ImÊ Diabetes Foto's in het HART VAN HOLLAND AcfitsU scfirijversavondmet Cjreetje van dm Herg Joost Zwagerman in Waddinxveen Yvonne Keuls bij Plattelandsvrouwen Indische duinen boek van het jaar 1995 litieberichten IJssel en Gouwe ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Hart- en vaataandoeningen thema in campagneweek Diabetes Fonds Nederland gepubliceerde loto s in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, i. Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na van het Hart van Holland. Informatieavond "Ouders van Homoseksuele Kinderen" van Manen-Pieters in het Anne Frank-centrum 30.250 exemplaren. Hart van Holland/15 november 1995 pagina 3 Inbraak/diefstal: In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een woning in De Fazant. Om binnen te ko men werd een raam opengebroken. Weggenomen werden betaalkaarten. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in de slijterij aan de Burg. Boerstraat. Getuigen waarschuw den de politie waarna de dader, een 32- jarige Rotterdammer, op de Burg. Klinkhamerweg kon worden aangehou den. Hij bleek negen flessen drank buit gemaakt te hebben. Ook de auto waar hij in reed bleek diezelfde nacht te zijn gestolen. Overig nieuws: Donderdagmiddag werd op de Burg. Klinkhamerweg een snelheidscontrole gehouden. Van de 1962 passanten reden er 107 te snel met als snelste 70 km/u. Aangetroffen kinderfiets: betreft paar se ATB merk Atlas. Aanrijdingen: Dinsdagmiddag reed een 18-jarige Waddinxveense bromfietser over de Brederolaan toen vlak voor hem een auto rechtsaf een parkeervak inreed. De bromfietser kwam daardoor ten val en liep letsel op aan zijn rechter been. Zaterdagnacht vloog op de Plasweg een reiger tegen de voorruit van een 19- jarige automobilist uit Waddinxveen. Hij remde daardoor af wat te laat werd opgemerkt door de 19-jarige automobi list, eveneens uit Waddinxveen, die daar achter reed. Een aanrijding was het gevolg. Inbraak/diefstal: Gestolen fietsen: Dreef, groene Gazelle Trimmer dames fiets met trommelremmen en versnel lingen; Stationsplein, gewone grijze Romein damesfiets; Stationsplein, zil ver/blauwe Aldo TK3 herenfiets met trommelremmen en versnellingen; Sta tionsplein, donkerbruine Eminent he renfiets met velgremmen en versnellin gen; K.W.plein, donker rode Romein damesfiets met trommelremmen en versnellingen. Aan de Eksterdreef werd een kelder box geopend waarna een fiets werd gestolen. Het betreft een groene Altra herenfiets. Woensdagavond werd langs de Zuide lijk Rondweg iemand op heterdaad be trapt bij het stelen van dieselolie uit vrachtauto's. Hij wist echter te ontko men met achterlating van twee jerry cans. In de nacht van woensdag op donder dag werd in de Linzenakker en de Roos je Voshoeve een auto opengebroken door het inslaan van een ruitje. In beide gevallen werd de radio-cassetterecor der ontvreemd. Donderdagmiddag werd op de Zuid- plaslaan een winkeldief aangehouden. Hij had een rugzak gestolen. Hem werd een transactie aangeboden. Zaterdagavond is ingebroken in een woning aan de Vondellaan. De toe gangsdeur van de flatwoning werd ge forceerd om binnen te komen. Wegge nomen werden een videorecorder, zak telefoon, draagbare computer, geld en sieraden. Aanrijdingen: Dinsdagmiddag vond in Den Ham een kopstaart aanrijding plaats waarbij drie auto's betrokken waren. Twee auto's stonden stil toen een 32-jarige automobilist uit Gouda tegen de achterste, stilstaande auto botste welke vervolgens werd opge duwd tegen de daarvoor stilstaande. Twee voertuigen waaronder die van de Gouwenaar werden zwaar beschadigd en moesten worden weggetakeld. Er ontstond geen persoonlijk letsel. Woensdagochtend vond in Den Ham een aanrijding plaats waarbij een vrachtauto in de vangrail belandde. De 39-jarige Waddinxveense bestuurder van de vrachtauto remde te laat af voor het voor hem stilstaande verkeer en stuurde daarbij naar rechts en kwam in de vangrail terecht. De auto moest wor den weggetakeld. Vrijdagmiddag vond een kop/staart aanrijdingplaats op het Plankier. Een personenauto was gestopt om in te voegen op de Alphenseweg. Een daar achter rijdende 39-jarige Boskoopse automobiliste zag dit te laat en botste tegen eerdergenoemde personenauto. Beide voertuigen moesten worden weggetakeld. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Zijde, bruine Juncker damesfiets met vel gremmen en versnellingen; Parklaan, gewone bruine Batavus damesfiets; Bootstraat, zwarte heren ATB merk Kyoso Cobra; Bootstraat, groene Sparta herenfiets met trommelremmen en versnellingen. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden op het terrein van de ZWN vijf autobussen geopend en doorzocht. Een videorecorder werd klaar gezet maar niet meegenomen. Mogelijk is de dader gestoord door enkele vroeg be ginnende chauffeurs. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd aan de Goudse Rijweg ingebroken in een schuur. Weggenomen werd een witte Gilera Citta snorfiets. Hart- en vaataandoeningen staan cen traal in de landelijke campagne "Geef 's (oor diabetes" van het Diabetes Fonds Nederland. Dit is een complicatie die an ontstaan als gevolg van het hebben van diabetes. Bijna 30.000 collectanten Z|jnvan 12 tot en met 18 november op Pad. Met de opbrengst van de collecte wordt wetenschappelijk onderzoek "aar diabetes (suikerziekte) en compli caties betaald. j'i jnensen ouder dan 40 jaar ontstaat aiabetes geleidelijk, waardoor bij 'achten niet aan diabetes gedacht ordt. Mensen met diabetes hebben en vergrote kans om te overlijden aan en hartinfarct of een beroerte. Dit onit omdat ondermeer de bloedvaten ondom het hart aangetast worden. Diabetes ontstaat doordat de alvlees- ler geen of niet voldoende insuline maakt. Voedsel wordt omgezet in bloedglucose, ook wel bloedsuiker ge noemd. Bloedglucose is de belangrijk ste brandstof van het lichaam. Het na tuurlijk hormoon insuline is nodig om de lichaamscellen die bloedglucose te laten opnemen. Met medicijnen (insuli ne spuiten en/of tabletten slikken) is de ziekte beheersbaar, maar niet te gene- In Nederland zijn op dit moment 450.000 diabeten. Van deze groep we ten 200.000 mensen niet dat ze diabeet zijn. Dit is een van de conclusies uit een grootschalig bevolkingsonderzoek on der mensen in de leeftijd van 50-75 jaar. Onzorgvuldig omgaan met of onwetend zijn van de aandoening diabetes kan leiden tot complicaties, zoals de al eer der genoemde hart- en vaataandoenin gen maar ook nier- en oogaandoenin gen of aantasting van de zenuwen. Door Eline Decker Zevenhuizen -Afgelopen woensdag organiseerde de bibliotheek, in sa menwerking met de Zeven Muzen en boekhandel Karssen, de jaar lijkse schrijversavond. Deze schrij versavond, die voorde achtste keer gehouden werd, stond in het teken van de familieroman. De schrijf ster Greetje van den Berg hield een lezing over dit genre. Greetje van den Berg debuteerde in 1985 met de roman "Gouden bergen in Tirol". Het was geen overweldigend succes maar ze ging toch door met schrijven. In 1988 ver scheen haar eerste familieroman, "het leven tegemoet". Dit werd haar doorbraak, zo was ze te gast in het programma TV-3 van Carl Huij- brechts. Haar boeken hebben het stempel 'fa milieroman of streekroman'. Dat is gekomen doordat haar boek uitkwam bij een uitgever die altijd streekro mans uitgaf, dus werd ze in een hokje geplaatst. Vaak worden familie- en streekromans niet serieus genomen en dat is iets dat haar toch stoort. In Nederland heb je literatuur en pulp. Streekromans behoren niet tot de literatuur dus is het pulp. Terwijl ik mijn gevoelens en gedachten in een boek leg, beschouwen veel mensen het als een romantisch verhaaltje waarin alles zwart/wit zou zijn. Niets is minder waar. Ik probeer hedendaag se problemen aan te kaarten, zoals kin derloosheid, ongehuwd moederschap, abortus enzovoort. Als ik een boek over een onderwerp schrijf waar ik niets vanaf weet, ga ik eerst wat dingen onderzoeken. Zo heb ik samen met Ger- da van Wageningen en Henny Thijs- sing-Boer een estafette-streekroman geschreven voor het weekblad Mar griet. Deze roman ging over een bio- boerderij. Nou weet ik niets van het boerenleven, laat staan van het bio- boerenleven. Dus heb ik een bezoek gebracht aan zo'n boerenbedrijf. Ik vind dat zulke feiten in je boek name lijk wel moeten kloppen. De roman "Zandkastelen" gaat over een vrouw die mishandeld wordt door haar man. Ik kan daar pas over schrijven als ik met zo'n vrouw gepraat heb, want anders kan ik me daar niet in verplaat sen. Ik verwerk wel eigen ervaringen in mijn boeken en personen die ik ken komen er in voor, maar ik heb niet alles meegemaakt. Dat is maar goed ook anders zou ik zeven levens nodig hebben!" Waddinxveen - De Openbare Biblio theek Waddinxveen organiseert met de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen een schrijversavond op 21 no vember in Huize Souburgh, Prins Bern- hardlaan 2. Op deze avond is de schrij ver Joost Zwagerman uitgenodigd. Hij zal iets vertellen over en voorlezen uit zijn boeken. Ook is het mogelijk om een boek van hem te kopen en te laten signeren. Joost Zwagerman is in korte tijd popu lair geworden door de heldere en direc te manier waarop hij hedendaagse on derwerpen beschrijft. Zoals bij voor beeld in "Vals licht", waarop hij de 'schaduwkant van het leven' beschrijft. Hij geeft hierin een objectief beeld van de prostitutie. Zijn laatste boek de Bui tenvrouw gaat over een buitenechtelij ke relatie en hij neemt tegelijkertijd het racisme onder de loep. Kaarten voor deze avond zijn verkrijg baar bij de bibliotheek of bij de zaal. Er kunnen slechts 100 mensen in de zaal, dus het is verstandig tijdig een kaartje te kopen. De aanvang is 19.30 uur in Huize Souburgh op de derde etage. Zevenhuizen - Op woensdag 22 novem ber komt de schrijfster Yvonne Keuls op bezoek bij de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Zeven huizen. Ze geeft een lezing over haar werk. Yvonne Keuls is schrijfster van bekende boeken, als "Jan Rap en z'n maat", waarvan ook een toneelstuk is gemaakt. Dit stuk gaat over problemen van opgroeiende jongeren. Het boek "Het verrotte leven van Floortje Bloem" handelt over drugsverslaving. Voor het boek "Meneer en mevrouw zijn gek" verbleef Yvonne Keuls een jaar lang in diverse psychiatrische inrichingen. Haar nieuwste boek heet: "Lowietjes smartegeld of: Het gebit van mijn moe der". Een indringende roman over de oorlog, over smartelgeld en over ont kenning van leed. De toegang voor le den is gratis, voor niet-leden 5,-. De roman "Indische duinen" van Adriaan van Dis (1946) is door het Ne derlandse publiek verkozen tot het Boek van het jaar 1995. De auteur heeft hiermee de negende Trouw Publieks prijs voor het Nederlandse Boek ge wonnen, de enige prijs die wordt toege kend door de gewone lezer: bezoekers van bibliotheek en boekwinkel werden uitgenodigd tussen 4 september en 26 oktober een stem uit te brengen op het mooiste boek dat zij in het afgelopen jaar hebben gelezen. "Indische Duinen" kreeg bijna 10% van de uitgebrachte stemmen. "Indische duinen" speelt zich af in een Nederlands-Indische repatrianten fa milie. De zoon, geboren vlak na de Tweede Wereldoorlog, wordt opge voed in een sfeer van verzwegen leed. Zijn vader wil hem harden voor de vol gende oorlog. Zesenveertig jaar later ontrafelt de zoon de geheimen en de leugens van zijn familie. "Indische duinen" is vertaald in het Engels, Frans, Duits, Zweeds, Noors en Kroatisch. In het voorjaar van 1996 ver schijnt de Amerikaanse vertaling. "In dische duinen" werd bekroond met de Gouden Uil 1995 en genomineerd voor de Libris Literatuur Prijs 1995 en de AKO Literatuur Prijs 1995. De roman was ook het best verkochte boek in 1995: er werden in de Benelux via boek winkels en en boekenclubs inmiddels meer dan 275.000 exemplaren ver kocht. Aan de Trouw Publieksprijs voor het Nederlandse Boek is een geldbedrag van 15.000,- verbonden en een sculp tuur van Jeroen Henneman. In 1994 ontving Tessa de Loo de prijs voor haar boek "De tweeling". Waddinxveen - De werkgroep Zuid-Hol land van Ouders van Homoseksuele Kinderen verzorgt een avond voor geïnteresseerden in Waddinxveen en omgeving. Mevr. Ch. van Hezik-van Gent geeft uitleg en praktische advie zen, hoe er mee om te gaan. Zij zegt: "Het is geen modeverschijnsel; het is geen ziekte; het is niet erfelijk; het is niet besmettelijk. Eén op de tien men sen blijkt homoseksueel te zijn, dat wil zeggen één op de zeven gezinnen heeft één of meerdere homoseksuele kinde ren en daar wordt nog te weinig reke ning mee gehouden". Deze avond is een gezamelijk initiatief van de FNV Vrouwen Organisatie en het NIVON en zal worden gehouden in het gebouwtje van de speeltuinvereniging aan de Jan Willem Frisoweg te Wad dinxveen op maandag 20 november. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. Waddinxveen - Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Anne Frank- centrum zal de romanschrijfster Jos van Manen-Pieters op dinsdag 21 no vember van 15.00 - 17.00 uur in de to neelzaal van het Anne Frank-centrum vertellen over haar boeken en de ach tergronden ervan. De schrijfster viert dit najaar zelf ook een jubileum. Het is namelijk 40 jaar geleden, dat haar eer ste boek "De Tuinfluiter" verscheen. Dit jaar verschijnt haar 30e boek met de titel "Ogen van de overzij". Iedereen is van harte welkom bij deze bijeenkomst. Er zal na haar voordracht ruime gele genheid zijn om met haar van gedach- ten te wisselen. Zoek je een leuke sport? Kom Badmintonnen! Bel voor informatie: 0180-633360 Ik zoek een tijdelijk onderkomen voor mijzelf en dochter 15 jr. 0172-212450 9-11-67 ja het is waar toen werden Leo en Lijdie een paar. Hartelijk gefeliciteerd Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3