Woonruimteverdeling veranderd VEERMAN Hart van Holland: iedere week in 30.250 brievenbussen! Direkte kassakorting Allerhande-coupon Carnavalsavond Prinsenbal 1995 Natuurwandeling in de Bleiswijkse Zoom Speelgoedbeurs Grote pluimveeshow te Waddinxveen Albert Heijn Zevenhuizen Vanaf 1 november initiatief bij huurder Nieuw systeem VOOR ELKE HYPOTHEEKVORM OF -COMBINATIE Haal onze informatieve hypotheekvideo eens op! Spelregels Urgentie Informatie ARIEL DREFT VIZIR 10.49 1 2.69 9.69 Hazerswoude Rijndijk - Zaterdag 11 november organiseert carnavalsver eniging de Blauwkousen weer een carnavalsavond in 't Anker te Hazer swoude Rijndijk. Op deze avond speelt de band Enterprice. Deze vier mansformatie brengt covers van de jaren 70 tot nu. Ook showband "De Bierieppen" zal het publiek verma ken. De eigen inbrenggroep en de dansmariekes zijn ook van de partij. Ais klap op de vuurpijl is de avond natuurlijk bedoeld om de prins en prinses carnaval bekend te maken. Aanvang 20,30 uur. Entree 12,50, leden 7,50. Ook dit seizoen rijdt de borrelbus. Boskoop - Op zaterdag 11 november organiseert carnavalsvereniging "De Krooshappers" het Prinsenbal 1995. Op deze dag zal Prins Flierefluiter zijn regeerperiode afsluiten samen met zijn hofdame Bianca, om plaats te maken voor een nieuwe Prins en hofdame. Muzikale medewerking wordt ver leend door de band "Flame" en de dansgardes de "Donderkopjes" en de "Spetters". Ook hofkapel "De Bag- gerbeugels" geeft acte de presence. De avond begint om 20.00 uur in "Ro- zenburcht" te Boskoop. Bleiswijk-Op zaterdag 11 november is er een natuurwandeling in de Bleiswijkse Zoom onder leiding van gidsen van Natuur- en Vogelwacht "Rotta' Gestart wordt op het par keerterrein bij restaurant "t Zeeitje", Kooilaan te Bleiswijk, om 14.00 uur. Duur an de wandeling is 1,5 a 2 uur. Boskoop - Op vrijdag 10 en zaterdag 11 november vindt er in verenigings gebouw "De Schakel" in de Nieuw- straat 79 in Boskoop een grote speel goedbeurs plaats. Tijdens deze beurs wordt uitsluitend nieuw speel goed verkocht. Deopeningstijden van de speelgoed beurs zijn: vrijdag 10 november van 16.00-21.00 uur en zaterdag 11 no vember van 10.00-13.00 uur. De opbrengst van de speelgoed beurs komt ten goede aan het bouw fonds van de Chr. Gereformeerde Kerk te Boskoop. Waddinxveen - Voor de derde maal houden de Pluimvee- en Konijnen fokkersverenigingen "Nieuw Leven" en "Gouda en omstreken" gezamen lijk de jaarlijkse tentoonstelling. Deze vindt plaats op donderdag 9 november van 20.30 tot 22.00 uur, vrijdag 10 november van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag 11 november 10.00 tot 15.00 uur. De toegang is gratis. Te bezichtigen grote- en dwerghoenders, een den, sierduiven, konijnen, cavia's en Kleine knagers, in totaal 600 dieren. De tentoonstelling wordt gehouden ln de sportzaal "Groenswaard", Win gerd 2 te Waddinxveen. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen- Vanaf 1 november zijn in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle de regels voor de woonruimteverdeling van met name vergunningplichtige huur woningen gewijzigd. Voorheen moest men zich voor dit soort woningen als woningzoekende bij de gemeente laten inschrijven. Op basis van een bepaald puntensysteem werd dan een woning toe gewezen. Thans ligt het initiatief geheel bij de mensen zelf. Het nieuwe verde- lingsbeleid is geregeld in het zogenaam de "Convenant Woonruimteverdeling", een tijdelijke overeenkomst tussen de gemeente en de beide woningbouwvere nigingen, die vorige week door de ver schillende partijen werd getekend. In zijn openingswoord memoreerde burgemeester Schoots dat de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle en de woningbouwverenigingen "Beter Wonen" uit Zevenhuizen-Moerkapelle en "Samen Sociale Woningbouw" uit Waddinxveen met de inwerkingtreding van de overeenkomst aan het begin staan van een ander type samenwer king. "Net als bij het convenant tussen Rijk en Gemeente is het belangrijk dat we ons met de tekening van de voorlig gende overeenkomst aan de regels hou den". De voor het lokale huisvestings beleid verantwoordelijke wethouder Zijderhand (Gemeentebelangen) zei dat hij verheugd was dat na ongeveer 8 maanden van voorbereiding de dag ge komen was dat het convenant tussen de woningbouwverenigingen en de ge meente kon worden getekend. Hierbij sprak hij tevens de hoop uit dat het nieuwe verdelingssysteem de door stroming zal bevorderen en dat meer huurders in de voor hun bestemde wo ning gehuisvest zullen worden. Ook haalde hij aan dat deze overeenkomst slechts een tijdelijk karakter heeft (in principe tot 1 juli 1996), omdat de rol van de woningbouwcorporaties in de toewijzing van met name de vergun ningplichtige huurwoningen (wonin gen die in huur niet meer dan f. 1007,50 per maand doen) nog vergroot kan en wellicht zal worden. In de komende maanden zullen de partijen hierover nog nader overleg hebben, teneinde toe te groeien naar een tweede convenant. Wat zijn nu met de inwerkingtreding van het convenant de aangebrachte veranderingen ten opzichte van het oude toewijzingsbeleid? In dit oude sys teem gold dat men ingeschreven moest staan bij de gemeente. Volgens een be paald puntenstelsel werd men dan op een wachtlijst gezet en als iemand "aan de beurt" was, kwam de gemeente in aktie. In die zin dat men benaderd werd met de vraag of er belangstelling was voor die of die woning. Deze aktieve rol van de gemeente is met de komst van het convenant komen te vervallen en het gemeentelijke puntensysteem is reeds per 1 juli 1994 bevroren. Het aan tal tot die datum gescoorde punten telt echter wel mee in de nieuwe situatie, althans tot 1 juli 1996. Daarna is men deze punten hoe dan ook kwijt. Te reke nen van 1 november 1995 valt men on der een nieuw systeem het zogenaam- Tevredenheid bij de ondertekenaars van het convenant. Van links naar rechts (voorzitter Beter Wonen), de heer Zijderhand (wethouder Volkshuisvesting) en de B/L-systeem. De B staat voor bewo- nersduur en de L voor leeftijd. Voor iedere maand dat iemand zelfstandig woont (huur dan wel koop), krijgt men een punt (bewonersduur). Als maatstaf geldt de HUIDIGE woning. Voor dege nen, die nog geen woning hebben en dus nog niet op zichzelf wonen, geldt dat pas punten gescoord kunnen wor den vanaf het moment dat de 18-jarige leeftijd wordt bereikt (de zogenaamde startersregeling). Voor iedere maand dat men ouder is dan 18 en geen zelf standige woonruimte heeft, heeft men recht op een punt (leeftijd). Het is niet mogelijk de punten die vergaard zijn op grond van het B-systeem te combine ren met de punten verkregen op basis van het L-systeem. Het is of/of. De aktie ve rol die de gemeente had, is niet meer. Het initiatief ligt nu geheel bij de mensen zelf. De rol van de woning bouwverenigingen is in die zin gewij zigd dat zij hun woningen via een adver tentie (onder andere in Hart van Hol land) bekendmaken. De in de adverten tie opgenomen woonbon moet dan bin nen een bepaalde termijn naar de ge meente opgestuurd worden. De rol van de gemeente in deze is dat zij aan de hand van de haar beschikbare gege vens de punten berekent en daarmee de volgorde van de kandidaten aan geeft. Deze "volgordelijst" gaat vervol gens naar de betreffende woningbouw corporatie. De aanvrager met het hoog ste aantal punten krijgt van deze instan tie de woning. Aangezien de verdeling van de vergunningplichtige huurwo ning volgens het beginsel van recht vaardigheid dient te verlopen, vindt er in het openbaar een duidelijke en een voor een ieder controleerbare terug koppeling plaats. Dit houdt in dat (ook weer in deze krant) wordt bekendge maakt aan wie en op basis van welk aantal punten een bepaalde woning is toegewezen. n\ af ie sluiten bij o.a. de ING Bank, NMS Spaarbank, Postbank, Stad Rotterdam, AMEV, NN, ZA, NOG, Vezeno, Westland/Utrecht Telefoon 01802 - 1866 Telefax01802 - 3.178 Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Bij de toewijzing van vergunningplich tige huurwoningen geldt een aantal spelregels. Om ie beginnen moet men minimaal 18 jaar zijn. Men moet de Nederlandse nationaliteit bezitten of in het bezit zijn van een verblijfsvergun ning. Verder moet men minstens twee jaar aaneengesloten in de regio Midden Holland Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Neder- lek, Nieuwerkerk a/d IJssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist en Wad dinxveen) woonachtig zijn. Ook moet men economisch (vast dienstverband) en maatschappelijk (van de laatste 10 jaar tenminste 6 jaar aaneengesloten ingezetene zijn geweest) aan de regio gebonden zijn. Voorts mag het belast baar gezinsinkomen (let wel het inko men van het gehele gezin) niet meer zijn dan f 72.540,- op jaarbasis. En als laatste hebben de inwoners van Zeven huizen-Moerkapelle gedurende de eer ste 4 weken te allen tijde voorrang bo ven alle eventuele andere gegadigden van de regio Midden Holland. burgemeester Schoolts, de heer Vermont de heer Van den Dool (voorzitter S.S. W. Er kan zich een situatie voordoen dat iemand om de een of andere reden drin gend een andere (vergunningplichtige) huurwoning nodig heeft. Ook over de zogenaamde urgenten zegt het conve nant iets. Betreft het een medische indi catie dan wordt van gemeentewege advies gevraagd aan een onafhankelij ke instantie, de GGD-Midden Holland. Betreft het een sociaal-maatschappe lijk probleem dan wordt dit voorgelegd aan de stichting De Vierstroom in Nieu werkerk aan den IJssel. De urgentiever klaring moet bij de gemeente worden aangevraagd. De kosten hiervoor zijn f 120,-. Is men eenmaal in het bezit van een urgentieverklaring dan moet men in principe binnen 12 maanden passen de woonruimte worden aangeboden. Voor meer informatie over de huisves tingsproblematiek: mevrouw J. Immer zeel van de afdeling Grondgebiedzaken van Zevenhuizen-Moerkapelle, tele foon: 0180-637733. Futur/Futur Color navulpak 2.2 kg. Compact navulzak 1.8 kg. Ultra/color navulpak 2 kg. Normaal 20." coupon 5.°° U betaalt 15." Normaal coupon U betaalt Normaal coupon U betaalt 1 3.49 3 oo 3 oo oh Donderdag 9 en vrijdag 10 november kinderfoto-ophaaldagen van 9.20-13.00 uur en van 14.00-18.30 uur.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1