Waddinxveen-Boskoop Bedrijvenbeurs succesvol afgesloten M Kerkdiensten Activiteitencentrum Anne Frank bestaat 25 jaar De Speelbieb bestaat 1 jaar Keukencentrum Waddinxveen Grote zangavond Zangmiddag in Anne Frankcentrum Informatieavond Winkel centrum Waddinxveen live op RTW-radio in Het Zuidhonk NCVB-aktie Irian Jaya Feestbingo-avond in het Anne Frank-centrum Koppelklaveijassen en jokeren Hart van Holland/15 november 1995 pagina 13 Gemeentecluster goed oriënta tiepunt f Zondag 19 november WuTra ?em' "Parousia": 11 00 uur H- Zondagmiddagsoos voor ver standelijk gehandicapten Feestprogramma Extra disco met dance-wedstrijd Meer kleuren in keukens en badkamers <z/////////////////////////////////////////////^^^ Inductiekoken Badkamers Door Rob Meiners Boskoop - De jaarlijks terugkerende bedrijvenbeurs "Ondernemen in Mid den-Holland" die deze keer voor het eerst gehouden werd in het Plantarium- gebouw op de grens van Boskoop en Hazerswoude is zeer succesvol afgeslo ten. Op 8,9 en 10 november presenteer den meer dan 300 standhouders zich in dit nieuwe, luxe uit glas en staal opge trokken onderkomen met een uitnodi gende entree en met een beschikbare oppervlakte van twee voetbalvelden. De bedrijvenbeurs wordt sinds dit jaar ondersteund door twee Kamers van Koophandel; die van Midden-Holland en die van Rijnland. Het gezamenlijk optreden past in de strategische allian tie die twee jaar geleden werd gesloten. In dat kader proberen beide Kamers ten aanzien van zaken die hen gezamen lijk aangaan ook samen op te trekken. In veel gevallen betekend dat in de prak tijk samenwerken in het Groene Hart om te voorkomen dat een overheidsbe leid te veel knelt. De eerste cluster op de beurs werd jaren geleden gevormd door een groep Zoetermeerse bedrijven. Dat het idee llllwjte»*, A De bedrijvenbeurs werd voor het eerst in het Plantariumgebouw gehouden. aansprak blijkt uit het feit dat het sinds dien steeds vaker wordt nagevolgd. Clustervorming blijkt succesvol. Be zoekers blijken de cluster een makke lijk oriëntatiepunt te vinden en onder nemers zien de voordelen van een geza menlijke presentatie. De ondernemers uit Bodegraven, Waddinxveen en Zoe- termeer deden opnieuw mee in een cluster en dit jaar was het rijtje met een cluster Gouda en Reeuwijk uitgebreid. Er was tevens een symposium georga niseerd onder de titel "Presenteer uw bedrijf". De forumdiscussie stond on der leiding van Koos Postema. Tevens hebben doorlopend live radio-uitzen dingen plaatsgevonden door Radio Midden-Holland en Radio 916. Boskoop - Op zaterdag 18 november organiseren de Zendingscommissies van de Gereformeerde. Hervormde en Chr. Geref. Kerken te Boskoop een gro te zangavond in de Hervormde Kerk te Boskoop. Deze zangavond wordt ge houden ten bate van opvang van de zwerfkinderen in Sao Paulo, Brazilië. Medewerkenden aan deze zangavond zijn: het koor Da Capo onder leiding van Ben Kramer. Het koor brengt werken van onder andere Tom Parker. Het Leids Trio verzorgt het instrumentale gedeelte, evenals Ben Kramer op de piano samen met Mirjam v/d Burg (dwarsfluit). De bas-bariton Gerard de Goeij neemt de solozang voor zijn reke ning. Ook zal er veel samenzang zijn. Mevrouw T. Witzier-Van 't Hof houdt een korte meditatie. Zij heeft 5 jaar gewoond en gewerkt in Brazilië. De toe gangsprijs bedraagt 7,50 en de avond begint om 20.00 uur. Waddinxveen- Op donderdag 16 no vember is er om 14.30 uur in de zaal van het Anne Frankcentrum een zangmid dag waarbij twee koren zich zullen pre senteren het Ankerkoor uit Hazers woude en het Anne Frank-koor uit Wad dinxveen. Deze middag is ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van het Anne Frank-centrum. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. H. Hid ing, Bunschoten; 16.30 uur J. Uleha- he, Leusden. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. L vDalen, Den Haag; 17.00 uur ds. J.C. de Moor. Hei-v. Immanuel 10.00 uur ds. A.A. v bouwelingen; 17.00 uur SOW dienst Ontmoetingskerk. oaptistengem. Ichtus: 10.00 uur br. Dekker. Boskoop y ^-G. 10.00 uur ds. D.C. Peters, Alp hen a/d Rijn. Herv. gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; ii.OO uur ds. L. v Nieuwpoort. e Stek 9.30 uur ds. J.A. v Hooijdonk. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- aar; 17.00 uur ds. J.A. v Hooijdonk. M i (jPref- kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M-l. Oosting. ristengemeente "Bethel": 9.30 uur amenkomst, Dick v Steenis. Waddinxveen- Volgende week maan dag 20 november organiseert de ge meente Waddinxveen een informatie avond omtrent het nieuw te bouwen hoofdwinkelcentrum Passage. Deze in formatieavond, die om 20.00 uur in de ontmoetingskerk zal beginnen, zal rechtstreeks op RTW-radio te beluiste ren zijn. Dankzij een speciale verbinding met de ontmoetingskerk bestaat de mogelijk heid om tijdens deze rechtsreeekse uit zending telefonisch vragen te stellen aan alle betrokken partijen, zoals ge meente, projectontwikkelaar en lokale middenstand. Het telefoonnummer dat de luisteraars kunnen bellen om direct in de uitzending te komen is: 0182- 610379. RTW-radio is 24 uur per dag te beluisteren via de kabel in Waddinx veen op 93.1 Mhz FM of in de ether op 105.mhz FM t.k. (van part.) fruitboompjes div. soorten ƒ12,50 per stuk 0180-632396 Hendrik gefeliciteerd met je diploma, geweldig. Papa, mama, Marieke, Willemiek. Waddinxveen- In wijkgebouw Het Zuid- honk is er op vrijdagavond 17 novem ber weer vrij-klaverjassen (geen com petitie). Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs 2.50 per persoon. Op zondagmiddag 19 november wordt in wijkgebouw "Het Zuidhonk" weer een soos gehouden voor verstandelijke gehandicapten. Op deze middag wor den er spelletjes gespeeld, muziek ge draaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Boskoop - De plaatselijke afdeling van NCVB steunt de landelijke NCVB-aktie voor Irian Jaya met het inzamelen van geld voor een vormingscentrum te Te- minabuan op het Indonesische eiland. Daar krijgen vrouwen een sociaal edu catieve opleiding om hun toekomstper spectieven te vergroten. Met het pro ject wil men door kennis en vaardighe den bereiken dat inwoners zelf bijvoor beeld dorpsontwikkeling stimuleren, drinkwater voorzieningen aanleggen, sanitaire voorzieningen aanbrengen en gelijkwaardigheid bespreekbaar ma ken. Het NCVB-project duurt tot mei 1997 en is tevens onderwerp van aan dacht bij de ZWO-commissies van de Hervormde - en Gerefomeerde Kerken. Om de inzamelings-actie te stimuleren houdt de NCVB-afdeling Boskoop een informatie-avond over dit project op 16 november. Hiervoor is uitgenodigd Mevrouw L. van Drie-van 't Hoff. De avond wordt gehouden in "De Loods", het gebouw achter de Gereformeerde Kerk, Zijde 11 te Boskoop. Aanvang 20.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Inlichtingen bij G.P. Bak- ker-de Jong, telefoon 0172-216713. Waddinxveen - Het Anne Frank-gebouw aan het Jan van Bijnenpad viert deze maand haar 25-jarig bestaan. In het activiteitencentrum organiseert de activiteitencommis sie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk een groot aantal activiteiten voor iedere inwoner van Waddinxveen vanaf 55 jaar. Het centrum is geopend van maandag t/m vrijdag van 9.30 tot 17.00 uur. Iedere maand verschijnt er een activiteitenoverzicht waarin het aanbod van cursussen en activiteiten overzichtelijk is opgenomen. Men kan inlichtingen krijgen bij de activiteitenleidster mevrouw Gre van Dort. Zij is op maandag-, woensdag-, en donderdagmorgen van 10.30 tot 11.30 uur aanwezig in het Anne Frank<entrum, telefoon 615555. Het 25-jarig bestaan wordt uitbun dig gevierd. De feestperiode is gestart op 10 november met een jubileumavond. Verder houdt het Anne Frank-centrum open huis, waarbij be zoekers gewoon binnen kunnen lopen bij tal van activiteiten. Verder zijn de 55-plussers welkom bij een receptie op vrijdag 17 november, een koffietafel op woensdag 22 novem ber, een feestavond, aangeboden door de Stichting Waddinxveens Welzijns werk op vrijdag 24 november met mu ziek en een verrassing uit Rotterdam, een slotavond op woensdag 29 novem ber met een uitvoering van de KOM (Komische Operette en Musicalvereni ging). Kaarten voor 22 en 24 november zijn, zolang de voorraad strekt, gratis verkrijgbaar bij mevrouw Van Dort. Kaarten voor 29 november zijn, even eens gratis, verkrijgbaar aan de zaal vanaf een half uur voor aanvang van de voorstelling. Woensdag 15 november: 9.30-11.30 uur kennismaken met materialen; 9.30- 11.30 uur welfare; 9.30-11.30 uur yoga; 14.00-16.00 uur aquarelleren en olie verfschilderen; 14.30-16.00 uur samen zang; 14.00-17.00 uur prijsklaverjassen. Donderdag 16 november: 9.30-12.00 uur expositie aquarelleren en olieverfschil deren; 14.30-16.00 uur zangkoor Anne Frank. Vrijdag 17 november. 9.30-11.30 uur kal ligrafie; 16.00-18.00 uur receptie. Maandag 20 november: 10.00-16.30 uur pergamano; 19.30-23.00 uur bingo. Dinsdag 21 november: 10.00-11.30 uur sjoelen; 14.30-17.00 uur bibliotheek; 19.30-23.00 uur prijsklaverjassen. Woensdag 22 november: 9.30-12.00 uur biljart-toernooi, 17.00 uur koffietafel. Donderdag 23 november: 10.00-12.00 uur volksdansen; 14.00-17.00 uur koers- bal, 10.00-12.00 uur De Zonnebloem. Vrijdag 24 november: 15.00-16.30 uur bibliotheek; 19.30 uur feestavond S.W.W. Zaterdag 25 november: 15.00-17.00 uur video inloop. Woensdag 29 november: 20.00 uur uit voering Komische Operette en Musical vereniging. Waddinxveen - Op zaterdag 25 novem ber is het een jaar geleden dat de Speel bieb in Waddinxveen werd geopend. Dat de Speelbieb voorziet in een be hoefte, blijkt uit het aantal gezinnen dat zich in het eerste jaar heeft aangemeld. De speelbieb, een project van de Stich ting Waddinxveens Welzijnswerk, heeft dit resultaat alleen kunnen berei ken dankzij de inzet van de vele vrijwil lige medewerkers. Alle kinderen die de komende weken op woensdag van 13.30 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 11.30 uur naar de uitleen komen, krijgen een mooie kleur plaat. Als zij de kleurplaat uiterlijk 22 november inleveren dingen ze mee naar één van de drie beschikbaar ge stelde prijzen. Op zaterdag 25 novem ber, als de Speelbieb haar verjaardag viert, worden om 11 uur de namen van de prijswinnaars bekend gemaakt. Omdat de Speelbieb zo'n groot succes is, blijft er behoefte aan vrijwillige me dewerkers die het leuk vinden om speelgoed uit te lenen aan kinderren en ze te helpen met het maken van een keus uit de enorme hoeveelheid speel goed. Voor aanmelden en informatie: de heer Korving van de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk. Waddinxveen - Op maandagavond 20 november wordt er een feestbingo- avond gehouden in het Anne Frank centrum. Er worden zes rondes ge speeld en er zijn mooie prijzen te win nen. Er is ook nog een grote verloting. Aanvang: 19.30 uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur.De avond is bestemd voor iedereen van 55 jaar of ouder. Boskoop - Dinsdagavond 14 november is er koppelklaverjassen en jokeren bij buurtvereniging 't Zuiden. Deze avond wordt gehouden in "Ons Jeugdhuis" aan de Julianastraat 50. Aanvang 19.30 uur en het inschrijfgeld bedraagt f 10,- per koppel voor het klaverjassen en f5,- voor het jokeren. Men kan zich opge ven bij:0172-214852, of 0172-214665. Waddinxveen-Op vrijdag 17 november organiseert wijk- en speeltuinvereni ging De Paddestoel de maandelijkse discoavond voor de jeugd van 9 t/m 14 jaar. Op deze avond worden onder an dere de allerbeste platen van dit mo ment gedraaid. De zaal gaat om 19.15 uur open. De entree bedraagt 1,50. De disco duurt tot ongeveer 21.30 uur. Op zaterdag 25 november is in De Pad destoel een extra lange disco-avond. Op deze avond wordt ook de jaarlijkse dance-wedstrijd gehouden met als hoofdprijs een walkman. De zaal gaat al om 19.00 uur open en duurt tot 22.00 uur. Ookhierisdeleeftijd van 9 t/m 14 jaar en de entreeprijs is 1,50. Door Rob Meiners Waddinxveen - Wie zich wil oriënte ren op keuken- of badkamergebied moet beslist eens een kijkje nemen in het Keukencentrum Waddinx veen aan de Zuidkade 6. hier treft men verdeeld over begane grond, souterrain en twee etages een showroom van circa 2500 m2 waar de allernieuwste modellen keukens overzichtelijk staan opgesteld met de allerlaatste snufjes. Men vindt hier naast een uitgebreide collectie keukens ook badkamers, sauna, stoom-cabines alsmede wand- en vloertegels, alles voor huis en haard zoals plafonds, rolluiken, zonweringen en open haarden. Men heeft de keuze uit meer dan 70 modellen keukens en maar liefst 500 verschillende keukenfronten. Volgens de heer Slingerland is de huidige trend meer kleuren te 'gebruiken. Als men eventueel een keuze heeft kunnen ma ken uit het enorme assortiment, kan aan de hand van de door de cliënt opge geven ruimte middels een ingenieus computersysteem de afmetingen van de toekomstige keuken worden uitge rekend en uitgetekend. Binnen enkele ogenblikken krijgt men dan een drie dimensionale tekening van de gekozen keuken waarbij allerlei aanpassingen nog mogelijk zijn. Ook is de keuken via videobeelden te zien. De keukens van Keukencentrum Waddinxveen kunnen geheel compleet worden geleverd met verschillende keukenapparaten. c Een nieuw fenomeen in de kookkunst is het inductiekoken op een magnetische plaat dat heel energiezuinig is. Het in ductiekoken werkt volgens het princi pe van electromagnetisme. Een krach tige electromagneet onder een hardgla- zen kookplaat veroorzaakt door induc- tiestroom een krachtige warmte. De inductie wordt pas tot stand gebracht wanneer er een pan op de plaat wordt gezet. De warmte uit zich niet in de kookplaat, maar in de bodem van de pan die de warmte overdraagt op de inhoud. Inductiekoken vergt daarbij 20- 50 procent minder energie. Dankzij het rendement gaat het kookproces veel sneller dan bij andere vormen van ko ken. Ook op badkamergebied heeft Keuken centrum Waddinxveen veel nieuws on der de zon want de technologie in deze branche heeft de afgelopen jaren niet stilgezeten. Van de nieuwe badkuipen serie van Ucosan heeft model Sagitta een geheel eigentijdse pijlvorm. De zes hoekige buitenvorm contrasteert fraai met de ovale binnenvorm. Door toepas sing van Quaryl zijn de zijwanden recht, zodat er veel binnenruimte over blijft, ideaal voor lange mensen. Verder toon Keukencentrum Waddinxveen fraaie thermostaatkranen en een dou chetempel van Grohe. In deze laatste is een zuil aangebracht waaruit niet al leen water vanuit de hand- of hoofd douche maar ook vanuit een vijftal zij douches sproeit.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13