■H ^fflBSSween-Bbskoop Boskoopse padvindsters leren koken in De Landbouw Cathelijne voert actie tegen kernproeven \X/ONïl\ |eurohome| Kerkdiensten 'Convenant' gemeenten Gouda/Wad- dinxveen/Moordrecht opgeheven Record geaccepteerd door Guinness Onderwijsmarkt Geslaagde reünie scouting Pieter Maritz i i I I I Kaartavond Volksdansochtend m het Feest voor vrouwen VW Boskoop Katholieke Vrouwenvereniging Boter, Ska en Eieren in de Tunnel Koffieconcert Artemis Ensemble in Boskoop Zijde 36 0172-214550 Zondag 26 november Hart van Holland/22 november 1995 pagina 11 Oiinr Rob Meiners Boskoop - Een groep meisjes van de Boskoopse Scouting (Mr. van Daal- groeponder leiding van Annemiek en Nies was afgelopen Zaterdagmorgen te gast in cafe-restaurant De Landbouw 'waar :e door kok-eigenaar Bert de Jong de kookkunst werd bijgebracht. De meis jes in de leeftijd van 11 tot 15 jaar ston den aan het grote fornuis in de keuken van het restaurant op aan wijzingen van Bert allerlei gerechten klaar te maken. En dat ging ze wonderwel goed af. Cafe-restaurant De landbouw biedt namelijk dagelijks een zo genaamde "Tafeltje Dekje" servi ce. Dat wil zeggen een zeer matig ge prijsde warme maaltijd die ook nog per auto wordt thuisbezorgd voor het lut tele bedrag van 13,50. Veel zieken, ouden van dagen, vrijgezellen en we duwnaars maken gebruik van deze voor Boskoop unieke service. Het eten is zeer smaakvol en kan door gebruik making van goed afsluitbare kunststof dozen heet worden opgediend. De heer De Jong is inmiddels drie jaar eigenaar van De Landbouw en ziet zijn omzet nog steeds groeien. Als beloning voor hun werk mochten de enthousiaste padvindsters hun ei- Padvindsters aan het grote fornuis in de keuken van De Landbouw gen maaltijd bereiden en daar waren natuurlijk ook zelfbereide poffertjes bij. De padvinderij bestaat in Boskoop reeds 60 jaar en in de huidige vorm voor meisjes ongeveer een jaar. Knutselen, koken en speurtochten zijn een onder deel van de club-activiteiten waar meis jes van alle gezindten aan deelnemen. Mochten er nog meisjes zijn die lid willen worden van de Boskoopse Scou ting: Nies, telefoon 215745 en Annemie- ke, telefoon 213917 in Boskoop zijn gaarne bereid telefonische informatie te verschaffen. Ingezonden: Hoi ik ben Cathelijne en voer actie tegen de kernproeven op I Mururoa. Deze actie voer ik op het Coenecoopcollege in Waddinxveen samen met nog 4 meisjes. We hebben I al veel leraren en leerlingen die ach- I ter ons staan en mee doen. Zo laten we iedere leerling die Frans heeft een I brief naar president Chirac schrij- I ven. Al deze brieven samen met handtekeningen die we verzamelen, I faxen we naar president Chirac. We ^hopen hiermee in het Guinness Book of Records te komen met de "langste fax". Ook organiseren we open po- dium waar leerlingen iets kunnen I opvoeren. Het kerstfeest op school is I ook in het teken van de kerproeven op Mururoa. Om onze actie goed I kracht bij te kunnen zetten en echt i actief te laten verlopen, hebben we J geld en reacties nodig. Dus willen mensen ons sponsoren of laten we- ten dat ze achter ons staan, schrijf dan naar: Cathelijne v.d. Berg, v. Has- seltweg 5, 2751 GZ Moerkapelle. Hoera. Esmé is 3 jaar Kusjes van papa, mama en Mandy. 27 nov. zijn onze papa en mama 12 1/2 jr getrouwd. H.g., Wessel enThomas. 17 nov. is mijn mama jarig, van harte van papa en Rochelle. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur J.P.C. Sim- pelaar. Bodegraven. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. fC. de Moor; 17.00 uur SOW dienst 'mmanuelkerk. Herv. lmmanuel 10.00 uur en 17.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen, Vesper, paptistengem. Ichtus: 10.00 uur br. Dekker. Boskoop V-P.G. 10.00 uur ds. C.M. Vos-Wie- gand. Voorschoten. Herv. gem. 9.30 uur ds. K.J. Jansen, Utrecht; 18.30 uur ds. R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. v Hooij- donk; 17.00 uur ds. C. Baas. Uhr. Geref. kerk 9.30 ds. M.J. Oos- 'lng; 17.00 uur ds. H. de Bruijne, 's Gravenhage-West. Christengemeente "Bethel": 9.30 uur samenkomst, jeugddienst, ang. Gem. "Parousia": 11.00 uur D _van Roode. Hé Tes, volgende keer een 10 hè! Maar voor nu gefeliciteerd met je 8. Doe, kusje, bel. Mariëlle. gefeliciteerd met je A-diploma. Mama, papa. Patrick, Maurice, opa en oma's. Hiep hiep, Anne is geslaagd voor het zwemdiplo ma. gefeliciteerd. Opa, oma Lindhout. appelbomen (v. part) div. soorten ƒ10,-; goudrenetten per kist ƒ10,- 0180-632396 Waddinxveen- Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Anne Frank- centrum heeft de volksdansgroep voor ouderen 'Dans u fit' uit Waddinxveen in samenwerking met de volksdansgroep 'Zemeratiek' uit Hazerswoude op don derdagochtend 23 november van 10.00-12.00 uur een open les georgani seerd in de zaal van het Anne Frankcen- trum. Het geheel staat onder leiding van docente Marianne Valentijn. leder een is van harte welkom. Waddinxveen- Op zaterdag 25 novem ber organiseert 'De Samenwerkende Vrouwen Waddinxveen', een activiteit van de Stichting Waddinxveen Wel zijnswerk, een feest voor Turkse vrou wen in het gebouw van 'Kreater', Kerk straat 13 in Waddinxveen. Het wordt een feest met veel muziek en leuke ca deautjes. ledereen mag zelf hapjes meebrengen. Voor de kinderen is er oppas. Zij kunnen onder andere naar de videofilm "The Lion King" kijken. De VW Boskoop heeft in de voorver koop onder andere: Marco Bakker 20 december Den Bosch; Holiday on Ice 21/26 november Maastricht; 6/17 december Amsterdam; Kelly family 6 december; Andre Rieu 16,20,21,22 december en 5 januari;* Staatscircus Moscow 17/18 december Ridderkerk; Opera in Ahoy 24/30 januari; Kerstcircus Ahoy 23 december, 3 januari, ook tijdens de kerstdagen. Waddinxveen- Autoclub De Gouwe Rij ders uit Waddinxveen organiseert op 23 november de traditionele kaart avond in "De Unie" in Waddinxveen. Aanvang om 20.00 uur. Op deze avond worden vier rondes gespeeld. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaats vinden met leuke prijzen. Boskoop- Op dinsdag 28 november om 20.00 uur komt de Katholieke Vrouwen vereniging in de parochiezaal bij elkaar voor een sinterklaasavond. De entree bedraagt ƒ5,-. Boskoop - Op zaterdag 25 november maakt de Ska-band 'Boter, ska en eie ren' haar opwachting in de Tunnel. Bo ter, Ska en eieren is een live band bij uitstek, die niet alleen Ska speelt, maar ook opmerkelijke combinaties met rock, reggae en andere stijlen in de nummers verwerkt, zodat het geheel een veelzijdig, dansbaar repertoire op levert. De zaal is om 22.00 uur open en de entree is 10,-. Waddinxveen- De rommelmarkt/bazar commissie van de Gereformeerde kerk houdt op zaterdag 25 november een extra boekenbeurs. In verband met de vele boeken die nu al binnen zijn wil de commissie graag een ieder in de gele genheid stellen voor de feestdagen nog een paar goede boeken in huis te halen. Er is van alles bij: romans, detectives, streekromans, wetenschap, hobby, huis, tuin en keuken, oorlogsboeken en nog veel meer. De beurs wordt gehou den in de hal van de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde te Waddinxveen van 10.00 tot 15.00 uur. Boskoop - Zondag 26 november is er weer een koffieconcert in het Praat huis. Het concert wordt verzorgd door pianokwartet het Artemis Ensemble. Van het ensemble maken deel uit de violiste Esther Kövy, de altvioliste Konstanze Artmann, de celliste Tha- mar Bodden en de pianiste Annemieke Zuurbier. Op het programma staat muziek voor pianokwartet van Wolfgang Amadeus Mozart, Johannes Brahms, Gustav Ma hler en Alfred Schnittke. Bovendien wordt de kwartetbewerking gespeeld van 'Liebesleid' van Fritz Kreisler. Het koffieconcert begint om 11.30 uur. De entree voor volwassenen bedraagt 7,50; kinderen gratis. Door Rob Meiners Waddinxveen - Vorige week donder dag heeft de zogenaamd Stuurgroep Convenant tussen de gemeenten Gouda, Moordrecht en Waddinx veen opgehouden te bestaan. De le den van de Stuurgroep zijn van me ning dat gezien de stand van zaken van de in het convenant genoemde onderwerpen, er geen reden meer is om in deze vorm het geregelde over leg voort te zetten. Op 11 februari 1993 onderteken den de colleges van Burgemees ter en Wethouders van de drie gemeenten het convenant dat is voort gekomen uit de wens van de drie ge meenten om een gezamenlijke ontwik kelingsvisie voor de Goudse regio te ontwikkelen. Deze basis is in het convenant als volgt samengevat: "dat het in het belang van de inwoners van de goudse regio wordt geacht om in een samenhangend woon- en werkgebied tot gezamenlijke oplos singen te komen". Uit het persbericht van 16 november van de Stuurgroep 'Convenant' wordt verder nog het volgende geciteerd: De inhoud van het convenant omvat: - het aanwijzen van gebieden bestemd voor woningbouw; - het aanwijzen van gebieden bestemd voor bedrijfsterreinen; (waaronder een gezamenlijk bedrijfsterrein); - het aanwijzen van een gebied voor de ecologisch-recreatieve corridor; - het opstellen van een intergemeente lijke structuurschets; - afspraken voor een eensluidende huisvestingsverordening voor de drie gemeenten; - afspraken over de vrijwillige grenswij ziging tussen Gouda en Moordrecht; - afspraken over de te bouwen woning aantallen binnen het randtotaal van de drie gemeenten; - het opstellen van een gemeenschap pelijke regeling op basis van de Wet Gemeenschappelijke Regeling voor het bedrijfster- rein. De stand van zaken per ultimo 1995: - met de intergemeentelijke structuur schets hebben de gemeenteraden in december 1993 ingestemd; - de uitgangspunten van het convenant m.b.t. de diverse (bouwlocaties en de te bouwen aantallen woningen zijn nu opgenomen in het Streekplan Zuid Hol land Oost; - de nieuwe, gezamenlijke huisvestings verordening functioneert sinds juni 1994; - de vrijwillige grenswijziging is door de gemeenteraden van Gouda en Moor drecht goedgekeurd; aan GS is het ver zoek om hiermede in te stemmen en de ingangsdatum 1.1.1996, voordeze da tum te bekrachtigen; - de drie gemeenteraden hebben inge stemd met het reglement voor het geza- menlijke bedrijfsterrein. Naast de hierboven genoemde onder werpen staan in het convenant ook een aantal uitvoering-afspraken die van toepassing blijven voor de komende jaren. Hiervoor blijft het convenant ge woon bestaan. Alleen het eventueel noodzakelijke overleg over deze onder werpen vindt dan op verzoek van een der partijen plaats in ad-hoc te organi seren besprekingen tussen collegele den van de drie gemeenten. Waddinxveen - Deze week is de directie van Gouwebad de Sniep officieel mede gedeeld dat de record-poging aquajog- ging is geaccepteerd als nieuw record. De redactie van het Groot Guinness Record Boek deelde tevens mede dat dit record vermeld wordt in de nieuwe uitgave van het boek, dat overigens in oktober 1996 pas zal verschijnen. De recordpoging vond plaats in het ka der van het 5-jarig bestaan van Gouwe bad de Sniep. Op vrijdagavond 3 no vember namen 251 personen deel aan deze poging. Onder toeziend oog van de getuigen Ada Kok, burgemeester C.M. van der Linden en inspecteur van de rijkspolitie de heer A. Twigt wisten de 251 deelnemers 25 oefeningen af te werken in één uur joggen. t.k. ledikant t matras commode, wit. verstelb. bodem 1 kind gebr., 2 j. oud 0180-631449 t.k. witte vitrinekast, wit miniset salontaf. wit barmeubel 0172-218035 t.k. wand olielamp elek., 8 arm koperen kroon, hanglamp stof. 071-3414664 6 velourse overgordijnen lang d.bruin, strookjes haken 8 staande schemed. 0172-213399 Ik zoek tijdelijk onderkomen voor mijzelf en dochter 15 jr. 0172-212450 Opel Kadett 12N, bj. '82. APK 11 -96, 950,- 0172-217627 campingbedje Quinny, geh. inklapb. van 300,- voor 150,-0172-213436 t.k. coupons van confectie-atelier lage prijzen 0172-212481 hometrainer z.g.a.n. 150,- 0182-617371 Thunderbirdeiland nog nieuw in doos 35.- 010-5214824 Boskoop- Op zaterdag 25 november is er een onderwijsmarkt voor leerlingen van de groepen 7 en 8 van de Boskoop se basisscholen en hun ouders. De onderwijsmarkt wordt gehouden van 10.00-12.00 uur in het AOC Groen College, locatie De Groene Zijde aan de Zijde 105. Tijdens de onderwijsmarkt zullen de volgende scholen voor voort gezet onderwijs aanwezig zijn: het Coe- necoop College en het AOC Groen Col lege uit Boskoop. Uit Alphen aan den Rijn het Groene Hart Lyceum, het Ash ram College en Scala College. Uit Gouda de Goudse Waarden en de Scholen As sociatie. Laatstgenoemde is een sa menwerkingsverband van het Delta College, het Coornhert gymnasium, de Goudse Scholengemeenschap en de Slalom. Ook het Erasmus College uit Zoetermeer zal zich presenteren. Waddinxveen- Zaterdagmiddag 18 no vember heeft de Pieter Maritzgroep een zeer geslaagde reünie gehad met oud leden. De scoutinggroep vierde het 50 jarig bestaan op feestelijke wijze. De avond ervoor en zaterdagmorgen wa ren de verkenners, rowans en stam be zig geweest met het terrein rond het clubhuis. In een grote feesttent werden verhalen van vroeger uitgewisseld. Het clubhuis was omgetoverd in een klein museum met oude foto's, logboe ken, vlaggen en andere attributen uit het verleden van de Pieter Maritz groep. Om 15.00 uur werd de vlag gehesen en werden na het voorlezen van de scou- tingwet en de horderoep de festivitei ten geopend. De voorzitter memoreerde de oprich ting van de groep door de heer Van Dijken, de plaatsen waar het clubhuis in Waddinxveen had gestaan en be dankte de huidige leiding van de groep voor de enthousiaste inzet. Tevens maakte hij bekend, dat de tij dens de Jota gehouden sponsorloop ruim 3.000,-had opgebracht, waarvan Randy Gidhary, een welp, het hoogste bedrag bij elkaar gelopen had. Voor zijn inzet kreeg hij de world jamboreetrofee 1995 uitgereikt. Het opgehaalde geld zal worden be steed aan de renovatie en uitbreiding van het clubhuis. Ook werd de uitslag van de ballonnen wedstrijd bekend gemaakt. De num mers één en twee zijn geworden Jaco Asscheman en Stanley Schluiter en nummer drie Hans Schroten. Hun bal lonnen waren teruggevonden bij Aagte- kerke en Oostkapelle in Zeeland. Door de welpen werd 's middag een liedje uit 'Junglebook' uitgebeeld. Door de verkenners werden oud leden aan de tand gevoeld over wetenswaardig heden van scouting. Een ieder kon smullen van de kleine pannekoekjes die door de verkenners werden gebakken. Rond vier uur was er een verrassing, de de komst van Sinterklaas en Zwarte Piet. die 's morgens in Waddinxveen waren aangekomen. De middag werd afgesloten met een heus kampvuur. Ondanks het slechte weer en het drassige terrein kan men terugkijken op een leuke en gezellige reünie.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11