iedere week in 30.250 brievenbussen! Ni Structuurvisie Weinig heftige discussie over Gemeentelijk legpenning voor de heer Boer De (Onredelijkheid van belasting Motorrijder ten val Jongen valt met fiets Bazar Oud papier Moerkapelle 18e jaargang nummer 639 1 november 1995 hA makelaardij o.g. Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar NVM MAKELAAR Hazerswoude-Dorp - Een 48-jarige motorrijder uit Alphen a/d Rijn is op 25 oktober gewond geraakt bij een verkeersongeval. Op de kruising van de Hoogeveenseweg met de Geme- neweg kwam hij in botsing met een auto, bestuurd door een 32-jarige in woner van Waddinxveen. De motor rijder reed over de Hoogeveenseweg en kreeg op de kruising geen voor rang van de man uit Waddinxveen, die over de Gemeneweg reed. De motorrijder is met eert gebroken been overgebracht naar het Rijn landziekenhuis. Koudekerk a.d. Rijn- Een veertien ja rigejongen uit Koudekerk a.d. Rijn is op 24 oktober gewond geraakt, nadat hij met zijn fiets op de Lagewaard was gevallen. De voorvork van zijn fiets brak af, toen hij neerkwam, na dat hij zijn stuur had opgetrokken (steigeren). Hij werd overgebracht naar het Rijnlandziekenhuis. Hij brak zijn neus en een aantal tanden kwa men los te zitten. Hazerswoude-Rijndijk- De WD afde ling Rijnwoude organiseert op dins dag 14 november een voorlichtings- avond over belastingen. De (on-)re- delijkheid van belastingen staat op deze avond centraal. Drs. J.F. Hoogervorst, lid van de Tweede Ka mer voor dé WD zal een inleiding geven over de lastenverlichting voor het midden en kleinbedrijf (MKB) en de gevolgen voor de burgers van de herverdeling van het gemeente fonds. De heer F.V. Ketel zal Ingaan op de relatie tussen de burgers en de gemeente op het gebied van belastin gen. Mr. W.P. Keulers, fiscaal jurist en belastingadviseur zal ter afslui ting praktisch bruikbare adviezen geven om de belastingdruk te ver minderen. De avond wordt gehouden in Het knker te Hazerswoude-Rijndijk en is voor iedereen toegankelijk. Aanvang 20.00 uur. inlichtingen: tel. 079- 2427646 of 01728-7103. Koudekerk a.d. Rijn- Op vrijdag 3 en zaterdag 4 november wordt de jaar lijkse bazar gehouden t.b.v. het on derhoud van de Ned. Herv. kerk Kou- dekerk a.d. Rijn/Hazerswoude-Rijn- dijk. De bazar wordt gehouden in Onder Dak', Dorpsstraat 57 te Kou- dekerka.d. Rijn. Openingstijden: vrij dag van 19.00 tot 22.00 uur en zater dag van 10.30 tot 16.00 uur. De oliebollen kunnen al vanaf vrij dagmorgen 10.00 uur afgehaald wor den bij 'Onder Dak'. Vrijdagmiddag 3 en zaterdag 4 no vember kan er weer papier worden gebracht in de containers naast de erkvan de Gereformeerde Gemeen te. Zaterdag van 9-12uurisde contai- "erdienst aanwezig. De vierde con tainer is voor karton. Na 12 uur kan er geen papier meer worden gebracht, raag het papier in de containers )rengen. De opbrengst van oktober bedroeg 14.640 kilo. Zevenhuizen - De thema-avond over de Structuurvisie Zevenhuizen- Moerkapelle die vorige week dinsdag gehouden werd, is rustig verlopen. Heftige reacties waren nauwelijks te horen tijdens deze avond, die informatief bedoeld was en georganiseerd werd door de PvdA/D66-fractie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Er was een enkele kritische noot uit het publiek te horen, maar de emoties liepen niet hoog op. In de Struc tuurvisie zijn de toekomstplannen van de gemeente gevat, om een vuist te maken tegen de oprukken de steden zoals Rotterdam en Zoetermeer. Er waren ongeveer zeventig belangstellenden aanwe zig op de avond. Opvallend was de hoge opkomst van politici van andere politieke partijen. Van links naar rechts: de heer G.J. Sytsema (projectleider), de heer V. Teekens (gemeenteraadslid PvdA/D66-fractie), de heerJ.D. Dorrepaal (discussieleider), mevrouw L. Blok (Provinciale Slatenlid voor D66). sche uiteenzetting van de heer G.J. Syt sema, die het gehele project heeft ge leid. In grote lijnen gaf hij weer wat de structuurvisie inhoudt ("Het is een or dening met wijde blik") en hoe de plan nen geïnterpreteerd moeten worden ("Er zijn vijf fasen, maar de politiek bepaalt of elke nieuwe fase ingegaan wordt. Het is ook mogelijk om fasen over te slaan of om te stoppen".) Na deze technische uitleg, legde de heer V. Teekens namens de PvdA/D66-fractie uit waarom de Structuurvisie nodig was en welke mogelijkheden de struc tuurvisie geeft. Mevrouw L. Blok liet zich eveneens positief uit over de plan nen, hoewel zij een te grote uitbreiding van Zevenhuizen-Moerkapelle "niet opportuun" noemde. Na de uiteenzettingen van de gasten, werd gelegenheid gegeven tot het stel len van vragen. Deze vragen betroffen vooral de technische uitvoering van de Structuurvisie. Zo werd aandacht ge vraagd voor een omleidingsweg die de verkeersoverlast op de Burgemeester Klinkhamerweg zou moeten tegen gaan. Als oplossing voor dit probleem geeft de Structuurvisie een verbinding met de oprit bij Waddinxveen, maar door andere gemeenten wordt gelob- byed voor de Moordrechtbogen. Juist omdat Zevenhuizen-Moerkapelle een andere oplossing wenselijk vindt, dreigt de gemeente hierin onder de voet gelopen te worden door omliggen de gemeenten. Met ingang van 1 oktober 1995 is een marktgerichte woonruimteverdelings systeem ingevoerd. Advisering om trent de verdeling is nu niet meer nodig. De commissie en daarmee ook de heer Boer staken hun werkzaamheden. Alle aandacht en energie die de heer Boer gedurende zo lange tijd heeft besteed aan de sector volkshuisvesting in de gemeente Waddinxveen zijn reden voor het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen hem als blijk van waardering de gemeentelijke legpenning toe te kennen. ovens De heer Duivestein (Tweede Kamerlid PvdA) ontvouwde zijn plannen voor een enorme stad tussen Den Haag en Rotterdam. (Foto's: Gerard Verheijen) Spectaculair waren de plannen die PvdA-kamerlid A. Duivestein dins dagavond ontvouwde. Duivestein zou graag een stad zien "tussen Den Haag, Rotterdam, Zoetermeer en Delft," een plan waarover hij met veel enthousiasme sprak. De bouw van deze stad staat haaks op de structuur visie van Zevenhuizen-Moerkapelle, die voorziet in een extreme groei van de gemeente. "Ik ben niet de aangewezen persoon om iets te zeggen over de Structuurvisie," zei de heer Duivestein dan ook. "Ik heb zelden zo'n mooi plan gezien, dat tot in detail was uitgewerkt en heb daarvoor veel bewondering." Maar Duivestein voelt helemaal niets voor de plannen. "Het is niet mogelijk om alleen over het Groene Hart te spre ken," zei hij. "Veel beter is het om een plan te maken voor de gehele Rand stad. Alleen dan kan het Groene Hart groen blijven, ik ben dan ook voorstan der van landelijk coördinatie bij ruim telijke ordening". De avond was gestart met een techni- Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 Waddinxveen - Afgelopen vrijdag reikte burgemeester C.M. van der Linden de gemeentelijke legpenning uit aan de heer A.L.M. Boer in de trouwzaal van het gemeentehuis. De heer Boer ontvangt deze gemeentelijke legpenning tergelegenheid van zijn beëindiging van zijn werkzaamheden voorde Woonruimt-adviescommissie als blijk van waardering voor zijn langdurige en grote inzet in de sector Volkshuisves ting en de betekenis die dit heeft gehad voor de Waddinxveense gemeenschap. De heer Boer is de enige persoon die van het begin tot het eind van het be staan van de Woonruimte-adviescom missie lid is geweest van deze commis sie. Hij heeft gedurende ongeveer 25 jaar advies gegeven over woonruimte verdeling in de gemeente Waddinx- Aan het einde van dit kalenderjaar is de heer Boer ook vijfendertig jaar als be stuurder werkzaam in de sector Volks huisvesting. Van 28 november 1960 tot 30 oktober 1961 deed hij dat als com missaris van de R.K. Woningbouwvere niging St. Joseph. Daarna van 30 okto ber tot 1 juli 1981 als secretaris van het bestuur en van 1 juli 1985 als voorzitter. Vanaf 16 december 1985 tot op heden is de heer Boer lid van het bestuur van de Woningbouwvereniging S.S.W. Verder bekleedt hij vanaf augustus 1981 tot op heden de functie van secretaris in het dagelijks bestuur van de Stichting Sa menwerkende Woningbouwkorpora- ties. Daarnaast heeft de heer Boer een leidende rol vervuld bij de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard. Vanaf de oprichting in 1975 tot aan de opheffing in 1992 was hij voorzitter van deze stichting. Hij was ook hier de drijvende kracht achter een en ander. De stichting heeft voor de Waddinxveense bevolking een 500-tal betaalbare koopwoningen gereali seerd en daarmee een grote mate van doorstroming tot stand gebracht.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1