Nederlandse Kampioenschappen judo 71 Flyers Heren 1 was spoor bijster Uitstekende prestatie Moerkapelle BROUWER DE KONING Schaken Artesia-loop TOOS op Regiodansfestival UITVAARTVERZORGING 9e Kerst-zaalvoetbal- toernooi Hart van Holland/15 november 1995 pagina 17 Boudewijn Caspari tweede, Kick van der Weijde derde Derde Taekwondo (ka's) in de prijzen Grote kollektie Kamerplanten YGEEN KOOPAVOND Door Rob Meiners Boskoop - Twee leden van sportschool Marchant hebben niet alleen bij de Zuidhollandse kampioenschappen judo voor senioren successen behaald. Ook tijdens de Nederlandse Kampioen schappen in Den Bosch behaalden zij eremetaal. De drieëntwintigjarige Bou dewijn Caspari uit Alphen a.d. Rijn werd vorige week kampioen van Zuid- Holland in de klasse-65 kg. Dat beteken de automatisch deelname aan de Ne derlandse kampioenschappen die afge lopen zondag in Den Bosch werden ge houden. Hij won al zijn partijen op over tuigende wijze maar in de finale moest hij - hoewel hij meer aanviel, het onder spit delven tegen de 3-voudige Neder lands kampioen P. van Kalken. Dit tot groot ongenoegen van zijn trainer/ coach Louis Marchant. In zijn ogen had den de schiedsrechters een andere be slissing moeten nemen, waardoor Caspari nummer één was geworden. Niettemin was Marchant uiterst tevre den over de judo-prestaties van zijn pupil. Dat kon Louis Marchant ook zijn over de zeventienjarige Kick van der Weijde uit Ter Aar. Vorige week werd ook hij kampioen van Zuid-Holland, maar dan in de -95 kg klasse. En net als Caspari toog ook Van der Weijde naar Den Bosch. De finale werd net niet behaald, maar verder sloot Van der Weijde al zijn wedstrijden winnend (met ippon) af. Van der Weijde met brons en Caspa ri met zilver is voor Marchant uit Bos koop een buitengewoon resultaat. van links naar rechts: Kick van der Weijde, Louis Marchant en Boudewijn Caspari Nooit eerder stonden twee leden van de sportschool zo hoog op het podium (De enige school overigens in Zuid- Holland met twee prijswinnaars). Trai ner Marchant koestert hoge verwach tingen van deze twee senioren, maar wijst tevens op het feit dat bij de jeugd ook uitstekende resultaten worden be haald. "Internationaal tellen we zeker mee!" Hij verwacht dat Caspari en Van der Weijde worden opgenomen in de landelijke begeleiding door een goede trainer aan het succes van de winnaars heeft bijgedragen. Afgelopen zaterdag waren er wedstrij den taekwondo in Uden, namelijk het chon ji kwan toernooi dat voor de 9e keer georganiserd werd. Hier namen drie taekwondo (ka's) aan deel waar van er twee in de prijzen vielen. Martin Sterkenburg werd derde door de eerste twee werdstrijden moeiteloos te win nen, maar de derde partij helaas te verliezen. Toch een goede prestatie van de 16-jarige debutatnt. Bart Bollart debuteerde in de hoogste klasse, de A- klasse, bijzonder sterk. Nadat de eerste wedstrijden moeiteloos gewonnen werden, drong de 22-jarige Boskoper door in de finale waar hij, na een 3-3 eindstand door de scheidsrechter als verliezer werd aangewezen, wat toch goed was voor een tweede plaats op het podium. Waddinxveen - Heren 1 verliest van Ro- wic. Heren 1 zat afgelopen vrijdagavond te gen Rowic niet goed in zijn vel. Vanaf het begin van de wedstrijd liep het niet en werd er geforceerd gespeeld. Er werd te gehaast geschoten, aanvallen werd niet goed afgewerkt. Voeg hierbij nog enkele minder goede beslissingen in het nadeel van Flyers, waardoor de Waddinxveners het probleem van de foutenlast erbij kregen en de verklaring voor de verloren wedstrijd is gevon den. De eerlijkheid gebied te zeggen, dat Rowic wel een goede wedstrijd speelde. Schoten vielen goed en er werd met overleg gespeeld. Hierdoor namen de Dordrechtenaren in de eer ste helft een ruime voorsprong (37-61). In de tweede helft was er sprake van een gelijkopgaande wedstrijd. Flyers kwam nog even terug, maar Rowic con troleerde de wedstrijd goed. Eindstand 73-95. Bedankt voor het mooie cadeau op 31 oktober. Groetjes, pa en moe, opa en oma Doe! Oma, van harte gefeliciteerd met je verjaardag, xxxxxxx-jes, Dennis. Wie heeft mijn armbandje gevonden? Welke eerlijke vinder brengt hem terug. 0182-632679. Hoera, onze mamma wordt 20 nov. 31 jaar. Hartelijk gefeliciteerd. Remon en Stefan. Cynthia en Richard zijn verloofd, van harte gefeliciteerd. Papa, mama, Remón, Petra. Gevonden: De Beuk, 1 Axa kabelslot rood/zw, nr. 278883X. Af te halen: De Beuk 8, 01802-2350. Moerkapelle - Het eerste team van de voetbalvereniging Moerkapelle is z'n inzinking duidelijk weer te boven. Na enkele (4) achtereenvolgende nederla gen, waarin ook minder bezieling werd getoond dan normaal, werd vorige week in de uitwedstrijd tegen SPV via een 1-3 overwinning al herstel ingezet. Mgelopen zaterdag werd dit herstel duidelijk bevestigd, want tegen het op eetweede plaats staande Bergambacht werd in een zeer goede wedstrijd met 2- gewonnen. Deze overwinning werd bereikt met goed combinatievoetbal, waardoor er diverse mooie kansen ge creëerd werden. Wat echter vooral op "et fel meelevende publiek positief overkwam, was de enorme werklust van het gehele team. Er werd voor leter- 'Hk elke meter grond hard gestreden en 20 onstond er een boeiend voetbalge kst, dat geen moment verveelde, ooral in de eerste helft lieten beide P'oegen goed voetbal zien. Na circa 8 ""nuten leverde de zeer hard werken- e Patrik Zwarteveld een goede voor zet af. De doelman miste de bal, die vervolgens keurig door Peter Zijder hand naar Lennart Visser gekopt werd en deze schoot beheerst de 1-0 binnen. Kort daarna beoordeelde keeper Mark Huisman een bal verkeerd en via z'n lichaam stuiterde de bal in het doel (1- 1). Dezelfde Mark Huisman maakte deze fout echter meer dan goed. Met een tweetal schitterende reflexen voor kwam hij voor Moerkapelle een achter stand. Het spel bleef op en neer golven, maar in het laatste deel van de eerste helft nam Moerkapelle steeds meer het initiatief. Kort voor rust lobde Peter Zijderhand de bal naar Danny Pols, die keurig koppend Raschid Boutargound in stelling bracht en dat betekende 2-1. In de tweede helft werd het tempo iets lager, maar het schouwspel bleef aan trekkelijk. Het laatste fluitsignaal werd, zowel bin nen als buiten de lijnen, hartstochtelijk begroet. Met 16 punten uit 20 bezet Moerkapelle van de dertien ploegen een keurige vijfde plaats. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West-en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Koudekerk a/d Rijn - Tussen Kerst en Oud en Nieuw organiseert de Stichting Voetbal 2002 het traditionele Kerst- zaalvoetbal-toernooi. Het toernooi wordt gespeeld van woensdag 27 de cember 9.30 uur tot zaterdag 30 decem ber 15.00 uur. Er kunnen dit jaar dertig teams inschrijven, welke tenminste hoofdklasse moeten spelen. Het in schrijfgeld bedraagd 100,- per team. Er wordt in poules van vijf gespeeld, middels een knock-out systeem. Voor deelname en informatie: C. Goudkuil, tel. 071-3414682 Moerkapelle. bedankt voor de vele kleding. De Reddingsboot, Zr. Haayer. Ik reed vaak met u mee en haalde B! Bedankt lieve tante Marianne, groeten van Leanne. Reünie scouting Pieter Maritz 50 jr; 18 nov. 14.00 uur. Info: Peter Vermey, 0182-631472. Gefeliciteerd, zus. Is het 14 of Ja Netty, nog 9 jaar. Liefs van Gep. Grote kwaliteit cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen - 10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten DROOG HAARDHOUT, Witlofwortelen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor ƒ10,- kwÊkfri.i I VAN OOSTEN VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Moerkapelle- Bij de jeugd bracht de tiende ronde van de onderlinge compe titie van Schaakvereniging Moerkapel le enkele spannende gevechten. Koplo per Jan van Helden verloor tegen Hugo van Elteren. Hierdoor kon Jesse van Elteren de eerste plaats overnemen van Jan, als hij van Art-Jan van Vliet zou winnen. En dat deed hij bekwaam. Pie ter van der Werff kwam gewonnen te staan tegen Sander Hertog. Pieters tijd nood besliste deze partij alsnog in het voordeel van Sander, Kevin Bakker klopte Peter van Vuurde. Paul van der Meer zette Michiel Rensen pardoes mat. Stefan Rensen versloeg de debute rende Wouter van Eeden Petersman. Michael van Eijk delfde het onderspit tegen Kelly Gravensteijn. Stand aan kop: 1. Jesse van Elteren, 2. Hugo van Elteren, 3. Jan van Helden, 4. Aart-Jan van Vliet, 5. Sander Hertog. Bij de senioren waren er aan de top van het klassement geen partijen. Het eer ste team speelde immers een competi tiewedstrijd. René Ordelman hand haafde zijn zesde plaats door Sven Stange op remise te houden. Cees van Vuuren rukte op naar plaats zeven. Hij won van Arie Hoogduin. Wouter Vroegindeweij drong de top tien bin nen door Marius van Vuuren te ver slaan. Jesse van Elteren deed goede zaken met zijn overwinning tegen Barry Loef. Gerben Bergacker versloeg Aron Kroon en Jacques de Lange was te sterk voor Geerten Hoeflaak. Ko Scheepers en Walter Wortman hielden elkaar in evenwicht: remise dus. Stand aan kop na de tiende ronde: 1. D. Bac, 2. G. v. Ommeren, 3. B. van Geffen, 4. W. Stan ge, 5. R. Mandersloot. Koudekerk a/d Rijn - Op zaterdag 18 novemeber gaat de Artesia-loop van start. Om 14.00 uur starten de atleten op één van de vier afstanden, 5, 10, 15 of 25 kilometer. Het inschrijfgeld be draagt 5,-voor deelnemers aan de 5 en 10 kilometer en 7,50 voor de 15 en 25 kilometer, inclusief herinnering. Zon der herinnering 2,50. De afstanden voeren door de Koudekerkse polders en voor wat de langste twee afstanden betreft ook door de Leiderdorpse pol ders. Dit alles voor 90% geasfalteerde fietspaden. Onderweg zijn er diverse verzorgingsposten. Parkeergelegen heid, douchegelegenheid en inschrij ving bevinden zich allemaal in en rond sporthal De Ridderhof aan de Kerklaan in Kouderkerk a/d Rijn. De sporthal staat vanaf 12.30 uur open voor in schrijving. Informatie: Theo Visser 071- 3413149 of Daan Bijleveld 071-3412309. Gouda- Zaterdag 11 november heeft TOOS in Gouda deelgenomen aan het 11e Regiodansfestival van Gouda en omstreken van de KNGB. Tijdens dit festival lieten de beste jazzgroepen uit de regio Gouda hun kunnen zien op het gebied van jazzdansen. Maar liefst 44 nummers (600 dansers) van acht vere nigingen uit de regio werden er ge showd. TOOS deed op deze avond mee met maar liefst 120 deelnemers verdeeld over vier groepen. Op het festival werd na afloop de Welzz- trofee uitgereikt aan de dansgroep die pas begonnen is en die het beste ge presteerd heeft of een bijzondere dans heeft laten zien tijdens. Het is een sti- muleringsprijs. Van de 44 nummers die zaterdagavond meededen vielen al drie groepen buiten de prijzen, deze groe pen zijn namelijk genomineerd om te komen dansen op de Landelijke Demo- gyjada op zondag 26 november in het Congresgebouw in Den Haag. De Welzz-trofee ging naar de dans groep van KDO Lekkerkerk. Als belo ning mocht de groen, na het in ont vangst nemen van de Welzz-trofee, hun dans nog een keer laten zien voor een enthousiast publiek. Zevenhuizen - Team 2 van Badminton vereniging Zevenhuizen speelde in dorpshuis Swanla tegen B.C. Schoonho ven 5. Einduitslag 5:3. Team 4 speelde eveneens thuis en won met 6:2 van SVK 6. De vereniging heeft nog ruimte voor nieuwe leden. Speeltijden voor senio ren: maandagochtend van 09.00 -11.00 uur, woensdag- en vrijdagavond van 19.00 - 23.00 uur. Informatie: Jane Hiem- stra, telefoon 0180-633360. V- - „-N: Zevenhuizen - Nadat zij in voorgaande competities al tweemaal kampioen zijn geworden hij de D-pupillen is het elftal van de leiders Ruud Hoogeveen en Martien Zijderhand nu kampioen geworden bij de C-junioren Groeneweg C2 bereikte het kampioenschap door de uitwedstrijd tegen concurrent Floreant met maar liefst 10-0 te winnen. De trotse aanvoerders Mathijs Kortlever en Dennis van Vliet mochten uit handen van Jan van der Pot de bloemen in ontvangst nemen.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 17