen- Moerkapeile opnieuw een boelhuis- veiling in La Baraque. Dit boelhuis vindt plaats om zaterdag 4 november. Voor de liefhebbers zijn er weer allerlei goederen te koop. Onder de aangemelde kavels bevinden zich ondermeer een Westminster klok, een groot formaat handbeschilderde kerstgroep met stal, een kloosterbei en tinnen voorwerpen. Zowel de koper als de verkoper staan 10% van de biedprijs af aan het goede doel. De opbrengst is bestemd voor Artsen zonder Grenzen. De leden van de Lions Club geven hun medewerking belangeloos en er blijft bij het Boelhuis niets aan de strijkstok :e handbeschilderde kerstgroep met stal verkocht. hangen, zo heeft de Lions Club uitdruk kelijk laten weten. Het streven is om circa 200 kavels onder de hamer te brengen. Tot nu toe zijn er 110 kavels aangemeld en George Moonen van de Lions Club roept de lezers van het Hart van Holland op om hen die iets willen laten veilen om dit zo spoedig mogelijk aan te melden. Dit kan via 0180-633847, 0180-633618 of 0180-618080 tussen 18.00 een 20.00 uur. De inbrengers van een kavel krijgen een kavelnummer thuisgestuurd en dienen de kavels zelf af te leveren op de dag van de veiling tussen 10.00 en 11.45 uur. Tussen 12.00 en 13.15 uur kunnen de kavels worden bezichtigd, waarna de veiling een aan vang neemt. af te sluiten bij o.a. de ING Bank, NMS Spaarbank, Postbank, Stad Rotterdam, AMEV, NN, ZA, NOG, Vezeno, Westland/Utrecht Dorpsstraat 200 Telefoon 01802 - 1866 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefax01802 - 3178

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1